Віртуальні виставки
«Я – та, що йде по струнах золотих,
Торкає в душах сонячне проміння.
Прости, о Боже, це святе невміння –
Сказати те, про що не кожен встиг…»
Любов Пшенична
Любов Антонівна Пшенична народилася 29 червня 1955 року в селі Закриниччя Баранівського району Житомирської області в сім’ї колгоспників. Закінчила дошкільне відділення Рівненського педагогічного інституту. Працювала у Каноницькій середній школі Володимирецького району. З 1980 року – вихователька Мирогощанського дитсадка Дубенського району. У Дубенському районному Будинку дітей та молоді очолювала відділення МАН, опікувалась обдарованими дітьми. Викладач історії світової та вітчизняної культури у педагогічному коледжі. Як просвітянка, часто виступає у вищих навчальних закладах, школах, дитячих садках. За власними сценаріями веде свята мови, творчі вечори, пропагує українське слово серед молоді. Відмінник народної освіти України, вихователь-методист. Нині – на творчій роботі. Очолює Дубенську регіональну організацію Національної спілки письменників України.
Перші твори надрукувала ще в шкільні роки. Публікувала свої твори в альманахах і збірниках, була редактором просвітянського журналу «Незабудка». Авторка книг «Чорногузики» (1988), «День народження сопілки» (1990), «Весела абетка» (1991, 1993), «Боря з Мухоморії та його друзі» (1991), «Дитейка» (1992), «Картопляна історія» (1992), «Сонна лічилка» (1992), «Босоніж по материнці» (1995), «Вогник на калині» (2001), «Любавин дзвін» (2003), «Дика лілея» (2005), «Калиновий дід» (2005), «Пташка з райського саду» (2013), літературного портрета «Микола Жулинський» (2000). Проілюструвала десятки книг різних авторів і кілька власних. Редагує книги місцевих літераторів. Упорядковує альманахи «Зорі народжуються на землі» та «Над Іквою-рікою». Пише пісні, малює. Пісні Любові Пшеничної співають і люблять люди, бо й сама вона, ніжна, вразлива, людяна, схожа на пісню.
Твори Любові Пшеничної увійшли у золотий фонд української літератури, вони введені у шкільні підручники для учнів молодших класів, друкувалися в перекладах російською, білоруською, тувинською мовами. Перший номінант громадських рейтингів «Кришталевий жолудь» та «Золотий колос» – найвищих нагород Дубенського району та міста Дубна.
Лауреат обласної молодіжної літературної премії імені Миколи Максися (1988), літературної премії імені Валер’яна Поліщука (2003), просвітянської премії імені Григорія Чубая та премії-стипендії США.
Переможниця обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини» 2011, 2013 та 2015 років. У 2011 році збірка «Зайчикова читанка» (2007) стала переможницею в номінації «Краща книга для дітей», у 2013 році в номінації «Краще прозове видання» перемогла книга повістей, оповідань, новел «Коли зацвітуть лілеї…» (2008), а у 2015 році в номінації «Краща поетична збірка» перемогу здобула збірка «Пташка з райського саду» (2013).
Живе в селі Мирогоща Дубенського району.
Сучасники про Любов Пшеничну
«Що ж до художнього викладу Ваших думок, то місцями захоплююсь Вашими влучними порівняннями, художніми описами, відчуттями краси природи».
Ігор Свєшніков, доктор історичних наук
«Любов Пшенична… Прекрасне слов’янське ім’я, котре так точно відображає сутність цієї тендітної, граційної жінки з ликом Мадонни і з великими чорними, трішки печальними очима. Але попри цей ледь вловимий наліт печалі, ознаки життєвої мудрості, – ніколи вона не сприймається похмурою – навпаки, завжди погідна й усміхнена, і лише добре зазнайомившись з нею, відчуваєш, яка сильна воля зосереджена у цій худорлявій постаті, яка жага знань просвічує у погляді! Її цікавить усе – крім літератури, ще – й історія, і філософія, і психологія, шкода тільки – так катастрофічно не вистачає на усе часу!»
Лідія Рибенко
«Вірю в непересічний талант моєї товаришки по перу, радію за нашу дитячу літературу, що зблисла гарною зірничкою з Мирогощі...».
Микола Тимчак
«Зустріч з прекрасним завжди хвилює і радує. Як і публікації віршів поетеси у рівненських газетах, як і нові її твори, що з явилися в періодиці протягом багатьох років».
Василь Басараба
«Звертає на себе увагу легка магія образу, нереальне і непоясниме. Може тут і починається мистецтво?»
Олександр Ірванець
«З чим прийшла до людей Любов Пшенична? З тим, що нині тривожить, бентежить людину. Це і незахищеність перед сучасною ентеерівською дійсністю, й забуття вікових традицій народу, сповзання до провалля речовизму, накопичення, байдужості й історичне безпам’ятство».
Михайло Дубов
Окремі видання творів Л. Пшеничної
* * *
Пшенична Л. А. Бегемотове болото : казка для дітей мол. шк. віку / Л. А. Пшенична. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2007. – 16 с.
Діти, напевно, пам’ятають казку про Бегемота, якого тягнули з болота. А де він зараз? Як живе? Що поробляє? Про це і розповість книжечка письменниці Любові Пшеничної «Бегемотове болото». Діти стануть свідками гостинності Бегемота, у якого довго й гарно гостювали Кабанець, Ведмедик і Удав:
Кабанець у Бегемота
Довго й гарно гостював,
Їх провідували часто
І Ведмедик, і Удав.
А щоб казочку було слухати ще цікавіше, діти можуть розмалювати всі малюнки до неї.
Пшенична Л. А. Боря з Мухоморії та його друзі : казка / Л. А. Пшенична. – Дубно, 1991. – 14 c.
Пшенична Л. Босоніж по материнці : поезії / Л. Пшенична. – Рiвне : Азалiя, 1995. – 87 c.
У 1995 році у рівненському видавництві «Азалія» вийшла збірка поезій «Босоніж по материнці» (1995) – це надзвичайно тонке відчуття природи і м’яка жіноча лірика, відшліфовані строфи, вдалі рими, соковита мова, образність, яка надає неповторності і своєрідності:
«Я прилетіла в цей колючий світ,
Немов голубка на терновий кущик…»
«Я просто родом з нашого дитинства.
А ви забули стежечку туди?»
«А поки що – джерельце край дороги
Напоїть і зневіритись не дасть».
Крізь багатогранність і розмаїтість тематики проступає центральний мотив збірки – осмислення ліричною героїнею головних цінностей життя, її відданість своїй землі і своїй родині, її вічна подивованість красою свого краю і красою людської душі… Саме у родинному колі закладається розуміння своєї причетності до великого народу, доля його болить поетесі:
Сліпий народе! Ти куди ідеш?
Навпомацки – та й у віки грядущі?
На вогнищах калинових пожеж
Одігріваєш збайдужілі душі.
Л. Пшенична приречена бути поетом, піднімати на вістря слова все найсокровенніше, і мусить йти призначеною її дорогою, повз компроміси і лукавства:
Не вмію я жити впівсили, впіврадості, люди.
Не вмію любити впівщастя або впівжиття.
Ну просто земля ця мені припадає на груди,
Як дуже ображене, кимось забуте дитя.
Наприкінці книги – цикл «Тридцять третій». Страшні своєю правдивістю і документальністю картини людської трагедії. І яку чутливу і разом з тим сильну душу треба мати, щоб наважитися торкнутися того оголеного болю, і не тільки торкнутися, але й трансформувати його в поетичні образи:
Першого – діда кладуть до ями.
Ось уже й мене – за ноги й за руки.
Поволі вертаються запахи, звуки…
Ще хвилинку – і я за дідом.
Але поки пливу над ромашковим цвітом,
Прогортає квіти сумна голова…
Розплющую очі.
- Дядечку…
Я ще… жива…
Пшенична Л. Весела абетка : скоромовки / Л. Пшенична. – Дубно : Незабудка, 1992. - 32 c.
Пшенична Л. А. День народження сопілки : поезії / Л. А. Пшенична. – К. : Молодь, 1989. – 46 c.
Майже чотири десятки творів містить в собі «День народження сопілки». Це в більшості своїй невеликі вірші, а також дві поеми – «Плакун-трава» та «Ірва».
Що хвилює поетесу, про що вона прагне повідати людям своїм небайдужим словом? Доля рідного краю і жіноча доля – ось головні джерела її творчості. Теми Л. Пшенична порушує не нові, традиційні, пише про те, що й багато інших поетів, але погляд у неї своєрідний, і думка власна, і слово своє:
Боли мене, пісне, про сивого-сивого явора,
Про те, як до нього розсідланий вітер прибіг –
Бо стільки пісень ми по різних світах розбазарили,
А скільки ще втратим на рідних естрадах своїх!
Переймається поетеса болями людини і народу. Тут потрібно назвати вірші «Скільки солі земля дала кожній жінці?», «Земля дощем до райдуги пришита», «Ми в цій хаті давно не були», «В лікарні», «1934 рік. Розповідь мами», «Іменини», поеми «Плакун-трава» та «Ірва».
Привертають увагу вірші, присвячені природі, – «Пізній сніг», «Реготався вогонь», «Косовиця», «Лелека на долівці», «Горобці тутешні і нетутешні», «Відрубали груші руку». Людина відповідальна перед собою і всіма за те, що відбувається на рідній землі і на всій планеті. Від людської душі і від людських діянь залежить нині життя птахів і звірів, джерел і дерев.
В житті не повинно бути ніякої фальші, бо порожні слова не зігріють живим подихом краси. Як по-сучасному звучить, здавалося б, давно відома істина:
І все, про що ви голосно кричали,
Змаліло, наче крапелька, в імлі.
…Бо хто літає – бачить значно далі
За тих, що нори мають у землі.
Доля митця – це шлях самопожертви, шлях самоспалення:
Піймала блискавку. Я знаю, що згорю.
Про це зіниці Ваші закричали!
Нехай же небо Вашої печалі
Світлішим стане на одну зорю.
Піймала блискавку. Я знаю, що згорю.
Пшенична Л. Дика лілея : поезії / Л. Пшенична. – Рівне : Азалія, 2005. – 116 с.
«Дика лілея» (2005) – це світлий порив любові, який прагне зцілити, допомогти заблуканим серцям, напоїти високою правдою спраглі душі.
Пшенична Л. Дитейка : календар. – Дубно : Наш край, 1991.
Пшенична Л. Дівоча вежа : поема-легенда: до 900-ліття м. Дубно / Л. Пшенична. – Дубно?, 2008. – 6 с.
Пшенична Л. Загадки-привіти для малят про квіти : вірші для дітей дошк. і мол. шк. віку / Л. Пшенична. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2007. – 16 с.
Пшенична Л. Зайчикова читанка : вірші, загадки, жарти, небилиці та казки / Л. Пшенична. – Рівне : Овід, 2007. – 32 с.
Пшенична Л. Казка про зайчат / Л. Пшенична. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2007. – 16 с.
Пшенична Л. Калиновий вогонь серед зими. Чорно-білий світ / Л. Пшенична, М. Пшеничний. – Львів, 2001. – 105 с.
Чисті, глибокі, самобутні поезії склали нову збірку поетеси Любові Пшеничної «Вогник на калині», яка вміщена в спільній книжці поезій подружжя Пшеничних «Калиновий вогонь серед зими». Видана вона в Дубенській бібліотечці альманаху «Український вісник» імені В’ячеслава Чорновола (2001).
У пропонованій збірці Любов Пшенична зробила багато присвят: Василю Стусу, Грицьку Чубаю, Борису Тену, Ігорю Свєшнікову, Івану Миколайчику, Миколі Тимчаку та багатьом іншим. Як правило, у життєписах цих людей, у їхній творчості – зболений світ, турбота не про себе, а за інших, за долю України. Такими болями переймається й авторка, пропонуючи читачу свою емоційну поезію.
Пшенична Л. Калиновий дід : казки / Л. Пшенична. – Дубно, 2005. – 83 с.
Пшенична Л. Коли зацвітуть лілеї : повісті, оповідання, новели / Л. Пшенична. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 256 с.
У книзі «Коли зацвітуть лілеї…» (2008) висвітлюються проблеми морального і духовного плану. В основі творів – утвердження добра і справедливості, розуміння істинних цінностей, загроза порушення кармінних законів.
Пшенична Л. Любавин дзвін : поеми-легенди / Л. Пшенична. – Львів, 2003. – 144 с.
У 2003 році побачила світ нова книжка «Любавин дзвін», де зібрані поеми-легенди вже відомої поетеси Любові Пшеничної. Доля рідного краю, його краса, велич і жіноча доля – ось головні джерела творчості поетеси, у якій виблискує минуле і палає сучасне, наше майбутнє – дітей наших. Вони написані в єдиному ліричному ключі й доповнюють одна одну. Авторка показує боротьбу живого народного духу з насильством і неправдою, навертає сучасників до роздумів над важливими етичними й екологічними проблемами, допомагає розібратися в природі людських цінностей у різні історичні часи, в різних умовах, за різних обставин.
Пшенична Л. А. Пташка з райського саду : поезії / Л. А. Пшенична. – Рівне : ДМ, 2013. – 152 с.
Пшенична Л. Сонна лічилка : для дошк. і мол. шк. віку / Л. Пшенична. – Дубно : Незабудка, 1991. – 5 с. – (Приватна колекція А. І. Дацкова).
Пшенична Л. А. Храм у Мирогощі [буклет] / Л. А. Пшенична. – Дубно : Дубен. друк., 1991?. – 10 с. – (Бібліотечка вісника «Наш край»; Вип. 87).
Пшенична Л. Чорногузики : вірші, скоромовки для дітей. – К. : Веселка, 1998. – 16 с.
«Чорногузики» – перша книжка віршів для дітей поетеси Любові Пшеничної. Читаємо перший вірш:
Півник з куркою удвох
Вийшли сіяти горох.
Позбігалися курчата,
Узялись допомагати.
Той – лопату, той – лопатку,
Залюбки скопали грядку.
А тепер по грядці ходять,
Землю лапками скородять.
Вірш дихає тихою злагодою, він для дітей стає ненав’язливим прикладом родинної праці. І ось після хвилин дитячого замислення над радістю спільної роботи – вірш-веселинка «Річка пожартувала». Як справжній художник, Л. Пшенична вміє кількома яскравими мазками відтворити перед маленьким читачем не тільки колір і настрій дії, але навіть її звуки.
Найбільший здобуток Л. Пшеничної у дванадцяти віршах, зібраних під одну обкладинку – вміння бачити і любити навколишній світ, асоціативно мислити, шліфувати духовний зір дитини і словесну музику рідної мови:
Котик скочив на перинку,
Одногорбо вигнув спинку.
До сестрички каже Люда:
- Котик вчиться на верблюда.
Наверблюдився, диви,
Від хвоста до голови.
Вірші Л. Пшеничної – просто краса дитячої спостережливості і гумору. І не завадить прочитати з мамою чи татком про пташку і звірятко, про метелика і польову цілющу квітку, поряд з якими людина стає милосерднішою.
Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / М. Солдатюк, Л. Пшенична. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – 256 с.
Твори у збірниках та періодичних виданнях
Пшенична Л. Вірші / Л. Пшенична // Літературна Рівненщина : антол. – Рівне, 2005. – С. 395-401.
Пшенична Л. Гальшка : поема-легенда / Л. Пшенична // Літературна Рівненщина : антол. – Рівне, 2010. – С. 333-335.
Пшенична Л. Живцем замучили сосну : [вірш] / Л. Пшенична // Дзвони пам'яті : худож. та докум. твори / упоряд. О. Т. Богачук та ін. – К. : Рад. письм. – 1987. – Вип. 3 : Книга про трагедію сіл Волині, Житомирщини та Ровенщини, знищених фашистами у роки війни. – C. 187.
Пшенична Л. Оборонці : міні-поема / Л. Пшенична // Над Іквою-рікою : літ.-мист.-краєзн. альм. – Дубно : Дубен. друк. – 2007. – C. 51-52.
* * *
Пшенична Л. А дверцята в ковчег зачиняє не Ной, а Господь : [поезія] / Л. Пшенична // Погорина. – 2009. – Вип. 10-11. – C. 222-224.
Пшенична Л. Боли мене, пісне : [вірш] / Л. Пшенична // Зміна. – 1988. – 29 жовт. ; Молодь України. – 1988. – 30 черв.
Пшенична Л. В кімнаті вишивальниці. Скрипаль : [вірші] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2000. – 21 верес.
Пшенична Л. В часи коронацій. Колеться світ : [вірші] / Л. Пшенична // Погорина. – 1999. – Вип. 3. – C. 22.
Пшенична Л. В часи коронацій; Які млини змололи біле мливо?; Перелети : [вірші] / Л. Пшенична // Вільне сл. – 1999. – 24 лют.
Пшенична Л. Відкриття меморіальної дошки : [вірш присвячений А. Левковичу] / Л. Пшенична //Вісн. Дубенщини. – 2005. – 21 квіт. – C. 3.
Пшенична Л. Вишиванка : [сл. та ноти] / Л. Пшенична ; муз. В. Лазаренка // Нар. творчість. – 2006. – квіт. – C. 8 ; Сім днів. – 1998. – 10 січ. – С. 7.
Пшенична Л. Ворожка : [вірш] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2003. – 9 жовт. – C. 7.
Пшенична Л. Гальшка : іст. поема / Л. Пшенична // Там, де Ікви срібні хвилі плинуть... : матеріали міжнар. наук.-теорет. конф., присвяч. укр.-пол. взаєминам на Дубенщині. 17-18 верес. 2005 р. – Дубно, 2005. – C. 25-27.
Пшенична Л. Грицькові Чубаю : [вірш] / Л. Пшенична // Прапор перемоги. – 2003. – 9 верес. – C. 3.
Пшенична Л. Диво : [вірш] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1982. – 8 берез.
Пшенична Л. Дивовижна : оповідання / Л. Пшенична // Рівне. – 1993. – 11 верес.
Пшенична Л. День народження сопілки ; Про сопілку ; Одягніться мамо в свято… ; Спрага ; Відрубали груші руку ; Диво ; Добрий день : [вірші] / Л. Пшенична // Жовтень. – 1986. – № 3. – С. 12-13.
Пшенична Л. Дівоча вежа : поема-легенда / Л. Пшенична // Погорина. – 2002. – Вип. 4. – C. 84-86.
Пшенична Л. До Вифлеєму : [вірш] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2001. – 13 січ.
Пшенична Л. Добрий день ; Сліпий ; Сопілка вчилась говорити : [вірші] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1987. – 17 трав.
Пшенична Л. Дубен-граде, мир твоєму дому! : [вірш] // Скриня. – 2001. – 18 січ.
Пшенична Л. Дума про Чеснохрестський монастир : [вірш] // Вісн. Дубенщини. – 2002. – 20 верес.
Пшенична Л. Йду із дощиком в грозу : [вірші для дітей] / Л. Пшенична // Погорина. – 2003. – Вип. 5. – C. 115-116.
Пшенична Л. Життя, як поле... : [вірш] // Кур’єр подій. – 2002. – 2 трав.
Пшенична Л. З новиїх поезій : [вірші] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2005. – 23 черв. – C. 6.
Пшенична Л. Заговорена сорочка : оповідання / Л. Пшенична // Дзеркало плюс. – 2012. – 10 трав. – C. 14.
Пшенична Л. Загублене дитинство : [вірш] / Л. Пшенична // Зміна. – 1980. – 13 трав.
Пшенична Л. Знов говорять бандури : [вірш присвячений А. Грицаю] / Л. Пшенична // Вісті Рівненщини. – 1998. – 7 жовт.
Пшенична Л. Знову весна : [вірш] / Л. Пшенична // Рад. освіта. – 1980. – 8 берез.
Пшенична Л. І ожинка ; Горох : [вірші для дітей] / Л. Пшенична // Зміна. – 1984. – 14 черв.
Пшенична Л. Із циклу «Веселі скоромовки» / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1981. – 17 жовт.
Пшенична Л. Іскринки : [вірш] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1979. – 8 берез.
Пшенична Л. Календар «Дитейка» : [вірші для дітей] / Л. Пшенична // Дошк. виховання. – 1993. – № 4. – С. 24.
Пшенична Л. Калиновий вогонь. Скрипка : [вірші] // Вісті Рівненщини. – 2005. – 1 лип. – С. 3.
Пшенична Л. Квіткая : [наша хрестоматія] / Л. Пшенична // Укр. л-ра в загальноосвіт. шк. – 2011. – № 5. – C. 31-32.
Пшенична Л. Кленове листя осінь тихо стелить : [вірші] / Л. Пшенична // Вісті Рівненщини. – 2000. – 25 жовт.
Пшенична Л. Кобзар на Волині : [вірш] / Л. Пшенична // Вісті Рівненщини. – 1994. – 11 листоп.; Прапор перемоги. – 1989. – 6 трав.
Пшенична Л. Кобзарева пісня / Л. Пшенична ; муз. Г. Мосійчук // Погорина. – 2009. – Вип. 8-9. – C. 409.
Пшенична Л. Крикуха : оповідання / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1985. – 1 жовт.
Пшенична Л. Мамо! : [вірш] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2003. – 9 трав. – C. 4.
Пшенична Л. Медунова гора : поема-легенда / Л. Пшенична // Червона зірка. – 1987. – 5 груд. ; 9 груд. ; 11 груд. ; 15 груд.
Пшенична Л. «Ми доростаємо до історії власної і до високого…» ; «Поринає земля у пахнуче прив’ялене листя…» : [вірші] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2002. – 8 листоп.
Пшенична Л. Ми достаємо... :[вірш] / Л. Пшенична // Укр. вісн. – 2005-2006. – № 4-5 (11-12). – С. 2.
Пшенична Л. Надвечірнє : [вірш] / Л. Пшенична // Червона зірка. – 1987. – 3 берез.
Пшенична Л. Неспокій : [вірш] / Л. Пшенична // Зміна. – 1974. – 5 січ.
Пшенична Л. Однокрил : новела / Л. Пшенична // Зміна. – 1984. – 13 верес.
Пшенична Л. Подорожній : оповідання / Л. Пшенична // Сім днів. – 1998. – 10 січ. – C. 7.
Пшенична Л. Поєдинок : [вірш] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1985. – 22 берез.
Пшенична Л. Порятунок. Біла троянда. Художниця : [вірші] / Л. Пшенична // Вісн. Дубенщини. – 2005. – 9 черв. – С. 8.
Пшенична Л. Про Маринку – ледаринку : [казка] / Л. Пшенична // Рівне. – 1992. – 7 берез.
Пшенична Л. Продавала Ярина хату ; Чоботи : [вірші] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1979. – 17 черв.
Пшенична Л. Рахує совка совенят : [вірші для дітей] / Л. Пшенична // Погорина. – 1998. – Вип. 2. – C. 86-87.
Пшенична Л. Свято : [вірш] / Л. Пшенична // Зміна. – 1974. – 1 січ.
Пшенична Л. Сиві метелики : колишнім в’язням дит. концтабору, що був у м. Дубно в роки війни, присвячую : [вірші] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1989. – 28 січ.
Пшенична Л. «Скільки солі земля дала кожній жінці!» : [вірш] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1988. – 16 груд.
Пшенична Л. Скрипаль. Різдво : [вірш] // Вісті Рівненщини. – 2004. – 10 груд.
Пшенична Л. Спочатку було слово... : [вірші] // Вісн. Дубенщини. – 2002. – 8 листоп.
Пшенична Л. Сонна лічилка : [вірш] / Л. Пшенична // Зміна. – 1988. – 8 берез.
Пшенична Л. Та, що йде по струнах золотих : [ вірш] // Вісті Рівненщини. – 2003. – 15 січ.
Пшенична Л. Такий глибокий рів : новела / Л. Пшенична // Червона зірка. – 1984. – 20 жовт.
Пшенична Л. Уже й весна, а сніг іще іде : [ вірш] // Вісн. Дубенщини. – 2004. – 4 берез.
Пшенична Л. Усі ми тільки птахи перелітні : [ вірш] // Вісн. Дубенщини. – 2001. – 8 черв.
Пшенична Л. Футболісти ; Світанкове ; Горобинки ; Суниці ; Вечір : [вірші] / Л. Пшенична // Червон. прапор. – 1977. – 18 січ.
Пшенична Л. Чолом тобі, сивочолий граде! : [вірш] // Вісн. Дубенщини. – 2000. – 28 серп.
Пшенична Л. Шкільний вальс : [повість] / Л. Пшенична // Дзеркало. – 11 листоп., 18 листоп., 25 листоп.
Публікації
Пшенична Л. Микола Жулинський : літератур. портрет : до 60-річчя від дня народження / Л. Пшенична. – Рiвне : Азалiя, 2000. – 22 c.
Нарис про відомого літератора, академіка НАН України, політика, уродженця с. Набережне Демидівського району Миколу Жулинського.
* * *
Пшенична Л. Архіпелаги древньої Мирогощі / Л. Пшенична, М. Солдатюк; спілкувався Ю. Береза // Вільне слово. – 2010. - 28 жовт. – C. 13.
Про історико-краєзнавче есе «Мирогоща», співавторами якого є краєзнавець і просвітянка Марія Солдатюк та відома письменниця Любов Пшенична.
Пшенична Л. «В своє життя прийшов я не для тіні...» / Л. Пшенична // Замок. – 2012. – 15 берез. – С.7.
Про дубенського письменника Володимира Дьоміна (1964-2011).
Пшенична Л. Вишивки Ігоря Лозов’юка / Л. Пшенична // Дубно і світ : міжнар. ювілейна наук.-теорет. конф., присвяч. 900-річчю міста Дубна. 25-26 серп. 2000 р. / Держ. іст.-культ. заповідник м. Дубно ; редкол. В. Шевчук [та ін.]. – Дубно, 2000. – С. 64-65.
Пшенична Л. Гілочка з родинного дерева / Л. Пшенична // Погорина. – 2012. – № 20/21. – C. 341-343.
Про просвітянку, малярку, поетесу, літературознавця, скульптора Аріядну Шумовську-Стебельську, яка проживала в Торонто (Канада), батько якої Арсен – із феноменальної української родини Шумовських з Мирогощі Дубенського району.
Пшенична Л. До 450-річчя села Молодава і 70-річчя розстрілів у Дубенській в’язниці / Л. Пшенична, С. Корчак // Замок. – 2011. – 23 черв. – C. 8.
Пшенична Л. Дубенські письменники хочуть мати, крім книг, банківський рахунок і свою хату / Л. Пшенична // Скриня. – 2012. – 17 трав. – C. 9.
Митці Дубенщини відсвяткували 15-річчя своєї письменницької організації.
Пшенична Л. Думає і дбає – про Україну / Л. Пшенична // Нове життя. – 2012. – 27 лип. – C. 2.
Про благодійницьку діяльність Данила Михайловича Корилкевича – депутата Рівненської обласної ради, голову Дубнівської районної державної адміністрації, почесного голову обласного благодійного фонду «Любіть Україну».
Пшенична Л. Й козацькі хрести біля храму... / Л. Пшенична // Сакральна спадщина Дубенщини : матеріали міжнар. наук. іст.-краєзн. конф., присвяч. 1025-річчю хрещення Київ. Русі та 521-й річниці Дубен. замку / Держ. іст.-культ. заповідник м. Дубно ; голов. ред. Л. Кічатий. – Дубно : Держ. іст.-культ. заповідник, 2013. – C. 122-129.
Історія храму Архистратига Михаїла, спорудженого 225 років тому в Мирогощі Дубенського району.
Пшенична Л. Зорі живуть серед нас / Л. Пшенична ; розмовляла Т. Ворончук // Наше дзеркало. – 2009. – 30 квіт. – C. 5.
Розмова з дубенською поетесою Л. Пшеничною про молоді таланти Дубенщини.
Пшенична Л. Коли крила сильнішають, а душа багатшає... / Л. Пшенична // Дзеркало плюс. – 2013. – 11 лип. – C. 31.
Про керівника народної хорової капели Дубенського районного будинку культури Ганну Мусіївну Катанаш.
Пшенична Л. На крилах любові / Л. Пшенична // Замок. – 2010. – 8 лип. – С. 4.
Про співачку Галину Мосійчук з міста Дубна, яка відзначила свій творчий ювілей.
Пшенична Л. Не задля вигоди, а заради Правди / Л. Пшенична // Замок. – 2015. – 26 берез. – C. 7.
До 100-ліття І. К. Свєшнікова – вченого європейського рівня, який навчався в Дубенській гімназії.
Пшенична Л. «Не потривожу день сльозою...» / Л. Пшенична // Замок. – 2011. – 3 берез. – С. 6.
Про дубенську поетесу Ірину Козловську-Пожар (літературний псевдонім Ярина Галицька), якій виповнилося б 60 років (померла в 1996 р.).
Пшенична Л. Отець Віталій – один з перших українських поетів, і Дубно / Л. Пшенична // Замок. – 2008. – 21 серп. – С. 3.
Отець Віталій з 1603 року був ігуменем Чеснохрестенського монастиря в Дубні – відомий як талановитий український поет, філософ, громадський діяч.
Пшенична Л. Пісні, які не вмирають / Л. Пшенична // Над Іквою-рікою : літ.-мист.-краєзн. альм. – Дубно : Дубен. друк. – 2007. – C. 126-128.
Про поета, фольклориста, просвітянина, освітянина, громадського діяча Сергія Олександровича Козицького, який плідно працював на Дубенщині та Острожчині.
Пшенична Л. Сила тяжіння його серця / Л. Пшенична // Рівнен. діалог. – 2007. – 12 січ. – C. 6.
Пам'яті художника з Дубна М. М. Волощука.
Пшенична Л. Сліди аріїв на Дубенщині / Л. Пшенична, І. Петлюк // Вісн. Дубенщини. – 2005. – 20 жовт. – C. 6.
Пшенична Л. «Справді, сонячно стає на душі...» / Л. Пшенична // Замок. – 2011. – 18 серп. – C. 9.
Про дубенського письменника Сергія Рачинця.
Пшенична Л. Стежками вашого дивосвіту. Євгену Шморгуну / Л. Пшенична // Погорина. – 2008. – Вип. 4-5. – C. 263.
Пшенична Л. «Там – моя Вітчизна, Богом створена...» / Л. Пшенична // Рачинець С. Закон душі : поезії та поема / С. Рачинець. – Л. : Плай, 2013. – C. 3-6.
Про творчість поета Сергія Порфировича Рачинця та його книгу «Закон душі».
Пшенична Л. Терниста дорога живописця з Мирогощі / Л. Пшенична // Рівне Час. – 2006. – 27 лип. – C. 6.
Персональну виставку живописця П. Тарасюка відкрито в Дубенському замку.
Пшенична Л. Феноменальна гілочка з родинного дерева Шумовських / Л. Пшенична // Історико-культурна спадщина Дубна : правові, історичні, мистецькі та музейні аспекти : матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 15-річчю створення Держ. іст.-культ. заповідника м. Дубна. – Дубно, 2008. – C. 188-191.
Про Аріядну Шумовську-Стебельську (1919-2002), мисткиню, літературознавця, поетку, педагога, театрознавця і скульптора з відомої родини Шумовських, які походять з Мирогощі Дубенського району. Проживали в еміграції.
Пшенична Л. А. Храм у Мирогощі / Л. А. Пшенична. – Дубно : Наш край, 1991. – [6 с.]
Про Михайлівську церкву 1787 р. у селі Мирогощі Дубенського району.
Пшенична Л. Чиж сибірово тобі? Сибірово?!! / Л. Пшенична, Л. Шевчук // Вісн. Дубенщини. – 2006. – 30 берез. – С. 2.
У Дубенському будинку культури відбувся творчий вечір Миколи Тимчака, Члена Національної Спілки письменників України, лауреата республіканської премії в галузі літератури і мистецтва ім. М. Островського, рівненської обласної літературної премії імені В. Поліщука, Міжнародної літературно-мистецької премії імені А. Коломийця, номінанта громадського рейтингу – нагороди «Кришталевий Жолудь».
Пшенична Л. Ще раз про мову : І не тільки... : письменницькі роздуми / Л. Пшенична // Погорина. – 2006. – C. 124-125.
Солдатюк М. Археологічні пам'ятки на території Мирогощі та її околиць : [Дубенський район Рівненська область] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 15-19.
Солдатюк М. Валер'ян Поліщук / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 77-80.
Про українського письменника В. Поліщука, який навчався в Мирогощанському двокласному народному училищі (1908 – 1910 рр.).
Солдатюк М. Генеалогічне дерево сім'ї Шумовських / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 37-61.
Солдатюк М. Діяльність «Просвіти» [у Мирогощі Дубенського району Рівненської області] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 100-113.
Солдатюк М. Зернисте слово / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 239-247.
Про письменників, які народилися у Мирогощі Дубенського району Рівненської області.
Солдатюк М. Мирогощанський археолог [Юрій Шумовський] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 8-10.
Про археолога Ю. Шумовського, уродженця Мирогощі Дубенського району Рівненської області та його перші дослідження краю.
Солдатюк М. Музиканти [з Мирогощі Дубенського району Рівненської області] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 227-230.
Солдатюк М. Назва села [Мирогоща Дубенського району Рівненської області] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – С. 22-26.
Солдатюк М. Палітра художників [з Мирогощі Дубенського району Рівненської області] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 233-239.
Солдатюк М. Рільнича школа [в Дубні була заснована у 1925 році] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 181-186.
Солдатюк М. Сільськогосподарський технікум / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 186-192.
Про Дубнівський сільськогосподарський технікум, який у 1967 р. був перенесений у Мирогощу Дубенського району Рівненської області.
Солдатюк М. Свято-Михайлівський храм [біля Мирогощі Дубенського району Рівненської області] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 32-36.
Солдатюк М. У дзеркалі телеекрану і фотооб'єктиву / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 230-233.
Про митців, які народилися або проживали у Мирогощі Дубенського району Рівненської області.
Солдатюк М. Чехи у Мирогощі [Дубенського району Рівненської області] / М. Солдатюк, Л. Пшенична // Солдатюк М. Мирогоща : іст.-краєзн. есе / Солдатюк М., Пшенична Л. – Дубно : Дубен. друк., 2009. – C. 64-67.
Рецензії
Пшенична Л. Мов свіжий весняний вітер / Л. Пшенична // Погорина. – 2006. – С.133.
Рецензія на збірку поезій Ю. Бондючної «Не ходіть по душах».
Пшенична Л. Фантом болю / Л. Пшенична // Єврейському народові : матеріали міжнар. наук. іст.-краєзн. конф, присвяч. укр.-євр. взаєминам на Дубенщині. – Луцьк, 2006. – C. 110-112.
Художньо-публіцистична книжка польського репортера Ханни Кралль «Танець на чужому весіллі» змальовує історію дубенського єврейства, показує його глибокі коріння, зображує життя і побут мешканців провінційного містечка, а також відкриває трагічну сторінку холокосту цього народу в часи Другої світової війни.
* * *
Басараба В. Сопілка вміє говорити / В. Басараба // Червон. прапор. – 1989. – 3 черв.
Рец. на кн. : Пшенична Л. День народження сопілки / Л. Пшенична. – К. : Молодь, 1989.
Береза Ю. «Отак іду засвічувати душі…» / Ю. Береза // Вільне слово. – 1995. – 8 лип.
Рец. на кн. : Пшенична Л. Босоніж по материнці / Л. Пшенична. – Рівне : Азалія, 1995.
Гарна Любина книжка // Вісті Рівненщини. – 1995. – 23 черв.
У видавництві «Азалія» побачила світ книга Л. Пшеничної «Босоніж по материнці».
Євтушок О. Повість для домашнього огнища / О. Євтушок // Погорина. – 2012. – № 20/21. – C. 250-258.
Рец. на кн. : Пшенична Л. Коли зацвітуть лілеї / Л. Пшенична. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 256 с.
Зайванівський М. «Дитейка» – це що? / М. Зайванівський // Вісті Рівненщини. – 1992. – 12 верес.
Рец. на кн. : Пшенична Л. Дитейка / Л. Пшенична. – Дубне, 1992.
Ірванець О. «Сопілка вчилась говорити» / О. Ірванець // Зміна. – 1989. – 4 берез.
Рец. на кн. : Пшенична Л. День народження сопілки / Л. Пшенична. – К. : Молодь, 1989.
Ірванець О. Щасливого польоту!.. / О. Ірванець // Зміна. – 1988. – 9 лип.
Нотатки про книгу Л. Пшеничної «Чорногузики», що вийшла у видавництві «Веселка».
Кидрук І. Кожен вірш – це біль / І. Кидрук // Вісті Рівненщини. – 2002. – 18 верес.
Рец. на кн. : Пшенична Л. Калиновий вогонь серед зими / Л. Пшенична, М. Пшеничний. – Дубно, 2002.
Климентовська В. Про чорне і біле / В. Климентовська // Погорина. – 2012. – № 20/21. – C. 258-261.
Рец. на кн. : Пшенична Л. Коли зацвітуть лілеї / Л. Пшенична. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – 256 с.
Пінчук М. Народження сопілки / М. Пінчук // Будівник комунізму. – 1989. – 7 жовт.
Рец. на кн. : Пшенична Л. День народження сопілки / Л. Пшенична. – К. : Веселка, 1988.
Рибенко Л. Малюй цей світ своїм високим словом / Л. Рибенко // Сім днів. – 1995. – 25 лип. ; 1 серп. – С. 10.
Рец. на кн. : Пшенична Л. Босоніж по материнці. – Рівне : Азалія, 1995.
Тимчак М. «Чорногузики» / М. Тимчак // Прапор перемоги. – 1988. – 23 серп.
Рецензія на книгу Л. Пшеничної «Чорногузики», що вийшла у видавництві «Веселка».
Шморгун Є. «Маємо те, що маємо» / Є. Шморгун // Волинь. – 2001. – 19 січ.
Про книгу Л. Пшеничної «Микола Жулинський», яка вийшла у видавництві «Азалія» 2000 р.
Про життя і творчість Л. Пшеничної
Береза Ю. Замріяна любов поетеси / Ю. Береза // Вісті Рівненщини. – 2005. – 1 лип. – С. 3.
Про творчість дубенської поетеси Любові Пшеничної.
Береза Ю. Любов Пшенична: Рай зішли на Україну... / Ю. Береза // Волинь. – 2010. – 25 черв. – С. 7.
Про творчість відомої письменниці, просвітянки Любові Пшеничної.
Береза Ю. Повнозерне слово Любові Пшеничної / Ю. Береза // Вільне слово. – 2010. – 24 черв. – С. 6.
Береза Ю. Солона любов поетеси [Любові Пшеничної з Мирогощі Дубенського району. 50-річчя з дня народження] / Ю. Береза // Рівне Час. – 2005. – 23 черв. – С. 6.
В області [в рамках щорічного обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини»] відзначили книги наших земляків [– Любові Пшеничної та Миколи Оттова] // Наше дзеркало. – 2015. – 29 квіт. – С. 5.
Ворончук Т. До ювілею Любові Пшеничної [у Дубенській районній бібліотеці] презентували фільм [режисера Миколи Величковського «День народження сопілки»] / Т. Ворончук // Наше Дзеркало. – 2010. – 7 лип. – С. 8.
Голова Л. Культурно-мистецький потенціал Дубенщини / Л. Голова // Актуальні питання культурології : альм. наук. т-ва «Афіна» каф. культурології : у 2 т. Т. 2 / голов. ред. В. Г. Виткалов. – Рівне : РДГУ, 2010. – Вип. 10. – С. 189 – 193.
Горицька В. «Не вмію я жити впівсили» / В. Горицька // Вільне слово. – 2005. – 19 лип. – С. 8.
Рівненська обласна бібліотека для юнацтва з нагоди 50-річчя з дня народження письменниці Любові Пшеничної видала біобібліографічний покажчик.
День народження дубенської сопілки // Замок. – 2010. – 8 лип. – С. 4.
Про творчий вечір з нагоди ювілею дубенської поетеси Любові Пшеничної.
Дубенські письменники отримали нагороди // Замок. – 2010. – 6 трав. – С. 4.
У рамках святкування 70-річчя від дня заснування Рівненської державної обласної бібліотеки та Рівненської державної обласної бібліотеки для дітей письменники Микола та Любов Пшеничні, а також Микола Тимчак з м. Дубна були відзначені нагородами.
Занозовська Т. Історія устами народу / Т. Занозовська // Дзеркало плюс. – 2010. – 21 жовт. – С. 7.
15 жовтня 2010 року у Мирогощанській ЗОШ І-ІІІ ст., що у Дубенському районі, відбулася презентація історико-краєзнавчої книги Любові Пшеничної та Марії Солдатюк «Мирогоща».
Любов Пшенична : літ. портрет : біобібліогр. нарис. – [Дубно], [2013]. – 26 с.
Любов Пшенична – лауреат літературної премії ім. В. Поліщука // Погорина. – 2003. – Вип. 5. – С. 91.
Нонка М. ЇЇ слово плинне й барво квітне життя / М. Нонка // Вільне слово. – 2002. – 23 серп.
Про поетесу Любов Пшеничну.
Осіння Е. Дубенська лілея / Е. Осіння // Наше Дзеркало. – 2005. – 7 лип. – С. 5.
Дубенській поетесі Любові Пшеничній – 50 років.
Осіння Е. Світло душі / Е. Осіння // Наше дзеркало. – 2002. – 4 лип. – С. 6.
Про дубенську поетесу Л. Пшеничну.
Панасюк О. Письменницький маршрут [письменників Миколи та Любові] Пшеничних [з Дубна] / О. Панасюк // Вісн. Демидівщини. – 2011. – 1 лип. – С. 8.
Поперецька Л. Ще один талант [поетеси з Дубна] Люби Пшеничної [, – вона малює] / Л. Поперецька // Скриня. – 2010. – 24 черв. – С. 6.
Премія імені Валер’яна Поліщука – в Любові Пшеничної [ – поетеси з Дубного] // Вільне слово. – 2003. – 19 листоп. – C. 6.
Прихилімось до чистого музично-поетичного джерельця // Скриня. – 2005. – 23 черв. – С. 5.
Про Любов Пшеничну, письменницю з Мирогощі Дубенського району.
Пшенична Л. Більше ста кілометрів пішки по кримських горах [пройшла дубенська письменниця Любов Пшенична] / Л. Пшенична; спілкувалася Ю. Друктейніте // Скриня. – 2013. – 26 верес. – С. 6.
Пшенична Л. Любов Пшенична – берегиня дубенського літературного слова / Л. Пшенична; спілкувалася Г. Калинська // Дзеркало плюс. – 2013. – 27 черв. – С. 14-15.
Пшенична Л. Твори Любові Пшеничної увійшли до підручників для школярів. Чи важко бути дитячим письменником? : [інтерв'ю з Л. Пшеничною] / Л. Пшенична // Замок. – 2008. – 27 берез. – С. 13.
Рачинець С. Що з любові пророста... : [Дубенській поетесі Любові Пшеничній 50 років] / С. Рачинець // Вісн. Дубенщини. – 2005. – 23 черв. – С. 6.
Росоловська М. Дубенщина може похвалитися іще однією нещодавно виданою книгою та переможцями обласного конкурсу / М. Росоловська // Замок. – 2015. – 30 квіт. – С. 7.
У Дубенській ЦРБ відбулася презентація книги М. Оттова «Ностальгія», де привітали переможців конкурсу «Краща книга Рівненщини» Л. Пшеничну та М. Оттова.
Рудик К. Поезія, сестра її… / К. Рудик // Вільне слово. – 1996. – 17 січ.
Про дубенську поетесу Любов Пшеничну.
Сивіцький М. Люба Пшенична / М. Сивіцький // Сивіцький М. Парадокси доби / М. Сивіцький. – К. : Вид-во ім. О. Теліги, 2000. – С. 284.
Тужавіє Пшеничний колосок... : (до 50-річчя від дня народження Любові Пшеничної) // Укр. вісн. – 2005-2006. – № 4-5 (11-12). – С. 108-112.
Про українську письменницю Любов Пшеничну, яка родом з Мирогощі Дубенського району.
Цимбалюк Є. У Дубні зацвіла «Дика лілея» Любові Пшеничної / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2005. – 12 лип. – С. 7.
З нагоди ювілею письменниці Любові Пшеничної у Дубенській районній бібліотеці відбувся творчий вечір.
Чорногуз Я. Два Миколи – як соколи, з ними третя – Люба… / Я. Чорногуз // Укр. культура. – 1994. – № 4-6. – С. 2-3.
Про подружжя поетів і видавців Миколу й Любов Пшеничних, а також Миколу Тимчака – поета, композитора, співака, художника, різьбяра, архітектора.
Шабада Т. Чарівний світ природи : (за казкою Л. Пшеничної «Квіткая») / Т. Шабада //Укр. літ. в загальноосвіт. шк. – 2011. – № 5. – C. 29-30.
Швед І. Любов і Люба / І. Швед // Вісн. Дубенщини. – 2004. – 12 лют. – С. 3.
Про Л. А. Пшеничну – члена спілки письменників України, а на Дубенщині – відповідного секретаря цієї організації. Народилася на Житомирщині.
Швед І. Подружжя Пшеничних – письменники і просвітяни / І. Швед // Державотворці. «Просвіта» Рівненщини на шляху до української України (1917-2007) : зб. статей, матеріалів та док., присвяч. 90-річчю створення «Просвіти» на Рівненщині / упоряд. М. Федоришин. – Рівне : О. Зень, 2008. – С. 216-217.
Шевчук В. День народження сопілки : що бажали та дарували Любі Пшеничній / В. Шевчук // Скриня. – 2010. – 8 лип. – С. 5.
У Дубенській районній бібліотеці відбувся ювілейний вечір Любові Пшеничної.
Шесталюк Ю. З любов'ю до Любові / Ю. Шесталюк // Вісн. Дубенщини. – 2005. – 7 лип. – С. 3, 7.
Про творчий вечір дубенської поетеси Л. Пшеничної з нагоди її 50-річчя.
Шморгун Є. Її вперта стежка / Є. Шморгун // Зміна. – 1988. – 29 жовт.
Про лауреата обласної комсомольської премії ім. М. Максися 1988 р. Любов Пшеничну.
Ще одна лауреатка : [присудження премії ім. В. Поліщука Л. Пшеничній] // Вісн. Дубенщини. – 2003. – 30 жовт.
Інтернет-ресурси
Пшенична Любов Антонівна [Електронний ресурс] // Вікіпедія : сайт. ‑ Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/ Пшенична_Любов_Антонівна. – Назва з екрана.
Любов Пшенична Боря з Мухоморії та його друзі : казка [Електронний ресурс] // Рівненська обласна бібліотека для дітей : сайт. – Режим доступу : http://www.rdobd.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=259:-doc&catid=41:2010-08-30-15-16-19&Itemid=63. – Назва з екрана.
Любов Антонівна Пшенична. «Не вмію я жити впівсили» : письменницький маршрут [Електронний ресурс] // slideshare : сайт. – Режим доступу : http://www.slideshare.net/libr_rv/ss-32490847. – Назва з екрана.
Письменницькі гостини в моїй бібліотеці. Любов Пшенична [Електронний ресурс] // Я – бібліотекарка : блог бібліотекаря з бібліотеки Грем'яче Острозького району. – Режим доступу : http://gremyachebibl.blogspot.com/2013/05/blog-post.html. – Назва з екрана.
Шабада Т. І. Чарівний світ природи (урок у 5 класі за казкою Л.Пшеничної «Квіткая») : [розробка уроку] [Електронний ресурс] // Особистісно зорієнтоване навчання : сайт. – Режим доступу : http://ozonlit.org/charivnyj-svit-pryrody-urok-u-5-klasi-za-kazkoyu-l-pshenychnoji-kvitkaya/. – Назва з екрана.
Андріюк Р. Світ душі Любові Пшеничної [Електронний ресурс] // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : сайт. – Режим доступу : http://libr.rv.ua/ua/news/2811/. – Назва з екрана.
Пшенична Л. Де ж ВИ, пророки? : [вірш] [Електронний ресурс] // Провінційка. – 2005. – 8 груд. – Режим доступу : http://provinciyka.rv.ua/5686-ljubov-pshenichna-de-zh-vi-proroki.html. – Назва з екрана.
Загадки-привіти для малят про квіти : [буктрейлер за мотивами книги Л. Пшеничної] [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=DkaxBUadBks. – Назва з екрана.
Пшенична Л. Вишиванка / Л. Пшенична ; муз. В. Лазаренка [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=qFXcrBQNReU. – Назва з екрана.
День народження сопілки : [про Любов Пшеничну] / DubnoFilms [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=4LtzKxPyL80. – Назва з екрана.
Шевченкова дорога : [про перебування Тараса Шевченка на Волині] / DubnoFilms ; над фільмом працювали: М. Величковський, Л. Пшенична, М. Пшеничний та ін. [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=KNbzWcAGtNs. – Назва з екрана.
Людмила Степанюк
усі виставки »