Віртуальні виставки

Народний фольклорний гурт «Веснянка»
24.05 2023 | Дати. Події | Прочитано: 804


Виживає той народ, що зберігає свою культуру та цілісність сприйняття свого минулого, як нероздільного явища свого майбутнього. Аби не забути й відтворити прадавні звичаї, обряди, етнокультурну спадщину наших предків, нинішньому поколінню слід багато попрацювати задля фіксації цих пам'яток та успадкування їх молоддю. Саме таку місію виконує «Веснянка».

Фольклорний гурт «Веснянка» Рівненського міського Палацу дітей та молоді заснований у 1983 році.

Сьогодні «Веснянка» – це своєрідна творча лабораторія з питань виявлення, фіксації, збереження й популяризації етнокультурної спадщини Рівненського Полісся – одного з найунікальніших й найсамобутніших історико-етнографічних регіонів України, яка займається експедиційно-пошуковою, дослідницькою, видавничою, виконавською діяльністю та реконструкцією поліського автентичного співу, гри на традиційних музичних інструментах і побутового поліського танцю.

Основною метою та завданням гурту є: успадкування дітьми й молоддю традиційних звичаїв, обрядів, музичного фольклору та традиційної манери виконання регіону Рівненського Полісся.

Засновником і беззмінним художнім керівником гурту увесь цей час є відмінник освіти України Віктор Ковальчук.

Фольклорний гурт «Веснянка» неодноразово брав участь та ставав переможцем і володарем Гран-прі всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалів. Колектив представляв традиційну культуру свого краю в Болгарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Росії, Угорщині, Греції, Франції, Німеччині, Італії та в багатьох містах і селах України.

У репертуарі колективу веснянки, великодні, кустові, ягідні, купальські, петрівчані, жнивні, родинно-побутові, ліричні пісні, колядки, щедрівки записані у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі. Основним творчим завданням гурту є успадкування звичаїв, обрядів та традиційної манери виконання.

Учасники колективу відтворюють самобутню манеру співу та оволодівають прийомами виконання на традиційних народних музичних інструментах. Сценічним вбранням для колективу служать народні костюми початку-середини ХХ століття, зібрані керівником гурту Віктором Ковальчуком у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі. Гордість Віктора Ковальчука – колекція українського одягу кінця XIX – середини XX століть та речей, пов’язаних з його виготовленням. Унікальним є власне зібрання понад двохсот вишитих сорочок. А найбільше пишається Віктор Ковальчук сімейною реліквією – ткацьким верстатом, що виготовив його дідусь у 1939 році.

На основі експедиційних знахідок «Веснянкою» відтворено обряди: «Водіння Куста», «Пов'язування намітки», «Розплітання коси», колядування та щедрування й створено концертні програми: «А вже весна скресла», «Вашого двора не минаємо», «На Івана Купала», «Вже женчики не рано», «З древлянського джерела», «Ой заграйте музиченьки» та інші. Представлені гуртом календарно-обрядові пісні є однією з найсамобутніших гілок в скарбниці народнопісенної творчості українського народу. Своєю природою вони нерозривно пов'язані з порами року, звичаями та обрядами, що супроводжувалась піснями, хороводами та іграми. Різноманітні за змістом і формою, характером та часом виконання веснянки, кустові, ягідні, купальські, петрівчані, жнивні, колядки та щедрівки на початковому етапі мали аграрно-магічну функцію і лише впродовж останніх віків набули естетичного значення.

Гуртом «Веснянка» проводиться значна експедиційно-пошукова робота з виявлення, фіксації та популяризації етнокультурної спадщини північних районів Рівненської області – території, що зазнала руйнівної сили впливу наслідків аварії на ЧАЕС. В колективі створено потужний фоноархів фольклорних записів, архів опрацьованих польових матеріалів – музично-етнографічних транскрипцій, відео- та фото- архів експедиційних матеріалів, зібраних керівником, педагогами та учасниками гурту впродовж багатьох років. Концертні програми гурту записані та випущені на DVD дисках. Колективом здійснено записи на радіо та телебаченні.

Фольклорний гурт – учасник численних концертів для мешканців міста, області та України. Зокрема, гурт «Веснянка» неодноразово представляв місто та Рівненщину на концертах в Національному Палаці мистецтв «Україна» у Києві. В 2007 році гурт взяв участь у ювілейному концерті Ніни Матвієнко в Національному оперному театрі (м. Київ) та творчому звіті лауреатів Всеукраїнської премії імені Володимира Гнатюка «За охорону та збереження нематеріальної культурної спадщини» в Українському домі в м. Київ, а художній керівник гурту «Веснянка» Віктор Ковальчук став лауреатом цієї премії. Колектив також брав участь у ІІІ Всеукраїнській акції автентичного фольклору «Ростоки» (м. Чернігів).

«Веснянка» – лауреат, переможець та володар гран-прі численних Всеукраїнських та міжнародних фольклорних свят, фестивалів і конкурсів, зокрема:

- у 2007 році колектив «Веснянка» став Лауреатом ІІІ премії на V міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня» (м. Луцьк);

- у 2007 році квартет гурту «Веснянка» отримав звання Лауреата ІІ премії на VІІ-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі молодих виконавців української народної музики «З народного джерела» (м. Рівне);

- у 2008 році інструментальне тріо гурту «Веснянка» стало Володарем гран-прі VІІІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу молодих виконавців української народної музики «З народного джерела» (м. Рівне);

- у 2009 році квартет гурту «Веснянка» отримав звання Лауреата І премії, а Ансамбль традиційної музики та солістка гурту Катерина Джус – звання Лауреата ІІ премії, солістки гурту Антоніна Усик та Вікторія Новак – звання Лауреата ІІІ премії ІХ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу молодих виконавців української народної музики «З народного джерела» (м. Рівне);

- у 2011 році Інструментальне тріо гурту «Веснянка» отримало звання Лауреата І премії Х-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу молодих виконавців української народної музики «З народного джерела» (м. Рівне);

- у 2011 році троїсті музики гурту та солістка гурту Юлія Миколайчук стали переможцями обласного відбіркового конкурсу ХІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута-2011».

Фольклорний гурт «Веснянка» з успіхом неодноразово представляв етнокультурну спадщину нашої держави на фольклорних фестивалях і конкурсах в Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Болгарії, Греції, Росії, Німеччині, Франції, Сербії, Австрії, Італії та у багатьох регіонах нашої держави, пропагуючи традиційну культуру Рівненщини, зокрема:

- у 2008-му році гурт брав участь у Міжнародному фольклорному фестивалі (м. Краснодар, Росія);

- у 2009-му році – участь у Міжнародний фольклорному фестивалі (м. Нова руда, Польща);

- у 2009-му – участь Міжнародному фольклорному фестивалі (м. Врчін, Сербія);

- у 2010-му році – участь Міжнародному фольклорному Фестивалі (м. Шютцен, Австрія);

- у 2011 році участь ХХІХ-му Міжнародному фольклорному Святі «Лемківська ватра» (м. Ждиня, Польща);

- у 2011-му році – участь Міжнародному фольклорному Фестивалі «Фієста Фольк» (м. Пакьяццо, Італія).

- у 2014-му році – участь у Обласному відбірковому конкурсі ХІV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» – переможці: співочий гурт ЕКЦ та інструментальний гурт родини Шевчуків ЕКЦ;

- у 2016 році гурт з успіхом виступав на ХVІІ Всеукраїнському різдвяному фестивалі «Велика коляда» (м. Львів) та Міжнародному фольклорному фестивалі «Підляська октава культур» (м. Білосток, Польща),

«Веснянка» – організатор багатьох мистецьких проектів та акцій в місті Рівному та області. Колектив є засновником, відомого далеко за межами нашої держави, Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури «Древлянські джерела», що має статус фестивалю CIOFF (Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору та традиційних Мистецтв) та IOV (Міжнародної Фольклорної Організації) при ЮНЕСКО (1998-2010 рр.).

Визнанням та популярністю серед мешканців та гостей міста, фахівців і любителів традиційної культури краю користується проект – презентація автентичних сільських колективів та окремих виконавців Рівненщини в Етнокультурному центрі ПДМ. Фольклорним гуртом «Веснянка» ведеться значна робота з популяризації традиційної культури, успадкування молоддю обрядовості, звичаєвості та реконструкції музичної народної культури поліського краю.

Керівник співочого гурту – відмінник освіти України Ірина Сливчук.

Керівник інструментального гурту – відмінник освіти України Анатолій Сайчишин.

Художній керівник гурту – відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії «За збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини імені Володимира Гнатюка», лауреат міської премії в галузі народного мистецтва імені Василя Павлюка , лауреат обласної мистецької премії імені Германа Жуковського, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеню Віктор Ковальчук.

Ковальчук Віктор Павлович знаний в Україні фольклорист, збирач та дослідник традиційної культури поліського краю. Народився 7 червня 1958 р. у селі Нетреба Володимирецького району Рівненської області. Дивовижний поліський край, в якому втілена сама історій, з його багатою фольклорною спадщиною, самобутньою народною творчістю надихнув Віктора Павловича на вибір своєї майбутньої професії. Його професійна освіта складається з декількох етапів. У 1973 р. він закінчив Володимирецьку ДМШ; у 1977 р. – відділ народних інструментів Рівненського музичного училища за спеціальністю «керівник оркестру народних інструментів»; у 1987 р. – музично-педагогічний факультет РДПІ за спеціальністю «вчитель музики і співів».

Як сьогодні, пам’ятає Віктор Ковальчук свою першу фольклорну експедицію у 1988 році в село Бегаль, Костопільського району. З того часу дослідження історико-культурної спадщини нашого краю стало справою всього його життя, якій він віддає всю свою душу.

За його ініціативою у 2001 р. створений Етнокультурний центр «Веснянка» Рівненського Палацу дітей та молоді, в якому займається понад 250 учасників.

Етнокультурний центр «Веснянка» організовано з метою виховання повноцінної творчої особистості на основі вивчення історико-культурної спадщини свого регіону. В структурі центру три творчих колективи: дитячий фольклорний гурт «Весняночка», народний фольклорний гурт «Веснянка», народний етногурт «Сільська музика» та лабораторія поліського фольклору.

Фольклорні гурти Етнокультурного центру «Весняночка», «Веснянка» та «Сільська музика», під керівництвом Віктора Ковальчука, гідно представляли традиційну народну культуру Рівненщини в Болгарії, Німеччині, Польщі, Словаччині, Чехії, Росії, Франції, Греції, Італії, Угорщині, Австрії, Литві, Швеції, Румунії та в багатьох регіонах України. Колективи неодноразово брали участь в урядових концертах у Національному Палаці «Україна» та концертах-звітах Рівненської області в місті Києві (1999, 2001, 2004, 2009 рр.). Вони – постійні учасники концертів, масових заходів, фольклорних фестивалів та свят для гостей і мешканців міста Рівне, без них не обходиться жодна вагома культурно-мистецька подія в Рівному та області.

Концертні програми гуртів записані та випущені на СD та DVD дисках, здійснено численні записи на радіо та телебаченні.

Завдяки наполегливій праці та високому професіоналізму Віктора Павловича гурти Етнокультурного центру здобули визнання і високу оцінку журі Всеукраїнських та Міжнародних фольклорних фестивалів. Колективи – володарі Гран-прі: фольклорного фестивалю «Батьківські пороги» (м. Чернівці, 1993, 1994 рр.),

Міжнародного дитячого фольклорного фестивалю «У Галицькім колі» (м. Львів, 1995 р.), слов’янського фольклорного фестивалю «Коляда» (м. Рівне, 1996 р.), Міжнародного фольклорного фестивалю (м. Бурж, Франція, 1997 р.), II Міжнародного фольклорного фестивалю «Європейські зустрічі над Бугом» (м. Соколов-Подляський, Польща, 2003 р.), Міжнародного фольклорного фестивалю (м. Нова Руда, Польща, 2008 р.), Міжнародного фестивалю «Балтика-2008» (м. Вільнюс, Литва, 2008 р.), II фестивалю українців Кубані (м. Краснодар, Росія, 2008 р.), Міжнародного фольклорного фестивалю (м. Врчін, Сербія, 2009 р.), XII та XIII Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» у жанрі «автентичного фольклору» (2011, 2013 рр.), Міжнародного фольклорного фестивалю в м. Сігет (Румунія, 2014 р.).

У листопаді 2013 року в Етнокультурному центрі «Веснянка» відбулась презентація етноклубу «Древлянські джерела». За словами керівника Віктора Ковальчука, мета створення етноклубу – популяризація серед молоді традиційної народної культури, автентичного виконання музичних та вокальних творів. Клуб об'єднує музикантів-професіоналів, аматорів та любителів етнокультурної спадщини краю й функціонує як креативний простір та школа традиційної пісні, інструментальної музики й поліського танцю. За задумом організаторів етноклуб став осередком акумуляції нових ідей та місцем народження експериментальних проектів різних музичних напрямків, стилів та жанрів, що базуються на етнічній культурі. В діяльності етноклубу – організація концертів, творчих зустрічей, майстер-класів, дитячих студій, вечірок, лекцій, експедицій та презентацій – заходів, пов’язаних із популяризацією та творенням етнічного продукту.

Етноклуб став однією з дієвих форм із залучення дітей, молоді та муніципальної громади до вивчення традицій, звичаїв і обрядів.

В. Ковальчук – голова Рівненського фольклорно-етногафічного товариства. Його члени з 1995 року проводять планові комплексні наукові експедиції з виявлення та фіксації етнокультурної спадщини Полісся. Багато фольклористичного доробку, більшість зібраних ним та під його керівництвом матеріалів зберігаються в архіві Етнокультурного центру «Веснянка»: аудіокасети, відеокасети, малюнки, фотографії, знаряддя праці, народні костюми та святкові вбрання, вироби народно-ужиткового мистецтва поліщуків кінця XIX– початку XX століття.

Частка зібраних у фольклорних експедиціях та опрацьованих матеріалів увійшли до редагованого В. Ковальчуком наукового збірника «Етнокультурна спадщина Полісся», сім випусків якого вийшли друком у м. Рівне в 2001-2006 роках.

Віктор Павлович автор низки публікацій з питань компакт-дисків народної музики та автор великої кількості книг. Серед них: «А вже весна скресла» (1993), «Зіронька ясна на небі сяє» (1993), «Календарно-обрядові пісні Рівненщини» (1994), та ін. Серед них «Народна музика Полісся» (2008). У збірник увійшли обрядові пісні вокальних зразків сезонно-трудового, календарного та родинного циклів. У 2009 році вийшла з друку книга «Етнокультура Рівненського Полісся».

Тридцятирічний досвід роботи з успадкування традиційної культури краю дітьми і молоддю в Етнокультурному центрі Рівненського ПДМ висвітлено в методичному посібнику В. Ковальчука «Етнокультурний центр у системі позашкільного закладу: концепція, досвід, перспективи» (2014).

В. П. Ковальчук веде велику громадську роботу. Він є головою асоціації діячів фольклору Рівненського обласного відділення Національної музичної спілки, членом Національної спілки краєзнавців та Національної музичної спілки, головою Рівненської обласної молодіжної громадської організації – Творче об’єднання «Древлянські джерела» та відповідальним секретарем Української секції СІОГЕ (Міжнародної Ради Організації Фестивалів Фольклору, що співпрацює з ЮНЕСКО), представником України в ІОV (Міжнародній Організації Фольклору, що співпрацює з ЮНЕСКО). Засновник етнічного фестивалю «Лірницька Покрова в Рівному».

За значні досягнення у розвитку, збереження та популяризацію народного мистецтва й виховання дітей та молоді на історико-культурних традиціях Рівненщини Віктор Павлович Ковальчук неодноразово нагороджувався грамотами Управління культури та Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації. Віктор Ковальчук, як керівник гурту «Веснянка» та директор фестивалю «Древлянські джерела», двічі ставав переможцем рейтингу популярності «Гордість міста» (2003, 2005 рр.) в номінаціях «Кращий фольклорний колектив» та «Кращий мистецький проект». Крім того, він нагороджений грамотами Міністерства культури і мистецтв України та Міністерства освіти і науки України; знаками: «Відмінник освіти України» (1987 р.), «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (2003 р.), «За досягнення в галузі культури і мистецтва» (2008 р.), а в 2004 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

В 2007 році В. П. Ковальчук став лауреатом Всеукраїнської премії ім. В. М. Гнатюка за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини, в 2009 році він нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. У 2016 році за вагомий внесок у справу дослідження й популяризації етнокультурної спадщини Рівненщини та виховання молодого покоління на народних традиціях рідного краю отримав обласну мистецьку премію імені Германа Жуковського.

Фольклорний гурт «Веснянка» – одна із багатьох заслуг Віктора Ковальчука, в одному з інтерв’ю Віктор Павлович визнав: «Веснянка» – найбільше щастя у моєму житті».

Гурт став одним із провідних молодіжних колективів не тільки міста, області, а й усієї держави. Сьогодні у колективі займається понад 150 учасників. Своєю творчістю він добре знаний і в Україні, і за кордоном. За творчі досягнення, дослідження, популяризацію та збереження етнокультурної спадщини краю колективу присвоєно звання «народний».

(за матеріалами Л. Грищук, В. Ковальчук

та сайту muzyka polesia)

Фото з відкритих інтернетджерел

 

Книги та статті з книг

А вже весна скресла : веснянки, записані на Рівненському Поліссі / упоряд. В. П. Ковальчук. – Рiвне : Держ. ред.-видав. п-во, 1993. – 84 c.

Видання етнокультурного центру «Веснянка» Рівненського міського палацу дітей та молоді // Етнокультурна спадщина Полісся. Вип. VII. / ред.-упоряд. В. П. Ковальчук – Рівне, 2008. – С. 291–298.

Виткалов С. Рівненщина: культурно-мистецький потенціал в парадигмах сучасності : монографія. – Рівне, 2012. – С. 22, 25, 34, 107, 219, 231, 270, 282.

Зіронька ясна на небі сяє: колядки та щедрівки, записані на Рівненщині Віктором Ковальчуком. – Рівне, 1993. – 80 с.

Співає «Веснянка» : календарно-обрядові та позакалендарні пісні з репертуару зразкового фольклор. гурту «Веснянка» Палацу дітей та молоді м. Рівне / упоряд. В. Ковальчук. – Володимирець, 1995. – 97 с.

Етнокультурний центр «Веснянка» / В. Ковальчук // Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся. – Рівне, 2003. – Вип. 3. – С. 5-8.

Календарно-обрядові пісні Рівненщини : навч. посіб. з фольклору для загальноосвіт. шк. / упоряд. В. Ковальчук. – Рівне, 1994. – 100 с.

Ковальчук В. П. Народна музика Рівненського Полісся : обрядові пісні / В. П. Ковальчук. – 2-е вид. – Рівне : НУВГП, 2009. – 188 с.

Міська премія імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва : інформ. дайджест. Вип. 2 [про фольклориста, збирача та дослідника традиційної культури поліського краю, лауреата міської премії ім. Василя Павлюка в галузі нар. мистецтва в 2015 р. Віктора Павловича Ковальчука] / Рівнен. ЦБС, Центр. міськ. б-ка ім. В. Г. Короленка ; уклад. Л. Грищук. – Рівне, 2015. – 11 с. – (Лауреати найвищих відзнак Рівного).

Ковальчук В. Веснянки села Люхча Сарненського району в записах Віктора Ковальчука (за матеріалами експедицій 1993 р.) / В. Ковальчук // Західне Полісся: історія і культура : матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 30-річчю Сарненського історико-етнографічного музею. – Рівне, 2004. – С. 254-266.

Ковальчук В. «Древлянські джерела» на Древлянській землі [у Рівному з 15 по 17 травня 1998 року пройшов перший міжнар. молодіж. фестиваль традиційної нар. культури «Древлянські джерела»] / В. Ковальчук // Волинські дзвони : наук.-краєзн. альм. / РДГУ. – Рівне : Волин. обереги, 1999. – Вип. 3. – С. 84-85.

Ковальчук В. Збережемо етнокультуру Полісся / В. Ковальчук // Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся : матеріали комплексних наук. експедицій Рівненського фольклорно-етнографічного товариства. Вип. 1 / упоряд. В. Ковальчук. – Рівне : Волин. обереги, 2001. – С. 5-9.

Ковальчук О. Колекція народного вбрання, зібрана Віктором Ковальчуком для фольклорного гурту «Веснянка» / О. Ковальчук // Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся : матеріали комплексних наук. експедицій Рівненського фольклорно-етнографічного товариства. Вип. 1 / упоряд. В. Ковальчук. – Рівне : Волин. обереги, 2001. – С. 53-66.

Ковальчук В. П. Етнокультурний центр у системі позашкільного закладу: концепція, досвід, перспективи : метод. посіб. / В. П. Ковальчук, О. О. Гумінська. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2014. – 192 с.

Ой на кота воркота. Колискові пісні Рівненського Полісся у записах Віктора Ковальчука [до книги увійшли 39 колискових, які автор зібрав під час експедицій в північні райони Рівненщини, починаючи з 1985-го року. Збірка містить слова та ноти до пісень, а також диск із вже записаними колисковими, які виконали жителі поліських районів області. Також під кожною піснею міститься інформація про те, коли, де та від кого автор її почув. Колискові із збірки «Ой на кота воркота» входять до репертуару етнокультур. колективу «Веснянка», керівником якого є Віктор Ковальчук] / упоряд. В. Ковальчук. – Рівне : Формат-А, 2019. – 52 с.

Пашинська В. А. До питання діяльності дитячих вокальних фольклорних ансамблів м. Рівне : [досліджено поняття «фольклорний ансамбль», визначено провідні особливості функціонування вокальних фольклорних ансамблів та окреслено напрями діяльності вокальних фольклорних ансамблів м. Рівне] / В. А. Пашинська, Л. М. Казначеєва // Актуальні питання культурології : альм. наук. т-ва «Афіна» каф. культурології та музеєзнавства / Рівнен. держ. гуманітар. ун-т ; за ред. В. Г. Виткалова. – Рівне : РДГУ, 2019. – Вип. 19. – С. 54–59.

Столярчук Б. Ковальчук Віктор Павлович // Столярчук Б. Митці Рівненщини / Б. Столярчук. – Рівне. – 2011. – С. 141-142.

Столярчук Б. Стежина до душі дитини // Столярчук Б. Мелодії душі / Б. Столярчук – Рівне. – 1993. – С. 36-39.

 

Статті з періодичних видань

Босик Л. Шляхом бурштиновим з народною піснею [творчий проект Віктора Ковальчука «Пісні бурштинового шляху» зібрав у Рівнен. палаці дітей та молоді виконавців автентичного фольклору з Володимирецького та Дубровицького районів] / Л. Босик // Вісті Рівненщини. – 2014. – 28 листоп. – С. 16.

«Веснянка» – це виховання особистості на основі автентичної культури [про етнокультур. центр «Веснянка» Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді, який розкриває етнокультур. спадщину Рівненського Полісся] // Без секретів. – 2015. – № 74. – С. 3.

«Веснянка» тиражує свою творчість : [про презентацію кн. «Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся». Вип. 3. Як додаток до зб. вийшов компакт-диск в 2-х ч. «Ой заграли музиченьки» та «З Древлянського джерела»] // Рівне вечірнє. – 2003. – 25 квіт. – С. 19.

Віктор Ковальчук доспівався... : [Указом Президента України Л. Кучми за вагомий внесок у розвиток укр. культури присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» худож. керівникові нар. фольклор. гурту «Веснянка» Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді В. Ковальчуку] // Вільне слово. – 2004. – 7 квіт. – С. 3.

Віктор Ковальчук: «Співати можуть всі» // Сім днів. – 2018. – 7 черв. – С. 4.

Гурт «Веснянка» вразив Європу // Рівне вечірнє. – 1994. – 28 черв. – С. 4.

Дацков А. Батько «Веснянки» [фольклор. гурт «Веснянка» відзначив своє 25-річчя, а його керівник – заслужений працівник культури України В. Ковальчук – 50-річчя] / А. Дацков // Сім днів. – 2008. – 6 черв. – С. 14.

Дацков А. «Веснянка» здобула Гран-прі [на Другому європ. фест. «Надбужанські зустрічі», що проходив у м. Соколов-Підляський (Польща)] / А. Дацков // Вільне слово. – 2003. – 11 черв. – С. 7.

Дацков А. Півжиття з «Веснянкою» [про фольклориста-етнографа, художнього керівника нар. фольклор. гурту «Веснянка» Рівнен. палацу дітей та молоді, заслуженого працівника культури України Віктора Ковальчука] / А. Дацков // Вільне слово. – 2008. – 10 черв. – С. 5.

Дацков А. Скрипаль-чарівник [про скрипаля, концертмейстера етнокультур. центру «Веснянка» та ансамблю нар. музики Рівнен. палацу дітей та молоді Анатолія Сайчишина] / А. Дацков // Вісті Рівненщини. – 2009. – 19 берез. – С. 16.

Дацков А. Словаки аплодують «Веснянці» / А. Дацков // Сім днів. – 1996. – 13 лип. – С. 8.

Доленко С. Керівник «Веснянки» [В. Ковальчук] отримав урядову премію [ім. В. Гнатюка] / С. Доленко // Рівненський діалог. – 2007. – 10 серп. – С. 7.

Доленко С. Перший на Рівненщині Лауреат премії імені Гнатюка [фольклорист, етнограф, заслужений працівник культури України В. Ковальчук] / С. Доленко // Рівне Час. – 2007. – 19 лип. – С. 6.

Заслужена нагорода : [указом Президента України звання «Заслужений працівник культури» присвоєно В. Ковальчуку – худож. керівникові нар. фольклор. гурту «Веснянка» Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді] // Вісті Рівненщини. – 2004. – 26 берез. – С. 1.

Ільчук В. Диск і книга від Ковальчука : [керівник фольклор. гурту «Веснянка» Рівнен. палацу дітей та молоді В. Ковальчук презентував третій компакт-диск свого гурту і четвертий вип. кн. «Етнокульткрна спадщина Рівненcького Полісся] / В. Ільчук // Ого. – 2004. – 12 січ. – С. 2.

Калько С. Гран-прі «Веснянки» [фольклор. гурту з Рівного] / С. Калько // Сім днів. – 2003. – 6 черв. – С. 3.

Кидрук І. «Веснянці» – 20 : [творча діяльність фольклор. гурту «Веснянка» м. Рівного] / І. Кидрук // Вісті Рівненщини. – 2003. – 14 трав. – С. 4.

Кидрук І. Душа народу – його пісня / І. Кидрук // Вісті Рівненщини. – 1995. – 24 листоп.

Кидрук І. Культурні джерела Полісся [про презентацію чергової збірки «Етнокультурна спадщина Полісся», упоряд. і голов. ред. якого Віктор Ковальчук] / І. Кидрук // Вісті Рівненщини. – 2005. – 20 квіт. – С. 3.

Кидрук І. Пласти унікальної культури : [про роботу етнокультур. центру, що діє при Рівнен. міск. палаці дітей та молоді] / І. Кидрук // Вісті Рівненщини. – 2004. – 9 квіт. – С. 3.

Кітова Л. Стратегічне питання державотворення [презентація V вип. зб. «Етнокультурна спадщина Полісся» та IV компакт-диска фольклор. гурту «Веснянка»] / Л. Кітова // Волинь. – 2005. – 22 квіт. - С. 6.

Коваль Т. Здійснив свою мрію на півстолітній ювілей [у Рівному відбулися святкові презентації та відкриття експозиції «Народно-побутова культура Рівненського Полісся», приурочені 25-річному ювілею фольклор. гурту «Веснянка» та 50-річному ювілею дослідника поліського фольклору Віктора Ковальчука] / Т. Коваль // Рівненська газета. – 2008. – 12 черв. – С. 9.

Ковальчук В. Бурж чекає на «Веснянку» / В. Ковальчук // Рівне. – 1997. – 11 квіт. – С. 3.

Ковальчук В. «Веснянка» у Буржі / В. Ковальчук // Сім днів. – 1997. – 24 трав. – С. 5.

Ковальчук В. Віктор Ковальчук: «Веснянка» не лише співає» / В. Ковальчук ; спілкувався С. Доленко // Рівне Час. – 2005. – 14 квіт. – С. 6.

Ковальчук В. Гран-прі знову у «Веснянки» / В. Ковальчук // Рівне. – 1995. – 1 січ. – С. 4.

Ковальчук В. Греція відкрила Україну / В. Ковальчук // Сім днів. – 1999. – 23 лип. – С. 4.

Ковальчук В. Двадцята весна «Веснянки» [бесіда з художнім керівником нар. гурту Палацу дітей і молоді «Веснянка» В. Ковальчуком] / В. Ковальчук ; Розмовляла С. Калько // Сім днів. – 2003. – 9 трав. – С. 11.

Ковальчук В. Досліджує спадщину Полісся [художній керівник Етнокультурного центру «Веснянка» Віктор Ковальчук] / В. Ковальчук; розмовляла Т. Закордонець // Рівненська газета. – 2012. – 12 січ. – С. 1.

Ковальчук В. Кубанські діти темпераментніші від наших / В. Ковальчук // Вечірнє Рівне. – 1997. – 2 серп. – С. 10.

Ковальчук В. «Нам є чим здивувати…» / В. Ковальчук // Вільне слово. – 2001. – 25 квіт.

Ковальчук В. Негаснуча зоря Віктора Ковальчука [про відомого земляка фольклориста-етнографа, дослідника старожитностей Полісся, заслуженого працівника культури України Віктора Ковальчука, уродженця села Нетреба Володимирецького району] / В. Ковальчук ; спілкувалася Г. Тєтєнєва // Володимирецький вісник. – 2017. – 4 трав. – С. 20.

Ковальчук В. Поліський скарб / В. Ковальчук // Рівне. – 1992. – 13 черв. – С. 8.

Ковальчук В. П'ятий міжнародний фестиваль «Древлянські джерела» розпочинає ходу : [розмова з авт. проекту та дир. фест. В. Ковальчуком, засл. працівником культури України] / розмовляв С. Доленко / В. Ковальчук // Рівне Час. – 2005. – 18 серп. – С. 8.

Ковальчук В. П. Рівне в передчутті дійства «Древлянські джерела-2005» [про Міжнар. молодіж. фестиваль «Древлянські джерела» розповідає автор проекту та директор фестивалю В. Ковальчук] / В. П. Ковальчук ; розмовляла Д. Старенька // Вільне слово. – 2005. – 11 серп. – С. 11.

Ковальчук В. Фестивальні обрії «Веснянки» / В. Ковальчук // Народна творчість. – 1997. – № 3. – лип-серп.

Ковальчук В. Фольклор не можна долатати : [розмова із засл. працівником культури, худож. керівником рівнен. фольклор. гурту «Веснянка» В. Ковальчуком] / Розмовляла О. Полянська / В. Ковальчук // Ого. – 2004. – 20 трав. – С. 6.

Куліш О. «Веснянка» [про етнокультур. центр «Веснянка» Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді та зразковий фольклор. гурт «Весняночка», етногурт «Сільська музика», Міжнар. молодіж. фестиваль традиційної нар. культури «Древлянські джерела»] / О. Куліш // Мистецькі грані. – 2010. – берез. – С. 23.

Мазаний В. Фольклор – на компакт-диску : [автентич. мелос Погориння вперше систематизовано на компакт-диску, що вийшов під ред. засл. працівника культури України В. Ковальчука] / В. Мазаний // Вільне слово. – 2004. – 9 квіт. – С. 16.

Матвіїв А. Бо «губернатор» захотів [про подарунковий набір – видання «Етнокультура Рівненського Полісся» та збірку з чотирьох музичних дисків із записами народних пісень, виданих Віктором Ковальчуком за сприяння голови облдержадміністрації В. Матчука] / А. Матвіїв // Рівне вечірнє. – 2010. – 25 берез. – С. 12.

Не в шароварах, але з Гран-прі : [нар. гурт «Веснянка» з Рівного здобув Гран-прі на Другому європ. фольклорному фестивалі «Надбужанські зустрічі» у м. Соколов-Підляський (Польща)] // Рівне вечірнє. – 2003. – 6 черв. – С. 6.

«Підсвітні» нагороди : [орденом «За заслуги» нагородили В. Ковальчука] // Рівне вечірнє. – 2009. – 10 верес. – С. 15.

Плоди творчості «Веснянки» : [четвертий вип. зб. наук. праць «Етнокультурна спадщина рівнен. Полісся» та третій компакт-диск Рівнен. фольклор. гурту «Веснянка» побачили світ] // Рівне вечірнє. – 2004. – 7 січ. – С. 19.

Поліщук [художній керівник етнокультур. центру «Веснянка» Рівнен. палацу дітей та молоді Віктор Ковальчук став учасником проекту «ТОП-20: творці Незалежності»] // Ого. – 2011. – 25 серп. – С. 7.

Полум'яний колекціонер [поліського одягу і предметів побуту Заслужений працівник культури України, керівник Етнокультур. центру «Веснянка» В. Ковальчук виставив свою колекцію у художній галереї «Зуза»] // VIP (Very important person). – 2007. – 31 серп. – С. 26.

Полянська О Повернулися з перемогою : [нар. фольклор. гурт «Веснянка» з Рівного виборов Гран-прі на фестивалі в Польщі] / О Полянська // Ого. – 2003. – 5 черв. – С. 10.

Ромейчук М. Компакт-диск «Веснянки» / М. Ромейчук // Вісті Рівненщини. – 2005. – 18 трав. – С. 3.

Садоха Л. У Рівному додалось почесних і заслужених громадян [почесні громадяни міста Рівного: Василь Червоній (посмертно), Михайло Романчук, Олесандр Андріяшев, Віктор Ковальчук, Надія Косміаді, Катерина Сичик та Сергій Шемосюк] / Л. Садоха // Сім днів. – 2018. – 23 серп. – С. 3.

Соловей Ю. Щоб не забували своє Етно... [у листопаді у Рівнен. палаці дітей та молоді відбулася презентація Етноклубу «Древлянські джерела» – нового проекту фольклориста і дослідника, автора ідеї однойменного фестивалю Віктора Ковальчука] / Ю. Соловей, В. Тимчаюк // Мистецькі грані. – 2013. – № 11. – С. 23.

Цимбалюк Є. Премія імені Василя Павлюка – в керівника етнокультурного центру [про лауреата міської премії ім. Василя Павлюка, керівника етнокультурного центру Рівнен. міськ. палацу дітей та молоді Віктора Ковальчука] / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2015. – 3 верес. – С. 16.

 

Інтернет-джерела

Фольклорний гурт «Веснянка» [Електронний ресурс] // www.umka.com.ua : сайт. – Режим доступу: http://umka.com/ukr/singer/folk-group-vesnyanka.html (дата звернення: 15.04.2023). – Назва з екрана.

«Веснянка» [Електронний ресурс] // muzyka polesia : сайт. – Режим доступу: http://muzykapolesia.net/muzyk/451/name/«Веснянка»+.html (дата звернення: 15.04.2023). – Назва з екрана.

Фольклорний гурт «Веснянка» [Електронний ресурс] // Музика : сайт. – Режим доступу: https://music.i.ua/user/1901311/8645/ (дата звернення: 15.04.2023). – Назва з екрана.

До нас їде фольклорний гурт «Веснянка» [Електронний ресурс] // Здолбунів City : сайт. – Режим доступу: http://zdolbunivcity.net/do-nas-jide-folklornyj-hurt-vesnyanka/ (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Художній керівник етнокультурного центру «Веснянка» Віктор Ковальчук отримав нагороду від Президента : [орден «За заслуги ІІІ ступеня». Відзнаку йому вручили на творчому звіті митців Рівненщини у Національному палаці «Україна»] [Електронний ресурс] // Рівне 1 : сайт. – Режим доступу: https://rivne1.tv/news/3538 (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Фольклорний гурт «Веснянка». Ой виходьте веснянки [Електронний ресурс] // www.umka.com.ua : сайт. – Режим доступу: http://umka.com/ukr/catalogue/traditional-solo-singing-and-choirs/folk-group-vesnyanka-oh-come-out-vesnyanky.html?print_this=1 (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Гурт Веснянка м. Рівне Велика коляда 2022 [Електронний ресурс] // YouTube : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=g2DA9oodL9o (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

«Свят вечор, свят…» [Електронний ресурс] // Facebook : сайт. – Режим доступу: https://www.facebook.com/pdmrivne/videos/свят-вечор-свят/212652843795723/ (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Климчук Т. У Рівному презентували колискові пісні Полісся, зібрані з 1985 року / Т. Климчук [Електронний ресурс] // Суспільне новини : сайт. – Режим доступу: https://suspilne.media/9124-u-rivnomu-prezentuvali-koliskovi-pisni-polissa-zibrani-z-1985-roku/ (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Етнокультурний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді [Електронний ресурс] // Рівненський міський Палац дітей та молоді : сайт. – Режим доступу: https://procenters.pdm.org.ua/ethnocenter/ (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Віктор Ковальчук| «Суботня тема» на UA:Рівне [Електронний ресурс] [про фольклор та людей, які відшукують та обрамлюють автентичні перли поліської усної та пісенної нар. творчості, доносячи їх до слухача по всьому світу. Унікальний поліський колорит, костюми, традиції та звичаї дбайливо збережені у етнокультур. центрі Рівнен. палацу дітей та молоді, а його керівник Віктор Ковальчук, гість вечірньої студії. Ведуча – Ольга Шевчук. Випуск від 17 лют. 2018 року] // YouTube : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=ZVux0sEM0Ys (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Панасюк Т. Керівник «Веснянки» отримає мистецьку премію [Електронний ресурс] / Т. Панасюк // Голос України : сайт. – Режим доступу: http://www.golos.com.ua/article/280357 (дата звернення: 18.04.2023). – Назва з екрана.

Анжела Хамедюк




усі виставки »

Бібліотека року 2023

Бібліотека року 2023

Книжковий форум Рівненщини

Книжковий форум Рівненщини

Хаби цифрової освіти

Хаби цифрової освіти

Проєкт «#Марія90»

Проєкт «#Марія90»

Знаменні та пам'ятні дати Рівненщини

Знаменні та пам'ятні дати Рівненщини

Історична Волинь

Історична Волинь

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Аудіоподкасти. «Мемуари у вусі»

Аудіоподкасти. «Мемуари у вусі»

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції