Віртуальні виставки

Рівненський обласний конкурс «Краща книга Рівненщини»: Краща поетична збірка
19.02 2021 | Краща книга Рівнещини | Прочитано: 271


Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства. Перефразовуючи слова поета Бориса Олійника, можна сказати, що поезія «нас охрестила на людину, піднявши з чотирьох до піднебесь». Де і коли був написаний перший віршований твір – невідомо. Можливо, то була молитва, первісне заклинання чи гімн природі? А можливо, це було перше зізнання в коханні?

Поезія – це можливість висловити свої почуття і переживання та донести їх до інших. Вона торкається тих струн людської душі, які, можливо, досить довго мовчать у людині, доки її не торкнулися тонкі пальці поетичних рядків. «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» (Ліна Костенко).

Поезія – це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ.

Кожного року обласний конкурс «Краща книга Рівненщини», заснований Рівненським обласним відділення Української бібліотечної асоціації (РОВ УБА), обирає переможців у номінації «Краща поетична збірка».

Започаткований конкурс у 2009 році та проходить щорічно у рамках Програми підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області.

Основними завданнями конкурсу є виявлення кращих видань місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги серед дітей та молоді.

Для організації та проведення конкурсу щорічно обирається організаційний комітет та журі, до складу яких входять відомі краяни: громадські діячі, письменники, художники, журналісти, краєзнавці.

Участь у конкурсі беруть: історико-краєзнавчі дослідження, науково-популярна, пізнавальна література, біографічні дослідження, присвячені видатним діячам науки і культури, мемуари, поетичні та прозові твори, довідкові видання місцевих авторів, що вийшли друком впродовж останніх 5-ти років.

Конкурс проходить в 2 етапи: перший (під час якого різними формами виявляється позитивна думка читачів про друковані видання Рівненщини) та другий (остаточне визанчення книг-переможців членами журі конкурсу).

Номінації конкурсу:

Номінації уточнюються та коригуються щорічно.

Офіційне оголошення результатів конкурсу та нагородження переможців відбувається щороку 23 квітня у Всесвітній день книги та авторського права.

 

Переможці конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краща поетична збірка»

2010 рік

У 2010 році книга «Душа» Миколи Пшеничного була визнана кращою поетичною збіркою у конкурсі «Краща книга Рівненщини» і отримала обласну премію імені Валер’яна Поліщука, що вручається щорічно поетам Рівненського краю за кращі книги.

Пшеничний М. Душа / М. Пшеничний. – Рівне : Овід, 2006. – 140 с.

До збірки поезій «Душа» увійшли твори написані в різні роки. Об’єднують їх роздуми автора про те, що саме возвишає людину над суєтою повсякденності. Це і ліричні вірші, і поеми, і поетична публіцистика, яким притаманна гостра політична відвертість: «Вже стільки набалакано, вже стільки натрибунено», «Бійся блюдолиза, який шанує мед, але – не бджолу», особистий біль від того, що не все в Україні робиться так, як бажалося, як сподівалися тоді, коли вперше спалахнула зоря незалежності:

Балачки, теревені, промови

Із малих і великих трибун…

Але чом найправдивіше слово

Вилітає в трубу?

Поезія Миколи Пшеничного характеризує його активну позицію як людини і громадянина. Пише про біди і болі наші, про землю отчу, її славу і сум, не минає гострих тем сьогодення

… Бо і досі у рідному домі

почуваємось як приймаки!

Багато часу було згаяно на мітингові пристрасті, але комусь це теж було потрібно робити в ті непрості роки, коли Україна щойно підводилася з колін, та автор не жалкує за втраченими нервами, за ненаписаними і невиданими творами. Жаль тільки, за словами самого автора, що Мистецтво і Політика, як правило, несумісні. Поміж ними немає нейтральної смуги, хоча стріляли-били і свої, і чужі. І досі це роблять майстерно, натхненно, талановито, але як стверджує сам автор:

Душа на місці має бути.

Душа – це те, що возвиша.

Свята, як той вербовий прутик,

Брикливогрива, як лоша.

Минуле. Суще. І майбутнє.

Неперепутнє. Не межа!

…Душа на місці має бути.

Душа – це те, що возвиша.

Книга видана за сприяння Рівненської обласної адміністрації та обласної ради відповідно до обласної Програми розвитку книговидавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Рівненській області на 2006 – 2012 роки.

Микола Іванович Пшеничний

Народився 19 липня 1954 року в селі Молодаво Дубенського району Рівненської області – український поет, видавець, краєзнавець, громадський діяч.

Закінчив філологічний факультет Рівненського педінституту у 1975 році, де займався в літературній студії під керівництвом Миколи Кузьменка. Був директором середньої школи, кореспондентом газети «Червона зірка», з 1990 року – редактором видавництва «Наш край», з 1993 року – «Край» в Дубні. Працював науковим співробітником Державного історико-культурного заповідника м. Дубно. Активно друкувався на сторінках районних, обласних, всеукраїнських видань. Член Спілки письменників України з 1985 року.

У 1980 р. – учасник Всесоюзного фестивалю молодої поезії в м. Кизилі (Тувинська республіка), різних республіканських нарад молодих поетів. Лауреат Тувинської республіканської молодіжної літературно-мистецької премії, Рівненської обласної літературно-мистецької премії ім. Бориса Тена та літературної премії-стипендії штату Нью-Джерсі (США), літературної премії ім. Валер’яна Поліщука.

Микола Пшеничний – автор різножанрових художніх та художньо-документальних книг: «Сьомий материк» (1982), «Межа» (1986), «Осторога» (1988), «Калиновый рушник» (1989), «Чорно-білий світ» (2001), літературного портрету «Григорій Дем’янчук» (2001), книжки для дітей «Бекана ворона» (2014), повісті-есе «Подзвін Золотої Підкови» (2016), «Для Дубна, для Волині, для України» (2017), науково-краєзнавче дослідження «Стріляли в правду, молодість, красу…» (2016). Твори письменника публікувалися в перекладах російською, білоруською, болгарською, бурятською, тувинською, туркменською та іншими мовами.

В особі Миколи Пшеничного до літератури прийшов поет загостреної соціальної проблематики, чистого джерельного голосу. Автор вдавався до несподіваних образів і співставлень, умів сказати по-своєму, створити незвичні і водночас природні образи. В його творчих доробках – боротьба проти чорних бід, безгосподарності, за зелене вбрання отчої землі, за справедливу долю і історію свого народу.

«Сьомий материк» (1982) за тематикою – книга про рідний край: це рідне село Молодаво, річка, прибережні рослини, ліс; про сільського дядька, який з гільзи майструє синичник, про безрукого млинаря, що верховодить на вітряках. За пафосом «Сьомий материк» збірка наступальна.

Микола Пшеничний не мислив свого життя без доріг, бо саме в дорозі, признавався він, народжувалася більшість його поезій. Шляхи рідного краю явили йому сліди велета слов’янської культури, друкаря Івана Федорова, образ якого по-філософськи трактований поетом у поемі-фресці «Межа», що вийшла окремою книжкою у 1986 році у Львові. Автор зумів відтворити історичний колорит і вивів узагальнюючий образ творця.

На його робочому столі сходилися докупи записи, зроблені у Литві і Білорусі, на Саяно-Шушенській ГЕС, на Кос-Аралі, у Грузії і в Туві, в горах Саянах. Микола Пшеничний редагував (і видав у Дубні масовим тиражем) антологію сучасної польської поезії «Інше прохання» – у перекладах київського літератора Станіслава Шевченка, де є навіть поезії Кароля Войтили – папи римського Івана-Павла II.

Удвох із дружиною, поетесою Любов’ю Пшеничною, у серпні 1990 року заснували на Дубенщині видавництва «Незабудка», «Наш край», а потім – «Край», видрукували майже дві сотні книг рівненських, київських, львівських, херсонських, тернопільських, луганських та зарубіжних авторів. Завдяки Пшеничним до читачів прийшли як збірки молодих літераторів краю, так і маститих.

М. Пшеничний, як депутат Дубенської міської ради, свого часу багато зробив для утвердження українського, народного в краї, зокрема в культурі, літературі, мистецтві. «Я жив далеко не останнім, хоч першим теж, зізнаюся, не був…» – це теж відвертість у поетичних рядках.

В лютому 2020 р. поет став лауреатом обласної просвітянської премії імені Григорія Чубая.

Останні роки Микола Пшеничний тяжко хворів, переніс операцію. Помер 20 березня 2020 року внаслідок онкологічної хвороби.

Окремі твори М. Пшеничного

Пшеничний М. І. Бекана ворона : вірші для дітей / М. І. Пшеничний. – Рівне : ДМ, 2012. – 16 с.

Пшеничний М. І. Григорій Дем’янчук : літ. портрет / М. І. Пшеничний. – Рівне : Азалія, 2001. – 44 с.

Пшеничний М. І. Осторога : поезії / М. І. Пшеничний. – Київ : Рад. письменник, 1988. – 104 с.

Пшеничний М. І. Прощай, убогий Кос-Арале : есе-мандрівка : до 170-річчя написання Т. Г. Шевченком реквієму «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?» / М. І. Пшеничний. – Хмельницький : Стасюк Л. С., 2018. – 113 с.

Пшеничний М. І. Сьомий материк : поезії / М. І. Пшеничний. – Київ : Молодь, 1982. – 64 с.

Пшеничний М. В моїй душі горить вогонь : епістоляр. есе-спомин : до 60-річчя від дня народж. поета і дисидента М. Вівчарука / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2017. – 32 с.

Пшеничний М. Над рікою, над Іквою : літ. портр. : 100-річчю від дня народж. М. Сивіцького присвяч. / М. Пшеничний ; ред. Л. Пшенична. – Дубно, 2017. – 28 с.

Пшеничний М. Наша родина не байдакувала : повість-есе минулих літ у листах і споминах : до 110-річчя від дня народж. Ю. Шумовського / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2018. – 48 с.

Пшеничний М. Собори душ своїх бережіть : ювіл. есе – у листах, щоденниках і споминах : до 100-річчя від дня народж. О. Гончара і 50-річчя його роману «Собор». Ч. 1 / М. Пшеничний ; Дубен. орг. Нац. Спілки письменників України. – Дубно : ДО НСПУ, 2018. – 48 с.

Пшеничний М. І. 65 доль у моїй долі : спомини-есе, бувальщини / М. І. Пшеничний. – Хмельницький : Стасюк Л. С., 2020. – 96 с.

Пшеничний М. Віче під калиною : вірші та пер. з різних мов / М. Пшеничний. – Хмельницький : Стасюк Л. С., 2020. – 92 с.

Пшеничний М. Для Дубна, для Волині, для України, або Канва до вишиваного портрета Ігоря Лозов'юка : повість-есе / М. Пшеничний. Вид. 2-ге. – Дубно, 2017. – 40 с.

Пшеничний М. Душа : поезії / М. Пшеничний. – Рівне : Овід, 2006. – 140 с.

Пшеничний М. Межа : поема-фреска / М. Пшеничний. – Львів : Каменяр, 1986. – 42 с. – (Приватна колекція А. І. Дацкова).

Пшеничний М. Невтомне серце джерела : повість-есе : 120-річчю від дня народж. Б. Тена присвяч. / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2017. – 32 с.

Пшеничний М. Неопалимі дзвони Звенигорода (та листи Ігора Кириловича Свєшнікова) : есе / М. Пшеничний. – Дубно : МП, 2018. – 40 с.

Пшеничний М. Сильний, мужній, безстрашний! : есе / М. Пшеничний. – Дубно, 2017. – 28 с.

Пшеничний М. Стріляли в правду, молодість, красу! : до 75-річчя енкаведист. злочинів у Дубен. в'язниці в черв. 1941-го / М. Пшеничний. – Вид. 2-ге, допов. – Дубно, 2017. – 20 с.

* * *

Пшеничний М. І. Гриць – живий, і я – не вмру... : до 70-річчя від дня народження Грицька Чубая [- поета, дисидента, перекладача, чия терниста письменницька дорога почалася в місті Дубні] / М. Пшеничний // Скриня. – 2018. – 22 листоп. – С. 6.

Пшеничний М. Бо щире слово – зброя теж / М. Пшеничний // Скриня. – 2018. – 11 січ. – С. 6.

Пшеничний М. В моїй душі горить вогонь / М. Пшеничний // Вісті Рівненщини. – 2018. – 2 лют. – С. 9.

Пшеничний М. Від Павличка до Титечка / М. Пшеничний // Вільне слово. – 2017. – 2 листоп. – С. 11.

Пшеничний М. Вона була народжена для хорової пісні... / М. Пшеничний // Дзеркало плюс. – 2018. – 3 трав. – С. 11.

Пшеничний М. Дід митрополита і місто Дубно / М. Пшеничний // Скриня. – 2019. – 23 трав. – С. 4.

Пшеничний М. Зустрічі з Олесем Гончарем / М. Пшеничний // Скриня. – 2018. – 19 квіт. – С. 5.

Пшеничний М. Мовчить недоруйнований собор... : з блокнота письменника / М. Пшеничний // Слово Просвіти. – 2018. – 24-30 трав. – С. 11.

Пшеничний М. Нарешті : перепоховання убієнних із в'язниці / М. Пшеничний // Дзеркало плюс. – 2019. – 26 верес. – С. 9.

Пшеничний М. Не забреду на манівці... / М. Пшеничний // Скриня. – 2019. – 10 жовт. – С. 4.

Пшеничний М. Очі й душу дроти обтягнули... / М. Пшеничний // Вільне слово. – 2018. – 8 лют. – С. 12.

Пшеничний М. Повість минулих літ дійшла до нас лише уривками... / М. Пшеничний // Замок. – 2017. – 9 листоп. – С. 10.

Пшеничний М.Так, «Скриню» – заарештували... : до 70-річчя Грицька Чубая / М. Пшеничний // Скриня. – 2019. – 31 січ. – С. 6.

Пшеничний М. Я у своїй генеалогії... : вірш / М. Пшеничний // Скриня. – 2017. – 21 груд. – С. 6.

Про М. Пшеничного

Віват, Поете! Миколі Пшеничному – 65! // Дзеркало плюс. – 2019. – 18 лип. – С. 27.

Городний О. Той, що залишається у слові / О. Городний // Володимирецький вісник. – 2020. –2 квіт. – С. 7.

Зустріч з родиною письменників Пшеничних [– Миколою та Любою, з нагоди Всесвітнього дня письменника] // Замок. – 2020. – 12 берез. – С. 3.

Лауреат обласної просвітянської премії імені Григорія Чубая [– письменник Микола Пшеничний] // Скриня. – 2020. – 27 лют. – С. 4.

Микола Пшеничний – лавреат обласної просвітянської премії імені Григорія Чубая // Дзеркало плюс. – 2020. – 27 лют. – С. 11.

Миколу Пшеничного нагородили цінним подарунком [– годинником від Рівненської обласної державної адміністрації] // Замок. – 2019. – 29 серп. – С. 5.

Непоправна втрата // Дзеркало плюс. – 2020. – 26 берез. – С. 3.

Ундір О. Допоки житиму, пам'ятатиму друга / О. Ундір // Замкова гора. – 2020. – 24 квіт. – С. 7.

Ящук В. Помер талановитий поет і видавець Микола Пшеничний [, уродженець села Молодаво Дубенського району] / В. Ящук // Наш Прапор перемоги. – 2020. – 3 квіт. – С. 5.

Інтернет-ресурси

Письменники Рівненщини – лауреати літературних премій 2010 року. Вип. 3 [Електронний ресурс] /Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва. –

Режим доступу: https://en.calameo.com/books/00395500390330ac6825c. – Назва з екрана.

Визначено кращу книгу Рівненщини [Електронний ресурс] // Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації : сайт. – Режим доступу: http://uba.rv.ua/content/Визначено-кращу-книгу-Рівненщини. – Назва з екрана.

Пшеничний М. Душа [читає автор]: [Електронний ресурс] / М. Пшеничний // Уoutube : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Nse-mRslc48&ab_channel. – Назва з екрана.

 

2011 рік

У 2011 році книга «Зозулі мого саду» була визнана кращою поетичною збіркою у конкурсі «Краща книга Рівненщини». В 2009 році за цю збірку поезій Неоніла Диб’як була удостоєна і літературної премії імені Валер’яна Поліщука.

Диб’як Н. Зозулі мого саду : зб. поезій / Н. Диб’як. – Рівне : НУВГП, 2009. – 92 с.

Збірка поетеси «Зозулі мого саду» – це щемливі та ніжні акорди відлуння на проблеми сучасності. Вірші філософські, колоритні, зачіпають проблеми повсякдення, вічно значимі теми моралі та добротворення. Її поетичне слово викликає бажання замислитись, здивуватись, замріятись, вразливим серцем відчути вібрацію безмежного космосу, усвідомити у кожній миті присутність Вічності. Світ бачиться безмежним сонячним садом, який пізнав екстазу весняного цвітіння, радість чекання солодкого плоду, садом, у якому зрілі зозулі повідують таємницю часоплину нашого буття. Вірші поетеси ніби стають новими ракурсами у спогляданні суспільних подій та людських стосунків, новими акордами в камертонному відлунні на виклики повсякдення.

Неоніла Ананіївна Диб’як

Неоніла Диб’як народилася 6 жовтня 1954 року в селі Мошкові Млинівського району Рівненської області. Закінчивши місцеву школу, професійну освіту здобула у Кременецькому педагогічному інституті імені Дмитра Мануїльського. Далі переїхала до Квасилова, де довгий час займалася педагогікою: дошкільною, шкільною, працювала головним спеціалістом та заступником начальника відділу освіти в Рівненській райдержадміністрації. Автор багатьох віршів, творів для дітей, літературно-критичних та мовознавчих статей. Член Національної спілки письменників України з 1999 року. Тривалий час була керівником обласного літературного об’єднання «Наше коло».

Неоніла Диб’як є автором поетичних збірок «Жіночі етюди» (1995), «Голос вечірнього птаха» (1999), «Літургія осіннього сонця» (2004), «Цвіт сон-трави» (2006), «До вічних запитань» (2007), «Іванкова книжка» (2008), «Зозулі мого саду» (2009). «А будні безбарвні і вірші прозові…» (2009), «Не варто сумніватись анітрохи» (2009), «Рівне» (2009), «Мій нев’янучий цвіт» (2014), «Городищенські ретроспекції» (2015) та інші.

Окремі твори Н. Диб'як

Диб'як Н. А. Волинь історична: витоки / Н. А. Диб'як. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 52 с.

Диб'як Н. Дерево між світами : [мала проза] / Н. Диб'як. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 72 с.

Диб'як Н. Іванкова книжка : вірші для дітей / Н. Диб'як. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 20 с.

Диб'як Н. Андрійко і Зла Сила / Н. Диб'як. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 12 с.

Диб'як Н. Літургія осіннього сонця : поезії / Н. Диб'як. – Рівне : Волин. обереги, 2004. – 103 с.

Диб'як Н. Порятунок / Н. Диб'як. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 6 с.

* * *

Бондар В. Історія Городища [Рівненського району] у дослідженнях Неоніли Диб’як / В. Бондар // Слово і час. – 2016. – 26 трав. – С. 3.

Диб'як Н. Її призначення – нести до людей СЛОВО / Н. Диб'як ; спілкувалася В. Мельникова // Вільне слово. – 2019. – 3 жовт. – С. 5.

Диб'як Н. Городищенський ювілей / Н. Диб'як // Слово і час. – 2018. – 24 трав. – С. 2.

Диб'як Н. Життєствердний вогонь «Повстанської ватри» / Н. Диб'як // Вільне слово. – 2020. – 24 груд. – С. 10.

Диб'як Н. Мошківська рапсодія : вірш / Неоніла Диб'як // Гомін. – 2017. – 25 трав. – С. 5.

Диб'як Н. На здобуття премії / Н. Диб'як // Вільне слово. – 2020. – 10 квіт. – С. 12.

Диб'як Н. По вірусу – художнім словом / Н. Диб'як // Вільне слово. – 2020. – 3 груд. – С. 3.

Диб'як Н. Приватна літературна премія «Рівненський акцент» / Н. Диб'як // Слово і час. – 2019. – 24 жовт. – С. 5.

Мельникова В. Її призначення – нести людям слово / В. Мельникова // Слово і час. – 2019. – 3 жовт. – С. 4.

Станкова Т. Літературна премія для тих, хто пише українською з рівненським акцентом / Т. Станкова // Життя і слово. – 2020. – 13 листоп. – С. 5.

Тарасюк Н. Городищенські ретроспекції / Н. Тарасюк // Вільне слово. – 2016. – 7 січ. – С. 13.

Трофімчук Н. Творча зустріч за солодким чаєм / Н. Трофімчук // Слово і час. – 2020. – 5 берез. – С. 5.

Троян С. Вручення літературної премії «Рівненський акцент» / С. Троян // Вільне слово. – 2020. – 14 жовт. – С. 7.

Ющук Б. З витоків Волині / Б. Ющук // Вільне слово. – 2016. – 22 верес. – С. 12.

Інтернет–ресурси

Краща поетична збірка [Електронний ресурс] // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/read/83-kracsha-poetichna-zbirka/. – Назва з екрана.

Неоніла Диб’як. «Етюд виняткової жінки» : письменницький маршрут [Електронний ресурс] . – Режим доступу: https://www.slideshare.net/libr_rv/ss-32490840 – Назва з екрана.

Визначено кращу книгу Рівненщини [Електронний ресурс] // Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації : сайт. – Режим доступу: http://uba.rv.ua/content/ краща-книга-рівненщини-–-2012. – Назва з екрана.

 

 2012 рік 

У 2012 році книга Вікторії Климентовської «Кленова королева» була визнана кращою поетичною збіркою в конкурсі «Краща книга Рівненщини».

Климентовська В. М. Кленова королева. :. поезії / В. М. Климентовська. – Рівне : Рівнен. друк., 2009. – 56 с.

У даній книзі поезії згруповано в чотири розділи.

«Ліс» – це ліричні медитації, викликані спілкуванням з природою рідного краю.

«Море» – іронічно-елегійні спогади про курортні і не тільки романи, переважно – лірика інтимна.

«Місто» – речі, де відображено проблеми суспільні, соціальні. Багато віршів присвячено Рівному та його «батькам» – Марії і Семену Несвицьким. В цьому ж розділі – оригінальний погляд на таких світочів українства, як Борис Тен, Леся Українка.

Розділ «Остання брама» починається словами: «Незамінна кожна людина. Помирає – рушиться світ». Для вразливої ліричної героїні світ рушиться щоразу зі смертю когось із рідних чи друзів. І, як пам’ятник втраченому, світові постає самобутній вірш. А у фіналі – все ж з’являються нотки якщо не оптимізму, то певної надії на оновлення і відродження.

Вікторія Климентовська демонструє несподівану, проте органічну й природну систему образів. Світосприйняття поетки дозволяє бачити в гілочці дерева – кленову королеву.

Вжиті як назва збірки ці два слова вдало відтворюють такі риси поетичного хисту Вікторії Климентовської, як демократизм (тобто доступність і зрозумілість її віршів для широкого загалу) і елітарність (тобто достатньо високий художній рівень).

Вікторія Михайлівна Климентовська

Вікторія Михайлівна Климентовська – українська поетеса, член Національної спілки письменників України. Народилася 2 серпня 1961 р. у селищі Качанівка Ічнянського району Чернігівської області. Закінчила Київський державний медінститут. Працює за фахом в селі Дядьковичі на Рівненщині. Очолює літоб’єдання «Наше коло» при Рівненській обласній організації Національної Спілки письменників України. В. Климентовська – дипломант Міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов» (1996 р.). За поему «Спочатку була воля» в 2000 р. поетеса була нагороджена премією Організації Оборони Чотирьох Свобід України (США). Сьогодні в творчому доробку Вікторії Климентовської п’ять збірок поезій: «Ковток свободи, клаптик неба» (1995), «Пересопницька осінь» (1997), «Каріатида» (2003), «На хвилях бузкових туманів» (2007), «Кленова королева» (2009). Публікувалася в місцевій пресі, літературно-художніх часописах, альманасі «Погорина».

Окремі твори В. Климентовської

Климентовська В. Каріатида / В. Климентовська. – Рівне : Рівнен. друк., 2003. – 71 с.

Климентовська В. М. Кленова королева : поезії / В. М. Климентовська. – Рівне : Рівнен. друк., 2009. – 56 с.

Климентовська В. Ковток свободи, клаптик неба : поезії / В. Климентовська. – Рівне : Азалія, 1995. – 46 с.

Климентовська В. На хвилях бузкових туманів : поезії / В. Климентовська. – Рівне : Овід, 2007. – 76 с.

Климентовська В. Пересопницька осінь : поезії / В. Климентовська. – Рівне : Азалія, 1997. – 90 с.

Климентовська В. Першокласна абетка / В. Климентовська. – Рівне : О. Зень, 2019. – 20 с.

* * *

Климентовська В. І наостаток – про літоб'єднання Рівненщини / В. Климентовська // Сучасні письменники Рівненщини : іст. біобібліогр. довід. ; контакти / Рівнен. обл. орг. Нац. спілки письменників України ; упоряд.: Б. Боровець, А. Лимич, Л. Рибенко. – Рівне : Оповідач, 2016. – С. 53-61.

Климентовська В. З висоти свого зросту / В. Климентовська // Погорина : літ.-краєзнав. альм. Рівненщини / ред. та упоряд. Є. Цимбалюк. – Рівне : Овід, 2016. – С. 370-372.

Климентовська В. Українська кухня : вірш / В. Климентовська // Літературна Україна. – 2015. – 21 січ. – С. 8.

Климентовська В. А можливо, ми тільки бджоли. Мене співать цю пісню вчила мама : вірші / В. Климентовська // Погорина. – Рівне : Азалія, 1999. – Вип. 3. – С. 20.

Климентовська В. А музика з'являється зненацька : поезія / В. Климентовська // Погорина. – Рівне : Рівнен. друк., 2007. – Вип. 2-3. – С. 167-168.

Климентовська В. Брати : поема / В. Климентовська // Погорина. – Рівне : Азалія, 1994. – С. 48-50.

Климентовська В. Вірші про Рівне / В. Климентовська // Дзвін. – 2012. – №5/6. – С. 29.

Климентовська В. Екскурсія із задоволенням і не без моралі / В. Климентовська // Погорина. – Рівне : Рівнен. друк., 2007. – Вип. 2-3. – С. 233-234.

Климентовська В. З Віктораса Рудзіанскаса : вірш / В. Климентовська // Дзвін. – 2012. – №5/6. – С. 28-29.

Климентовська В. Люди «Нашого кола» [літературного обласного об'єднання] / В. Климентовська // Вісті Рівненщини. – 2007. – 24 серп. – С. 14.

Климентовська В. Пересаджені квіти : переклади / В. Климентовська // Погорина. – 2011. – №18/19. – С. 197-201.

Климентовська В. По колу чи рядами / В. Климентовська // Вісті Рівненщини. – 2008. – 25 лип. – 16.

Климентовська В. Про чорне і біле : рецензія / В. Климентовська // Погорина. – 2012. – № 20/21. – С. 258-261.

Климентовська В. Тому, що жива : рецензія / Климентовська В. // Дзвін. – 2015. – № 2-3. – С. 150-151.

Климентовська В. Триєдність цільності : рецензія / В. Климентовська // Погорина. – Рівне : Рівнен. друк., 2009. – Вип. 8-9. – С. 355-356.

Климентовська В. Якщо порахувати пеньки : оповідання / В. Климентовська // Погорина. – Рівне : Азалія, 2003. – Вип. 5. – С. 20-24.

Публікації про творчість В. Климентовської

Колядич Т. Літератори Рівненщини про вірші-перфоманси, творчі імпульси та ненависть до читачів / Т. Колядич // Сарненські новини. – 2017. – 4 лип. – С. 4.

Шинкарук Л. Незабутня зустріч / Л. Шинкарук // Слово і час. – 2016. – 17 листоп. – С. 5.

Береза Ю. Жанри різні – мета одна / Ю. Береза // Вільне слово. – Рівне, 2010. –27 квіт. – С. 4.

Береза Ю. Педіатр із поетичною душею / Ю. Береза // Вісті Рівненщини. – 2014. – 13 черв. – С. 16.

Бондючна Ю. «І розкрутилася вічна спіраль» : рецензія / Ю. Бондючна // Зелені шати. – 2010. – 24 верес. – С. 4.

Вознюк О. Бог нам дарує поетів / О. Вознюк // Слово і час. – 2011. – 23 верес. – С. 4.

Вознюк О. На хвилях бузкових туман / О. Вознюк // Слово і час. – 2007. – 21 верес. – С. 19.

Дем’янчук Г. Тільки за своїм «я» / Г. Дем’янчук // Погорина. – Рівне : Азалія, 1998. – Вип. 2. – С. 64-66.

Млин Є. Премія знайшла лауреатів / Є. Млин // Вільне слово. – 2007. – 1 січ. – С. 6.

Інтернет-ресурси

Климентовська Вікторія Михайлівна : коротка біографія [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Климентовська_Вікторія_Михайлівна. – Назва з екрана.

Климентовська Вікторія «І вічність роздмухати з миті» біобібліогр. нарис [Електронний ресурс] / уклад. В. Горицька ; Рівнен. обл. б-ка для молоді. – Режим доступу: https://en.calameo.com/books/003955003c9d4ce032249. – Назва з екрана.

Королева контрастів [Електронний ресурс] // Клуб Поезії : сайт. – Режим доступу: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=471909. – Назва з екрана.

 

2013 рік

У 2013 році книга Василя Басараби «Смак сонця» була визнана кращою поетичною збіркою у конкурсі «Краща книга Рівненщини».

Басараба В. Н. Смак сонця : поезії / В. Н. Басараба. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 164 с.

У збірці вміщено вибрані твори з попередніх поетичних збірок В. Басараби. Вони становлять розділи «Високі виднокраї», «Небо над нами», «Золота заметіль». Завершують книгу поеми «Оранта», «Калинова кров», «Потоп», «Морок мору» та «У білому сяйві вишень».

У «Смаку сонця» автор сповідається в любові до рідного краю, прагне осмислити його історію, долю народу на історичних перехрестях, на вічному шляху з минулого в майбутнє, а також суть людського життя в просторі й часі. Над усе бринить у душі голос рідної землі відтоді, коли «по незайманих травах ступав босоніж».

Василь Наумович Басараба

Василь Наумович Басараба – відомий рівненський поет, прозаїк, журналіст, краєзнавець народився 19 березня 1948 року в селі Біла Криниця Рівненського району на Рівненщині. Закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка. Живе в Рівному.

Він лауреат обласних літературних премій ім. Світочів, Валер’яна Поліщука, Олекси Стефановича, Григорія Чубая. Член Національної Спілки письменників України (2001).

Творчість В. Басараби віддзеркалює вічну земну красу, велич і безсмертя народу і вкотре засвідчує свою причетність до цього величного і розмаїтого світу, частинкою якого кожному судилося бути на життєвому шляху.

Окремими збірками вийшли: збірки поезій «У країні Україні» (1991), «Воля» (1999), «Калинова кров» (2001), «Прісне і присмачене» (2002), збірка віршів для дітей «Ожинова стежина» (1995), краєзнавча книжка «Нобель на озері Нобель» (2003), книга прози «Оксамитовий вітер» (2005), поезії «Смак сонця» (2008), роман «Страшний Суд» (2013) та інші.

Окремі твори В. Басараби 

Басараба В. Н. Блекота : роман / В. Н. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 348 с.

Басараба В. Н. Священний скарб : слово про рідну мову / В. Н. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 56 с.

Басараба В. Н. У країні Україні : поезії / В. Н. Басараба.– Рівне : Ред.-видав. відділ упр. по пресі, 1991. – 128 с.

Басараба В. Н. Ожинова стежина : вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / В. Н. Басараба. – Рівне, 1995. – 21 с.

Басараба В. Поліський край Волинська сторона / В. Басараба // Погорина. – 2009. – № 8-9. – С. 410-411.

Басараба В. Н. Воля : поезії / В. Н. Басараба.– Рівне : Азалія, 1999. – 72 с.

Басараба В. Н. Калинова кров : поема / В. Н. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2001. – 72 с.

Басараба В. Н. Прісне і присмачене / В. Н. Басараба. – Рівне : Волин. обереги, 2002. – 120 с.

Басараба В. Н. Вірші // Літературна Рівненщина : антологія / упоряд.: О. Євтушок, В. Климентовська, Л. Рибенко ; передм. А. Криловця. – Рівне : Рівнен. друк., 2005. – С. 24-31.

Басараба В. Н. Оксамитовий вітер : повісті, оповідання / В. Н. Басараба. – Рівне, 2005. – 160 с.

Басараба В. Н. На цій землі : поезії / В. Н. Басараба.– Костопіль : Роса, 2007. – 88 с.

Басараба В. Н. Смак сонця : поезії / В. Н. Басараба. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 164 с.

Басараба В. Н. Страшний суд : роман / В. Н. Басараба. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 362 с.

Басараба В. За сніговою сльотою Сосонок / В. Басараба // Сім днів. – 2016. – 10 листоп. – С. 4.

Басараба В. Світло слова і духу / В. Басараба // Погорина. – 2006. – № 1. – С. 140.

Публікації про творчість В. Н. Басараби

Бабій С. Дорога до страшного суду / С. Бабій // Сім днів. – 2014. – 13 берез. – С. 12.

Берегова Н. «Страшний суд» рівненського поета : Василь Басараба презентував громадськості свій перший роман / Н. Берегова // Льонокомбінат. – 2014. – 21 берез. – С. 14.

Бойчук В. «Пісне і присмачене» / В. Бойчук // Слово і час. – 2003. – 12 верес. – С. 8.

Бойчук В. Обереги руху / В. Бойчук // Слово і час. – 2009. – 3 квіт. – С. 7.

Бойчук В. Страшний суд / В.Бойчук // Слово і час. – 2014. – 21 лют. – С. 7.

Бондар В. Рівненський письменник у романі «Страшний суд» передбачив майбутнє / В. Бондар // Льонокомбінат. – 2015. – 6 берез. – С. 14.

Бондючна Ю. Земне і небесне поета Василя Басараби / Ю. Бондючна // Погорина. – 2008. – Вип. 4-5. – С. 257–262.

Гострозір О. Переможець «Коронації слова» купує власні книжки / О. Гострозір // Рівне-ракурс. – 2014. – 20 берез. – С. 5.

Гунько О. Письменницький маршрут Василя Басараби / О. Гунько // Клеванський тракт. – 2016. – 2 груд. – С. 5.

Дем’янчук О. Стежка до Судного дня. Журналіст і поет Василь Басараба презентував роман «Страшний суд» / О.Дем’янчук // Вісті Рівненщини. – 2014. – 21 берез. – С. 16.

Дудко З. Вовча душа : оркестр у лісі та помста за минуле – новий роман про Голодомор : [про презентацію книги рівненського письменника Василя Басараби «Страшний суд»] / З. Дудко // Рівне–Експрес. – 2014. – 20 берез. – С. 4.

Зайванівський М. Стежками любові : [про вихід в світ книги В. Басараби «Оксамитовий вітер»] / М. Зайванівський // Вісті Рівнененщини. – 2005. – 9 листоп. – С. 4.

Кардаш А. Високі відзнаки – нашим / А.Кардаш // Рідний край. – 2015. – 4 квіт. – С. 6.

Конопелько В. Літературний портрет Василя Басараби / В. Конопелько // Вільне слово. – 2008. – 2 жовт. – С. 11.

Мазаний В. Василь Басараба став дипломантом «Коронації слова» / В. Мазаний // Вільне слово. – 2013. – 2 лип. – С. 8.

Матвіїв А. Як рівненський письменник Василь Басараба свою книгу «Страшний суд» в магазині купував / А. Матвіїв // Рівне вечірнє. – 2014. – 20 берез. – С. 11.

Рівненського поета відзначили за роман [«Страшний суд»] дипломом лауреата «Коронації слова» // Сім днів. – 2013. – 18 лип. – С. 14.

Сищук А. Василь Басараба став дипломантом всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» / А.Сищук // Вільне слово. – 2014. – 20 берез. – С.11.

Снісаренко С. Премію імені Уласа Самчука отримав Василь Басараба / С. Снісаренко // Сім днів. – 2015. – 26 лют. – С. 6.

Соколенко М. Василь Басараба став лауреатом премії імені Уласа Самчука / М.Соколенко // Льонокомбінат. – 2015. – 27 лют. – С. 13.

Шахрай О. Премія імені Уласа Самчука присуджена Василю Басарабі за нову книгу «Страшний суд» / О.Шахрай // Вісті Рівненшини. – 2015. – 27 лют. – С. 16.

Юркова О. Вручено літературну премію імені Уласа Самчука : письменнику, журналісту, краєзнавцю Василю Басарабі за його нову книгу «Страшний суд» / О. Юркова // Голос України. – 2015. – 26 лют. – С. 7.

Лауреати регіональної краєзнавчої премії «За відродження Волині» : до 25-річчя від дня заснування премії : наук.-допом. біобібліогр. покажч. / уклад.: Н. М. Кожан, І. А. Козюхно ; наук. ред.: О. Л. Промська ; ред.: З. М. Тирак. – Рівне : Волин обереги, 2017. – 164 с.

Міська літературна премія ім. Уласа Самчука : інф. дайджест. Вип. 3 / Рівнен. ЦБС ; уклад.: Л. Грищук. – Рівне, 2015. – 8 с. – (Лауреати найвищих відзнак Рівного).

Інтернет-ресурси

Гоярчук М. Василь Наумович Басараба : віртуал. вист. [Електронний ресурс] / М. Гоярчук // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/virt/111/. – Назва з екрана.

Басараба Василь Наумович [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Басараба_Василь_Наумович. – Назва з екрана.

Письменники Рівненщини – лауреати літературних премій 2015 року [Електронний ресурс] // Рівненська обласна бібліотека для молоді : сайт. – Режим доступу: https://en.calameo.com/books/0039550037cb3aa1cfe72/. – Назва з екрана.

 

2014 рік

У 2014 році у конкурсі «Краща книга Рівненщини» поетична збірка Василя Лящука «Запахла нехворощ і м’ята» була визнана кращим поетичним виданням.

Лящук В. К. Запахла нехворощ і м’ята : вибрані поезії та переклади. – Рівне : Волин. обереги, 2010. – 384 с.

До книги ввійшли його вибрані твори, над якими автор працював упродовж майже півстоліття. Висока духовність, залюбленість у рідний край є визначальними рисами багатогранного творчого доробку. Передмову «Йду, неначе по лезі, я по Країні Поезія…» написав Микола Пшеничний, член Національної спілки письменників України.

Найцікавіші поезії Василя Лящука трактуються в пейзажних та еротичних мотивах, де авторові вдається віднаходити свіжі барви та означення для стократ експлуатованих поетами форм.

Збірка «Запахла нехворощ і м’ята» включає розділи: «Почаївська мозаїка», «Нас не буде – буде наша спрага», «Тьмі наперекір», «Ноша бджоли». «Моє помешкання», «Дзвіниця» та інші, а також переклади автора.

Василь Кіндратович Лящук

Василь Кіндратович Лящук – український поет, перекладач, член Національної Спілки письменників України та Національної Спілки журналістів України. Народився 1 березня 1948 року в селі Старий Почаїв Кременецького району Тернопільської області. На його долю випало чимало випробувань. Він народився повністю незрячим на праве око, а ліве мало лише три відсотки зору. А проте найбільше в дитинстві любив читати й малювати. Нині дякує Богові, що не народився повністю сліпим і має уявлення про яскраві барви світу. На жаль, у 43-річному віці темрява назавжди огорнула поета… Однак йому вдається бачити зором свого серця те, чого не бачать багато зрячих людей. Він безмежно цінує те, до чого зрячі зазвичай залишаються байдужими, – можливість самостійно рухатися, працювати чи просто дивитися у вічі іншій людині…

Працював на журналістській та викладацькій ниві. Друкувався на сторінках багатьох газет та журналів. Живе в м. Рівному. Володіє англійською, німецькою, есперанто, церковнослов'янською мовами.

Поезія для нього – це повітря, яким він дихає, і вода, що тамує спрагу. З-під його пера вийшли у світ понад тисячу віршів.

На сьогоднішній день Василь Лящук – автор восьми поетичних збірок, серед яких: «Почаївська мозаїка» (1992), «Тьмі наперекір» (1998), «Ноша бджоли» (2000), «Запахла нехворощ і м’ята» (2010), «Волинські обереги» (2012) та інші. 2013 року побачила світ книга «Сонети Вільяма Шекспіра», які Василь Кіндратович перекладав упродовж майже п’ятдесяти років.

Окремі твори В. Лящука

Лящук В. Тьмі наперекір : поезії / В. Лящук. – Рівне, 1998. – 39 с.

Лящук В. Почаївська мозаїка : вірші / В. Лящук. – Рівне, 1992. – 32 с.

Лящук В. Дзвіниця : поезії / В. Лящук. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 111 с.

Лящук В. Запахла нехворощ і м`ята : вибрані поезії та переклади / В. Лящук. – Рівне : Волин. обереги, 2010. – 383 с.

Лящук В. Нас не буде – буде наша спрага : поезії / В. Лящук. – Рівне : Азалія, 1997. – 55 с.

Лящук В. Моє помешкання : вірші, переклади, рец. / В. Лящук. – Костопіль : РОСА, 2005. – 155 с.

Лящук В. Ноша бджоли : поезії / В. Лящук. – Рівне : Волин. обереги, 2000. – 127 с.

Лящук В. Юності щемливий плин : тріолети, мініатюри, переклади / В. Лящук. – Рівне : Волин. обереги, 2009. – 140 с.

Лящук В. «Жасмином пахне весняний Почаїв…». «Звичайній людині…». «Майдану стяг…» : вірші / В. Лящук // Майдан. Війна : збірник. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – С. 54-55.

Лящук В. [вірші] / В. Лящук // Рівне літературне : антологія. – Острог : Острозька академія, 2013. – С. 202-209.

Шекспір В. Сонети / В. Шекспір ; пер. укр. В. Лящука з паралельним англ. текстом. – Рівне : Волин. обереги, 2013. – 200 с.

Публікації про творчість В. Лящука

Климець Ю. Привіт, Васильку! / Ю. Климець. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – 147 с.

Кравець Д. Драматичне й оптимістичне в житті та творчості [рівненського поета, члена Національної спілки письменників України] Василя Лящука / Д. Кравець // Шекспір В. Сонети / В. Шекспір. – Рівне : Волин. обереги. – 2013. – С. 5-27.

Лящук Василь Кіндратович // Пащук І. Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини / І. Пащук. – Рівне : Обереги, 2005. – С. 112.

* * *

Береза Ю. Незрячий володар сонця [– поет Василь Лящук з Старого Почаева, що на Тернопіллі, який працював на Рівненському навч.-вироб. п-ві УТОС] / Ю. Береза // Рівне Час. – 2005. – 20 січ. – С. 6.

Береза Ю. Незрячий володар сонця / Ю. Береза // Вільне слово. – 2008. – 4 берез. – С. 6.

Береза Ю. Незрячий володар сонця / Ю. Береза // Погорина. – 2008. – Вип. 4-5. – С. 255-256.

Береза Ю. Незрячий володар сонця / Ю. Береза // Рівненський діалог. – 2008. – 7 берез. – С. 7.

Бичковська О. На крилах кольорових снів : сліпий перекладач і письменник із Рівного [Василь Лящук] за 10 років переклав українською мовою 154 шекспірівські сонети / О. Бичковська // Пенсійний кур'єр. – 2014. – 18-24 лип. – С. 13.

Бондючна Ю. Під дахом трударя / Ю. Бондючна // Зелені шати. – 2011. – 25 берез. – С. 4.

Бондючна Ю. Під дахом трударя / Ю. Бондючна // Погорина. – 2011. – № 16/17. – С. 224-225.

Глодя К. Шекспір у Рівному / К. Глодя // Голос України. – 17 жовт. – С. 20.

Комаровський В. Світ німий, коли не чути неньки... / В. Комаровський // Вільне слово. – 2013. – 16 квіт. – С. 7.

Кондратюк А. Життя у слові : [про творчість поета В. Лящука] / А. Кондратюк // Надслучанський вісник. – 2006. – 21 жовт. – С. 6.

Снісаренко С. Рівнянин переклав українською сонети Шекспіра / С. Снісаренко // Сім днів. – 2013. – 21 листоп. – С. 9.

Цецик П. «Тьмі наперекір» / П. Цецик // Слово і час. – 2008. – 14 берез. – С. 4.

Шклярук В. Сонети Шекспіра переклав рівнянин, котрий живе «тьмі наперекір» / В Шклярук // Вільне слово. – 2013. – 21 листоп. – С. 13.

Ющук Б. Незрячий володар сонця : [про рівнен. поета В. Лящука] / Б. Ющук // Рівненський діалог. – 2005. – 23 верес.

Ярмолюк Н. Гармонія розуму й почуттів / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник. – 2014. – 4 листоп. – С. 5.

Інтернет-ресурси

Христофорова А. Не випадковий подорожній на землі : віртуальна виставка [Електронний ресурс] / А. Христофорова // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/virt/100/. – Назва з екрана.

Лящук Василь Кіндратович [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Лящук_Василь_Кіндратович. – Назва з екрана.

Шарманська О. Доторкнутися до світла [Електронний ресурс] / О. Шарманська // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=apjBXtAqQ1Y&ab_channel=%D0%A2%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%86%D0%BD%D1%84%D0%BE. – Назва з екрана.

 

2015 рік

У 2015 році у конкурсі «Краща книга Рівненщини» поетична збірка Любові Пшеничної «Пташка з райського саду» була визнана кращим поетичним виданням.

Пшенична Л. А. Пташка з райського саду : поезії / Л. А. Пшенична. – Рівне : ПП ДМ, 2013. – 152 с.

Поетична збірка має чотири розділи: «Пташка з райського саду», «Мирогощанська божа мати», «Іду засвідчувати душі», «Дотик янгола».

Кожен із нас народжується для щастя, як птах – для польоту. В цьому ще і ще раз переконуються читачі, знайомлячись із поезіями Любові Пшеничної. Тим паче, що в збірці йдеться про високі небеса духовності та моралі, освітлені промінням любові і турботи про світ, у якому живемо.

В такій оселі не живе любов,

Твоя домівка – темна й необжита.

В таку не носять квітів із дібров,

Ані ромену, ні волошок з жита.

Відкрий вікно для сонячного дня

І цвіркуна впусти – нехай сюркоче!

То, може, ще любов, як оленя,

Колись до тебе завітати схоче?  

Пшенична Любов Антонівна

Пшенична Любов Антонівна народилася 29 червня 1955 року в селі Закриниччя Баранівського району Житомирської області. Закінчила дошкільне відділення Рівненського педагогічного інституту. Працювала учителем та вихователем на Володимиреччині, у Мирогощанському дитячому садку (вихователь, методист, мистецтвознавець, психолог). У Дубенському районному Будинку дітей та молоді очолювала відділення МАН, опікувалась обдарованими дітьми. Викладач історії світової та вітчизняної культури у педагогічному коледжі. Відмінник народної освіти України, вихователь-методист. Очолює Дубенську регіональну організацію Національної спілки письменників України.

Публікувала свої твори в альманахах і збірниках, була редактором просвітянського журналу «Незабудка». Пише пісні, малює. Проілюструвала десятки книг різних авторів і кілька власних. Редагує книги місцевих літераторів.

Твори письменниці введені в шкільні програми для учнів. Друкувалися в перекладах російською, білоруською, тувинською мовами. Перший номінант громадських рейтингів «Кришталевий жолудь» та «Золотий колос» – найвищих нагород Дубенського району та міста Дубна.

Член Національної спілки письменників України.

Лауреат обласної молодіжної літературної премії імені Миколи Максися (1988), літературної премії імені Валер’яна Поліщука (2003), просвітянської премії імені Григорія Чубая та премії-стипендії США.

Окремими виданнями вийшли книги «Чорногузики» (1988), «День народження сопілки» (1990), «Весела абетка» (1991, 1993), «Боря з Мухоморії та його друзі»(1991), «Дитейка» (1992), «Босоніж по материнці» (1995), «Пташка з райського саду» (2013) та ін.

Окремі твори Л. Пшеничної

Пшенична Л. А. Бегемотове болото : казка для дітей мол. шк. віку / Л. А. Пшенична. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2007. – 16 с.

Пшенична Л. А. Боря з Мухоморії та його друзі : казка / Л. А. Пшенична. – Дубно, 1991. – 14 c.

Пшенична Л. Босоніж по материнці : поезії / Л. Пшенична. – Рiвне : Азалiя, 1995. – 87 c.

Пшенична Л. Весела абетка : скоромовки / Л. Пшенична. – Дубно : Незабудка, 1992. – 32 c.

Пшенична Л. А. День народження сопілки : поезії / Л. А. Пшенична. – Київ : Молодь, 1989. – 46 c.

Пшенична Л. Дика лілея : поезії / Л. Пшенична. – Рівне : Азалія, 2005. – 116 с.

Пшенична Л. Дитейка : календар. – Дубно : Наш край, 1991.

Пшенична Л. Дівоча вежа : поема-легенда : до 900-ліття м. Дубно / Л. Пшенична. – Дубно, 2008. – 6 с.

Пшенична Л. Загадки-привіти для малят про квіти : вірші для дітей дошк. і мол. шк. віку / Л. Пшенична. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2007. – 16 с.

Пшенична Л. Зайчикова читанка : вірші, загадки, жарти, небилиці та казки / Л. Пшенична. – Рівне : Овід, 2007. – 32 с.

Пшенична Л. Казка про зайчат / Л. Пшенична. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2007. – 16 с.

Пшенична Л. Калиновий вогонь серед зими. Чорно-білий світ / Л. Пшенична, М. Пшеничний. – Львів, 2001. – 105 с.

Пшенична Л. Калиновий дід : казки / Л. Пшенична. – Дубно, 2005. – 83 с.

Пшенична Л. Коли зацвітуть лілеї : повісті, оповідання, новели / Л. Пшенична. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 256 с.

Пшенична Л. Любавин дзвін : поеми-легенди / Л. Пшенична. – Львів, 2003. – 144 с.

Пшенична Л. А. Пташка з райського саду : поезії / Л. А. Пшенична. – Рівне : ДМ, 2013. – 152 с.

Пшенична Л. Сонна лічилка : для дошк. і мол. шк. віку / Л. Пшенична. – Дубно : Незабудка, 1991. – 5 с. – (Приватна колекція А. І. Дацкова).

Пшенична Л. А. Храм у Мирогощі : [буклет] / Л. А. Пшенична. – Дубно : Дубен. друк., 1991. – 10 с. – (Бібліотечка вісника «Наш край» ; Вип. 87).

Пшенична Л. Чорногузики : вірші, скоромовки для дітей. – Київ : Веселка, 1998. – 16 с.

Береза Ю. Замріяна любов поетеси / Ю. Береза // Вісті Рівненщини. – 2005. – 1 лип. – С. 3.

Про творчість Л. Пшеничної

Береза Ю. Любов Пшенична: Рай зішли на Україну... / Ю. Береза // Волинь. – 2010. – 25 черв. – С. 7.

Береза Ю. Повнозерне слово Любові Пшеничної / Ю. Береза // Вільне слово. – 2010. – 24 черв. – С. 6.

Береза Ю. Солона любов поетеси [Любові Пшеничної з Мирогощі Дубенського району. 50-річчя з дня народження] / Ю. Береза // Рівне Час. – 2005. – 23 черв. – С. 6.

В області [в рамках щорічного обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини»] відзначили книги наших земляків [– Любові Пшеничної та Миколи Оттова] // Наше дзеркало. – 2015. – 29 квіт. – С. 5.

Ворончук Т. До ювілею Любові Пшеничної [у Дубенській район. б-ці] презентували фільм [режисера Миколи Величковського «День народження сопілки»] / Т. Ворончук // Наше Дзеркало. – 2010. – 7 лип. – С. 8.

Горицька В. «Не вмію я жити впівсили» / В. Горицька // Вільне слово. – 2005. – 19 лип. – С. 8.

День народження дубенської сопілки // Замок. – 2010. – 8 лип. – С. 4.

Дубенські письменники отримали нагороди // Замок. – 2010. – 6 трав. – С. 4.

Занозовська Т. Історія устами народу / Т. Занозовська // Дзеркало плюс. – 2010. – 21 жовт. – С. 7.

Любов Пшенична : літ. портрет : біобібліогр. нарис. – [Дубно], [2013]. – 26 с.

Любов Пшенична – лауреат літературної премії ім. В. Поліщука // Погорина. – 2003. – Вип. 5. – С. 91.

Панасюк О. Письменницький маршрут [письменників Миколи та Любові] Пшеничних [з Дубна] / О. Панасюк // Вісник Демидівщини. – 2011. – 1 лип. – С. 8

Поперецька Л. Ще один талант [поетеси з Дубна] Люби Пшеничної [, – вона малює] / Л. Поперецька // Скриня. – 2010. – 24 черв. – С. 6.

Премія імені Валер’яна Поліщука – в Любові Пшеничної [ – поетеси з Дубного] // Вільне слово. – 2003. – 19 листоп. – C. 6.

Пшенична Л. Більше ста кілометрів пішки по кримських горах [пройшла дубенська письменниця Любов Пшенична] / Л. Пшенична ; спілкувалася Ю. Друктейніте // Скриня. – 2013. – 26 верес. – С. 6.

Пшенична Л. Любов Пшенична – берегиня дубенського літературного слова / Л. Пшенична ; спілкувалася Г. Калинська // Дзеркало плюс. – 2013. – 27 черв. – С. 14-15.

Пшенична Л. Твори Любові Пшеничної увійшли до підручників для школярів. Чи важко бути дитячим письменником? : [інтерв'ю з Л. Пшеничною] / Л. Пшенична // Замок. – 2008. – 27 берез. – С. 13.

Рачинець С. Що з любові пророста... : [дубенській поетесі Любові Пшеничній 50 років] / С. Рачинець // Вісник Дубенщини. – 2005. – 23 черв. – С. 6.

Росоловська М. Дубенщина може похвалитися іще однією нещодавно виданою книгою та переможцями обласного конкурсу / М. Росоловська // Замок. – 2015. – 30 квіт. – С. 7.

Цимбалюк Є. У Дубні зацвіла «Дика лілея» Любові Пшеничної / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2005. – 12 лип. – С. 7.

Швед І. Любов і Люба / І. Швед // Вісник Дубенщини. – 2004. – 12 лют. – С. 3.

Швед І. Подружжя Пшеничних – письменники і просвітяни / І. Швед // Державотворці. «Просвіта» Рівненщини на шляху до української України (1917-2007) : зб. статей, матеріалів та док., присвяч. 90-річчю створення «Просвіти» на Рівненщині / упоряд. М. Федоришин. – Рівне : О. Зень, 2008. – С. 216-217.

Шевчук В. День народження сопілки : що бажали та дарували Любі Пшеничній / В. Шевчук // Скриня. – 2010. – 8 лип. – С. 5.

Шесталюк Ю. З любов'ю до Любові / Ю. Шесталюк // Вісник Дубенщини. – 2005. – 7 лип. – С. 3, 7.

Ще одна лауреатка : [присудження премії ім. В. Поліщука Л. Пшеничній] // Вісн. Дубенщини. – 2003. – 30 жовт.

Інтернет-ресурси

Степанюк Л. «Не вмію я жити впівсили, впіврадості…» : віртуал. вист. [Електронний ресурс] / Л. Степанюк // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу: http://libr.rv.ua/ua/virt/166/. – Назва з екрана.

Пшенична Любов Антонівна [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Пшенична_Любов_Антонівна. – Назва з екрана.

Любов Антонівна Пшенична. «Не вмію я жити впівсили» : письменницький маршрут [Електронний ресурс] // slideshare : сайт. – Режим доступу: https://www.slideshare.net/libr_rv/ss-32490847. – Назва з екрана.

 

2016 рік

У 2016 році у конкурсі «Краща книга Рівненщини» поетична збірка Бориса Боровця «65 на 65» була визнана кращим поетичним виданням.

Боровець Б. 65 на 65 : поезії / Б. Боровець. – Рівне : Лапсюк В. А., 2013. – 100 с.

Здавалось би, у збірці «65 на 65» усе начебто повторюване, оскільки вона скомпонована з уже раніше написаного і виданого, однак своєю структурною вивершеністю це видання нагадує своєрідний духовний Храм, ступивши до якого, уже не можеш стримати емоцій, адже кожен поетичний образок у своїй логічній послідовності захоплює не лише змістом, а й образною канвою, філософськими роздумами над прожитим і пережитим, висвічується гранями мудрості та високих духовних ідеалів.

Борис Тимофійович Боровець

Колискою літературної творчості Бориса Боровця є Березнівщина, а саме мальовниче село Яцьковичі. Там і народився 3 січня 1949 року майбутній письменник в сім'ї звичайних селян із середнім достатком.

Дитинство пройшло в рідному селі. Тут Борис навчався до 8-го класу, потім ще три роки вчився у Балашівській середній школі.

В 1966 році став студентом філологічного факультету Рівненського педагогічного інституту. Роки навчання в педінституті позначені активною участю в житті факультету філології, відділення майбутніх вчителів української мови та літератури. Роки студентства позначені для Бориса Тимофійовича написанням переважно прозових речей, зокрема новел, поетичних творів було небагато.

Перша збірка «На берегах печалі» була видана у 1993 році.

«Перехресні дороги» – друга збірка Бориса Боровця. Видана під редагуванням Петра Цецика в 1995 році. Мотиви збірки різноманітні: лірично-автобіографічні, історичні, екологічні, психологічні та моральні. Кожна з поезій збірки – це завершений поетичний роздум про найрізноманітніші відтінки минулого, сучасного та прийдешнього життя.

Нова збірка «Голос трави» вийшла в 1999 році у видавництві «Азалія» Рівненської письменницької організації. Редагував її Степан Бабій.

У 1998 році Бориса Боровця було прийнято в обласну організацію Спілки письменників. Рекомендацію дали Дмитро Головко, Степан Бабій і Андрій Кондратюк, а у вересні 2000 року він став членом Спілки письменників України.

Він є автором поетичних збірок: «Пророчий знак полів» (1998), «Голос трави» (1999), «Поліття» (2007), «65 на 65» (2013); повісті «Фанат, або Хроніка одного життя» (2015), роману-мозаїки «Заглада» (Рівне, 2016).

Борис Боровець є автором літературних портретів: «Леонід Куліш-Зіньків» (2002), «Петро Велесик. Літературний портрет» (2003), «Михайло Яцковський у документах, віршах та листах» (2010), «Поліссям народжене слово. Літературні портрети» (2012).

Публіцистична книга-діалог «Поклик творчості. Бесіди про літературу і життя» вийшла 2003 року у співавторстві з Андрієм Кондратюком. В цьому ж році вийшла драматична п’єса «На своїй землі» (альманах «З берегів Случа», 2003). Книга есеїв і листування «У пам’яті і в серці» (2015).

Перекладав вірші російських, білоруських і німецьких авторів.

Окремі твори Б. Боровця

Боровець Б. Голос трави : поезії / Б.Боровець. – Рівне : Азалія, 1999. – 99 с.

Боровець Б. Т. Завія : повістини, оповідання, окрушини, силуети / Б. Т. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 264 с.

Боровець Б. Т. На берегах печалі : поезії / Б. Т. Боровець. – Рівне : Держ. ред.-вид. п-во, 1993. – 128 с.

Боровець Б. На своїй землі : драма на 2 дії, 5 картин з прологом і епілогом : за спогадами Т. Бульби-Боровця «Армія без держави» / Б. Боровець. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 72 с.

Боровець Б. Т. Перехресні дороги : вірші, поема / Б. Т. Боровець. – Рівне : Держ. ред.-вид. п-во, 1995. – 182 с.

Боровець Б. Т. Пророчий знак полів : поезії / Б. Т. Боровець. – Березне : Надслучанський вісник, 1998. – 95 с.

Боровець Б. Т. У пам'яті і в серці : есеї, листування / Б. Т. Боровець. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 272 с.

Боровець Б. Т. Фанат, або Хроніка одного життя : повість-спогад / Б. Т. Боровець. – Рівне : Азалія, 2000. – 156 с.

Боровець Б. Т. Фанат, або Хроніка одного життя : повість-спогад / Б. Т. Боровець. – Вид. 2-ге, доповн. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 224 с.

Боровець Б. Т. 65 на 65 : поезії / Б. Т. Боровець. – Рівне : Лапсюк В. А., 2013. – 100 с.

* * *

Боровець Б. Є здобутки, але є й резерви / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2008. – 19 берез. – С. 1.

Боровець Б. І мертвим заздрили живі (Заглада) [шрифт Брайля і Муна] : роман-мозаїка / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2015. – 8 груд. – С. 4-6.

Боровець Б. Історія одного автографа Уласа Самчука / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2006. – 25 листоп. – С. 3.

Боровець Б. В серцях залишаться навічно / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2006. – 29 берез. – С. 1.

Боровець Б. З минувшини Рівненщини / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2010. – 27 жовт. – С. 7.

Боровець Б. Земляки запрошують у пісню [шрифт Брайля і Муна] / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2015. – 21 лип. – С. 5.

Боровець Б. Чотири свята в один день / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2009. – 5 серп. – С. 1.

Боровець Б. Завія : [уривок] / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2019. – 3 січ. – С. 6.

Боровець Б. Книга про сторіччя Рівненської «Просвіти» / Б. Боровець // Новини Костопільщини. – 2018. – 21 лип. – С. 5.

Боровець Б. На діком брєгє Іртиша / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2017. – 7 черв. – С. 5.

Боровець Б. На спомини про земляка / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2020. – 6 лют. – С. 14.

Боровець Б. Нехай Береза живе і бере за живе! / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2019. – 19 груд. – С. 12.

Боровець Б. Основний інстинкт : новела / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2017. – 11 квіт. – С. 5.

Боровець Б. Повість, що спонукає до роздумів / Б. Боровець // Вісті Рівненщини. – 2016. – 3 черв. – С. 14.

Боровець Б. Про те, що у серці визрівало роками / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2020. – 6 серп. – С. 6.

Боровець Б. Справа «Юди» : худож.-докум. повість / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2017. – 13 черв. – С. 6.

Боровець Б. Сторінками прочитаного життєпису / Б. Боровець // Вільне слово. – 2016. – 28 січ. – С. 6.

Боровець Б. Талант, помножений на долю : книга-спомин про Андрія Кондратюка / Б. Боровець // Надслучанський вісник. – 2020. – 30 січ. – С. 12.

Про творчість Б. Боровця

Осейчук О. Роздуми над книгою Бориса Боровця «Завія» / О. Осейчук // Надслучанський вісник. – 2019. – 3 січ. – С. 7.

Романюк С. С. Книга-спомин «Талант, помножений на долю» / С. С. Романюк // Надслучанський вісник. – Березне, 2020. – 5 листоп. – С. 6.

Лимич А. Обличчя місцевої літератури / А. Лимич // Вісті Рівненщини. – Рівне, 2007. – 23 листоп. – С. 12.

Шевчук С. Утвердження земляка – етнічного поляка з українською душею (передслів'я) / С. Шевчук // Надслучанський вісник. – 2009. – 16 груд. – С. 6.

Інтернет-ресурси

Боровець Борис Тимофійович [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Боровець_Борис_Тимофійович. – Назва з екрана.

Ювілейний вечір місцевого письменника Бориса Боровця [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=fs6_TThbVnc&ab_channel=ТРКБерезне. – Назва з екрана.

 

2017 рік

У 2017 році книга «Тобі Емоції Справжні» Вікторії Самчук була визнана кращою поетичною збіркою в конкурсі «Краща книга Рівненщини».

Самчук В. Р. Тобі емоції справжні : поезії / В. Р. Самчук. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – 122 с.

У поетичній збірці В. Самчук «Тобі Емоції Справжні» пропонуються вибрані поезії за період з 2007 по 2014 роки, поділені за тематикою на 5 розділів. Лейтмотивом творчого доробку стало прагнення поділитися з читачем найсокровеннішим – любов'ю, відвертістю, щирістю, довірою, зробити читача співучасником і співтворцем великої радості і насолоди. Поезія Вікторії зроджена щедрим на почуття серцем. В ній проникливе, подекуди болісне заглиблення у життя з його захоплюючим драйвом, проблемністю та гостротою виявів. Її слово бринить напругою сьогочасних реалій, медово гірким чаром вливається у нашу свідомість, п’янить залюбленістю у наше сьогодення, витвережує неперебутньою печаллю. Її вірші сповнені довіри до людей, готовності повсякчас до боротьби з байдужістю і злом, відповідальності за слова і вчинки.

Вікторія Ростиславівна Самчук

Вікторія Ростиславівна Самчук - поетеса, громадська діячка, член ради відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області.

Народилася 9 січня 1977 року в м. Рівне. У 1993 році закінчила рівненську ЗОШ № 26. В цьому ж році вступила до Рівненського державного інституту культури (РДІК), який закінчила за фахом бібліотекар-бібліограф. Працювала в Рівненській обласній бібліотеці для юнацтва та у бібліотеці Національного університету водного господарства та природокористування. У 13 років після смерті мами, внаслідок стресу, захворіла на цукровий діабет, який у 27 років призвів до втрати зору та інвалідності I групи.

В 2005 році після втрати зору вступила до Українського товариства сліпих. Активно брала участь у громадському та творчому житті організації УТОС, відстоювала інтереси осіб з інвалідністю на місцевому та всеукраїнському рівні. У 2006 році познайомилася з майбутнім чоловіком Петром Поліщуком і вони почали жити разом та піклуватися одне про одного.

У 2008 році стала членом Рівненського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» (ВМГО «ГУД»). І в цьому ж році очолила комітет з питань культури і мистецтв цієї організації на всеукраїнському рівні. З 2010 року була заступником голови обласного осередку ВМГО «ГУД». Вікторія була громадською діячкою, членом громадської ради при Рівненському міськвиконкомі. Старалася допомагати і підтримувати таких людей, як вона сама словом, порадою, бо з 2016 року вже сама не могла ні ходити, ні пересуватися на візку. Здобула стипендію Рівненського міського голови двічі, але другий раз лише місяць отримувала заслужену винагороду. 29 січня 2017 року померла.

В 2007 році видала свою першу поетичну збірку «Каркаде». Друкувалася в літературних альманахах місцевого та всеукраїнського значення «Наше коло», «Погорина», «Маленький Парнас», поетичних збірниках «Берізка», «Поетичний рушник», «Зорі в темряві» журналах «Отражение», «Інва.Net», «Світло спілкування», а також у періодичній пресі: «Рівненська газета», «Рівне ракурс», «Вільне слово», «Рівне експрес», «Рівне вечірнє», «Льонокомбінат», «Вісті Рівненщини».

Неодноразово перемагала у конкурсах за номінацією «Авторська поезія» як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні. Серед них: «Повір у себе», «Барви життя», «Маленький Парнас», «Червона калина», «Поетичний рушник» та інші.

У 2010 році відбувся концерт «Дотик світла» за творами В. Самчук, режисером концерту була сама Вікторія.

У 2012 р. долучилася до проекту Рівненської обласної універсальної бібліотеки «Створення аудіоподкастів на сайті бібліотеки для слабозорих і незрячих людей» (за підтримки гранту голови Рівненської ОДА). Можна послухати вірші поетеси у авторському виконанні.

В жовтні 2014 року в приміщені Національного музею Тараса Шевченка у Києві Вікторія виборола перше місце в номінації «Проза» Всеукраїнського літературного конкурсу серед людей з інвалідністю по зору на кращий поетичний та прозовий твір українською мовою, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Переможців конкурсу нагороджувало почесне журі на чолі з генеральним директор Національного музею Тараса Шевченка, письменником, літературознавцем, лауреатом премії ім. Т. Шевченка Дмитром Стусом.

Окремі твори В. Самчук

Самчук В. Каркаде : вірші / В. Самчук. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 72 с.

Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / В. Самчук. – Рівне : Волин. обереги, 2017. – 208 с.

Самчук В. Р. Тобі емоції справжні : поезії / В.Р. Самчук. – Рівне : Волинські обереги, 2014. – 122 с.

Самчук В. Галактика Вікторії Самчук : поезія / В. Самчук // Льонокомбінат. – 2012. – 7 черв. – С. 11.

Самчук В. Галактика «Иць» ; Вона : оповідання / В. Самчук // Маленький Парнас : альм. конкурсу-огляду творч. молоді з особливими потребами / упоряд. та ред. В. Бойко, О. Тихонова, О. Тільна. – Харків : Крок, 2013. – Вип. 8. – С. 104-106.

Самчук В. Галактика Иць ; Вона ; Дощ : новели / В. Самчук // Мистецькі грані. – 2014. – № 10. – С. 22.

Самчук В. Жовті цяточки; Дні-зернинки : поезія / В. Самчук // Наше коло : літ. альм / упоряд. Л. Рибенко. – Рівне : Волин. обереги, 2013. – Вип. 5. – С. 135-138.

Самчук В. Потомлене листя ; Храм душі : поезія / В. Самчук // Погорина. – Рівне : Рівнен. друк., 2009. – Вип. 10-11. – С. 365.

Самчук В. Сонячний зайчик ; Хмаринка : поезія / В. Самчук // Маленький Парнас : альм. конкурсу-огляду творч. молоді з особливими потребами / упоряд. та ред. В. Бойко, О. Тихонова, О. Тільна. – Харків : Крок, 2013. – Вип. 8. – С. 113-114.

Самчук В. Спориші ; Загиблим на Майдані ; Правда ; Червоною доріжкою ; Осінь : поезія / В. Самчук // Інва. net : інформ. бюл. для людей з особл. потребами / Рівнен. обл. унів. наук. б-ка, Рівнен. обл. від-ня Фонду соц. захисту інвалідів. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – Вип. 29. – С. 50-51.

Самчук В. Спориші ; Загиблим на Майдані; Німа Вкраїна; Я хочу жити без війни : поезія / В. Самчук // Мистецькі грані. – 2014. – № 2. – С. 21.

Самчук В. Творчість Вікторії Самчук : вірші / В. Самчук // Інва. net : інформ. бюл. для людей з особливими потребами / Рівнен. держ. обл. б-ка ; голов. ред. Р. М. Щербан. – Рівне : Волин. обереги, 2012. – Вип. 27. – С. 38-39.

Самчук В. Чи є сенс у житті? Ніхто не знає... ; Сніг ; Камінне серце ; Жар ; Село ; Гітарист ; Вітрила ; Храми душі : поезія / В. Самчук // Маленький Парнас : альм. конкурсу-огляду творч. молоді з особливими потребами / упоряд. та ред. В. Бойко, О. Тихонова, О. Тільна. – Харків : Крок, 2013. – Вип. 8. – С. 32-37.

Самчук В. Щастя ; Різниця ; Мовна депресія ; Боюся ; Людина з особливими потребами ; Навесні : поезія / В. Самчук // Інва. net. – Рівне : Волин. обереги, 2013. – Вип. 28. – С. 54.

Самчук В. Золотій осені – чотири роки / В. Самчук // Сім днів. – 2017. – 14 верес. ­ С. 3.

Про творчість В. Самчук

Поліщук П. Генерація успішної дії / П. Поліщук, В. Самчук ; спілкувалася О. Промська // Інва. net : інформ. бюл. для дюдей з особливими потребами / Рівнен. держ. обл. б-ка ; голов. ред. Р. М. Щербан. – Рівне : Волин. обереги, 2012. – Вип. 27. – С. 25-27.

Бондар В. Незряча рівнянка [Вікторія Самчук] презентувала свою збірку «Тобі емоції справжні»/ В. Бондар // Льонокомбінат. – 2014. – 5 груд. – C. 7.

Васюха О. У Рівному [27 листопада в обласній науковій бібліотеці] презентували поетичну збірку [Вікторії Самчук] «Тобі емоції справжні» / О. Васюха // Льонокомбінат. – 2014. – 28 листоп. – С. 14.

Драпата Т. Велике серце – сонячна душа / Т. Драпата // Інва. net. – Рівне : Волин. обереги, 2012. – Вип. 27. – С. 37-38.

Заболотна Н. Сліпі бачать те, чого не помічають зрячі / Н. Заболотна // Сім днів. – 2014. – 25 верес. – С. 17.

Потянок О. Жінка з вірою у серці / О. Потянок // Рівне-Ракурс. – 2014. – 20 берез. – С. 6.

Потянок О. Тобі емоції справжні / О. Потянок // Рівне-Ракурс. – 2014. – 4 груд. – С. 6.

Цимбалюк Є.Для незрячих створюється дейзі-бібліотека / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2014. – 4 листоп. – С. 2.

Самчук В. Нова поезія Вікторії Самчук / В. Самчук // Інва.net. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – Вип. 30. – С. 55-56.

Самчук В. Я така ж людина, як усі / В. Самчук ; розмовляла О. Промська // Інва.net. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – Вип. 31. – С. 52-55.

Інтернет-ресурси

Самчук В. «Тобі емоції справжні» : поезія [Електронний ресурс] / В. Самчук // Генерація успішної дії : cайт. – Режим доступу: https://gud.rv.ua/other/audioknyhy-mistsevykh-avtoriv/viktoriia-samchuk/tobi-emotsiji-spravzhni-viktoriya-samchuk /. – Назва з екрана.

Самчук В. «Тобі емоції справжні» : аудіокнига [Електронний ресурс] / В. Самчук // Генерація успішної дії : cайт. – Режим доступу: https://gud.rv.ua/video/audioknyha-viktorii-samchuk-tobi-emotsii-spravzhni. – Назва з екрана.

Самчук В. «Тобі емоції справжні» : аудіокнига [Електронний ресурс] / В. Самчук ; начитана Г. Колодій // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=8XphMI4OKwo&ab_channel=ПетроПоліщук. – Назва з екрана.

Творчий вечір поетеси Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні» [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=T_AGctfbzOE&ab_channel=ПетроПоліщук. – Назва з екрана.

Презентація Книги Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні» [Електронний ресурс] //  YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=IuMGsrcLtHs&ab_channel=ПетроПоліщук. – Назва з екрана.

 

2018 рік 

У 2018 році книга «Пора найкоротшої тіні» Ростислава Слободенюка була визнана кращою поетичною збіркою у конкурсі «Краща книга Рівненщини».

Слободенюк Р. М. Пора найкоротшої тіні : поезії / Р. М. Слободенюк. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – 84 с.

«Пора найкоротшої тіні» – поетична збірка автора, проходячи через глибокі поліські нетрі, крізь випробування в жорстоких життєвих перипетіях, переборюючи все, що ставало на заваді, гріючись рідним словом, любов’ю і перемогами, доносить те, що так необхідно літературі та нашій душі, нашому утвердженню на цій згорьованій землі.

Менше радості, більше печалі

Вже у спадку твоєму, та все ж,

Наче іскра в забутім кресалі,

Щось у серці ховається теж.

На те й камінь, щоб кремінь об кремінь!

А за пазухою не носи.

Хай похмура спохватиться темінь

Хоч на мить феєрверком краси.

Рецензія на збірку: Сіробаба М. Людина в поетичному світі Ростислава Слободенюка (на матеріалі збірки «Пора найкоротшої тіні») [Електронний ресурс] / М. Сіробаба // Волинь філологічна : текст і контекст. – 2015. – Вип. 19. – С. 210-217. – Режим доступу: https://volyntext.vnu.edu.ua/index.php/volyntext/article/view/603/585.

У статті зроблено спробу окреслити літературний портрет сучасного українського поета Р. Слободенюка крізь призму стосунків його ліричного «Я» зі світом. При цьому розкрито весь проблемно-тематичний спектр аналізованої збірки з одночасним корелюванням її змістового складника з думками схожої тематики, висловленими у творах інших письменників і мислителів.

Ростислав Михайлович Слободенюк

Народився Ростислав Михайлович 5 березня 1956 року в с. Мала Клецька на Кореччині. Навчався в Рівненській школі-інтернаті та профтехучилищі № 38. Працював електрозварювальником, водієм маршруток, улюблена справа – майстрування. Паралельно публікує свої поезії в місцевій періодиці, в часописі «Погорина». Його життєве полотно вишивалося нитками «червоними і чорними», як і багатьох українців, чиї свідомі роки припали на час становлення Незалежної України.

В кінці 80-х – на початку 90-х він активно долучався до державотворчих процесів на Рівненщині: вступив до Товариства шанувальників української мови імені Тараса Шевченка, пізніше – до лав УРП, підрозділу українського козацтва «Волинська Січ».

Перша збірка «Шлях до себе» вийшла в 1993 році у видавництві «Азалія» під редакцією Євгена Шморгуна. Друга збірка поета «Полотно» (2007) виходить через чотирнадцять років, наповнена любов’ю до рідного краю, пам’яттю роду та духовністю. У 2011 році Ростислав Михайлович був нагороджений обласною літературною премією ім. Валер’яна Поліщука за збірку «Полотно».

Творчість Ростислава Слободенюка свідчить про те, що «прийшов поет, який знає чого він прийшов. Прийшов учень Шевченка, Лесі Українки, послідовник Василів – Симоненка і Стуса, побратим кращих сучасних українських поетів». (С. Бабій).

Окремі твори Р. Слободенюка

Слободенюк Р. Полотно : вірші / Р.Слободенюк. – Рівне : Волин. обереги, 2007. – 100 с.

Слободенюк Р. Пора найкоротшої тіні : вірші / Р. Слободенюк. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – 84 с.

Слободенюк Р. Шлях до себе : вірші / Р. Слободенюк. – Рiвне : Азалiя, 1993. – 36 с.

Слободенюк Р. Поезія / Р. Слободенюк // Погорина. – Рівне : Овід, 2016. – С. 169-171.

Слободенюк Р. А я третю зміну – поет : поезія / Р. Слободенюк // Погорина. – Рівне : Рівнен. друк., 2009. – Вип. 10-11. – С. 225-227.

Слободенюк Р. З нових поезій / Р. Слободенюк // Погорина. – Рівне : Дятлик М. С., 2011. – № 18/19. – С. 195.

Про творчість Р. Слободенюка

Дідич З. Пора «найкоротшої тіні» Ростислава Слободенюка / З. Дідич // Вісник Кореччини. – 2016. – 2 квіт. – С. 8.

Колядич Т. Літератори Рівненщини про вірші-перфоманси, творчі імпульси та ненависть до читачів / Т. Колядич // Сарненські новини. – 2017. – 4 лип. – С. 4.

Тарасюк Н. На святі поета / Н. Тарасюк // Вісті Рівненщини. – 2016. – 18 берез. – С. 14.

Басараба В. Не на поета, а на електрозварника вчився Ростислав Слободенюк : проте його поезії за довершеністю рим і почуттів перевершують твори дипломованих поетів / В. Басараба // Сім днів. – 2015. – 12 берез. – С. 12.

Криловець А. Поезія невистудженої пам’яті : [вступне слово] / А. Криловець // Слободенюк Р. Полотно : Вірші / Р.Слободенюк. – Рівне : Волин. обереги, 2007. – С. 3-6.

Ніколайчук П. Знайомтесь : поет від Бога! / П. Ніколайчук // Вісті Кореччини. – 2009. – 17 жовт. – С. 6.

Поліщук Я. Крізь терни провінційності : (спроба огляду поет. зб. Рівненщини 1993-го року) / Я. Поліщук // Погорина. – Рівне : Азалія, 1994. – С. 51-55.

Цимбалюк Є. Премійоване «Полотно» / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2011. – 27 жовт. – С. 16.

Ярмолюк Н. Немов молитва на Йордана / Н. Ярмолюк // Вільне слово. – 2007. – 25 груд. – С. 6.

Інтернет-ресурси

Дідич З. Пора «найкоротшої тіні» Ростислава Слободенюка [Електронний ресурс] / З. Дідич // Рівненське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка. : сайт. – Режим доступу: http://www.prosvita.rv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=254:2016-03-18-11-18-59&catid=1:latest-news. – Назва з екрана.

Сіробаба М. Людина в поетичному світі Ростислава Слободенюка (на матеріалі збірки «Пора найкоротшої тіні») [Електронний ресурс] / М. Сіробаба // Волинь філологічна : текст і контекст : сайт. – Режим доступу: https://volyntext.vnu.edu.ua/index.php/volyntext/article/view/603. – Назва з екрана.

 

2019 рік

У 2019 році книга «Криниця для спраглих» Сергія Рачинця була визнана кращою поетичною збіркою у конкурсі «Краща книга Рівненщини».

Рачинець С. Криниця для спраглих : поезії / С. Рачинець. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 104 с.

«Криниця для спраглих» – збірка віршів відомого українського письменника, лауреата багатьох престижних літературно-мистецьких нагород Сергія Порфировича Рачинця. В ній, як і в багатьох попередніх, автор намагається допомогти людям, які приходять до Христа, не залишитися наодинці, а підпорядковує їх євангельській культурі. Поет ставить заслони проникненню гріха в людській душі за допомогою високохудожніх образів, натхненного слова, щоб торжествувало добро над злом.

У цій книжці присутні мотиви любові до рідного краю, один до одного, а найголовніше – віри в Бога, Творця неба і землі.

Народила мати, а зростило – Слово,

Слово, що від Бога нам на кожний день.

Та воно й не дивно – почуття любові

Я несу сьогодні радо до людей.

Сергій Порфирович Рачинець

Сергій Рачинець народився 1 січня 1948 року в с. Іваннє, Дубенського району на Рівненщині в селянській родині. Дуже рано померла мати. Закінчив СПТУ, працював трактористом. Любов до літератури покликала його до Київського держуніверситету ім. Т. Шевченка. Він стає професійним журналістом, в різних часописах друкує свої вірші. Його вабить журналістика, тому почав співпрацювати з дубенською райгазетою, а згодом влився в її колектив. Потім – п`ятнадцять років праці на посаді редактора дубенського радіо, робота наукового співробітника краєзнавчого музею. Далі – перші збірки віршів «Запах вітру» та «Світлиця голосу». В 1986 році Сергію Порфировичу довелося залишити улюблену роботу за станом здоров`я – його очі перестали бачити. Ця хвороба поволі прогресувала ще з дитячого віку. Тоді життя змусило його подивитися на світ іншими очима – очима безсмертної душі. Важкі обставини привели Сергія Рачинця в дім молитви, а згодом і до Бога. У 1990 році він залишає членство у партії, і у серпні вступає у заповіт Бога через водне хрещення. З того часу його творчість присвячена Господові. З під його пера вийшли сотні віршів та прозових творів, видано десятки книг. Проживає Сергій Рачинець у м. Дубно на Рівненщині.

Окремі твори С. Рачинця

Рачинець С. Криниця для спраглих : поезії / С. Рачинець. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 104 с.

Рачинець С. В мами на долонях : дит. поезія / С.Рачинець. – Львів : Плай, 2013. – 44 с.

Рачинець С. Дивна криниця : вірші для дітей / С.Рачинець. – Рівне : Світанкова Зоря, 1995. – 32 с.

Рачинець С. Закон душі : поезії та поема / С.Рачинець. – Львів : Плай, 2013. – 192 с.

Рачинець С. Любіть Ісуса : вірші для дітей / С. Рачинець ; худож. Л. Усенко. – Рівне : Ред.-видав. відділ, 1991. – 68 с.

Рачинець С. Проповідник справедливості : біогр. роман / С. Рачинець. – Дубно : [б. в.], 2008. – 247 с.

Рачинець С. Сонячна повінь : вірші для дітей / С.Рачинець. – Львів : Світ, 2009. – 164 с.

Рачинець С. Храни мою душу : вірші / С. Рачинець. – Луцьк : Християн. життя, 2001. – 131 с.

Рачинець С. Служити Богу і людям – найбільше щастя / С. Рачинець // Інва.net . – Рівне, 2018. – Вип. 33. – С. 64-65.

Рачинець С. Неопалима любов : вірші та оповідання / С. Рачинець. – Рiвне : Калiграф, 1999. – 108 c.

* * *

Рачинець С. Звідки прибігли «зайчики-косарики» / С. Рачинець // Скриня. – 2011. – 11 серп. – С. 5.

Рачинець С. Моя зустріч із Левітаном / С. Рачинець // Вільне слово. – 2013. – 7 лют. – С. 4.

Рачинець С. Ота зоря над Вифлеємом... / С. Рачинець // Дзеркало. – 2013. – 10 січ. – С. 9.

Рачинець С. Добровольчим батальйонам : вірш / С. Рачинець // Вісті Рівненщини. – 2015. – 7 серп. – С. 13.

Рачинець С. Доки пам’ять жива... / С. Рачинець // Скриня. – 2011. – 22 груд. – С. 9.

Рачинець С. Думаю про вічне : уривок із повісті / С. Рачинець // ВІК. – 2003. – 14 серп. – С. 3.

Рачинець С. Сад без листопаду : уривок з повісті / С. Рачинець // Скриня. – 2011. – 13 жовт. – С. 9.

Рачинець С. Село моє – чисте, як радість / С. Рачинець // Дзеркало плюс. – 2012. – 19 квіт. – С. 10.

Рачинець С. У сутінках пам’яті / С. Рачинець // Дзеркало плюс. – 2012. – 12 квіт. – С. 11.

Рачинець С. Що з любові пророста... : вірш / С. Рачинець // Вісник Дубенщини. – 2005. – 23 черв.

Рачинець С. Кара : новела / С. Рачинець // Замок. – 2016. – 9 черв. – С. 6.

Рачинець С. Кожне його талановите слово... : з нагоди 70-річчя від дня народження письменника Грицька Чубая / С. Рачинець // Скриня. – 2018. – 13 груд. – С. 4.

Рачинець С. Миколка : оповідання / С. Рачинець // Інва.net : інформ. бюл. для людей з особливими потребами / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; голов. ред. Р. Щербан. – Рівне, 2016. – Вип. 31. – С. 37-40.

Рачинець С. Поезія – це мої очі... / С. Рачинець ; спілкувалася О. Курішко // Скриня. – 2020. – 23 лип. – С. 4.

Про творчість С. Рачинця

Акоп'ян В. Нагородили лауреатів літературно-мистецької премії ім. Миколи Шакури / В. Акоп'ян // Вільне слово. – 2018. – 22 лют. – С. 2.

Житняк М. Вийшла нова книжка «Мандрівка в невідоме» дубенчанина [Сергія Рачинця] / М. Житняк // Дзеркало плюс. – 2014. – 4 груд. – С. 14.

Пшенична Л. Справді, сонячно стає на душі... / Л. Пшенична // Замок. – 2011. - 18 серп. – С. 9.

Пшенична Л. Там – моя Вітчизна, Богом створена... [вступна стаття] / Л. Пшенична // Рачинець С. Закон душі : поезії та поема / С. Рачинець. – Львів : Плай, 2013. – С. 3-6.

Пшеничний М. Пісенний феномен Сергія Рачинця / М. Пшеничний // Замок. – 2015. – 24 верес. – С. 7.

Пшеничний М. Три ювілеї Сергія Рачинця – дубенського письменника / М. Пшеничний // Дзеркало плюс. – 2012. – 14 черв. – С. 7.

Сьома літературна премія Сергія Рачинця // Скриня. – 2015. – 26 лист. – С. 4.

Три премії, а дубенчанину – міжнародна // Замок. – 2015. – 10 груд. – С. 6.

Цимбалюк Є. Премія із Дубна поїде у США / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2009. – 15 верес. – С. 5.

Шевчук Е. Обличчям до сонця... / Е. Шевчук // Вільне слово. – 2011. – 8 листоп. – С. 4.

Цимбалюк Є. У Дубні презентували екранізованого «Миколку» / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2017. – 25 трав. – С. 12.

Дубенський письменник та поет Сергій Рачинець відзначив 70-літній ювілей // Скриня. – 2018. – 4 січ. – С. 4.

Сергій Рачинець – у Вашингтоні // Скриня. – 2019. – 24 січ. – С. 4.

Ушарук В. За океаном, за Атлантичним : С. Рачинець і США / В. Ушарук. – Дубно : МП, 2019. – 20 с.

Сергієві Рачинцеві – 70! // Вільне слово. – 2018. – 8 лют. – С. 12.

Дубенський письменник та поет Сергій Рачинець відзначив 70-літній ювілей // Скриня. – 2018. – 4 січ. – С. 4.

Дубенчанин Сергій Рачинець – лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Івана Нечуя-Левицького! // Дзеркало плюс. – 2019. – 21 листоп. – С. 11.

Захарук Г. Нові обрії малинівської премії / Г. Захарук // Рідний край. – 2018. – 24 лют. – С. 16.

Кравчук К. Сергій Рачинець презентував 7 грудня 2017 року в Острозькій академії християнську лірику / К. Кравчук // Замкова гора. – 2017. – 23 груд. – С. 10.

Крутемчук К. В орбіті Слова / К. Крутемчук // Замок. – 2019. – 19 груд. – С. 3.

Любисток С. Я дякую Тобі : літ. портрет : до 70-річчя від дня народж. С. Рачинця / С. Любисток. – Рівне : Дятлик М. С., 2017. – 64 с.

Олійник С. На Дубенщині зняли фільм про людські цінності / С. Олійник // Вісті Дубенщини. – 2017. – 18 трав. – С. 6.

Пшеничний М. На оповідання Сергія Рачинця у Дубні зняли художній фільм «Миколка» / М. Пшеничний // Дзеркало плюс. – 2017. – 18 трав. – С. 14.

Інтернет-ресурси

Рачинець Сергій Порфирович : коротка біографія [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Рачинець_Сергій_Порфирович. – Назва з екрана.

Якобчук А. Сергій Рачинець [Електронний ресурс] / А. Якобчук //Слово про слово: християнська газета : сайт. – Режим доступу: https://slovoproslovo.info/ru/sergij-rachinets/. – Назва з екрана.

Сергій Рачинець в Рівненській Семінарії [Електронний ресурс] / С. Рачинець // Уoutube : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=-7yMKAQbQG4&ab_channel=SeminaryRivne. – Назва з екрана.

Рачинець С. Вірш про осінь [Електронний ресурс] / С. Рачинець // Уoutube : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=cxTUkLVITW8&ab_channel=ЮліяЛісовська. – Назва з екрана.

 

2020 рік

У 2020 році книга «З повним серцем…» Миколи Берези була визнана кращою поетичною збіркою у конкурсі «Краща книга Рівненщини».

Береза М. З повним серцем… : нові поезії, драм. поема / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 140 с.

У книзі «З повним серцем…» Миколи Берези вміщено найсвіжіші вірші та драматична поема-спостереження «Шосте коло».

Всі вірші зібрані в три розділи: «З повним серцем», «Сонетний бір», «Рубаї».

Поет глибоко замислюється над християнськими основами прожитого й пережитого, радощами й клопотами теперішнього часу, гострими проблемами духовності.

Як писав про свого молодшого побратима відомий український письменник Станіслав Шевченко: «… у Миколи Берези є власна поетична інтонація і мудра лірична симоненківська простота, яка, переконаний, дається потужною працею над словом…».

Книга видана відповідно до Програми розвитку культури Рівненської області на період до 2022 року.

Микола Павлович Береза

Микола Павлович Береза народився 20 грудня 1953 в селі Городище Шепетівського району Хмельницької області – український поет, журналіст, етнограф. Брат письменника Юрія Берези.

Завідує відділом художнього мовлення Рівненської обласної державної телерадіокомпанії.

Закінчив філологічний факультет Рівненського педагогічного інституту, де брав участь у роботі літературної студії під керівництвом Миколи Кузьменка. Працював учителем української мови і літератури, заступником директора Глинської середньої школи Рокитнівського району на Рівненщині.

Після служби в армії – на журналістській роботі (від 1980 року). Працюючи в Рівненській обласній державній телерадіокомпанії, став лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів теле- і радіопрограм.

Друкуватися розпочав зі шкільних років. Його вірші публікувалися в республіканських газетах, журналах «Дніпро», «Дзвін», «Березіль», «Ранок», у колективних збірниках та альманахах. Учасник республіканських нарад молодих літераторів.

Автор поетичних книжок «Криниця дня», «Мамина грамота», «З немовлятком слова», «Нескінченний діалог».

Автор збірок віршів: «Криниця дня» (1993), «Мамина грамота», «З немовлятком слова», «На острівку твоєї доброти», «Громниця».

Член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Валер’яна Поліщука. Делегат 5-го з'їзду письменників України.

Окремі твори М. Берези

Береза М. П. З повним серцем : поезії, драм. поема / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2018. – 140 с.

Береза М. П. Переселенці : повістина, новела / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 184 с.

Береза М. На острівку твоєї доброти : восьмивірші різних літ / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2007. – 72 с.

Береза М. Мамина грамота : поезії / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2001. – 72 с.

Береза М. П. Монастир : поема-фреска / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2010. – 28 с.

Береза М. П. Очі ожинові : лірика / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2008. – 68 с.

Береза М. П. З немовлятком слова : поезії / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2003. – 71 с.

Береза М. П. Коли трава вигуляла : новели / М. П. Береза. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 108 с.

Береза М. П. Миколай : нові вірші, поема-фреска / М. П. Береза. – Рівне : ДМ, 2012. – 128 с.

Береза М. П. **NOT VALID RECORD 400024** Монастир : поема-фреска / М. П. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2010. – 28 с.

Береза М. Непослух : новели / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 208 с.

* * *

Береза М. «Багаті не на гроші – на тепло...» : вірші / М. Береза // Волин. відомості. – 2004. – Ч. 2/3. – С. 14-15.

Береза М. Громниця : поезія / М. Береза // Зелені шати. – 2007. – 17 серп. – С. 4.

Береза М. Серце дихає словом... : вірші / М. Береза // Слово і час. – 2008. – 23 трав. – С. 6.

Береза М. Столітній учитель малювання : новели / М. Береза // Погорина. – Рівне : ДМ, 2012. – № 20/21. – С. 125-128.

Береза М. Монастир : поема-фреска / М. Береза // Надслучанський вісник. – 2010. – 18 верес. – С. 6.

Береза М. Мотив : вірш / М. Береза // Прапор перемоги. – 2008. – 11 січ. – С. 2.

Береза М. Пересопниця / М. Береза // Погорина. – Рівне : Рівнен. друк., 2009. – Вип. 10-11. – С. 219-221.

Береза М. Ключі незрадливого птаства : вірші / М. Береза // Нова Волинь. – 2003. – 18 груд. – С. 6.

Береза М. Князь Володимир хрестом заметіль відганя : нові вірші / М. Береза // Нова Волинь. – 2003. – 21 серп. – 21 серп.

Береза М. Коли молоком набирався садок... : поезія / М. Береза // Літературна Україна. – 2013. – 10 верес. – С. 8.

Береза М. Ми – ще на ярмарку : вірш / М. Береза // Прапор перемоги. - 2003. - 9 верес. – С. 3.

Береза М. Автограф на книзі «Гранослов» : Дмитрові Павличку : вірш / М. Береза // Літературна Україна. – 2015. – 21 січ. – С. 8.

Береза М. Квиток на виставу / М. Береза // Дзвін. – 2018. – № 7. – С. 90-96.

Береза М. Тарганячі перегони : поезії / М. Береза // Дзвін. – 2019. – № 6. – С. 197-200.

Береза М. Французький марафон : поема / М. Береза // Вільне слово. – 2016. – 7 лип. – С. 14.

Береза М. Елегія української книжки ; Клямка ; Вікно моєї долі ; Ми – ще на ярмарку : поезії / М. Береза // Вісті Рівненщини. – 2003. – 10 груд. – С. 3.

Про творчість М. Берези

Береза М. Микола Береза: «Присядьмо біля пісні...» / М. Береза ; спілкувався В. Конопелько // Вільне слово. – 2010. – 7 груд. – С. 5.

Бойчук В. Вічне причастя чистого джерела : рецензія / В. Бойчук // Слово і час. – 2009. – 6 лют. – С. 8.

Рец. на книгу Миколи Берези «Коли трава вигуляла».

Бойчук В. На острівку твоєї доброти / В. Бойчук // Слово і час. – 2007. – 9 лют. – С. 8.

Бондючна Ю. Фреска на скрижалях історії України : рецензія / Ю. Бондючна // Зелені шати. – 2011. – 25 лют. – С. 4.

Рец. на кн.: Береза М. Поема-фреска / М. Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2010. – 28 с.

Гриб В. Нові поетичні видання [П. Велесика «Листя у слідах» та М. Берези «На острівку твоєї доброти» презентували в обл. держ. б-ці] / В. Гриб // Сім днів. – 2007. – 27 квіт. – С. 14.

Диб'як Н. Свято осмислення нової збірки [Миколи Берези «На острівку твоєї доброти»] : рецензія / Н. Диб'як // Вісті Рівненщини. – 2007. – 14 верес. – С. 14.

Доленко С. Названо лауреатів премії імені Валер'яна Поліщука / С. Доленко // Вільне слово. – 2008. – 2 жовт. – С. 11.

Млин Є. У письменників – 60 березових літ / Є. Млин // Вільне слово. – 2014. – 1 січ. – С. 19.

Нагорна І. Слово, що бентежить душу / І. Нагорна // Вільне слово. – 2009. – 15 січ. – С. 12.

Сербін Г. Березовим соком... : поету і журналісту М. Березі – п'ятдесят : вірш / Г. Сербін // Вільне слово. – 2003. – 19 груд. – С. 13.

Ярмолюк Н. Щоб родило зерно української проби : рец. на кн. М. Берези «З немовлятком слова» / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник. – 2004. – 13 жовт. – С. 3.

Костюкевич Ю. У пошуках справжності : літературний портрет Миколи Берези / Ю. Костюкевич // Погорина. – Рівне : Овід, 2016. – С. 187-195.

Інтернет-ресурси

Береза Микола Павлович : коротка біографія [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Береза_Микола_Павлович. – Назва з екрана.

 

Валентина БендюгКоментарі (0)усі виставки »

Велике будівництво
Програма Президента України

Велике будівництво
Програма Президента України

Книги від Українського
інституту книги

Книги від Українського інституту книги

Електронні каталоги

Електронні каталоги

3D-тур бібліотекою

Подорож бібліотекою

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Освітній навігатор

Освітній навігатор

Аудіобібліотека

Аудіобібліотека

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції