Віртуальні виставки
Перехідний вік прекрасний і складний водночас. Це час перебудови не тільки тіла, а внутрішнього світу людини. І саме тому в цей час важливо читати якісну літературу – ті історії, які не тільки розважають, а й навчають, показують справжній дорослий світ без прикрас і в той же час вчать любити і знаходити у всьому гармонію і красу. Під час дорослішання підлітки визначають власні інтереси, бажання та розставляють пріоритети. На сторінках книг вони намагаються знайти споріднені душі й, ототожнюючи себе з головними героями, наповнюють своє життя переживаннями та пригодами. Саме тому сучасна література для юнацтва та молоді – це не просто книжки про проблеми взаємовідносин з батьками та перше кохання, а твори, в яких підіймаються актуальні, цілком дорослі питання.
Щороку обласний конкурс «Краща книга Рівненщини», заснований Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації (РОВ УБА), обирає переможців у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді».
Започаткований конкурс у 2009 році та проходить щорічно у рамках Програми підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області.
Основними завданнями конкурсу є виявлення кращих видань місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги серед дітей та молоді.
Для організації та проведення конкурсу щорічно обирається організаційний комітет та журі, до складу яких входять відомі краяни: громадські діячі, письменники, художники, журналісти, краєзнавці.
Участь у конкурсі беруть: історико-краєзнавчі дослідження, науково-популярна, пізнавальна література, біографічні дослідження, присвячені видатним діячам науки і культури, мемуари, поетичні та прозові твори, довідкові видання місцевих авторів, що вийшли друком впродовж останніх 5-ти років.
Конкурс проходить у 2 етапи: перший (під час якого різними формами виявляється позитивна думка читачів про друковані видання Рівненщини) та другий (остаточне визначення книг-переможців членами журі конкурсу).
Номінації конкурсу:
«Краще історико-краєзнавче видання»;
«Краще довідкове видання»;
«Краща поетична збірка»;
«Краще прозове видання»;
«Краще видання з мемуаристики та документалістики»;
«Краще видання для юнацтва та молоді»;
«Краще видання для дітей»;
«Кращий літературний дебют»;
«Краще поліграфічне видання»;
«Краще художнє оформлення книги».
Номінації уточнюються та коригуються щорічно.
Офіційне оголошення результатів конкурсу та нагородження переможців відбувається щороку 23 квітня у Всесвітній день книги та авторського права.
Переможці конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді»
Максим Кідрук двічі був переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» двічі у 2011 та 2014 роках.
2011
У 2011 році перемогу в конкурсі здобула книга «Подорож на Пуп Землі».
Кідрук М. Подорож на Пуп Землі : в 2 т. / М. Кідрук. – Київ : Нора-Друк, 2010. – Т. 1. – 256 с. – (Мандри).
Перед вами пригодницька сага, в якій йдеться про мовчазні гори, пекучі джунглі та холодну пустелю. Це книга про далекі екзотичні краї, де відчайдушні головорізи з легкістю випотрошать тельбухи необережних мандрівників, підловивши їх при перетині кордону, де грізні андійські демони потай прослизають у душі подорожніх і манять їх на вершини неприступних хребтів, на яких сотні років тому могутні інки будували свої фортеці, ховаючи величні храми та цитаделі високо поміж хмар… Історія про двох мандрівників – молодого українця та його чеського товариша, які натоптали 6000 км Південною Америкою від Кіто, столиці Еквадору, через усе Перу аж до Сантьяго-де-Чилі та пройшли все це заради одного: аби врешті-решт потрапити на Пуп Землі та доторкнутися до таємниць острова Пасхи…
2014
У 2014 році перемогу здобув технотрилер Макса Кідрука «Бот».
Кідрук М. Бот : технотрилер / М. Кідрук. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2012. – 480 с.
«Бот» (перевиданий у 2020 році під заголовком Бот. Атакамська криза) – перший український технотрилер рівненського письменника та мандрівника Максима Кідрука. У гостросюжетному романі поєднано сучасні технології, психологія та «екшн». Події роману вигадані, але всі місця, природні об'єкти, техніка, зброя, фізіологічні особливості живих організмів реальні.
За сюжетом, український програміст Тимур Коршак отримує пропозицію високооплачуваної роботи в Чилі. Не знаючи в чому вона полягатиме, Тимур погоджується. Прибувши в Чилі, він опиняється в таємному лабораторному комплексі. Завдання його персоналу – зупинити так званих ботів – дітей-солдатів, керованих колективним розумом, які вирвалися на волю.
Максим Кідрук не радить читати книгу особам, яким не виповнилося 16 років.
За роман «Бот» на «Коронації слова 2012» Максим Кідрук отримав спеціальну відзнаку «За найкращий твір на тему мандрів і подорожей», автор пояснив, що це не роман про подорожі, а перший український технотрилер, але відзнаку все одно отримав.
Максим Кідрук – сучасний вітчизняний автор-фантаст, мандрівник та фаховий інженер. Як можна судити з вищесказаного, він є непересічною людиною, яка встигла побувати в багатьох країнах, кардинально змінити професію та увірватись в сучасну українську літературу зі своїми технотрилерами.
Макс Кідрук народився 1 квітня 1984 року у Рівному. У школі навчався у фізико-математичному класі з посиленим вивченням іноземної мови. У 2001 році вступив на механіко-енергетичний факультет у технічний університет в Рівному (спеціальність – «Теплоенергетика»). На другому курсі самостійно освоїв програмування. На третьому курсі почав працювати програмістом. Займався розробкою CAD-систем.
У 2005 році переїхав до Києва. Вступив в аспірантуру КПІ на теплоенергетичний факультет. У 2007 виграв грант на навчання за кордоном і, покинувши роботу, виїхав на проживання до Стокгольму (Швеція). На початку 2008 року вступив до аспірантури Королівського технологічного інституту (Стокгольм).
Подорожувати почав ще у 2007 році, коли приїхав на навчання до Стокгольму. Майбутній письменник спочатку мандрував Європою, але вже влітку класичність країн Старого світу набридла, і у 2008 він вирушив у тривалу подорож Мексикою. Це була перша велика мандрівка Макса за океан. Згодом він вирушає у ще одну подорож, цього разу до Південної Америки та острова Пасхи. Паралельно Кідрук починає займатися письменницькою діяльністю та збирати свої перші літературні нагороди: у 2009 році стає лауреатом конкурсу «Коронація слова», а також отримує диплом «Відкриття року» від книготоргової мережі «КС». У 2010 році отримує ще одну нагороду – ІІ премію конкурсу «Книга року від журналу «Корреспондент». В період з 2008 по 2011 рік подорожував більш ніж 25 країнами.
Макс Кідрук розповідає, що не полюбляє сумних, трагічних творів, книжок, які пригнічують: «Життя й без того несолодке, а тому мені геть не імпонують романи, які намагаються показати його ще гіршим. Я зростав на книгах Даррелла, Сетона-Томпсона, Твена, Лондона, котрі примушували посміхатись, надихали мене і додавали снаги долати усілякі життєві негаразди».
Кідрук М. Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії : роман / М. Кідрук. – Київ : Нора-Друк, 2009. – 304 с.
Кідрук М. Подорож на Пуп Землі : в 2 т. Т. 1 / М. Кідрук. – Київ : Нора-Друк, 2010. – 256 с. – (Мандри).
Кідрук М. Подорож на Пуп Землі : в 2 т. Т. 2 / М. Кідрук. – Київ : Нора-Друк, 2010. – 224 с. – (Мандри).
Кідрук М. Навіжені в Мексиці / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2011. – 286 с.
Кідрук М. Навіжені в Перу / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2011. – 304 с.
Кідрук М. Любов і піраньї : роман / М. Кідрук. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 321 с. – (Мандри).
Кідрук М. Бот : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2012. – 480 с.
Кідрук М. Бот : роман / М. Кідрук. – 2-ге вид., доповн. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2013. – 480 с.
Кідрук М. Твердиня : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2013. – 588 с.
Кідрук М. На Зеландію : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2014. – 256 с.
Кідрук М. Небратні [публіцистика] / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 300 с.
Волонтери. Мобілізація добра : збірка / С. Жадан, М. Кідрук, І. Карпа – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 256 с.
Кідрук М. Бот. Ґуаякільський парадокс : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 512 с.
Кідрук М. Жорстоке небо : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 608 с.
Кідрук М. Зазирни у мої сни : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 523 с.
Кідрук М. Любов і піраньї : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 288 с.
Кідрук М. Не озирайся і мовчи : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 512 с.
Кідрук М. Де немає Бога : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2018. – 480 с.
Кідрук М. Жорстоке небо : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2018. – 609 с.
Кідрук М. Не озирайся і мовчи : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2018. – 513 с.
Кідрук М. Заради майбутнього : оповідання / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2019. – 304 с.
Кідрук М. Доки світло не згасне назавжди : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2019. – 560 с.
Кідрук М. Твердиня : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2019. – 560 с.
Кідрук М. Бот. Атакамська криза : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2020. – 544 с.
Кідрук М. Бот. Гуаякільський парадокс / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2020. – 512 с.
Кідрук М. Зазирни у мої сни : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2020. – 528 с.
* * *
Бондаренко Б. Пане Президенте, не заважайте людям працювати! : письменник Максим Кідрук – про американського «короля Джофрі», популізм українських реформаторів та безальтернативність вступу до НАТО / Б. Бондаренко // Експрес. – 2017. – 19-26 січ. – С. 15.
Вітрук Н. Де немає Бога / Н. Вітрук // Сім днів. – 2018. – 20 верес. – С. 5
Про роман рівненського письменника Макса Кідрука «Де немає Бога».
Ворончук О. Розумна людина має читати 30 книг на рік – Макс Кідрук / О. Ворончук // Вісті Дубенщини. – 2017. – 5 жовт. – С. 2.
У Дубенській районній бібліотеці відбулася презентація книги «Не озирайся і мовчи» відомого українського письменника Макса Кідрука.
Городний О. Нормальною роботою стала література : у Володимирці відбулася презентація нового роману Макса Кідрука «Доки світло не згасне назавжди» / О. Городний // Володимирецький вісник. – 2019. – 19 верес. – С. 5.
Дем'янчук О. Роман зі сновидіннями / О. Дем'янчук // Вісті Рівненщини. – 2016. – 30 верес. – С. 10.
У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці письменник Макс Кідрук презентував свій новий роман «Зазирни в мої сни».
Кідрук вирушає в тур // Костопільщина 21 століття. – 2016. – 1-6 жовт. – С. 4.
Всеукраїнський тур рівненського письменника Макса Кідрука з нагоди виходу його нового трилера «Зазирни у мої сни» розпочався 27 вересня 2016 р. з Рівного.
Кідрук М. Макс Кідрук – про подорожі, книги, мрії та поради дубенчанам, що прочитати на дозвіллі / М. Кідрук ; розмовляла М. Росоловська // Замок. – 2017. – 5 жовт. – С. 9.
У Дубенській районній бібліотеці відбулася презентація книги «Не озирайся і мовчи» відомого українського письменника Макса Кідрука.
Кідрук М. Що зберігає у шухляді і ніколи не покаже Макс Кідрук / М. Кідрук ; спілкувалася В. Позаяк // Скриня. – 2017. – 5 жовт. – С. 4.
У Дубенській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Не озирайся і мовчи» Макса Кідрука – відомого українського письменника.
Кирильчук М. Де немає Бога – знає рівненський письменник / М. Кирильчук // Вісті Рівненщини. – 2018. – 21 верес. – С. 12.
Про книгу рівненського письменника Макса Кідрука «Де немає Бога».
Кирильчук М. Читайте «Заради майбутнього»! / М. Кирильчук // Вісті Рівненщини. – 2019. – 28 берез. – С. 16.
Вийшла з друку книга «Заради майбутнього» популярного письменника Макса Кідрука з Рівного.
Колядич Т. Макс Кідрук: «Якщо вам відмовили у виданні – ви погано пишете!» / Т. Колядич // Сарненські новини. – 2017. – 30 листоп. – С. 1, 16.
В рамках туру «100 міст НОІМ» у Сарненську центральну районну бібліотеку завітав письменник Макс Кідрук.
Лущан Р. Новий роман з «подвійним дном» / Р. Лущан // Льонокомбінат. – 2017. – 11 серп. – С. 13.
Про роман рівненського письменника Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи».
Макс Кідрук: «Пишу для того, щоб мене читали» // Голос України. – 2019. – 7 груд. – С. 6.
Під час чергового засідання Книжкового клубу ВР України «Саміт із книгою» відбулася презентація нового науково-фантастичного романа Макса Кідрука «Доки світло не згасне назавжди».
Матвійчук М. «Бородатий Тамарин» від Макса Кідрука / М. Матвійчук // Сім днів. – 2022. – 24 листоп. – С. 11.
Відомий рівненський письменник Макс Кідрук разом із дружиною Тетяною вирішили відкрити в Рівному власне видавництво «Бородатий Тамарин».
Миронюк А. Макс Кідрук: «Читайте! Це найбільша проблема нашої країни» / А. Миронюк // Льонокомбінат. – 2016. – 11 берез. – С. 13.
Інтерв'ю з рівненським письменником, творцем першого в Україні технотрилера «Бот» Максом Кідруком.
Мобільний додаток дозволить поспілкуватися із «Персонажем» // Скриня. – 2019. – 10 жовт. – С. 4.
У Дубенській центральній районній бібліотеці письменник Макс Кідрук презентував роман «Доки світло не згасне назавжди».
Нагорна О. В Австрії рівненський письменник Макс Кідрук зустрівся з українською діаспорою [та анонсував у Відні вихід першого роману із великого циклу «Нові темні віки»] / О. Нагорна // Вісті Рівненщини. – 2021. – 26 листоп. – С. 16.
Нагорна О. Оповідання Максима Кідрука потрапило у «Форбс» / О. Нагорна // Вісті Рівненщини. – 2021. – 16 квіт. – С. 1, 3.
Про оповідання «Із поверненням, капітане» Макса Кідрука, яке опублікували у квітневому номері журналу Forbes. В ньому йде мова про проект видобування корисних копалин з астероїдів.
Непомняща А. У Рівному запрацювала перша «Жива бібліотека» / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2017. – 17 берез. – С. 14.
У стінах Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася перша «Жива бібліотека» – формат зустрічей з відомими людьми, організована активістами «СД Платформа-Рівне». Учасниками були графолог Сергій Гонгало, релігієзнавець Віталій Щепанський, письменник Макс Кідрук та поет Андрій Пермяков.
Сосюк В. Світ фантазій Кідрука / В. Сосюк // Сарненські новини. – 2019. – 19 верес. – С. 16.
Про презентацію книги «Доки світло не згасне назавжди» рівненського письменника Макса Кідрука в центральній районній бібліотеці міста Сарни Рівненської області.
Тєтєнєва Г. Слово у подорож кличе / Г. Тєтєнєва // Володимирецький вісник. – 2017. – 6 лип. – С. 6.
Про письменника, мандрівника, за освітою інженера-енергетика, уродженця Володимирця Максима Кідрука.
Федас С. Кідрук готується до Нових Темних Віків / С. Федас // Рівне вечірнє. – 2019. – 19 груд. – С. 14.
Про рівненського письменника, уродженця Володимирця Рівненської області Макса Кідрука, про його книги та нові проекти.
Шубін Б. Тревелог: література завзятих мандрівників / Б. Шубін // Дніпро. – 2016. – № 8/9. – С. 150-154.
Міститься інформація про творчість рівненського письменника Макса Кідрука та низку його творів-подорожей.
* * *
Кідрук Максим Іванович [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Кідрук_Максим_Іванович (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Макс Кідрук [Електронний ресурс] // yakaboo : сайт. – Режим доступу: https://www.yakaboo.ua/ua/author/view/Maksim_Kidruk_1 (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кідрук М. Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди [Електронний ресурс] / М. Кідрук // Суспільне культура : сайт. – Режим доступу: https://suspilne.media/259961-maks-kidruk-skladno-navazitis-na-vipusk-novoi-knigi-koli-v-kraini-ginut-ludi/ (Дата звернення17.01.2023). – Назва з екрана.
Ільків Я. Макс Кідрук відкриває власне видавництво [Електронний ресурс] / Я. Ільків // LiRoom : сайт. – Режим доступу: https://liroom.com.ua/news/bearded-tamarin/ (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Макс Кідрук «Як писати книги та бути щасливим» [Електронний ресурс] / М. Кідрук // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=qqw0UueKr3Y&ab_channel=МалаакадеміянаукУкраїни (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Письменник Макс Кідрук розвінчує міфи та стереотипи у авторському шоу на «Українському радіо» [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=uDpU3IU0oEw&ab_channel=СуспільнеНовини (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кідрук М. Письменник – це професія [Електронний ресурс] / М. Кідрук // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=9mkRB0LF8Oc&ab_channel=ФантастичніУкраїнці (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Макс Кідрук про свою нову книгу «Не озирайся і мовчи» у студії «Калуш ФМ» [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=DizszSdDzpY&ab_channel=RadioKalushFM (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
2012 рік
У 2012 році у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» перемогла книга Петра Кралюка «Шестиднев, або Корона дому Острозького».
Кралюк П. М. Шестиднев, або Корона дому Острозького / П. Кралюк. – Київ : Ярославів Вал, 2010. – 320 с.
Роман Петра Кралюка «Шестиднев, або Корона дому Острозького» сфокусовано на шести днях життя Василя-Костянтина Острозького (1524-1608), однієї із найяскравіших постатей у волинському роду Острозьких. Шість днів запрошений художник Іван малює портрет князя, і шість днів князь розповідає йому про основні події зі свого життя, хоч насправді його мова обернена до самого себе, до своєї пам’яті, розуму, сумління. Скоріше за все, це не розповідь, а сповідь. Весь роман - своєрідний діалог князя і художника: більша частина тексту належить Острозькому, а художник відповідає йому вголос чи по думки короткими репліками. І якщо князь викладає «свою правду» (родинну, державну, особистісну) розлого, то репліки художника її відтінюють, його слова – погляд збоку, свого роду об’єктивізація подій та вчинків. Відтак у романі мало описів, авторських відступів, психоаналітичних студій, але увесь твір – психологічний (не тільки історичний) портрет князя Василя-Костянтина. Паралельно твориться портрет малярський. Обидва процеси творення портрета тісно переплітаються, взаємно доповнюють один одного. Здається, письменник знайшов доволі вдалий прийом для зображення видатної постаті на історичному тлі, коли на Волинській землі відбувалися складні процеси, названі істориками «першим національно‑культурним відродженням» (друга половина XVI ‑ початок XVII ст.).
Петро Михайлович Кралюк – український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України (2009), професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія».
Народився 23 лютого 1958 року у м. Ківерці Волинської області. 1979 року закінчив історичний факультет Луцького педагогічного інституту ім. Лесі Українки.
Працював старшим викладачем, доцентом, деканом філологічного факультету Луцького державного педагогічного інституту ім. Лесі Українки (з 1994 р. – Волинський університет імені Лесі Українки). У 1998 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук на тему «Особливості взаємовпливу конфесійної та національної свідомості в українській суспільній думці XVI‑ першої половини XVII ст.». У 2000-2002 році працював на посаді заступника директора Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету.
З 2002 року працює в Національному університеті «Острозька академія»: був прийнятий на посаду професора кафедри культурології та філософії, згодом очолив кафедру релігієзнавства. З 2005 року – проректор з наукової роботи, з вересня 2007 року – перший проректор з навчально-виховної та наукової роботи, з 2011 року – перший проректор з навчально-наукової роботи.
Петро Кралюк – автор робіт з історії філософської та релігійної думки в Україні, з політології та теорії комунікації. Є автором понад 200 наукових публікацій, у т. ч. низки монографій.
Петро Кралюк відомий як український прозаїк, автор повістей «Фелісія», «Полум’яне серце», «Діоптра», «Віднайдення раю», «Блага вість від княгині Жеславської», «Лицар і смерть», романів «Римейк», «Сильні та одинокі». Є членом Національної спілки письменників України. Петро Кралюк – лауреат низки літературних премій: «Гранослов», імені Світочів, «Україна. Духовні острови», імені Миколи Гоголя «Тріумф», імені Якова Гальчевського. У 2012 році його роман «Шестиднев, або Корона дому Острозького» став переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді».
Кралюк П. Апокриф : оповідання / П. Кралюк. – Львів : Сполом, 2005. – 160 с.
Кралюк П. Волинь у житті та творчості Тараса Шевченка : монографія / П. Кралюк. – Луцьк : Твердиня, 2006. – 79 с.
Кралюк П. Фелісія : (анти)феміністично-політичний романчик / П. Кралюк. – Луцьк : Твердиня, 2008. – 112 с.
Кралюк П. Реліквія : роман / П. Кралюк. – Острог : Острозька акад., 2010. – 290 с.
Кралюк П. Княжими шляхами Волині : віднайдення раю / П. Кралюк. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2010. – 160 с.
Кралюк П. Сильні та одинокі : роман / П. Кралюк. – Київ : Ярославів Вал, 2011. – 278 с.
Кралюк П. Шестиднев, або Корона дому Острозького : роман / П. Кралюк. – Київ : Ярославів Вал, 2010. – 320 с.
Кралюк П. Лицар і смерть: дума про гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного : повість / П. Кралюк. – Острог : Острозька акад., 2012. – 136 с.
Кралюк П. Римейк : роман / П. Кралюк. – Луцьк : Твердиня, 2009. – 180 с.
Кралюк П. Синопсис : роман, повісті, новела / П. Кралюк. – Київ : Ярославів Вал, 2014. – 688 с.
Кралюк П. Фабрика(ція) : геополіт. повість, або діатриба / П. Кралюк. – Луцьк : Твердиня, 2015. – 188 с.
Кралюк П. Данило Острозький: образ, гаптований бісером : роман-реконструкція / П. М. Кралюк. – Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2016. – 288 с.
Кралюк П. Справжній Мазепа : ретророман / П. Кралюк. – Харків : Фоліо, 2017. – 219 с.
Кралюк П. Чорна рада : рада / П. Кралюк. – Харків : Фоліо, 2018. – 201 с.
Кралюк П. Богдан Хмельницький: легенда і людина / П. Кралюк. – Київ : Довженко букс, 2018. – 283 с.
Кралюк П. Справжній Мазепа : роман / П. Кралюк. – Київ : Довженко букс, 2018. – 219 с.
Кралюк П. Каган і хохлята : повісті, оповідання / П. Кралюк. – Київ : Ярославів Вал, 2019. – 440 с.
Кралюк П. Чорна рада : роман / П. Кралюк. – Харків : Бібколектор, 2019. – 201 с.
Кралюк П. Українці і поляки: 1000 років (не)порозуміння / П. Кралюк. – Харків : Фоліо, 2021. – 317 с.
* * *
Кралюк П. Багатоликий Мазепа: конструктивне, трагічне, трагікомічне / П. Кралюк // Погорина. – 2010. – № 14/15. – С. 385-389.
Кралюк П. Вірші на жалісний погреб Петра Конашевича-Сагайдачного / П. Кралюк // Погорина. – 2012. – № 20/21. – С. 281-285.
Кралюк П. Василь-Костянтин Острозький – фундатор незалежної України / П. Кралюк // Волинь. – 2008. – 22 лют. – С. 7.
Кралюк П. Герої наших днів : новела / П. Кралюк // Погорина : літ.-мист. альм. – Рівне : Азалія. – 2003. – Вип. 5. – С. 24-29.
Кралюк П. Головне гобі. Забобони. Анекдоти / П. Кралюк // Посмішка чорного кота : збірник / упоряд. М. Ф. Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2011. – С. 270-273.
Кралюк П. Зона : повість / П. Кралюк // Позапростір : зб. наук.-фантаст., текстів. – Луцьк : Твердиня, 2009. – Вип. 2. – С. 4-31.
Кралюк П. Королева української книги [Острозька Біблія] / П. Кралюк // Волинь моя. – 2006. – Вип. 6. – С. 17-24.
Кралюк П. Костянтин Острозький – великий державотворець України : [до 400-річчя з дня смерті видатного українського князя – просвітника, мецената, відомого політичного і державного діяча] / П. Кралюк // Майдан. – 2008. – №4. – С. 4.
Кралюк П. Творець європейської Конституції / П. Кралюк // Погорина. – 2010. – № 14/15. – С. 366-369.
Кралюк П. Феномен мовного протесту, або мимовільні нащадки Олександра Потебні / П. Кралюк // Погорина. – 2012. – № 20/21. – С. 279-280.
Кралюк П. Чи перетруть нас жорна? / П. Кралюк // Погорина. – 2012. – № 20/21. – С. 248-250.
* * *
Адамчук А. Петро Кралюк – проректор Національного університету «Острозька академія» – лауреат всеукраїнської літературної премії імені Уласа Самчука / А. Адамчук // Рівне вечірнє. – 2016. – 25 лют. – С. 17.
Гринів О. Дехуторянізація чи деукраїнізація: історія за Табачником навиворіт? / Гринів О. // Літературна Україна. – 2016. – 20 жовт. – С 11.
Автор висловлює свій погляд на висвітлення історії України в працях П. Кралюка.
Кочерга С. О. Архетип скриптора в художньому світі Петра Кралюка / С. О. Кочерга // Наукові записки Національного університету «Острозька академія» : зб. наук. пр. / Нац. ун-т «Острозька академія» ; уклад.: С. О Кочерга, Р. А. Криловець, Ю. В. Миненко. – Острог : Острозька академія. – 2017. – С. 35-39.
У статті порушено проблему актуалізації вивчення феномену скрипторики в сучасному літературознавстві. На прикладі книги Петра Кралюка «Синопсис» доведено, що наскрізним образом у його творах виступає скриптор.
Кузема Д. Про козацьку міфологію та її творців / Д. Кузема, А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2017. – 27 січ. – С. 13.
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Петра Кралюка «Козацька міфологія України: творці та епігони».
Матчук А. Підтекст повісті П. Кралюка «Зона» та засоби його реалізації / А. Матчук // Актуальні проблеми літературознавчої термінології : наук. зб. : до 25-річчя ф-ту інозем. філології Рівнен. держ. гуманітар. ун-ту / Рівнен. держ. гуманітар. ун-т ; відп. ред. Є. М. Васильєв. – Рівне, 2017. – Вип. 2. – С. 140-143.
Непомняща А. Князівські династії та невідома війна за руську спадщину у романі Петра Кралюка / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2016. – 25 листоп. – С. 13.
У Рівненському краєзнавчому музеї відбулася презентація історичного роману Петра Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером».
Непомняща А. Розвінчаний Богдан Петра Кралюка / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2017. – 3 листоп. – С. 8.
В Арт-ательє Георгія Косміаді у Рівному відбулася презентація книги Петра Кралюка «Богдан Хмельницький: легенда і людина».
Синюк С. Осмислення спадщини / С. Синюк // Замкова гора. – 2016. – 12 листоп. – С 11.
Рецензія на роман-біографію «Данило Острозький: образ гаптований бісером» Петра Кралюка з м. Острога.
Синюк С. Таємниця темних віків / С. Синюк // Голос України. – 2016. – 19 листоп. – С. 14.
Про нову книгу професора Національного університету «Острозька академія», письменника Петра Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером».
Шишкова Г. Петро Кралюк написав роман-реконструкцію про Данила Острозького / Г. Шишкова // Замкова гора. – 2016. – 29 жовт. – С. 3.
Про презентацію книги доктора філософських наук, професора, проректора з навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія», письменника Петра Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером».
* * *
Кралюк Петро Михайлович [Eлектронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Кралюк_Петро_Михайлович (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Петро Кралюк [Eлектронний ресурс] // Видавництво Старого Лева : сайт. – Режим доступу: https://starylev.com.ua/old-lion/author/petro-kralyuk (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Петро Кралюк – книги автора [Eлектронний ресурс] // Наш формат : сайт. – Режим доступу: https://nashformat.ua/authors/petro-kralyuk-books (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Петро Кралюк – філософ, письменник, публіцист : [віртуальна виставка] [Eлектронний ресурс] // РОУНБ : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/virt/105/ (Дата звернення 17.01.2023 ). – Назва з екрана.
Петро Кралюк. Статті автора [Eлектронний ресурс] // Day.kyiv.ua : сайт. – Режим доступу: https://day.kyiv.ua/profile/petro-kralyuk (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк Петро Михайлович [Eлектронний ресурс] // Рівняни : сайт. – Режим доступу: https://my.rv.ua/dossier-details/kralyuk-petro-mihaylovich/ (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. Публікації [Eлектронний ресурс] / П. Кралюк // Релігійно-інформаційна служба України : сайт. – Режим доступу: https://risu.ua/petro-kralyuk_t10499 (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. Робити помилки і працювати у півсили ми не маємо права / Кралюк П. [Eлектронний ресурс] / П. Кралюк // Житомир-Онлайн : сайт. – Режим доступу: https://zhitomir-online.com/top_news/134794-petro-kralyuk-robyty-pomylky-i-pracyuvaty-u-pivsyly-my-ne-mayemo-prava.html (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. Красиве і корисне [Електронний ресурс] / П. Кралюк // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Styai2s4h9w&ab_channel=damus194 (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Яневський Д. Петро Кралюк «Козацька міфологія України» : Моя книга № 13 [Електронний ресурс] / Д. Яневський // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=2HufLX4-QPw&ab_channel=DanyloYanevsky (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Петро Кралюк презентував «Образ, гаптований бісером» [Електронний ресурс] // You Tube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=qhQBXrTikg8&ab_channel=СуспільнеРівне (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. «Козацька міфологія, творці та епігони» [Електронний ресурс] / П. Кралюк // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=-tuW2goqkpM&ab_channel=СуспільнеРівне (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Петро Кралюк про міфи української історії та культури : Телепроект «Заради Істини» [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https:// https://www.youtube.com/watch?v=NpIxDLYzGRs&ab_channel=ITVmediagroup (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Петро Кралюк про культурну окупацію України [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=15nWTL8pmE4 (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Слабошпицький М. «Таємний агент Микола Гоголь». Про книгу П. Кралюка [Електронний ресурс] / М. Слабошпицький // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=lkFmTzS0asQ&ab_channel=Nelli (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. Початок вивчення історії України [Електронний ресурс] / П. Кралюк // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Tj3xRrbNG2k&ab_channel= Острозькаакадемія (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. Специфіка української філософії [Електронний ресурс] / П. Кралюк // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=MQN-VAWVpPo&ab_channel=Острозькаакадемія (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Кралюк П. «Велесова книга» – предфілософія українців? [Електронний ресурс] / П. Кралюк // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=hE7A_aUrHEA&ab_channel=Острозькаакадемія (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Олександр Євтушок двічі був переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» в 2013 та 2016 роках.
2013
У 2013 році перемогу здобула книга Олександра Євтушка «Пиво з абрикосів».
Євтушок О. В. Пиво з абрикосів : повість / О. Євтушок. – Рівне, 2011. – 366 с.
«Пиво з абрикосів» вийшла друком у 2011 р. за сприяння Рівненської обладміністрації та обласної ради відповідно до Програми підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області на 2009-2013 роки. У передмові Олександра Ірванця читаємо «Олександра Євтушка варто читати. Вже хоча б за те, що не піддається описові, впіймати неосягненність почуттів, стосунки між людьми, логіку абсурдних випадкових діалогів, і невисловлених, лише відчутних на скраєчку мозку думок... Є в ньому і живі теплі персонажі, навіть Луцьк і Рівне присутні в тексті…».
У повісті в образах кількох героїв можна упізнати декого з відомих українських молодих письменників – Артема Захарченка, Галину Ткачук, Аркадія Поважного, Сергія Синюка.
2016
У 2016 році роман Д-і-М Олександра Євтушка здобув перемогу в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді».
Євтушок О. Д-і-М : [роман] / О. Євтушок. – Рівне : Естеро, 2014. – 116 с.
Роман Олександра Євтушка «Д-і-М» − це чуттєва історія кохання, яка, на жаль, не має щасливого кінця. У своїй книзі автор не сходить з проторованого класиками шляху в описі найскладнішого – людських взаємин, стосунків між ним і нею. В книзі інтригує все: і сюжет, і мова книжки, і апокаліптичні картинки, і фінал.
В передмові до роману автор пише: «Відповідь, що покликало людину в цей світ, ще нікому не далася. Якщо до двадцяти років ти цієї відповіді не знайшов, то далі жити не обов’язково. Все прозоро ясно у двадцять. А любов, можливо, тільки поділ та розмноження нуликів з одиничками».
Олександр Євтушок – літературний критик, письменник, журналіст, науковець.
Народився Олександр Володимирович 28 лютого 1975 року в селі Зоря Рівненської області. В 1998 році закінчив Рівненський інститут культури. Працював бібліотекарем. Співпрацював з журналом «Україна» у 2007-2009 роках. Вів літературно-критичні огляди новинок української прози. Зокрема на книги Світлани Поваляєвої, Софії Андрухович, Богдана Жолдака, Петра Кралюка, Марини Соколян, Андрія Куркова, Володимира Даниленка, Юрка Іздрика, Віктора Неборака.
Співупорядник альманаху рівненської літературної молоді «Наше коло» (2004), антології «Літературна Рівненщина» (2004), збірки оповідань для дітей «Автомобільні пригоди» (2016), збірки «Картель бурштинокопачів-прозаїків та поетів з помпою» (2016). У 2019 році вийшла друком воєнно-пригодницька повість «Чорний солдатик». У ній автор пише про війну так, як ніхто про неї не пише.
Активний учасник Молодіжної Літературної Платформи (м. Рівне).
Автор роману «Рома та Дмитро Трироги», повісті «Пиво з абрикосів». Його герої – романтичні відлюдькуваті шукачі правди.
З 2002 року член Національної спілки письменників України.
В 2004 році став лауреатом 3-ї премії літературного конкурсу для молоді у номінації «Проза» фонду «Смолоскип». В 2013 році – лауреатом премії ім. Світочів за твір «Пиво з абрикосів». В 2007 році письменник був учасником 14-го Форуму Видавців та Другого Міжнародного літературного фестивалю.
Переможець конкурсу «Книга Рівненщини» у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» за книгу «Д-і-М» 2016 року.
Євтушок О. Рома та Дмитро Трироги : роман / О. Євтушок. – Рiвне : Волин. обереги, 2002. – 172 с.
Євтушок О. Д-І-М : роман / О. Євтушок. – Рівне : Естеро, 2014. – 116 с.
Євтушок О. Пиво з абрикосів : повість / О. Євтушок. – Тернопіль: Красиве і корисне ; Острог : Свинарчук Р. В., 2016. – 160 с.
Євтушок О. В. Чорний солдатик : повість / О. В. Євтушок. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2019. – 232 с.
* * *
Євтушок О. Апокрифи... / О. Євтушок // Вісті Рівненщини. – 2005. – 12 серп. – С. 4.
Євтушок О. Лексика говірок Рівненщини на діалектологічній карті Полісся / О. Євтушок // Етнокультура Волинського Полісся і чорнобильська трагедія / Рівнен. держ. ін-т культури. – Рiвне, 1996. – Ч. 2. – С. 182-185.
Євтушок О. Місце родинного коріння / О. Євтушок // Войтович В. М. Пересопниця. Рівненський край : історія та культура / В. М. Войтович. – Рівне : В. Войтович, 2011. – С. 651-657.
Про родину Євтушків зі Сморжева Рівненського району Рівненської області.
Євтушок О. Науково-методологічні основи вивчення лінгвістичних дисциплін (діалектологія) / О. Євтушок // Нова педагогічна думка. – 2006. – № 3. – С. 48–51.
Використаний мовний матеріал, який зафіксований у говірках Рівненщини.
Євтушок О. Питання системного дослідження лексики західнополіського діалекту, явище полісемії / О. Євтушок // Актуальні проблеми сучасної філології : зб. наук. пр. – Рівне : РДГУ, 2003. – Вип.11. – С. 110–115.
Євтушок О. Повість для домашнього огнища / О. Євтушок // Погорина. – 2012. – № 20/21. – С. 250–258.
Євтушок О. Сучасні тенденції розвитку діалектної лексики / О. Євтушок // Дивослово. – 2011. – № 7. – С. 38–40.
Простежено деякі лексико-семантичні явища на прикладі говірок Рівненщини.
Євтушок О. Творчість – це свобода / О. Євтушок // Інва. net. – 2014. – Вип. 29. – С. 44–46.
* * *
Гривіцька Т. «Письменницький маршрут» на Демидівщині / Т. Гривіцька // Вісник Демидівщини. – 2016. – 28 жовт. – С. 3.
20 жовтня 2016 року проходила акція «Письменницький маршрут» у Демидівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей», в рамках якої відбулася творча зустріч з письменниками, членами Національної спілки письменників України Олександром Євтушком та Сергієм Синюком.
Громик І. Презентація книги Олександра Євтушка «Чорний солдатик» [у публічній бібліотеці Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області] / І. Громик // Слово і час. – 2020. – 27 лют. – С. 5.
Захожа А. Письменницький маршрут на Костопільщині / А. Захожа // Новини Костопільщини. – 2016. – 19 листоп. – С. 6.
Про творчу зустріч з письменником, літературним критиком, членом Національної спілки письменників України Олександром Євтушком у Костопільській районній бібліотеці.
Колядич Т. Літератори Рівненщини про вірші-перфоманси, творчі імпульси та ненависть до читачів / Т. Колядич // Сарненські новини. – 2017. – 4 лип. – С. 4.
До Сарненської центральної районної бібліотеки завітали талановиті літератори Рівненщини: Вікторія Климентовська, Ростислав Слободенюк та Олександр Євтушок.
Пилипчук Я. Олександр Євтушок у Березному / Я. Пилипчук // Надслучанський вісник. – 2016. – 6 груд. – С. 7.
У Березнівській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з літературним критиком, журналістом, науковцем, членом Національної спілки письменників України Олександром Євтушком.
Ткачук Д. Книгочтиво / Д. Ткачук // Зоря Інфо. – 2019. – 30 жовт. – С. 10.
Про книгу «Чорний солдатик» письменника з села Зоря Рівненського району Олександра Євтушка.
* * *
Євтушок О. Пиво з абрикосів : аудіокнига [Електронний ресурс] / О. Євтушок // Аудіобібліотека : сайт. – Режим доступу: http://audio.libr.rv.ua/search?name=Євтушок (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Євтушок Олександр Володимирович [Eлектронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Євтушок_Олександр_Володимирович (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Олександр Євтушок: «Д-і-М» – презентація в Рівному [Електронний ресурс] / О. Євтушок // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=2tNgNlr9D6I&ab_channel=АллаРогашко (Дата звернення 17.01.2023). – Назва з екрана.
Сергій Гридін двічі був переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» в 2015 та 2021 роках.
2015
У 2015 році книга Сергія Гридіна «Не такий» здобула перемогу в конкурсі «Краща книга Рівненщини».
Гридін С. В. Не такий : повість для підлітків / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. – 176 с.
«Не такий» – повість сучасного українського письменника Сергія Гридіна про підлітка, який страждає від надмірної ваги та має купу пов’язаних із цим неприємностей, зокрема проблеми у спілкуванні з батьками та своїми ровесниками. Однак, коли ситуація зовсім заходить у глухий кут, хлопець починає докладати зусиль, щоб усе змінити. Письменник надзвичайно правдиво та щиро викладає найпотаємніші думки свого головного героя, оскільки сам у дитинстві потерпав від зайвої ваги і довгий час переймався цим, допоки не почав працювати над собою і не довів собі та іншим, що невирішуваних проблем не буває.
Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань.
2021
У 2021 році книга Сергія Гридіна «Чужий» перемогла в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді».
Гридін С. Чужий : повість / С. Гридін. – Київ : Академія, 2019. – 144 с. – (Серія «Ім’я»).
Ця повість про випробування чоловіка після повернення з війни. Про фронт людського нерозуміння і вбивчу силу байдужості. Тут – свої жертви. Гаврилюк камуфляж удома майже не знімав. На вулицю виходив тільки в ньому. Дозволяв дружині лише прати його, а прасував сам. Віруня про війну нічого не питала. Спочатку на те ображався, а потім зрозумів, що так їй живеться спокійніше. У якої нормальної дружини дах не поїде, коли вона весь час думатиме – живий її чоловік чи ні?
Нарешті війна для нього скінчилася. До скону її вистачить. Війна навчила бачити, хто справжній, а хто гниляк. Зробила нещадною пам’ять. Бо як забути хлопців, яким ніколи вже не побачити дому. Микола Гаврилюк не був наївним: життя його жорстоко терло. Не чекав почестей. Ні на що особливе не розраховував, але й гадки не мав, що можна бути такими нетерпимими до всього, що вирізняє чоловіка, який місяцями жив у бліндажі, пив воду з калюж і забув про суху постіль. Запросто накидають йому образливі «аватар», «вбивця», «психічно ненормальний». Драматичною і навіть авантюрною була його дорога додому. А там усе пішло не так. Тяжко було звикати навіть до асфальту під ногами. Щось незбагненне віддалило дружину, забрало взаєморозуміння із синами. Він уже не бажаний на роботі. Нездоланними були мури бюрократії. Усім став чужий, нікому не потрібен. Приречений залишитися наодинці зі своєю війною. «Мені краще було загинути», — карався думкою. І звіром оскалювався на несправедливість...
Сергій Володимирович Гридін народився 8 липня 1971 року у місті Здолбунові Рівненської області. Майбутній письменник ходив до місцевої школи, полюбляв займатися спортом. У 1985 році його батька відправили у відрядження до Монголії, куди переїхала вся родина і проживала там два роки. Згодом сім’я повернулась у рідний Здолбунів.
Після повернення до України Сергій закінчив середню школу у Здолбунові у 1988 році. Впродовж року він набуває життєвого досвіду у слюсарній бригаді. Згодом вступає на економічний факультет Рівненського інституту інженерів водного господарства, який закінчує у 1994 році.
Після закінчення працює за бухгалтерсько-економічними спеціальностями.
Літературна діяльність стала для Сергія Гридіна захоплюючим хобі. Коли сину письменника виповнилося одинадцять років, він всіляко намагався залучити хлопця до читання. З того самого моменту і почав писати книги, адресовані дітям.
Доля письменника склалася так, що за покликом серця він пішов боронити країну від ворога, відклавши свої справи та літературне хобі на потім, виборюючи мир та незалежність на сході України. У 2017 році, після повернення зі служби в зоні АТО заявив про себе як автор книжок для дорослих – «Сапери», «Віраж», «Чужий».
Твори С. Гридіна тричі ставали переможцями конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінаціях «Краще видання для дітей» (2013) та «Краще видання для юнацтва та молоді» (2015). У 2012 році його книга «Федько у пошуках Чупакабри» потрапила до довгого списку премії «Книга року ВВС». Книга «Не такий» увійшла до короткого списку номінантів щорічної премії «Дитяча книга року ВВС-2013». Він є номінантом та лауреатом літературного конкурсу Спілки письменників на найкращу книгу року «Глиняний кіт» (2017 р.), де здобув перемогу у номінації «Дитяча література» за книгу «Незрозумілі». А у 2021 році здолбунівський письменник переміг в одинадцятому обласному конкурсі «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді». Відзнаку отримала книжка «Чужий».
Гридін С. Федько, прибулець з інтернету / С. Гридін ; ілюстр. О. Шапкаріної. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2011. – 152 с.
Гридін С. Федько у віртуальному місті / С. Гридін ; ілюстр. О. Шапкаріної. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2011. – 207 с.
Гридін С. Федько у пошуках чупакабри : для мол. шк. віку / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2012. – 175 с.
Гридін С. Не такий : повість для підлітків, які шукають себе / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. – 175 с.
Гридін С. Не такий [Електронний ресурс] : [аудіокнига] / С. Гридін ; Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; читає С. Нагорна ; техн. ред. С. Ф. Ясковець. – (1 файл : 249 МБ). – Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. – 1 ел. опт. диск (CD-R) ; 3 год. 56 хв. 33 с. – (Книга вголос).
Гридін С. Не-ангел : повість / С. Гридін. – Київ : Академія, 2016. – 144 с.
Гридін С. Незрозумілі : повість / С. Гридін. – Київ : Академвидав, 2016. – 128 с.
Гридін С. Кігтик Ковбаско : для серед. шк. віку / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 152 с.
Гридін С. Дорослі зненацька : повість / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 144 с.
Гридін С. Відчайдушні : повість-детектив / С. Гридін. – Київ : Академія, 2017. – 128 с.
Гридін С. І паралельні перетинаються : повість / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 128 с.
Гридін С. Сапери : повість / С. Гридін. – Київ : Академія, 2017. – 192 с.
Гридін С. Чарівна коробочка // Теплі родинні історії / упоряд. О. Поліщук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – С. 37-41.
Гридін С. Віраж : повість / С. Гридін. – Київ : Академія, 2018. – 128 с.
Гридін С. Дорослі зненацька : повість / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 144 с.
Гридін С. Чужий : повість / С. Гридін. – Київ : Академія, 2019. – 145 с.
Гридін С. Крейзі : повість / Сергій Гридін. — Київ : Знання, 2020. – 95 с.
* * *
Вийшла друком нова книга Сергія Гридіна [«Віраж»] // Нове життя. – 2018. – 12 січ.
Відзнаку за найкращу книгу [Рівненщини у номінації «Краща книга для підлітків та юнацтва»] отримав [письменник із Здолбунова Сергій Гридін за книгу «Не такий»] у АТО // Рівне вечірнє. – 2015. – 7 трав. – С. 14.
Войцеховський О. Зустріччю з Сергієм Гридіним [розпочали низку заходів в межах Всеукр. тижня дит. читання у Здолбунівській район. б-ці для дітей та юнацтва] / О. Войцеховський // Нове життя. – 2018. – 23 берез. – С. 8.
Качак Т. Детективні повісті у дитячому читанні / Т. Качак // Українська мова і література в школі. – 2020. – № 6. – С. 25-27.
Качак Т. «Незрозумілі» – нова крижка Сергія Гридіна / Т. Качак // Українська мова і література в школах України. – 2019. – № 12. – С. 51.
Книги здолбунівських авторів – серед кращих : [про переможця щорічного конкурсу «Краща книга Рівненщини» Сергія Гридіна з книгою «Не такий» у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді») // Нове життя – 2015. – 30 квіт. – С. 3.
Кондрачук С. Нова книга Сергія Гридіна [«Не такий»] / С. Кондрачук // Нове життя – 2013. – 26 лип. – С. 1.
Марченко Н. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! / Н. Марченко // Дивослово. – 2016. – № 4. – С. 56–61.
Марченко Н. Знахідки ключниці, або відкрийте книжку! : [характеристика підліткової прози 21 століття – Сергій Гридін «Відчайдушні»] / Н. Марченко // Дивослово. – 2016. – № 11. – С. 58–62.
«Незрозумілі» Сергія Гридіна – серед найкращих книг : [про кн. Сергія Гридіна «Незрозумілі», яка увійшла до списку Лідерів літа за версією Всеукр. рейтингу «Книжка року 2016» у номінації «Дитяче свято»] // Нове життя. – 2016. – 19 серп. – С. 8.
Ничипорук І. Заразив вірусом читання всю країну: [про письменника Сергія Гридіна] / І. Ничипорук // Рівненська газета. – 2013. – 16 трав. – С. 1, 6.
Овдійчук Л. Творчість Сергія Гридіна в контексті сучасної прози для дітей / Л. Овдійчук // Українська література в загальноосвітній школі. – 2015. – № 5. – С. 7-9.
Павлів І. Відбулася творча зустріч із письменником [Сергієм Гридіним у Острозькій центральній район. б-ці] / І. Павлів // Замкова гора. – 2020. – 13 берез. – С. 6.
Павлова Т. «Якщо любов – це мода, бажаю бути завжди модними...» : звернувся до читачів, презентуючи у Львові [на двадцять четвертому Форумі видавців, який проходив з 13 по 17 вересня 2017 року] прозову збірку, до якої увійшло його оповідання, Сергій Гридін / Т. Павлова // Нове життя. – 2017. – 29 верес. – С. 8.
Рудніцька Н. Роль книжки у вирішенні підліткових проблем : [про книги С. Гридіна «Не такий», «Незрозумілі»] / Н. Рудніцька // Зарубіжна література в школах України. – 2018. – № 3. – С. 48–51.
Федько-прибулець та інші герої Сергія Гридіна // Дубровицький вісник. – 2020. – 21 лют. – С. 5.
Харчук К. Зустріч з автором улюблених книжок Сергієм Гридіним : [в Олександрійській ПШБ, що в Рівненському р-ні] / К. Харчук // Слово і час. – 2017. – 23 листоп. – С. 5.
Шевчук Н. Всеукраїнський Тиждень дитячого читання [про відкриття щорічного свята Книги в Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва, яке розпочалося зустріччю з відомим дитячим письменником Сергієм Гридіним] / Н. Шевчук // Нове життя. – 2018. – 30 берез. – С. 6.
Щур Н. Зустріч з поетом : [у Березнівській район. дит. б-ці відбулася зустріч-знайомство з письменником Сергієм Гридіним] / Н. Щур // Надслучанський вісник. – 2019. – 14 листоп. – С. 14.
* * *
Гридін Сергій Володимирович [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Гридін_Сергій_Володимирович (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Гридін Сергій Володимирович [Електронний ресурс] // Видавництво Старого Лева сайт. – Режим доступу: https://starylev.com.ua/old-lion/author/sergii-gridin. – (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Гридін Сергій [Електронний ресурс] // barabooka. Простір української дитячої книги : сайт. – Режим доступу: https://www.barabooka.com.ua/sergij-gridin/ – (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Гридін Сергій Володимирович [Електронний ресурс]. – // УкрЛіб. Бібліотека Української Літератури : сайт. – Режим доступу: https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=13991 (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
2017
У 2017 році книга Ірини Мельник «Вікна» стала переможцем конкурсу у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді».
Мельник І. Вікна. Кн. 1 : поезії / І. Мельник. – Львів : Джезва, 2016. – 104 c.
Поезія Ірини Мельник несподівана, розкута і ніжна. Вона поєднує в собі якісь зворушливі дитинні нотки з поважними дорослими роздумами і почуттями та дарує читачеві особливі, неповторні враження. Оригінальні ілюстрації Надії Каламєєць проникливо доповнюють усе мовлене і недомовлене авторкою.
Тут, у цій книжці, живуть вірші про любов і про війну, про дитинство і старість, про щастя і горе. Їх можна просто читати – і ними можна милуватися, як одухотвореною, натхненною красою. Яка таки рятує світ щодня.
Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Закінчила Олександрійську загальноосвітню школу І-Ш ст. Рівненського району (2005), факультет української філології Рівненського державного гуманітарного університету (2010). Працювала методистом центру дистанційного навчання Національного університету водного господарства та природокористування, викладачем Рівненського автотранспортного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування, член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе в місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Любить писати вірші. Друкувалась в рівненських щотижневиках та літературному альманасі «Наше коло».
Авторка книг: «Віками зшиті слова» (2012), «Вікна. Книга перша», (2016), букмеседжі «the Verbarium. Ілюстрована поезія» (2016), артбук «Ласкавий хліб» (2021), «Глосарій. Книга друга» (2022). Упорядниця щорічного художньо-мистецького альманаху «Повстанська ватра».
Авторка відеопоезій «Ластівонька», «Різдво», «Світло».
Мельник І. Вікна. Кн. 1: поезії / І. Мельник. – Львів : Джезва, 2016. – 104 c.
Мельник І. Віками зшиті слова : поезії / І. Мельник. – Тернопіль : Терно-граф, 2012. – 124 с.
Мельник І. Жити на фресках малюнками : [поезія] / І. Мельник // Погорина. – 2011. – №18/19. – С. 388.
Мельник І. Зорі, як равлики, повзуть із неба... : [поезія] / І. Мельник // Освітянська скриня. – Тернопіль. – 2013. – Вип. 5. – С. 150-154.
* * *
Горбукова Т. Тепле світло Поетарху / Т. Горбукова ; розмовляв В. Голубєв // Рівненська газета. – 2012. – 23 лют. – С. 14.
Рівненська поетеса Ірина Мельник, яка займалася в літературному об'єднанні «Поетарх» Рівненського Палацу дітей та молоді, прийнята до Національної спілки письменників України.
Мельник І. Дівчина-весна / І. Мельник ; спілкувалася В. Волошина // Вільне слово. – 2013. – 7 берез. – С. 14.
Бесіда з поетесою, членкинею Національної спілки письменників України, педагогом Іриною Мельник.
Мельник І. Напевне, «Бог погладив по голівці»... / І. Мельник; спілкувалася В. Волошина // Вільне слово. – 2012. – 8 берез. – С. 7.
Бесіда з рівненською молодою поетесою Іриною Мельник.
П'янкова Т. Премія Ордену Карпатських Лицарів : її вручили в лицарській залі Мукачівського замку «Паланок» / Т. П'янкова // Літературна Україна. – 2017. – 31 серп. – С. 3.
Нагородження Премією Ордену Карпатських Лицарів відбулося у Мукачеві. У номінації «Краща поетична книга» перше місце отримала Ірина Мельник з Рівного за книгу «Вікна».
«Перлина» засвітила яскраві поетичні таланти // За відродження. – 2017. – 12 трав. – С. 6, 7.
На базі інституту мистецтв РДГУ проведено обласний конкурс читців власних літературних творів «Перлина» серед працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів, членів Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Цимбалюк Є. Письменницького полку прибуло / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2012. – 21 лют. – С. 2.
Членами Національної спілки письменників України стали Сергій Курінний, Софія Стасюк, Ірина Мельник.
* * *
Ірина Мельник [Електронний ресурс] // Жінка–Українка : сайт. – Режим доступу: http://ukrainka.org.ua/iryna-melnyk (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Ірина Мостепан (Мельник) [Електронний ресурс] // Письменники України : сайт. – Режим доступу: https://www.writers.in.ua/new-author/iryna-mostepan/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Мельник І. Ластівонька [Ірина Мельник читає свою поезію] [Електронний ресурс] / І. Мельник // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=_vVPip6R5ug&ab_channel=ІринаСергіївнаМельник (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Мельник І. «Різдво» (відеопоезія) videopoetry «Christmas» [Електронний ресурс] / І. Мельник // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=pn-IXbv0DAk&ab_channel=ІринаСергіївнаМельник (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Мостепан І. Відеопоезія «Світло»[Електронний ресурс] / І. Мельник // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=xBfAnurntRw&t=1s&ab_channel=IrynaMostepan (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Українське радіо: Культура. Поезія Ірини Мостепан (Мельник) "[Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=_syMnwviI8U&ab_channel=IrynaMostepan (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
2018 рік
У 2018 році книга Ксенії Циганчук «Коли приходить темрява» стала переможцем конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді».
Циганчук К. Коли приходить темрява : роман / К. Циганчук. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 256 с.
Детектив про маніяка-психопата, це Ви зрозумієте відразу, як розкриєте книгу.
Усе більш жорстокими та цинічними стають вбивства, які скоює загадковий рівненський маніяк… Ставши першим, хто опинився на місці злочину, Назар тепер постійно відчуває на собі чийсь холодний погляд. Так, наче дивиться темрява… Хтось стежить за квартирою його коханої Лізи та її молодшої сестри, а слідчий Малашко неначе безсилий щось вдіяти. Це змушує Назара з дівчиною самим узятися за справу. Єдине, що їм відомо – вбивця все звужує кола, наближаючись до хлопця. Він той, хто зовсім поруч… Інтуїція ніколи ще не підводила Назара, і він відчуває – лише маленьке зусилля, і він зазирне в очі вбивці…
Ксенія Циганчук народилася 8 березня року 1986 року в м. Рівне в родині викладачів. У 2003 році закінчила загальноосвітню школу № 24. В 2008 році закінчила Рівненський державний гуманітарний університет (факультет іноземної філології), спеціальність вчитель іноземних мов та зарубіжної літератури.
З 2007 року працювала вчителем у школі, потім викладачем у вузі та на курсах іноземних мов. Захоплюється дослідженням старослов'янських казок та міфології, вивченням іноземних мов, фітнесом, подорожами. Проживає у Рівному.
Постійно проводить презентації та зустрічі із читачами по всій території України.
Писати почала з молодших шкільних років для свого задоволення. Публікувалася у періодичних виданнях: газета «Сім днів» (2003), «Вісті Рівненщини», альманах «Наше коло» (2004), журнал «Мистецькі грані» (2013), журнал «Золота Пектораль» (2016), всеукраїнська газета «Дебют» (2019). Має кілька публікацій у наукових журналах. У 2006 році вийшла збірка оповідань «Дощ крізь сльози» (переважно філософська тематика). Збірка була видана коштом гранту голови Рівненської обласної державної адміністрації. В 2016 опублікувала есе «Це дорослі винні у смерті дощових черв'ячків!» та детективне оповідання «Сьогодні мій похорон» на книжковому порталі «Буквоїд».
В 2016 році світ побачив роман «Коли приходить темрява», який отримав спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль» за найкращий гостросюжетний детектив. В 2019 році вийшов роман «По той бік пам'яті» – це захоплива суміш містики, жахів та міфології з прадавніх казок. Книга спричинила резонанс у соцмережах і стала одним з перших бестселерів «Дому Химер». В 2019 році у видавництві «Фоліо» вийшла перша книга серії «Поліцейський детектив» – «Кривавими слідами». Серія заснована на реальних подіях. Під час написання романів серії авторка консультувалася зі слідчими та патрульними, а також виїжджала на виклики разом із патрульними поліцейськими.
В 2019 році Ксенії Циганчук призначено Стипендію Президента України (для молодих письменників і митців).
Циганчук К. Дощ крізь сльози : повість, оповідання / К. Циганчук. – Рівне : Азалія, 2006. – 80 с.
Циганчук К. Коли приходить темрява : роман / К. Циганчук. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2016. – 256 с.
Циганчук К. По той бік пам'яті : роман / К. Циганчук. – Вінниця : Дім Химер, 2019. – 256 с.
Циганчук К. Кривавими слідами / К. Циганчук. – Харків : Фоліо, 2019. – 256 с.
Циганчук К. Убивця з підземелля / К. Циганчук. – Харків : Фоліо, 2020. – 252 с.
Циганчук К. Кубик Рубіка / К. Циганчук. – Харків : Фоліо, 2020. – 251 с.
Циганчук К. Право на вбивство / К. Циганчук. – Харків : Фоліо, 2021. – 283 с.
Циганчук К. Привиди серед нас / К. Циганчук. – Харків : Фоліо, 2021. – 284 с.
* * *
Береза Ю. Обнадійливий дебют / Ю. Береза // Рівненський діалог. – 2006. – 8 верес. – С. 6.
Рецензія на збірку віршів студентки РДГУ К. Циганчук «Дощ крізь сльози» (видавництво «Азалія»).
Детективний роман місцевої письменниці // Зелені шати. – 2017. – 27 січ. – С. 4.
У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація гостросюжетного детективного роману молодої рівненської письменниці Ксенії Циганчук «Коли приходить темрява».
Непомняща А. Зв'язок поколінь через слово : у Рівному нагородили лауреатів літературної премії імені Михайла Дубова / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2017. – 1 груд. – С. 9.
Лауреатами стали письменниця Ксенія Циганчук за роман-детектив «Коли приходить темрява», Юрій Матвійчук за книгу поезій «Хамелеон» та Наталія Криловець за літературну критику та упорядкування україно-канадського альманаху «Крила».
Письменниця Ксенія Циганчук презентувала дубенчанам свої нові книги [«По той бік пам'яті» та «Кривавими слідами» у бібліотеці № 1 міста Дубно Рівненської області] // Замок. – 2019. – 19 верес. – С. 3.
Рівнянка отримала премію за найкращий гостросюжетний детектив // Рівне Експрес. – 2016. – 23 черв. – С. 4.
У Києві на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» рівнянка Ксенія Циганчук отримала спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль» за накращий гостросюжетний детектив «Коли приходить темрява».
Сімчук В. З Рівного до Одеси / В. Сімчук // Вільне слово. – 2021. – 10 черв. – С. 2.
Рівненська письменниця, авторка детективів, лауреатка міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Ксенія Циганчук разом з київською дизайнеркою Наталкою Шнурик вирушили у піший похід до Одеси.
Снісаренко С. У Рівному цього року два короновані письменники / С. Снісаренко // Сім днів. – 2016. – 30 черв. – С. 14.
На 16-му Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» рівненський письменник Василь Тибель отримав першу премію за кращий прозовий твір для дітей молодшого шкільного віку, а рівненська письменниця Ксенія Циганчук отримала спеціальну премію «Золотий пістоль».
* * *
Циганчук Ксенія Анатоліївна [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Циганчук_Ксенія_Анатоліївна (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Що почитати? Ксенія Циганчук «Убивця з підземелля» [Електронний ресурс] // Суспільне новини : сайт. Режим доступу: https://suspilne.media/257194-so-pocitati-ksenia-cigancuk-ubivca-z-pidzemella/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Ксенія Циганчук: «Нам потрібно припинити себе жаліти» [Електронний ресурс] / К. Циганчук ; записав М. Петях // В гору : сайт. Режим доступу: https://vgoru.org/post/kseniya-ciganchuk-nam-potribno-pripiniti-sebe-zhaliti (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Циганчук К. Коли приходить темрява. Відеоподкаст (уривок з роману) [Електронний ресурс] / К. Циганчук ; читає М. Сорочук // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=TExMA5cQuT4&ab_channel=Рівненськаобласнауніверсальнанауковабібліотека (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Циганчук К. Кубик Рубіка. Відеоподкаст (уривок з книги) [Електронний ресурс] / К. Циганчук ; читає Анжела Хамедюк // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=igRUdFVYd6o&ab_channel=Рівненськаобласнауніверсальнанауковабібліотека (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Ксенія Циганчук [розповідає про свої книги] [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=-CuFZ3tAjPc&ab_channel=ХОБЮім.Б.Лавреньова (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Нові українські автори : Ксенія Циганчук: детектив з містикою та повідомленням [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=OnJLxhYtTSs&ab_channel=ХОБЮім.Б.Лавреньова (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Ксенія Циганчук, українська письменниця (м. Рівне) : [презентація книг «По той бік пам'яті» та «Кривавими слідами»] [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=XBMFVXS3TxI&ab_channel=mistotvpoltava (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
2019
У 2019 році книга поезій Юрія Матвійчука «HameleON» здобула перемогу у номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини».
Матвійчук Ю. HameleON : поезії / Ю. Матвійчук. – Рівне : Оповідач, 2017. – 72 с.
Книга «HameleON» вийшла у «Письменницькій робітні «Оповідач», офіційному видавництві Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України за підтримки Рівненської ОДА та Рівненської обласної ради. У 2018 році Юрій Матвійчук за видану книгу поезій став лауреатом літературної премії ім. Михайла Дубова.
У новій книзі Юрія Матвійчука «HameleON» відчувається дихання сучасної поезії постмодерністської доби з її римованими та неримованими текстами, рваними ритмами, громадянськими тривогами сьогодення, а ще прекрасними рядками пронизливої лірики про незабутні почуття.
Юрій Леонідович Матвійчук – молодий талановитий поет та письменник. Народився 9 лютого 1990 року в м. Острог, що на Рівненщині.
Був зарахований на навчання в Рівненський державний гуманітарний університет на художньо-педагогічний факультет у 2007 році. Під час навчання займався у народному літературному об’єднанні «Поетарх» при міському Палаці дітей та молоді.
Має ґрунтовну музичну та художню освіту. Вчителює в сільській школі неподалік Острога. Пише вірші ще з шкільних років. В 2013 році вийшла його перша збірка віршів «О..бій..ми», яка одразу привернула увагу до автора як пристрасного романтика з палкими почуттями та яскравим образним мисленням.
Вільний час присвячує футболу та грі на акустичній гітарі.
Матвійчук Ю. HameleON : поезії / Ю. Матвійчук. – Рівне : Оповідач, 2017. – 72 с.
Матвійчук Ю. Рваними римами / Ю. Матвійчук. – Рівне : Оповідач, 2021. – 62 с.
Матвійчук Ю. Моє місто : [поезія] / Ю. Матвійчук // Наше коло. – Рівне : Волин. обереги, 2013. – Вип. 5. – С. 82-84.
* * *
Кравчук К. Юрій Матвійчук: «Збірка «Рваними римами» – це я зі своїм характером, думками та емоціями» / К. Кравчук // Життя і слово. – 2021. – 28 трав. – С. 4.
Про презентацію збірки «Рваними римами» Юрія Матвійчука, що відбулася в Острозькій центральній бібліотеці Рівненського району.
Літературна сторінка // Життя і слово. – 2021. – 19 лют. – С. 7.
Про поета Юрія Матвійчука з Острога Рівненської області.
Максимчук Г. Збірка [«HameleON»] нашого земляка [Юрія Матвійчука] – серед найкращих книг Рівненщини / Г. Максимчук // Замкова гора. – 2019. – 26 квіт. – С. 7.
Матвійчук Ю. Усе ще попереду / Ю. Матвійчук // Замкова гора. – 2021. – 10 груд. – С. 3, 6.
Про поета, музиканта, учителя, члена Національної спілки письменників Юрія Матвійчука з міста Острога, який працює над четвертою збіркою віршів та планує випустити свій музичний мініальбом.
Непомняща А. Зв'язок поколінь через слово : у Рівному нагородили лауреатів літературної премії імені Михайла Дубова / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2017. – 1 груд. – С. 9.
Лауреатами стали письменниця Ксенія Циганчук за роман-детектив «Коли приходить темрява», Юрій Матвійчук за книгу поезій «Хамелеон» та Наталія Криловець за літературну критику та упорядкування україно-канадського альманаху «Крила».
Павлів І. Відбулася презентація книги Юрія Матвійчука «Рваними римами» / І. Павлів // Замкова гора. – 2021. – 28 трав. – С. 3.
Про презентацію нової книги Юрія Матвійчука «Рваними римами», яка відбулась в Острозькій центральній бібліотеці.
Поезія острозького митця увійшла до антології про війну // Замкова гора. – 2022. – 11 листоп. – С. 2.
Твори острозького поета Юрія Матвійчука ввійшли до антології «Досвід війни: українські голоси» у рамках проєкту «Experience of war: Ukrainian voices» за підтримки Британської Ради та Європейського Союзу.
Рівняни обрали найкращу книгу для юнацтва // Рівне Експрес. – 2019. – 2 трав. – С. 3.
Про нагородження переможців конкурсу «Краща книга Рівненщини», що відбулось в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. В номінації «Краще видання для юнацтва» переміг Юрій Матвійчук із збіркою поезій «Хамелеон».
Собко І. Юрій Матвійчук презентував нову композицію [«Париж»] / І. Собко // Замкова гора. – 2021. – 26 листоп. – С. 2.
Тимощук К. Поезія стала сенсом всього життя / К. Тимощук // Життя і слово. – 2018. – 27 жовт. – С. 8.
Ундір О. Вони продовжують письменницьку славу древнього Острога / О. Ундір // Замкова гора. – 2018. – 10 лют. – С. 3.
Рівненську обласну організацію письменників поповнили літератори з Острога, поетеса Світлана Луцкова та Юрій Матвійчук.
Ундір О. Слово молодих про Україну / О. Ундір // Замкова гора. – 2018. – 31 берез. – С. 10.
До 10 лауреатів Другого Всеукраїнського конкурсу кращих творів на сільську тематику імені Григора Тютюнника увійшли і представники з Острожчини – молодий поет Юрій Матвійчук («В моїй країні...», номінація поезія), бібліотекар з с. Грозів Раїса Чехолка («Спогади», номінація поезія) та письменниця з м. Рівне Ірина Одерако («Дорогою», номінація проза).
* * *
Климчук Т. Поет, музикант, вчитель та цінитель спорту: історія острожанина Юрія Матвійчука [Електронний ресурс] / Т. Климчук // Район Острог : сайт. – Режим доступу: https://ostrog.rayon.in.ua/topics/387801-poet-muzikant-vchitel-ta-tsinitel-sportu-istoriia-ostrozhanina-iuriia-matviichuka (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Звучали вірші про кохання та війну: острозький поет виступив у Рівному [Електронний ресурс] // Район Острог : сайт. – Режим доступу: https://ostrog.rayon.in.ua/news/525605-zvuchali-virshi-pro-kokhannya-ta-viynu-ostrozkiy-poet-vistupiv-u-rivnomu (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
У Рівному презентували «HameleON» Юрія Матвійчука [Електронний ресурс] // Новини по-рівненськи : сайт. – Режим доступу: https://tomat.rv.ua/u-rivnomu-prezentuvaly-hameleon-yuriya-matvijchuka/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Матвійчук Ю. Париж (single 2021) [у виконанні автора] [Електронний ресурс] / Ю. Матвійчук // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Kqj5Vl85CHQ&ab_channel=ЮрійМатвійчук (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Матвійчук Ю. Я помолюсь... (UkrainianWar2022) [у виконанні автора] [Електронний ресурс] / Ю. Матвійчук // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=FzBLnGuDl7M&ab_channel=ЮрійМатвійчук (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Матвійчук Ю. «Явори» : відеопоезія [Електронний ресурс] / Ю. Матвійчук // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=1BCXtI7zKrU&ab_channel=Рівненськаобласнабібліотекадлямолоді (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
2020
Роман Алли Рогашко «Сни з колодязя» здобув перемогу в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини».
Рогашко А. Сни з колодязя : роман / Алла Рогашко. – Тернопіль : Мандрівець, 2019. – 248 с.
Роман складається з двох частин, події розвиваються у двох часових відтинках – наші дні та минуле (кінець ХІХ – початок ХХ століття). У першій частині Матвій із товаришем приїжджають на хутір дитинства і виявляють у покинутому маєтку потаємне помешкання зі скелетом у шафі. У «руках» скелет стискає щоденника. Паралельно з розслідуванням, Матвій у снах починає потрапляти в потаємне помешкання і спілкуватися з дівчинкою, яка колись там мешкала. Хлопця долають химерні, містичні видіння, в яких перед ним поступово розкривається історія життя родини Сосновських, котрій належав маєток.
Друга частина роману має назву «Хроніка життя Сосновських», де описане життя родини, якій належав маєток на хуторі. Мешкали ж пани у Рівному (на той час – Ровно).
У кожної родини – свої таємниці. Втім, є особливі родини, особливі таємниці. Втрапивши на дно колодязя снів, блукаючи химерним міжчассям, де переплелися сновидіння і реальність, пізнавши минуле чужої родини, хлопець розкриває таємниці власної сім’ї.
Алла Рогашко – українська журналістка, письменниця, редакторка. Народилась 21 листопада 1977 року у с. Верба Дубенського району Рівненської області. Закінчила Рівненський державний гуманітарний університет (музично-педагогічний факультет). Тривалий час працювала кадровиком, журналістом і редактором відомчої газети. Живе у Рівному. Пише прозові твори, сценарії. Роботи публікувались у альманасі «Нова проза», художньо-літературному порталі «Захід-Схід», книжковому порталі «Буквоїд», журналі «Золота пектораль». Сценарій за романом «Осіннє Рондо місячної ночі» опублікований на сайті «Сценарна майстерня». Алла Рогашко – дипломантка двох Конкурсів «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краще прозове видання» (2019 р.), книга «Її сукня» та у номінації «Краще видання для юнацтва і молоді» (2020 р.), книга «Сни з колодязя». Захоплюється музикою, літературою, театром, психологією. Дуже цінує справжній художній кінематограф – зокрема, є шанувальницею творчості Девіда Лінча, Федеріко Фелліні, Інґмара Берґмана, Вуді Аллена, Альфреда Гічкока, Педро Альмодовара.
Рогашко А. Осіннє Рондо місячної ночі : роман / А. Рогашко ; передм. Г. Пагутяк. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 204 с.
Рогашко А. В. Крізь безодню до Світла : роман / А. В. Рогашко. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2016. – 208 с.
Рогашко А. Її сукня : роман / А. Рогашко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 192 с.
Рогашко А. Львів. Вишні. Дощі : збірка / уклад. Н. Нікалео. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 192 с.
Рогашко А. Сни з колодязя : роман / А. Рогашко. – Тернопіль : Мандрівець, 2019. – 248 с.
Рогашко А. Львів. Шоколад. Кам'яниці : збірка / уклад. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2020. – 256 с.
* * *
Алла Рогашко та її «Провидець» // Рівне вечірнє. – 2021. – 12 серп. – С. 20.
Про презентацію нового роману «Провидець» рівненської письменниці Алли Рогашко в книгарні «Є».
Курішко О. Романи, народжені у снах... / О. Курішко // Скриня. – 2019. – 10 жовт. – С. 6.
У Дубенській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з письменницею, журналісткою та редакторкою Аллою Рогашко.
Пагутяк Г. Премія Ірини Вільде: від перезавантаження до традиції / Г. Пагутяк // Дзвін. – 2022. – № 7/8. – С. 245-246.
Про присудження премії імені Ірини Вільде Аллі Рогашко з міста Рівного за роман «Провидець».
Рогашко А. Книга – як маленьке життя. Роман «Провидець» Алли Рогашко – уже на полицях книгарень / А. Рогашко // Дзеркало плюс – 2021. – 8 лип. – С. 10-11.
Розмова з українською письменницею, журналісткою, редакторкою Аллою Рогашко, уродженкою с. Верба Дубенського району, яка мешкає у Рівному, про свій новий роман «Провидець» та літературу загалом.
Рогашко А. «Сни з колодязя»: книга химерна і таємнича : наймістичніша письменниця Рівненщини презентувала новий роман / А. Рогашко ; спілкувалася Д. Борисович // Рівне вечірнє. – 2019. – 14 лют. – С. 28.
* * *
Сторінка Алли Рогашко на сайті видавництва «Клуб сімейного дозвілля» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bookclub.ua/read/Alla_Rogashko/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Каневська В. Виродження маскулінності? : [рецензія на книгу «Осіннє рондо місячної ночі»] [Електронний ресурс] // Буквоїд : сайт – Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/reviews/books/2015/05/26/073508.html (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Рогашко А. Алла Рогашко про «Їхній світ удвох» : [перша презентація збірки «Львів. Смаколики. Різдво» у «Книжковому дворику». Львів. 15.11.2016] [Електронний ресурс] / А. Рогашко // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Ct0LTuwPyN4&ab_channel=АллаРогашко (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Возна А. «Крізь безодню до світла» Алли Рогашко [Електронний ресурс] / А. Возна // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=NHN8uw2DZ_k&t=1s&ab_channel=АлінаВозна (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Відеоогляд на книгу Алли Рогашко «Її сукня» (Ранок на UA: Рівне, рубрика «Що почитати?»): [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=xXfFfRP7JvQ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Відеоогляд на книгу Алли Рогашко «Сни з колодязя» (Ранок на UA: Рівне, рубрика «Що почитати? з Анною Щавінською») [Електронний ресурс] // YouTube.ua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=R8Ap0Hwir9k&t=38s&ab_channel=СуспільнеРівне (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
2022
У 2022 році книга Євгенії Гембаровської «Буде добре» перемогла в номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини».
Гембаровська Є. «Буде добре» / Є. Гембаровська ; ред. І. Рачковська. – Рівне : Оповідач, 2021. – 114 с.
Не питайте у мене, яка я
Не питайте, сама не збагну
В мене серце, як скрипка співає
Не чіпайте, не рвіте струну.
Є. Гембаровська
Письменниця пояснила, чому дала своїй книзі назву «Буде добре»:
«Чому «Буде добре»? Тому, що я невиправна оптимістка. В житті стільки всього недоброго. А я вперта. І не хочеться здаватися. Буває така пора, що крім надії в житті вже нічого немає. І не треба вішати носа. Якими ми очима на світ дивимося, так і світ буде на нас дивитися. Незважаючи на те, що все життя було не легко, я не втрачаю оптимізму».
Ця збірка увібрала кращі оповідання, повісті, новели, етюди авторки, у яких відображено ноти життєвої мелодії письменниці, хрестоматію особистих відчуттів сьогодення.
Пані Євгенія народилася на Тернопільщині в селі Мала Іловиця Шумського району. В дитинстві любила малювати, навчалася у художній школі. У юному віці поступила в училище, в якому вивчала різьблення по дереву. Крім того, Євгенія Гембаровська вправно вишиває, робить намисто, малює і майстерно пише поетичні та прозові твори, які були опубліковані в багатьох часописах Рівненщини і України. «Буде добре» – друга книга письменниці. В Острог Євгенія Гембаровська приїхала у 1973 році по направленню на роботу. Працювала різьбярем по дереву.
За мотивами її віршів та казок Рівненським обласним телебаченням разом з Рівненським обласним театром ляльок знято дванадцять передач «На добраніч казка». Авторка пісенних текстів, серед яких є дитячі пісні. До своїх книг сама створює ілюстрації. Малює фарбами, олівцями і пластиліном.
Євгенія Гембаровська є членом Острозького літературно-мистецького об’єднання ім. Івана Маєвського, а також членом літоб’єднання, що діє при Рівненській обласній організації Національної спілки письменників України.
Гембаровська Є. «Буде добре» / Є. Гембаровська ; ред. І. Рачковська. – Рівне : Оповідач, 2021. – 114 с.
Гембаровська Є. Пластилінові цифри / Є. Гембаровська. – Рівне : Оповідач, 2022. – 40 с.
Гембаровська Є. Дитяча абетка / Є. Гембаровська // Погорина. – 2012. – № 20/21. – С. 388-392.
Гембаровська Є. На що схожі цифри : [поезія] / Є. Гембаровська // Наше коло. – Рівне : Волинські обереги, 2013. – Вип. 5. – С. 8-9.
Гембаровська Є. Павутиння бабиного літа : [поезія] / Є. Гембаровська // Мистецькі грані. – 2014. – № 9. – С. 8.
Гембаровська Є. Священна корова ; Відземок ; Вона любить дощ ; Щаслива ; Картинка з майбутнього [новели] / Є. Гембаровська // Мистецькі грані. – 2014. – № 10. – С. 18-21.
Гембаровська Є. Священна корова ; Відземок ; Щаслива ; Картинка з майбутнього ; Вона любить дощ ; Федір : [новела] / Є. Гембаровська // Наше коло. – Рівне : Волинські обереги, 2013. – Вип. 5. – С. 10-20.
* * *
Гембаровська Є. Євгенія Гембаровська: письменниця і майстриня / Є. Гембаровська // Інва.net. – Рівне. – 2018. – Вип. 33. – С. 44-45.
Про письменницю і вишивальницю з Рівненщини Євгенію Гембаровську. Міститься її твір «Мрія».
Глушман І. Наша землячка серед переможців престижного конкурсу / І. Глушман // Замкова гора. – 2022. – 14 жовт. – С. 3.
Про підведення підсумків VI Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, де наша землячка, талановита письменниця, поетка і художниця Євгенія Гембаровська отримала диплом третього ступеня в номінації «Коротка проза».
Знайомтеся: Євгенія Гембаровська // Замкова гора. – 2014. – 10 трав. – С. 10.
Про прозаїка і поетесу Євгенію Гембаровську з с. Оженина Острозького району.
Кирильчук М. На зустріч із Музою... / М. Кирильчук // Вісті Рівненщини. – 2016. – 9 верес. – С. 8.
Про вишивальницю, члена Острозького літературно-мистецького об'єднання ім. Івана Маєвського Євгенію Гембаровську із села Оженин Острозького району.
Кравчук К. Літераторка Євгенія Гембаровська презентувала нову книгу для дітей та провела майстер-клас / К. Кравчук // Життя і слово. – 2022. – 8 лип. – С. 2.
В Острозькій центральній бібліотеці, що у Рівненському районі, 30 червня 2022 р. відбулася презентація книги «Пластилінові цифри» місцевої письменниці Євгенії Гембаровської.
Павлів І. Відбулася презентація книги Євгенії Гембаровської / І. Павлів // Замкова гора. – 2021. – 23 лип. – С. 7.
Про презентацію книги «Буде добре» літераторки з села Оженин Рівненського району Євгенії Гембаровської, яка відбулась в Острозькій центральній бібліотеці Рівненського району.
Поезія та проза Євгенії Гембаровської в альманасі «Літературні зустрічі над Стублою» // Замкова гора. – 2017. – 23 верес. – С. 9.
Собко І. Обирають найкращу книгу Рівненщини / І. Собко // Замкова гора. – 2021. – 26 листоп. – С. 2.
* * *
Споденюк Г. Євгенія Гембаровська «Буде добре» [Електронний ресурс] / Г. Споденюк // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/news/5246/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Письменниця Євгенія Гембаровська представила читачам «пластиліновий світ» [Електронний ресурс] // Наше містечко : сайт. – Режим доступу: https://nashe-mistechko.com.ua/2022/07/письменниця-євгенія-гембаровська-пр/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Оксанич Н. Відомі люди за кафедрою читальної зали: Євгенія Гембаровська [Електронний ресурс] / Н. Оксанич // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/news/7094/ (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Кравчук К. «Буде добре» – книга Євгенії Гембаровської та життєве переконання авторки [Електронний ресурс] / К. Кравчук // Життя і слово : сайт. – Режим доступу: https://zhislovo.rv.ua/culture/878-bude-dobre-knyha-yevhenii-hembarovskoi-ta-zhyttieve-perekonannia-avtorky (Дата звернення 18.01.2023). – Назва з екрана.
Валентина Бендюг
усі виставки »