Віртуальні виставки

«Життя мого перлина – рідний край»
26.11 2021 | Постаті | Прочитано: 940


 

Автобіографія від Володимира Ящука

Народився я 1 грудня 1951 року в селі Надчиці (Млинівського району на Рівненщині), точніше – на хутірці поблизу села Мальоване, який належав до Надчиць і де батьки тимчасово квартирували. Уже будучи старшокласником, я побував на тому обійсті при розгалуженні доріг з села Мальоване до Надчиць і Новоукраїнки, побачив дім на пагорбку, доволі просторий, у якому зробив перші кроки.

Батьки – з числа виселених польською владою у примусовому порядку з заселеного українцями Підляшшя. Недовго жили на Миколаївщині, у будинку, звідки влада відправила на спецпоселення німецьку сім’ю, затим вирішили перебратися на Волинь, ближче до рідних місць, з надією, що, може, колись вдасться повернутися і на батьківщину. Батько, Іван Іванович (1914–1973), походив із села Вільхівка Володавського повіту (нині територія Польщі), із заможної селянської родини. Хліборобами були і батьків батько Іван та батькова мати Євдокія (Гебська), і дід по батькові Іван, і прадід, а мій пра-прадід Лаврін Ящук. Мати, Олександра Василівна (1924–1998), народилася в селі Зіньки того ж повіту, рано залишилася без батьків (батько Василь Антонович Кособуцький помер у 1930-му, мавши 35 літ, мати Олександра Іванівна із роду Стельмахів – у 1932-му в 40-річному віці), тому родичами була видана заміж 16- літньою. Як сирота залишилася мама неписьменною.

* * *

Мій батько читав, працював бухгалтером і сторожем у колгоспі, робітником на ремонті шляхів, будівельником-теслею, кочегаром у будинку культури і в школі, мати доглядала своїх дітей, була робітницею на промкомбінаті. Я виростав у м. Ковелі, селах Брище на Волині (тут 1955 року народилася моя сестра), Бронники біля Рівного. Брище – це перші дитячі враження: хата при дорозі, мої самостійні прогулянки полем до намету, в якому ночував батько, сторожуючи колгоспний урожай, врешті – досвітній виїзд із усім пожитком. Дорога на узліссі була грузька, вантажна машина забуксувала, і батько пішов у поле, де працював трактор, – просити витягнути.

* * *

У Бронниках жили в будиночку дорожнього робітника при самому автошляху Рівне – Луцьк, і одного разу у військовій автоколоні водій, не справившись з керуванням, врізався своїм вантажним автомобілем у ріг дому, саме в тому кутку спав я, чотирирічний, але дивом не постраждав.

У перший клас в 1958 році пішов до середньої школи № 2 в селищі Клевань, де саме тоді вивершили новий навчальний корпус. До семи років мені не вистачало трьох місяців, до школи ще не брали, але оскільки дуже хотів навчатися, батьки впросили директора, аби я трохи походив із дітьми, «доки не набридне». Між тим мені, за розповідями мами, все не набридало, я щоранку бадьоро збирався на уроки, тому довелося таки оформляти на мене всі відповідні папери. Тим паче, що до школи було дуже близько, хвилин п’ять ходьби стежкою через селянські картоплища. Жили ми у новозведеній врем'янці. За домом починалися колгоспні поля, городи. Випасати корову доводилося вести аж до автодороги на Рівне, більш як за кілометр, до Старої Пошти, де колись, ще за царизму, і справді була поштова станція для перепрягання коней. А поки худоба скубала траву, ми, хлопчаки, рвали вишні, черешні, шовковицю у придорожній посадці, майстрували свистки і сопілки з липових гілок, слухали «байки» старших пастухів – з пережитого в роки війни.

Як наймолодшому в класі мені часто перепадало від хлопців – за їхніми мірками я був «малий Мирон», як мене прозвали за іменем одного з літературних героїв, згадуваних у шкільній програмі. У старших класах потоваришував із хлопцями, які вже могли й захистити. Мрійник за натурою, почав складати вірші, більше уваги звертав у книжках на нові або мало відомі мені слова, деякі виписував. Як результат, почали краще вдаватися учнівські твори, навіть був нагороджений томиком Миколи Островського за перемогу в черговому шкільному конкурсі.

У1968 році закінчив школу майже на «відмінно», лише з двома четвірками, але передбаченої на подібні випадки срібної медалі не отримав – через те, що мав поточну двійку, поставлену колись у журнал роздратованим учителем фізики. Буваючи на новому кладовищі в Клевані-2, де поховані моя мама і сестра Марія Сохан (1955–2002) (могила батька – на старому цвинтарі), підходжу і до надгробка свого колишнього вчителя, який, не проявивши до мене поблажливості, мимоволі спонукав мене до більшої наполегливості в самоосвіті. І, виходить, таким чином ніби допоміг у моєму самоутвердженні.

* * *

Вірячи в свої математичні здібності (адже неодноразово брав участь у районних олімпіадах), спробував поступити на фізмат Рівненського педінституту, однак на першому ж екзамені із складними завданнями не впорався. Це не надто мене засмутило, бо вже задумав стати якщо не письменником, то журналістом чи бодай філологом. Пішов працювати листоношею на Рівненський поштамт – привабила перспектива трудитися в обласному центрі, де мав на меті до наступного вступу готуватися на відповідних платних курсах. Далеко не останню роль відіграло й те, що тут новоприйнятим обіцяли безплатний одяг та взуття, а виростав я все-таки в сім’ї малозабезпеченій.

* * *

З важкою поштовою сумкою на плечі двічі на день із центру Рівного їхав автобусом до Басівкутського озера, де починалася моя дільниця з обслуговування приміського села Новий Двір. Газет і журналів люди передплачували багато, до того ж необхідно було розносити пенсію. За моєю намовою на сусідню дільницю влаштувався поштарем мій недавній однокласник Микола. Після роботи ходили на курси. Додому в Клевань мені іноді випадало потрапляти далеко за північ, дві години сну – і знову треба квапитися на приміський поїзд. Через недосипання, бувало, очі несамохіть заплющувалися, щойно прихилявся до стінки вагона, тож, їдучи додому, прогавлював свою зупинку, відтак мусив діставатися пішки з сусідньої – в селі Новоставі, а це п’ять кілометрів уздовж колій, та ще й лісом. У нічному пасажирському поїзді після проспаного Клеваня наступною станцією були Ківерці, так що на зворотному шляху лише встигав забігти додому сказати батькам, що зі мною все гаразд, і поспішав на наступний поїзд, як-не-як, потрібно було встигнути до початку роботи на поштамті.

* * *

Про своїх колег писав замітки в обласні газети, відвідував обласне літоб'єднання, де познайомився з байкарем Петром Красюком та іншими літераторами. Залишили слід спілкування з поетом і журналістом Василем Басарабою, він відкрив для мене улюбленого нині Василя Симоненка. Одного разу моя зарисовка про листоношу перемогла в конкурсі молодіжної газети, за що та на своїх шпальтах обіцяла направлення на факультет журналістики університету. Але направленням я не скористався, бо вже твердо вирішив вступати на філологічний факультет усе того ж педінституту. І пройшов за конкурсом – без будь-яких «блатів».

* * *

В інституті був помічений у різноманітних громадських заходах, брав участь у випуску загальновузівської стінної газети (вона друкувалася на машинці, сторінки, в обрамленні малюнків та фотознімків, наліплювалися мало не на десяток великих, склеєних між собою аркушів креслярського паперу), редагував стінгазету свого факультету, багато дали мені засідання вузівської літстудії, якою керував викладач давньої української літератури і поет Микола Олександрович Кузьменко. Ми їздили в Дермань, виступали з читанням своїх творів у Степані, школах Рівного, друкувалися в обласних газетах. З нашої когорти літстудійців стали авторами книг і членами Спілки письменників Петро Велесик, Борис Боровець, Микола Пшеничний, Любов Пшенична, Микола Тимчак, Василь Лящук та інші. Залучали мене і до науково-дослідницької роботи, виступав на студентських конференціях. Помітний слід у моїй пам’яті своїми лекціями і практичним заняттями залишили викладачі професор Макар Павлович Івченко, Петро Якимович Лещенко, Іван Іванович Шанюк, Стратон Степанович Максимчук, Ярослав Остапович Пура, Каленик Федорович Шульжук, Людмила Семенівна Бондаренко... Вряди-годи згадується літня діалектологічна практика в Костопільський район 1970 року. Живучи в селі Яполоть у старої жінки, записував у селян легенди та перекази, причому відтворював їх живою народною мовою, цікавився місцевими назвами речей побуту, елементів будівель тощо. Можливо, саме тоді й зажевріла в моїй душі іскра краєзнавчого пошуку.

У 1971 році педагогічна практика завела в піонерський табір у селі Деражному, де познайомився і багато виніс для себе у бесідах про літературну творчість з цікавим поетом Ростиславом Зассом, шкільним бібліотекарем. Згодом він випустив кілька збірок віршів...

Педінститут я закінчив 1973 року, в основному з відмінними оцінками. Тоді ж був зарахований у штат дубровицької районної газети «Поліський маяк» на посаду старшого літературного працівника. А далі все пішло своїм звичаєм. Щодо Клеваня – це містечко назавжди залишиться для мене свого роду розбіжною площадкою, з якої я і стартував у своє творче життя...

(Ящук В. Клеванські сторінки: поет і

краєзнавець – Володимир Ящук / В. Ящук //

Клеванський тракт. – 2014. – 7 лют. – С. 3).


З 1973 р. працює Володимир Ящук у пресі (Дубровиця, Радивилів, Рівне). Працював відповідальним секретарем, заступником редактора Радивилівської районної газети «Прапор перемоги», у 2005–2006 рр. З 2011 р. – редактор Радивилівської районної газети «Прапор перемоги», згодом – кореспондент інтернет-видання «Радивилів. info». Співпрацює з обласними друкованими та всеукраїнськими інтернет-виданнями.

Член Національної спілки журналістів України. У 1993–2000 рр. за сумісництвом працював у редакційній колегії з випуску серії книг «Реабілітовані історією» при Рівненській обласній організації Національної спілки письменників України, вивчав матеріали і збирав документальні свідчення в Радивилівському, Дубенському, Млинівському і Острозькому районах. За його участі побачило світ понад 20 видань. У 1991 р. його дослідженнями обґрунтовувалось перейменування міста Червоноармійськ на Радивилів (історична назва). Викладав краєзнавство в Радивилівському загальноосвітньому ліцеї (1999–2013). Був науковим керівником учнів ліцею, які готували до захисту науково-краєзнавчі дослідження в Малій академії наук. Упорядник більше десяти літературних альманахів Радивилівського загальноосвітнього ліцею. Автор краєзнавчих видань: «Радивилів: краєзнавчі матеріали» (Рівне, 2004), «Радивилів у перегуках віків» (2014). У 2014 р. побачила світ збірка поезій «Слова» (Броди). У 2015 р. – нарис «Володимир Варфалюк». Книга Володимира Ящука «Радивилів у перегуках віків» (Броди, 2014) перемогла у конкурсі «Краща книга Рівненщини» 2016 р. в номінації «Краща книга місцевого автора видана за межами області». Автор численних публікацій на краєзнавчу тематику у збірниках, альманахах, періодичних виданнях. Займається художньою фотографією.

Учасник Всеукраїнських, обласних науково-краєзнавчих конференцій. Делегат другого з’їзду Всеукраїнської спілки краєзнавців (1996). Почесний член Національної спілки краєзнавців України (1995). Лауреат регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині» (1995). Володимир Ящук автор поетичних збірок: «Межа», «Рубаї», «Велесова книга» та ін., фотоальбомів краєзнавчої тематики та художніх світлин. Живе літератор у Радивилові. Володимира Ящука по-праву називають полум’яним співцем цього містечка...

(Ящук Володимир Іванович (1951) // Лауреати

регіональної краєзнавчої премії «За

відродження Волині» : до 25-річчя від дня

заснування премії : наук.-допом. біобібліогр.

покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка,

Рівнен. обл. орг. Нац. спілки краєзн. України ;

уклад.: Н. М. Кожан, І. А. Козюхно. – Рівне :

Волин. обереги, 2017. – С. 117–127. – (Серія

«Дослідники Рівненського краю»).


Окремо видані книги

Ящук В. Радивилів : краєзнавчі матеріали / В. Ящук. – Рівне : Волинські обереги, 2004. – 164 с. – Із змісту: В'їдлива сатира : (Іван Журавницький). – С. 61-64 ; Трагедія Жабокрицького. – С. 64–66 ; Як Мазепа Новий рік зустрічав [у 1706 р. під Кременцем (нині Тернопільської області)]. – С. 67-68 ; Йдучи за кордон : (Федір Глинка). – С. 68–70 ; Виріс до міністра закордонних справ : (Микола Гірс). – С. 70-73 ; У свою першу шлюбну ніч Іван Франко з дружиною були в Радивилові. – С. 78-80 ; За генерала поплатилася родина : (Мирон Тарнавський). – С. 84-86 ; Завоював Москву : (Богдан Боднарський). – С. 86–88 ; Просвітницький порив : (Модест Левицький). – С. 88-90 ; На крутозламі : (Микола Ледянко). – С. 91–93 ; Бурхливі залізні часи : (Петро Козланюк). – С. 93–97 ; Витоки зацікавлень : (Ігор Свєшніков). – С. 98–106 ; Гартований Заполяр'ям : (Федір Бортник). – С. 106-107.

Ящук В. Радивилів у перегуках віків / В. Ящук. – Броди : Просвіта, 2014. – 260 с. – Із змісту: Почаївська ікона Божої Матері – в Козинському замку. – С. 62-69 ; Братове село (Батьків). – С. 69-71 ; За пару псів? (Опарипси). – С. 71-73 ; Загадки Перенятинського замку. – С. 73-75 ; Загадки Перенятинського замку. – С. 73-75 ; В'їдлива сатира (Іван Журавницький). – С. 77-80 ; Приятель Пушкіна – Петро Каверін. – С. 73-78 ; У свою першу шлюбну ніч Іван Франко з дружиною були у Радивилов. – С. 88-93 ; Добрі справи не забуваються : (Мойсей Гінсбург). – С. 81-84 ; Добрі справи не забуваються (Мойсей Гінсбург). – С. 90-94 ; «Вогненний хрест під Радивиловом» (Мирон Тарнавський). – С. 94-98 ; Завоював Москву (Богдан Боднарський). – С. 98-94 ; Просвітницький порив (Модест Левицький). – С. 99-108 ; Лікар яскравого таланту : (Петро Шепченко). – С. 90-91 ; Лікар яскравого таланту (Петро Шепченко). – С. 105-107 ; «Бурхливі залізні часи» (Петро Козланюк). – С. 107-111 ; Витоки зацікавлень (Ігор Свєшніков). – С. 111-120 ; Патріотичний характер, сформований обставинами (Федір Бортник). – С. 120-135 ; Дитячі розваги (Григорій Чубай). – С. 135-138 ; Генерал, повернутий із забуття (Петро Лазовський). – С. 142-143.

Краща книга Рівненщини 2016 року в номінації «Краща книга місцевого автора, видана за межами області».

Ящук В. Володимир Варфалюк : з людьми і для людей / В. Ящук. – Броди, 2015. – [?]. 


Упорядкування та редагування

В обороні волі : боротьба УПА з нім. окупантами на Рівненщині в 1941–1944 рр. / ред.-вид. група: П. Велесик, В. Ящук та ін. – Рiвне : Азалiя, 1995. – 148 c. – (Реабілітовані історією).

Із криниці печалі : зб. спогадів та док. / ред.-вид. група: П. Велесик, В. Ящук та ін. – Рiвне : Азалiя, 1993. – 104 с. – (Реабілітовані історією ; вип. 1).

Із криниці печалі : зб. спогадів та док. / ред.-вид. група: П. Велесик, В. Ящук та ін. – Рiвне : Азалiя, 1995. – 140 с. – (Реабілітовані історією ; вип. 2).

Із криниці печалі : зб. спогадів та док. / ред.-вид. група: П. Велесик, В. Ящук та ін. – Рiвне : Азалiя, 1997. – 120 с. – (Реабілітовані історією ; вип. 4).

Із криниці печалі : зб. спогадів та док. / ред.: Є. Шморгун, П. Велесик, Г. Дем'янчук, В. Ящук та ін. – Рівне : Азалія, 2006. – 106 с. – (Бібліотечка Рівненської «Просвіти». Вип.5).

Остарбайтери : спогади жителів Рівненщини, вивезених гітлерівцями на каторжні роботи до Німеччини / упоряд. О. Г. Царик ; ред. В. Ящук. – Рiвне : Азалiя, 1996. – 119 c. – (Реабілітовані історією).

Павлюк Й. Життя прожити – не поле перейти / Й. Павлюк ; ред. В. Ящук. – Рівне : Азалія, 1995. – 28 с. – (Реабілітовані історією).

 

Статті із періодичних видань 

Знаменні дати Радивилівщини

Ящук В. Пам'ятні дати [Радивилівського] району : 2011-й [рік] / В. Ящук // Прапор перемоги [Радивилів]. – 2011. – 1 січ. – С. 2.

Ящук В. 2012 : пам’ятні дати [Радивилівського] району / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2012. – 1 січ. – С. 2.

Ящук В. 2015 : пам'ятні дати Радивилівського району / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 1 січ. – С. 2.

Ящук В. 2016: пам'ятні дати Радивилівського району / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 22 січ. – С. 2.

Ящук В. 2017-й: пам’ятні дати Радивилівського району / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2017. – 6 січ. – С. 1.

Ящук В. Радивилівщина : пам'ятні дати 2018-го [року] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 12 січ. – С. 2.

Ящук В. Вступаючи в рік новий 2021 : пам'ятні дати Радивилівщини / В. Ящук // Наш Прапор [Радивилів]. – 2020. – 18 груд. – С. 2.

 

З історії Радивилова

Ящук В. Бій у Радивилові 150 років тому залишив слід в історії / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2013. – 24 трав. – С. 5.

Ящук В. Будинок на площі / В. Ящук // Із криниці печалі : зб. спогадів та док. – Рівне : Азалія, 1996. – Вип. 3. – С. 93–95.

Про націоналізацію будинків та ковбасної фабрики в м. Радивилів 1940 р. Власника Володимира Градця розлучили з сім’єю і відправили на шахти Караганди.

Ящук В. Вступаючи в рік 440-й : [З історії м. Радивилова] / В. Ящук // Прапор перемоги [Радивилів]. – 2003. – 23 трав. – С. 2.

Ящук В. Гнали поштових коней у Радивилів дві тисячі верст / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 20 лют. – С. 6.

Про поштове сполучення м. Радивилова в 19 ст. та родину поштмейстера Гірса.

Ящук В. Каплиця на честь Амфілохія Почаївського [споруджена у Радивилові] / В. Ящук // Скриня. – 2007. – 25 січ. – С. 4.

Ящук В. «Коли ми жили в Радивилові...» : зі спогадів відомого археолога [І. К. Свєшнікова] / В. Ящук // Ігор Свєшніков – археолог, історик, краєзнавець : наук.-допом. біобібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Л. М. Малишева ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – С. 101–112.

Ящук В. Кордон між державами врегулювали в Радзивилові / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 8 квіт – С. 7.

Остаточне врегулювання кордону між Австрією і Росією (після третього поділу Польщі 1795 р. до Російської імперії відійшло в тому числі і містечко Радзивилів, нині Радивилів) відбулося лише у 1829 р.

Ящук В. Майже неможливо було з Бродів приїхати в Радивилів... / В. Ящук // Прапор перемоги [Радивилів]. – 2020. – 2 жовт. – С. 7.

Про маленьке прикордонне містечко Радивилів (Радзивилів) у часи Російської імперії 19 ст.

Ящук В. На буремних вітрах п'яти епох / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 18 трав. – С. 3.

З історії м. Радивилова.

Ящук В. На перехресті шляхів: [До 440-річчя Радивилова. З історії] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2004. – 20 січ. – С. 2, 3.

Ящук В. На поштовій кареті – в Радивилів / В. Ящук // Прапор перемоги [Радивилів]. – 2019. – 1 лют. – С. 4.

Історія поштового сполучення міста Радивилів з іншими містами у ХІХ ст.

Ящук В. Очима мандрівника : про Радивилів і наш край у нотатках ХІХ століття / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2009. – 20 листоп. – С. 3.

Ящук В. Пасажирів зустрічає оновлений залізничний вокзал [Радивилова] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2007. – 24 серп. – С. 3.

Ящук В. Пліч-о-пліч із героїчними льотчиками / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 8 трав. – С. 3.

Про льотчиків, Героїв Радянського Союзу Петра Александрова та Дмитра Помазаного, які поховані на меморіалі Слави в м. Радивилів Рівненської області.

Ящук В. Поглиблюючи пошук : [Радивилів в 20-30-х рр. ХХ ст.] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 1 квіт. – С. 4.

Ящук В. Постала в уяві історія, далека й близька: листи І. Свєшнікова в Радивилів / В. Ящук // Життєвий і творчий шлях І. К. Свєшнікова : зб. тез наук. конф. – Рівне, 2005. – С. 84–92.

Ящук В. Про що розповіли знімки з видом Радивилова / В. Ящук // Прапор перемоги [Радивилів]. – 2018. – 10 серп. – С. 4.

Історія Радивилова в фотографіях на поч. ХХ ст.

Ящук В. Радивилову – 440 років / В. Ящук ; О. Сисюк // Вільне слово. – 2004. – 11 черв. – С. 13.

Ящук В. Радивилів, завжди привабливий і романтичний / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2007. – 27 квіт. – С. 5.

Ящук В. Радивилів на старих географічних картах / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2011. – 22 квіт. – С. 5.

Про карту України, на якій уперше позначили Радивилів, складену понад 400 років тому французьким інженером Г. Левассером де Бопланом та про карту, складену значно пізніше, у 1714 р. нюрнберзьким гравірувальником і видавцем Й. Гоманном.

Ящук В. Радивилівщина : 150 років тому / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 15 трав. – С. 6. – Закінч. Початок : № 18, 2015.

Спогади про м. Радивилів

Ящук В. Радзивилівська митниця у новоявлених і маловідомих фактах / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2010. – 26 листоп. – С. 3 ; 3 груд. – С. 4.

Ящук В. Свято-Вознесенському храму Радивилова – 20 років / В. Ящук // Радивилів Post. – 2017. – 19 січ. – С. 7.

Ящук В. 70 років тому Радивилів (Червоноармійськ) став райцентром : [з історії] / В. Ящук // Скриня. – 2010. – 21 січ. – С. 9.

Ящук В. Унікальний документ : цар Микола І побоявся пускати в Радзивілів мандрівників / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 16 січ. – С. 3.

Про нові знахідки давніх документів, де йдеться про Радивилів (Радзивилів) періоду 19 ст.

Ящук В. Царпро тутешні краї / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2011. – 2 верес. – С. 5.

Нотатки з щоденника Імператора Миколи II, який проїздом був у Радивилові у 1907, 1913, 1915, 1916 рр.

Ящук В. «Чорний кабінет» [, який спостерігав за листуванням жителів Західної губернії, був створений 1803 році] у Радивилові / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 4 лют. – С. 2.

Ящук В. Що робили поліцейські в Радивилові / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 19 черв. – С. 6.

Про поліцейські підрозділи в Радзивилові у першій половині 19 ст.

Ящук В. Що шукав ти в Радивилові, князю й сину героя? : [про князя П. О. Вадбольського] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 4 листоп. – С. 3.


Вулиці Радивилова

Ящук В. А далі були поля / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2010. – 10 верес. – С. 4. – Продовж. Початок : № 7, 10, 13, 15, 16, 24, 27, 32.

Про історію вулиці Миколи Маркелова у Радивилові.

Ящук В. До пошти на околиці : [про вулицю Петра Козланюка в м. Радивилові] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2010. – 9 квіт. – С. 2.

Ящук В. Імена в назвах вулиць Радивилова / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 11 груд. – С. 7.

Ящук В. Камо грядеші? (Куди йдемо...) / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 22 січ. – С. 6.

Про історичні факти, що стосуються вулиць, названих іменами відомих людей у м. Радивилові.

Ящук В. На краю городища / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2010. – 13 серп. – С. 3.

Про вулицю Івана Франка у Радивилові.

Ящук В. На лівий берег річки / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2010. – 2 лип. – С. 5 – Продовж. Початок : № 7, 10, 13, 15, 16, 24.

Про вулицю Лев'ятинську у м. Радивилові.

Ящук В. Одна з найдавніших вулиць Радивилова / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 8 трав. – С. 5.

Історія вулиці Олександра Невського (колишня Ворошилова, Крупецька) міста Радивилів Рівненської області.

 

З історії Радивилівського краю

Ящук В. Відгомін копит королівських повозівків / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020.– 26 черв. – С. 7.

Про історію кордону між Галичиною та Волинню, так званої «Королівської дороги», що пролягала поблизу Радивилівщини, за матеріалами досліджень радивилівського краєзнавця Дмитра Чобота.

Ящук В. Відродження храмів / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2006. – 21 квіт. – С. 3.

Про реставрацію Православного храму в Радивилівському районі.

Ящук В. Гаї-Лев'ятинські [Радивилівського району] – село не «безперспективне» / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 29 квіт. – С. 3.

Ящук В. Дорога – мов подзвін. І люди – як коні / В. Ящук // Вісті Рівненщини. – 2005. – 1 квіт. – С. 3.

Історія прокладання залізничної дороги в Радивилівському районі.

Ящук В. З Рудня-Почаївської – до Почаєва / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 15 квіт. – С. 7.

Уривок з розділу «Радзивилівська і Кременецька вітки», взятий з «Иллюстрированного путеводителя по Юго-Западной железной дороге», випущеного приблизно в 1990 р.

Ящук В. І оживає атмосфера середньовіччя / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 14 серп. – С. 7.

Про нові факти з історії Радивилівщини періоду XV– першої половини XVII ст., які виявив в архівах кременецький історик Володимир Собчук та про його книгу «Від коріння до крони» (Кременець, 2014).

Ящук В. І посунули підводи з награбованим : до 90-річчя від початку Першої світової війни : [уривки спогадів про протистояння в р-ні Радивилова в 1916 р. ] / В. Ящук // Вільне слово. – 2004. – 4 серп. – С. 6 ; 11 серп. – С. 5.

Ящук В. Камені говорять : [про пам'ятники і пам'ятні знаки в с. Дружба Радивилів. р-ну] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2003. – 19 груд. – С. 4.

Ящук В. Мальовничі краєвиди села Башарівка / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2019. – 26 лип. – С. 5.

Про історію села Башарівка, що у Радивилівському районі.

Ящук В. Микола Теодорович – про історію волинських сіл / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 30 січ. – С. 7.

Про довідкові статті з книги «Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии. Составил преподаватель Волынской духовной семинарии Н. И. Теодорович» (том 2, Почаїв, 1889), що стосуються сіл Ситне, Сестрятин, Михайлівка, Пустоіванне і Карпилівка (нині Радивилівського району Рівненської області) в перекладі українською мовою.

Ящук В. Над старими картами Радивилівщини / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 21 жовт. – С. 6.

Про військову карту Російської імперії, яка містить цікаву інформацію про Радивилів і Радивилівський район.

Ящук В. Не тільки крик жаб було чути в Жабокриках / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2009. – 4 верес. – С. 3.

Про історію села Жабокрики (Довгалівка) Радивилівського району.

Ящук В. Небезпечні польоти над Радивилівщиною / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 27 квіт. – С. 5.

Про Петра Нестерова, відомого льотчика, героя Першої світової війни, який відзначився у боях на території України. У серпні 1914 р., через пошкодження літака, був змушений приземлитись біля залізничної станції Рудня-Почаївська Радивилівського району.

Ящук В. Невідомий замок над річкою / В. Ящук // Рівненщина: подорож у глибинку : нариси, бувальщини, легенди / ред.: Д. Тарасюк, Є. Цимбалюк. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – Вип. 1. – С. 85–87.

З історії села Перенятин Радивилівського району Рівненської області, про його давню історичну частину, яка називається – Старики, де збереглися загадкові земляні масивні вали середньовічного городища.

Ящук В. Півтора століття села Іващуки [Козинської ОТГ, що у Радивилівському районі] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 2 лют. – С. 2.

Ящук В. Поблизу Радивилова, за Фільварським лісом / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 23 лют. – С. 7.

Про поселення, які прилягають до Радивилівського району, зокрема, про с. Дітківці, що у Бродівськаму районі Львівської області, яке розташоване всього за 7 км від Радивилова і їх розділяє лісовий масив, який колись називався Фільварським лісом (він тоді й опинився на кордоні між Австрією, згодом Австро-Угорщиною і Російською імперією).

Ящук В. Польський король у Козині гостював / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2007. – 13 лип. – С. 3.

Краєзнавча інформація про Радивилів, Козин і Крупець Радивилівського району, яка міститься в «Ілюстрованому путівнику по Волині» Мечислава Орловича, виданого у Луцьку в 1929 р., за часів Польщі.

Ящук В. Прикордонні враження в записках Володимира Броневського / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2019. – 25 січ. – С. 3.

Про книгу Володимира Броневського «Путешествие от Триеста до С.-Петербурга в 1810 году» ( у 2-х ч.). У другій частині видання описано м. Радивилів та с. Крупець Радивилівського району в 1810 р.

Ящук В. Річка Пляшівка / В. Ящук // Володимирецький вісник. – 2006. – 30 черв. – С. 6.

Ящук В. Села коло Радивилова пропали... / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 14 серп. – С. 7.

Про давню карту Радзивилова (Радивилова), надруковану 1924 р., за часів Польщі.

Ящук В. Селам Радивилівщини – 470 років / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 7 серп. – С. 7.

Про 470-річчя від перших письмових згадок про села Теслугів, Сестрятин, (нині Дружба), Коритне, Пустоіванне, Жабокрики (Довгалівка), що у Радивилівському районі.

Ящук В. Село Острів [Радивилівського району. З історії] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2007. – 26 січ. – С. 5.

Ящук В. У старовинних знахідках / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2012. – 20 січ. – С. 5.

Про археологічні знахідки на території Радивилівського району.

Ящук В. Це було на Радивилівщині сто років тому / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 17 лип. – С. 7.

Подана хронологія боїв на території Радивилівського району Рівненської області у липні-серпні 1920 р. між Польщею та Українською Народною Республікою, з одного боку, і Російською Соціалістичною Федеративною Радянською Республікою та Українською Соціалістичною Радянською Республікою, з другого.

Ящук В. Ювілей церкви ХВЄ [християн віри євангельської села Боратин Радивилівського району Рівненської області] / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2019. – 29 листоп. – С. 3.

 

Краєзнавство

Ящук В. Визначний дослідник, талановитий поет / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 23 лют. – С. 4.

Про рівненського краєзнавця і поета Івана Пащука, який вивчав історію Радивилова та Радивилівщини.

Ящук В. Волинський краю наш, вивчаємо тебе... / В. Ящук // Волинь. – 2017. – 10 листоп. – С. 5 ; 24 листоп. – С. 7.

Ящук В. Запросили на музейне подвір'я / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 17 черв. – С. 2.

У Радивилові провели етнографічне свято «Музейне подвір'я запрошує».

Ящук В. Збирають реліквії рідного краю / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2019. – 31 трав. – С. 5.

Про роботу краєзнавців Радивилівського району, яка спрямована на поглиблене вивчення минулого Радивилівщини.

Ящук В. Пізнаючи свій край / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 1 черв. – С. 3.

Про роботу краєзнавців Радивилівського району.

Ящук В. Покликання – краєзнавство / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2008. – 1 лют. – С. 4.

Про роботу краєзнавчих музеїв у Радивилівському районі.

Ящук В. Радивилівський історичний музей відзначив своє 25-річчя / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2014. – 17 жовт. – С. 1.

Ящук В. Які таємниці приховують древні вали і кургани? / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 18 листоп. – С. 3.

Про дослідження археологічної пам’ятки Радивилівщини.

 

Берестецька битва 1651 року

Ящук В. І. Берестецька битва – відгомін боротьби за Віру Христову : Почаївська ікона Божої Матері – в Козинському замку / В. І. Ящук // Берестецька битва – відгомін боротьби за віру Христову : зб. тез наук.-практ. конф. присвяч. 1025-й річниці Хрещення Русі, 365-й річниці початку Визвол. війни 1648-1657 рр., 362-й річниці Берестецької битви / Нац. іст.-меморіал. заповідник «Поле Берестецької битви», Рівнен. духов. семінарія, Свято-Георгіїв. чолов. монастир на Козацьких могилах. – Рівне : Нестеров С. Б., 2013. – С. 297–303.

Міститься інформація з історії Козина (нині село Радивилівського району Рівненської області), про Козинський замок, про родину Козинських та Анну Гойську, яка подарувала Почаївському монастиреві чудотворну ікону Божої Матері, про Андрія Фірлея, який пограбував монастирське майно і викрав чудотворну ікону.

Ящук В. Головним «ідеологом» Берестецької битви був митрополит : [таємниці урочища Попів Горб, що в с. Острів Радивилів. р-ну] / В. Ящук // Скриня. – 2003. – 29 трав. – С. 3.

Ящук В. Пам'ять, що спонукала до визвольних дій / Ящук В. // Берестецька битва в історії України: матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 360-річчю Берест. битви / Держ. іст.-меморіал. заповідник «Поле Берестецької битви» ; [упоряд. О. Борисюк]. – Рівне : Нестеров С. Б., 2011. – С. 17–171.

Ящук В. І. Тема Берестецької битви в районній газеті [Радивилівського району Рівненської області] «Прапор перемоги» / В. І. Ящук // Берестецька битва в історії України : матеріали і тези шостої наук.-теорет. конф., присвяч. 400-річчю з дня народж. Богдана Хмельницького 24–25 черв. 1995 р. / Держ. іст.-мемор. заповідник «Поле Берестецької битви». – Рiвне, 1995. – С. 127–130.

* * *

Ящук В. Історія заповідника «Поле Берестецької битви» у статтях Павла Лотоцького / В. Ящук // Берестецька битва в історії України : наук. зб. матеріалів восьмої всеукр. наук.-краєзн. конф., присвяч. 350-річчю битви під Берестечком, 16–17 черв. 2001 р. / Рівнен. обл. краєзн. т-во. – Рiвне : Лiста, 2001. – С. 68–71.

Ящук В. Козацькою славою і легендами овіяно / В. Ящук, О. Кондратенко // Прапор перемоги. – 2007. – 20 квіт. – С. 3.

Історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», що в с. Пляшева Радивилівського району – 40 років.

 

Культурне життя Радивилівщини

Ящук В. Газета з 80-літньою історією / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2021. – 7 трав. – С. 6.

Про історію та ювілей радивилівської газети «Прапор перемоги».

Ящук В. З фотоапаратом – через усе життя / В. Ящук // Рівненська правда. – 2015. – 27 серп. – С. 12.

Журналісту, фотографу радивилівської газети «Прапор перемоги» Василю Грицайчуку – 70-років.

Ящук В. Наражаючи себе на неприємності / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2017. – 8 груд. – С. 4.

Про редакторів газети «Прапор перемоги» Федора Поліщука та Володимира Садовенко-Черніговського.

Ящук В. Привабливі [туристичні] маршрути нашого краю [– Радивилівщини та Волині] / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 22 трав. – С. 4–5.

Презентували науково-краєзнавчий альманах «Радивилівщина крізь призму віків» [http://www.radyvyliv.info] // Радивилів POST. – 2016. – 5 лют. – С. 2.

У Радивилівському районному історичному музеї відбулася презентація науково-краєзнавчого альманаху «Радивилівщина крізь призму віків».

 

Пам’ятки історії та культури краю

Ящук В. На честь героїв УПА : [про відкриття пам’ят. знаку на честь героїв УПА в Радивилові] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 28 жовт. – С. 1–2.

Ящук В. «Писано в Радивилові року 1568-го...» / В. Ящук // Вісті Рівненщин. – 2013. – 1 берез. – С. 12.

Про «Радивилівський Апостол», переписаний 440 років тому і збігається з першими письмовими згадками про Радивилів.

Ящук В. Радивиловському Апостолу – 450 років / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2018. – 23 берез. – С. 4.

Пам'ятці християнської писемності, створеної в Радивилові, Радивиловському Апостолу, якій виповнюється 450 років, присвятив дослідження Л. А. Гнатенко, кандидат філологічних наук Національної бібліотеки України імені В. Вернадського.

Ящук В. Тридцять років тому відкрили Меморіал слави в Радивилові / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 1 трав. – С. 2.

Про важливі факти з історії Радивилова, що стосуються відкриття Меморіалу слави.

Ящук В. У цій школі навчався герой України Ігор Черняк / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 24 квіт. – С. 3.

Про відкриття в Радивилівській «Загальноосвітній школі № 1-гімназії» меморіальної дошки на честь Ігоря Черняка – героя України, який загинув у зоні АТО.


Відомі постаті Радивилівщини

 

Оноре де Бальзак

Ящук В. Бальзак і Дубно: про що розповіли нотатки письменника / В. Ящук // Погорина : літ.-краєзн. журн. Рівненщини. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – Вип. 4–5. – С. 221–222.

Ящук В. Бальзак у Дубні / В. Ящук // Вільне слово. – 2004. – 8 верес. – С. 7.

Ящук В. Оноре де Бальзак, Радивилів і скрипка / В. Ящук, Мазаний В. // Вільне слово. – 2012. – 4 верес. – С. 5.

Про те, як Оноре де Бальзак добирався Австро-Угорщиною, Росією у містечко Радзивилів (нині Радивилів) на шляху до своєї коханої Евеліни Ганської у 1847-1849 рр., розповідають його листи до начальника місцевої митниці Павла Францовича Гаккеля. Їх переклав дослідник і літератор Володимир Ящук.

Ящук В. Писав про Радивилів, думав про Евеліну / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2007. – 17 серп. – С. 5.

Про перебування французького письменника Оноре де Бальзака 160 років тому у Радивилові.

* * *

Ящук В. Із зацікавленням історією, з інтересом до напівзабутого / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2021. – 29 січ. – С. 3.

Про краєзнавця, землевпорядника, очільника Управління сільського господарства Василя Івановича Березовського, який жив та працював в м. Радивилів.

Ящук В. На віку – мов на стернястій ниві / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 3 квіт. – С. 7. – Продовж. Початок : № 10, 2020.

Про жертву політичних репресій, художника, іконописця Федора Бортника з Радивилова.

Ящук В. Славна родина [князя П. О. Вадбольського (1832–1886)] / В. Ящук // Скриня. – 2005. – 6 жовт. – С. 4.

Ящук В. Невловимий месник і бунтар / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 5 лют. – С. 2.

Про жителя с. Підзамче Радивилівського району Євтуха Вознюка, який керував партизанським загоном, що діяв в Радивилівському районі у 1925-1926 рр.


Микола Гірс  

Ящук В. Високі щаблі придворної кар’єри / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2020. – 27 листоп. – С. 5.

Про Миколу Гірса, уродженця Радивилова, відомого дипломата, міністра закордонних справ Російської імперії у 1882–1895 рр.

Ящук В. Міністр народився у Радивилові : [про міністра закордон. справ Росії у 1882–1895 рр. М. Гірса, який народився поблизу Радивилова] / В. Ящук // Вісті Рівненщини. – 2004. – 4 серп. – С. 4.

Ящук В. Радивилівець [Микола Гірс] був міністром закордонних справ / В. Ящук // Вільне слово. – 2004. – 22 верес. – С. 6.

 

Іван Журавницький  

Ящук В. В'їдлива сатира / В. Ящук // Погорина : літ.-мист. альманах. – Рiвне : Азалiя, 2002. – Вип.4. – С. 117–118.

Про поета-сатирика 16 ст. Івана Журавницького (Ян Жоравницький), який жив і похований у с. Теслугів Радивилівського району Рівненської області.

Ящук В. В’їдлива сатира / В. Ящук // Нова Волинь. – 2003. – 3 квіт. – С. 6.

Про поета-сатирика 17 ст. І. Журавницького (Яна Жоравницького), який жив і був похований в с. Теслугів Радивилівського району.

* * *

Ящук В. Життєві стежини Івана Йосиповича / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2009. – 9 жовт. – С. 7.

Про хірурга Радивилівської районної лікарні І. Й. Дурду.


Петро Каверін

Ящук В. В нім пуншу і війни кипить незмінний жар / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2008. – 1 лют. – С. 5.

Про друга О. Пушкіна П. Каверіна, який останні роки свого життя провів у м. Радивилові.

Ящук В. І скрізь він гусаром : друг Пушкіна [П. П. Каверін] сімнадцять років жив у Радивилові / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2004. – 21 верес. – С. 3.

* * *

Ящук В. Юрій Киричук: став істориком за велінням серця / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 21 жовт. – С. 2.

Про українського історика, вченого, уродженця Радивилова Юрія Анатолійовича Киричука.


Петро Козланюк

Ящук В. «Бурхливі залізні часи» : до 115-ї річниці з дня народж. укр. письменника, літературного критика та публіциста Петра Козланюка / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2019. – 16 серп. – С. 4.

Про українського письменника, літературного критика та публіциста Петра Степановича Козланюка, який у 30-х рр. минулого століття проживав із сім'єю у Радивилові, розповідає його донька Тамара Петрівна Козланюк.

* * *

Ящук В. У походах бойових : [про перебування в Радивилові. М. Кутузова ] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 30 верес. – С. 3.

* * *

Ящук В. Навіть могилу його хотіли знищити / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2006. – 15 верес. – С. 3.

Про перебування українського письменника Модеста Левицького в Радивилівському районі.

* * *

Ящук В. Правнучка академіка [О. М. Марзаєва – видат. укр. вчений в галузі сан. гігієни] – родом із Радивилова / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2003. – 3 черв. – С. 2.

Ящук В. Скринька почуттів нашої землячки Тетяни Марцинюк / В. Ящук // Сурми Радзивілів. – 2019. – 5 черв. – С. 6.

Про літературознавця, критика, поета Тетяну Іванівну Марценюк з міста Радивилова.

Ящук В. Останній імператор. Про перебування в нашому краї [Миколи ІІ] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2004. – 8 черв. – С. 3.

* * *

Ящук В. Зберіг для інших відомості з історії свого краю / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2019. – 13 верес. – С. 7.

Про життєвий шлях краєзнавця із Радивилова Миколу Гурійовича Павлова (24.11.1914–27.08.1994).

Ящук В. Помер талановитий поет і видавець Микола Пшеничний [, уродженець села Молодаво Дубенського району] / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 3 квіт. – С. 5.

 

Улас Самчук

Ящук В. Улас Самчук про Радивилів і Радивилівщину / В. Ящук // Прапор перемоги Радивилів. – 2018. – 27 лип. – С. 4.

Спогади Уласа Самчука про неодноразове перебування у Радивилів та Радивилівському районі.

Ящук В. Яскравий спомин – Радивилів / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 25 лют. – С. 2.

Про творчість українського письменника Уласа Самчука. Згадки літератора про місто Радивилів.

* * *

Ящук В. Визначальний смисл його життя / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 12 лют. – С. 2.

Про колишнього головного лікаря Радивилівської центральної районної лікарні – Григорія Федоровича Стецюка.

Ящук В. Олекса Стороженко [– укр. письменник] в Радивилові : [коротка біогр.] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2004. – 14 верес. – С. 3.

 

Ференц Ліст

Ящук В. Композитор і піаніст Ференц Ліст: шлях на Радивилів / В.  Ящук // Прапор перемоги. – 2015. – 10 лип. – С. 6.

У 1847 р. відомий угорський композитор і піаніст дав концерти у Кременці, звідки він через Радзивилів (нині Радивилів) поїхав каретою до Львова. Радивилів – це не просто містечко на шляху подорожі, тут була зупинка для оформлення документів, важлива зупинка, необхідна для перетину кордону між Російською імперією і Австро-Угорською монархією.

Ящук В. Шлях на Радивилів пана Ференца / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 25 груд. – С. 7.

Про відомого угорського композитора Ференца Ліста, який їхав через Радзивилів до Львова 30 березня 1847 р.


Євген Шморгун

Ящук В. Майстер слова, тонкий знавець дитячої психології і шанувальник природи / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 17 квіт. – С. 4.

Про життєвий та творчий шлях рівненського письменника, краєзнавця, громадського діяча, заслуженого журналіста України Євгена Івановича Шморгуна.

 

Поетичні твори Володимира Ящука

Ящук В. Вінок сонетів / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2006. – 28 лип. – С. 4.

Ящук В. Нові переспіви з Омара Хайяма / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2007. – 27 квіт. – С. 4.

Ящук В. Павутинка бабиного літа : поезія / В. Ящук // Погорина : літ.-краєзн. журн. Рівненщини. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – Вип. 6/7. – С. 246–250.

Ящук В. Рубаї : за мотивами Омара Хайяма / В. Ящук // Погорина : літ.-краєзн. журн. Рівненщини / голов. ред. Є. Цимбалюк. – Рівне : Рівнен. друк., 2007. – Вип. 2/3. – С. 174–184.

Ящук В. Слова. Вірші різних літ / В. Ящук // Вільне слово. – 2015. – 12 берез. – С. 11.

 

Відгуки та рецензії на книги

Ящук В. Гоноратка та її околиці з глибини віків / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 26 черв. – С. 5.

Про нову книгу «Гоноратка» та її околиці з глибини віків» краєзнавиці із села Хотин Радивилівського району Надії Мельник.

Ящук В. Жага самопізнання: нотатки з приводу зб. П. Велесика «Сенс нестерпного польоту» / В. Ящук // Погорина : літ.-мист. альм. – Рівне : Азалія, 2003. – Вип.5. – С. 87–89.

Ящук В. Книжка радивилівця – 10-тисячним тиражем / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 7 жовт. – С. 2.

Про збірку оповідань «Останній перехід», яку випустив радивилівський прозаїк, член Спілки християнських літераторів Олег Слонецький.

Ящук В. «Лінія розмежування» від Євгена Цимбалюка / В. Ящук, Ю. Береза // Вільне слово. – 2017. – 9 лют. – С. 7.

Про презентацію книги Євгена Цимбалюка «Лінія розмежування».

Ящук В. На скрижалях совісті : рецензія / В. Ящук // Погорина : літ.-мист. альм. – Рівне : Азалія, 1998. – Вип. 2. – С. 67–68.

Рец. на кн. : Бабій С. Україна під Сатаною : політична поезія / С Бабій. – Рівне, 1997. – 58 с.

Ящук В. Нова збірка Радивилівської поетеси / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 8 квіт. – С. 6.

Про нову збірку віршів «У барвах мальв» поетеси Наталії Кухарук із села Круки Радивилівської територіальної громади.

Ящук В. Нові видання про «Козацькі могили» / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2004. – 11 черв. – С. 2.

Ящук В. Проект Діани Клочко : [про презентацію кн. «Битий шлях». Радивилів. р-н] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2005. – 18 листоп. – С. 2.

Ящук В. Слідами далеких епох : [випущена в світ рівнен. вид-вом «Азалія» кн. «Степань» М. Будька, який народився в с. Степань Сарнен. р-ну] / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2003. – 19 груд. – С. 4.

Ящук В. У Радивилівській центральній районній бібліотеці... / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2016. – 15 січ. – С. 1.

Про презентацію книги членів Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України в Рівненській області «Революція гідності. Війна», що відбулася в Радивилівській центральній районній бібліотеці.

 

Про життєвий та творчий шлях Володимира Ящука

Ірчан В. Журнал «Погорина» іде до читачів / В. Ірчан // Прапор перемоги. – 2008. – 14 берез. – С. 2.

У Рівненській обласні державній бібліотеці відбулася презентація літературно-краєзнавчого журналу «Погорина», де опубліковано велику добірку творів В. Ящука «Рубаї».

Копцюх В. І не зміліють джерела нашого краю... / В. Копцюх // Радивилів POST. – 2014. – 19 верес. – С. 4.

Про фотопрезентацію життєвого і творчого шляху Володимира Івановича Ящука «Життя мого перлина – рідний край».

Клеванські сторінки : поет і краєзнавець – Володимир Ящук // Клеванський тракт. – 2014. – 7 лют. – С. 3.

Про Володимира Ящука, автора краєзнавчих книг, Почесного члена Національної спілки краєзнавців, лауреата регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині», члена Національної спілки журналістів України.

Краєзнавці України. Сучасні дослідники рідного краю : довідник. – Кам'янець-Подільський ; Київ, 2003. – С. 266–267.

Пащук І. Перше краєзнавче десятиліття на Рівненщині (1989–1999 рр.) / І. Пащук. – Рівне, 1999. – С. 16, 17, 18.

Семеренко В. Нова книжка В. Ящука / В. Семеренко // Прапор перемоги. – 2014. – 17 жовт. – С. 2.

Вийшла з друку нова книжка Володимира Ящука – поетична збірка «Слова».

Хто є хто в Рівному та Рівненській області : 2000 біографій. –Рівне : Перспектива, 2001. – С. 228–229.

Ящук В. Чотири десятиліття вивчення свого краю / В. Ящук ; спілкувався Є. Цимбалюк // Прапор перемоги. – 2018. – 9 берез. – С. 5.

Про члена Національної спілки краєзнавців України, журналіста Володимира Ящука, який понад сорок років займається вивченням історії Радивилова та Радивилівщини.

 

Бібліографічні посібники

Ігор Свєшніков – археолог, історик, краєзнавець : наук.-допом. біобібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Л. М. Малишева ; наук. ред. О. Л. Промська ; відп. за вип. В. П. Ярощук. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 128 с. – (Дослідники Рівненського краю).

Праці В. Ящука.С. 316–321, 371–373, 422–424, 445.

Книга Рівненщини, 2004 : анот. кат. вид. (з фондів РДОБ). Вип. 2. – Рівне : Волин. обереги, 2005. – С. 15.

У видавництві «Волинські обереги» (Рівне) побачила світ книга В. Ящука «Радивилів. Краєзнавчі матеріали».

Книга Рівненщини, 2014 : анот. кат. вид. : (з фондів Рівнен. обл. універс. б-ки). Вип. 12 / РОУНБ ; уклад. та ред.: Л. Г. Сахнюк ; наук. ред.: О. Л. Промська; відп. за вип.: В. П. Ярощук. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – С. 279.

У видавництві «Просвіта» (Броди) побачила світ книга В. Ящука «Радивилів у перегуках віків».

Лауреати регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині» : до 25-річчя від дня заснування премії : наук.-допом. біобібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універсал. наук. б-ка ; Рівнен. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України ; уклад.: Н. М. Кожан, І. А. Козюхно ; наук. ред.: О. Л. Промська ; ред.: З. М. Тирак. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 164 с. – (Дослідники рідного краю).

Про В. Ящука. – С. 117–127.

Премії Рівненщини за досягнення у сфері літератури, культури і мистецтва : біобібліогр. покажч. / уклад. : Л. М. Малишева, Т. В. Матушевська, В. П. Гуріна ; наук. ред. : О. Л. Промська, ред.: З. М. Тирак ; відп. за вип. : В. П. Ярощук. – Рівне : О. Зень , 2019. – 282 с. – (Славетні земляки).

Про В. Ящука. – С. 46.

340 років Берестецькій битві : анот. бібліогр. довід. / упоряд. К. В. Краєвська ; наук. ред. Г. В. Бухало. – Рівне, 1991. – 184 с.

Праці В. Ящука. – С. 45, 72, 112, 118, 119-120, 133, 151.


Інтернет-ресурси

Ящук Володимир Іванович [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : [сайт]. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Ящук_Володимир_Іванович (Дата звернення 25.11.2021). – Назва з екрана.

Радивилів.info [Електронний ресурс] : інформаційне інтернет видання міста Радивилів Рівненської області. – Режим доступу: https://www.radyvyliv.info/author/jasc (Дата звернення 25.11.2021). – Назва з екрана.

Володимир Іванович Ящук [Електронний ресурс] : [персональна сторінка]. – Режим доступу: https://1ua.com.ua/ri74339834 (Дата звернення 25.11.2021). – Назва з екрана.

Радивилів.Радзивилів.Radyvyliv [Електронний ресурс] : персональний сайт В. Ящука. – Режим доступу: http://bitep2005.narod.ru/radyvyliv.index.htm (Дата звернення 25.11.2021). – Назва з екрана.

Неоніла Кожан




усі виставки »

Проєкт «#Марія90»

Проєкт «#Марія90»

Культурний фронт. Бібліотека

Культурний фронт.
Бібліотека

Книги від Українського
інституту книги

Книги від Українського інституту книги

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Аудіобібліотека

Аудіобібліотека

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції