Віртуальні виставки
І самі, немов те каміння живе,
будуйтеся в дім духовний,
на священство святе,
щоб приносити жертви духовні,
приємні для Бога через
Ісуса Христа.
Перше соборне послання
апостола Петра, 2:5.
Українці ще в перші роки християнства глибоко вірили в заступництво й оборону їх Богоматері. Вона ж, Богоматір, була глибоко почитувана серед запорізьких лицарів, які в тяжких боях з турецько-татарськими, московськими, польськими нападниками, що зазіхали на Україну, завжди зверталися до Святої Покрови за допомогою. Особливим культом Пресвята Богородиця користувалась у патріотів України – вояків Української Повстанської Армії, яка багато років у надзвичайно важких умовах героїчно боролася за Незалежну Україну. Божа Матір давала їм наснагу й силу у цій боротьбі. І символічно – День Пресвятої Богородиці – 14 жовтня – вважається Днем УПА.
І тому рівняни, на землі яких зародилася УПА, у знак глибокої вдячності до Богоматері вирішили спорудити величний храм в ім’я Святої Покрови.
Свято-Покровський кафедральний собор міста Рівне є одним з найвеличніших храмів України збудованих в кінці 20 століття. Саме в той час, коли активно почали відкриватися храми і відроджуватися святині. Так, 7 липня 1990 року було освячено першу в Рівненській області церкву УАПЦ Свято-Степанівський храм на Грабнику. Але, так як цей храм був маленький, і не вміщав усіх прихожан, з’явилась ідея побудови великого собору. Думки та настрої щодо цього питання як духовенства, так і світської громадськості, висловив у своєму листі до місцевої влади церковний діяч В. О. Янчук, якого підтримав депутат Верховної Ради В. М. Червоній. Щоб надати будівництву особливої значимості, було вирішено, що храм буде споруджений виключно на благодійні пожертви, які збирали з усієї області та української діаспори за кордоном. Пізніше було затверджено рішення міськвиконкому про відведення земельної ділянки для спорудження соборного храму на розі вулиць Соборної та Кн. Володимира біля кладовища Грабник. Після чого було створено будівельний комітет, який мав опікатися збором коштів та будівництвом собору. Проектування храму спочатку було доручене місцевому архітектору П. А. Харкевичу, але пізніше його справу продовжив В. Ф. Ковальчук – автор кількох храмів і цивільних споруд у Рівненській області. На основі конкурсних розробок він представив робочий проект, який і був затверджений будівельним комітетом. І вже у жовтні 1990 року було освячено місце під будівництво, а також закладено наріжний камінь Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви – Святійшим Патріархом Київським і всієї України Мстиславом, про що свідчить пам’ятна дошка, яка знаходиться при вході в нижній храм. Відразу після освячення місця було сплановано робочий майданчик і на початку квітня 1991 року розпочато будівництво під керівництвом Й. М. Драганчука.
В. Ф. Ковальчук спроектував Свято-Покровський собор в українському стилі, поклавши в його основу традиційний для церковного будівництва хрест. Це, зокрема, підкреслюють хрести віконних заповнень над дверима з західного, північного та південного боків у вигляді орнаментів, запозичених з волинських рушників, золоті куполи, біло-блакитного кольору стіни та золотий Тризуб з хрестом (Володимирський тризуб) на його фронтоні.
Грандіозний за розмірами і висотою, а саме його довжина становить 51 м, ширина – 42 м, а висота – 55 м, собор мали увінчати тринадцять золотоверхих, п’ять великих і вісім малих куполів, які створюють чудову композицію, яка є окрасою Рівного і проглядаються з усіх сторін міста.
Дзвони Покровського кафедрального собору представлені чотирма дзвіницями, на кожній із яких закріплено сім дзвонів масою 10, 30 (2шт.), 60, 100, 230 і 350 кг, і які настроєні в тони хроматичного музичного рядка: мі, ре, соль, фа, до і ля. Нижній і верхній храми собору можуть вмістити більше трьох тисяч парафіян кожен. У храмі діють підйомники для інвалідів та людей похилого віку.
В кінці 90-х років в соборі частково почали звершуватись богослужіння, а саме у нижньому храмі Всіх Святих Землі Волинської. Після завершення будівництва 14 жовтня 2001 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет здійснив освячення верхнього престолу на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
Повстало питання про внутрішнє оформлення собору, його розписи та інтер’єр. Митрополит Рівненський та Острозький Даниїл висловив думку, щоб внутрішній вигляд собору стилістично і канонічно відповідав візантійському стилю, а фрески були викладені з мозаїки. Ця думка знайшла підтримку не тільки церковних кіл, але й широкої громадськості.
Створити проект оформлення та оздоблення собору взявся один із найкращих художників Рівненщини М. Г. Кундель.
Зараз у верхньому храмі собору закінчено викладення мозаїки та розпис вівтарної частини, яка вражає своєю красою і масштабами, продовжуються оздоблювальні роботи в інших частинах храму.
В храмі знаходяться великі святині: частички мощей Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, Святої Великомучениці Варвари, а також частички Святих Преподобних Отців Києвопечерських. У верхньому храмі постійно перебуває чудотворний образ Божої Матері, званої Одигітрія – Дорогобузька Мироточива, яка почала мироточити під час перебування в соборі мощей преподобного Меркурія Бригинського у 2013 році, вона знаходиться у окремому кіоті ліворуч від іконостаса.
Нині Покровський собор є одним з найкращих духовно-просвітницьких центрів. Тут функціонує недільна школа для дітей, підлітків та дорослих. Працює просфорня, бібліотека і хор, проводяться різні конференції і презентації духовної літератури. Окрасою собору є два хори – архієрейський і кліросний. Крім того, сюди привозять мощі святих для поклоніння. На подвір’ї собору поховані відомі українські церковні та громадські діячі: митрополит Рівненський і Острозький Даниїл (+2005 р.) та староста собору, член Вищої Церковної Ради УПЦ КП Василь Червоній (+2009 р.).
На даний час Свято-Покровський собор є діючим храмом Рівненської єпархії, в якому архієпископ Іларіон продовжує добру справу своїх попередників.
З історії будівництва Свято-Покровського кафедрального собору
(1990-2001 рр.)
Картинки У жовтні 1990 року було освячено місце під будівництво, а також закладено наріжний камінь предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви – Святійшим Патріархом Київським і всієї України Мстиславом.
Бухало Г. ... На Рівненській землі / Г. Бухало // Скрипник С. Сонечко починає знову : твори / С. Скрипник ; упоряд. І. Нагорної. – Рівне : Лапсюк В. А., 2015. – С.89-95.
Про перебування Святійшого Патріарха Мстислава на Рівненській землі та освячення ним 11 листопада 1990 р. пам’ятного хреста та каменя на місці зведення собору.
Новак О. Собор і соборність : 11 листопада [2005 року] минає 15 років з дня освячення місця для Покровського собору патріархом Мстиславом (Скрипником) / О. Новак // Рівне Час. – 2005. – 10 листоп.
Пам’яті Патріарха Мстислава // Духовна нива. – 2008. – № 6 /черв./. – С. 3.
У 1926 році Степан Скрипник (Мстислав) (1898-1993) перебував у Рівному. У 1930 році був обраний депутатом польського сейму від українців Волині, повноваження якого виконував до 1939 року. Голова організації «Рідна хата» в Рівному (1931-1940), головний адміністратор газети «Волинь» (редактор У. Самчук), заступник голови Української церковної ради Волині (Рівне, 1941). Освячення хреста і каменя на місці будівництва Свято-Покровського собору у Рівному Патріарх Мстислав здійснив 11 листопада 1990 року.
Пащук І. Рівне. 1283–2003 : іст.-краєзнав. хроніка. – Рівне : Овід, 2006. – 180 с.
Про освячення пам’ятного хреста і каменя на місці спорудження Свято-Покровського кафедрального собору – С. 141.
Пізгор М. Патріарх Мстислав [1898-1993] – духовний син України / М. Пізгор // Сакральна спадщина Дубенщини : матеріали міжнар. наук. іст.-краєзнав. конф., присвяч. 1025-річчю хрещення Київ. Русі та 521-й річниці Дубен. замку / Держ. іст.-культ. заповідник м. Дубно ; голов. ред. Л. Кічатий. – Дубно : Держ. іст.-культ. заповідник, 2013. – C. 204-210.
Скрипник С. Сонечко починає знову : твори / С. Скрипник ; упоряд. І. Нагорної. – Рівне : Лапсюк В. А., 2015. – 100 с.
Про життя та діяльність громадсько-політичного і церковного діяча Степана Скрипника (Патріарх Мстислав) на Волині, зокрема, в Рівному.
Скрипник Степан Іванович (Патріарх Мстислав І) (10.04.1898-11.06.1993) // Пащук І. Меморіальні дошки у Рівному: іст.-краєзнав. довід. / І. Пащук. – Рівне : Рівнен. друк., 2008. – С. 51-52.
Про патріарха Мстислава І, який 11 листопада 1990 р. посвятив пам’ятний хрест і камінь на місці спорудження Свято-Покровського собору в Рівному.
Степовик Д. Патріарх Мстислав: життя і архіпастирська діяльність / Д. Степовик. – Київ : Мистецтво, 2007. – 448 с.
Про перебування патріарха Мстислава у Рівному та освячення ним 11 листопада 1990 р. хреста на місці спорудження величного кафедрального собору св. Покрови – С. 279.
* * *
Бухало Г. Свято-Покровський собор у Рівному / Г. Бухало // Волинь. – 2001. – 12 жовт.
З історії будівництва Свято-Покровського собору.
Драганчук Й. М. Поклали останню цеглину / Й. М. Драганчук // Рівне. – 1997. – 2 трав. – С. 8.
Про будівництво Покровського кафедрального собору в м. Рівне.
Калько С. Собор від слова «єднатися» / С. Калько // Сім днів. – 1999. – 29 жовт. – С. 8.
Про будівництво Покровського собору у м. Рівне.
Ковальчук В. Дорога до храму / В. Ковальчук // Дзвін. – 1996. – 11 трав.
Розмова з директором товариства «Вантек» В. Ковальчуком про спорудження Свято-Покровського собору, про проект духовного центру в с. Пересопниця Рівненського району.
Ковальчук В. Ф. Дорога до храму / В. Ф. Ковальчук // Погорина. – 1998. – Вип. 2. – С. 76-81.
Розмова з архітектором В. Ф. Ковальчуком. За його проектом був збудований Свято-Покровський собор у місті Рівному.
Ковальчук В. Церква починається з неба / В. Ковальчук // Вісті Рівненщини. – 1991. – 13 лип.
Розмова з В. Ковальчуком – автором проекту, за яким у Рівному споруджується Покровський кафедральний собор УАПЦ.
Луцкова С. Із висоти пташиного польоту / С. Луцкова // Вільне слово. – 2000. – 4 жовт.
Про будівництво Свято-Покровського кафедрального собору в м. Рівне.
Новий собор у Ровно // Зміна. – 1991. – 16 квіт. – [фото].
Про початок будівництва Покровського кафедрального собору УАПЦ. Архітектор – В. Ковальчук.
Панасенко О. Покровський собор : хто контролює витрачання наших грошей / О. Панасенко // Рівне вечірнє. – 1999. – 26 листоп. – С. 3.
Будівництво і фінансування Покровського собору в м. Рівне.
Погонська В. Це моє місто... а це в ньому я! / В. Погонська // Сім днів. – 2010. – 9 груд. – С. 16.
Про архітектора Віктора Ковальчука. За його проектом був побудований Свято-Покровський собор у Рівному.
Свято-Покровський кафедральний собор (2001-2016 рр.)
До Рівного [у Свято-Покровський кафедральний собор] привезли мощі Меркурія Бригинського // Рівненська газета. – 2014. – 3 лип. – С. 3.
Добрий пастир / упоряд.: С. П. Думенко, С. М. Чокалюк. – К., 2007. – 319 с.
Про життя та пастирську діяльність митрополита Рівненського і Острозького Даниїла (Чокалюка).
Дорога до храму : [Свято-Покровський собор м. Рівне] // Рівненщина туристична : екскурсійні маршрути / уклад.: Я. Гаврилова, В. Кілянчук. – Рівне, б. р. – С. 4.
Зеленчук В. Постав величний храм / В. Зеленчук // Провінційна газета. – 2001. – 18 жовт.
Освячення Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ КП у Рівному.
Кричильський С. Роде наш красний… / С. Кричильський // Волинь. – 2000. – 26 трав. – С. 7.
Про священика Свято-Покровського собору о. Юрія.
Кундюк В. Терниста дорога архімандрита Мефодія [Сибіковського] / В. Кундюк // Духовна нива. – 2014. – № 5 /січ./. – С. 5.
У рівненському Свято-Покровському кафедральному соборі відбулася презентація третьої книги Олександра Кулика «Терниста дорога» про життєвий шлях і пастирську діяльність архімандрита Мефодія (Сибіковського).
Маскура І. Гордо вознісся в небо / І. Маскура // Нова Волинь. – 2001. – 18 жовт.
Освячення Престолу Свято-Покровського собору УПЦ КП у Рівному.
Місто дивної долі: Рівне очима хроністів та письменників : дайджест / ред.-упоряд. Л. Рибенко. – Рівне: Волин. обереги, 2009. – 80 с
Мощі святого Меркурія у Рівному [в Свято-Покровському кафедральному соборі] : 14 випадків зцілення за тиждень // Рівненська газета. – 2014. – 17 лип. – С. 3.
Наглюк О. Свято-Покровський собор – центр духовного єднання [у Рівному] / О. Наглюк // Демократична Україна. – 2001. – 12 жовт.
Освячення Хреста Покровського собору [у Рівному] // Волинь. – 1995. – 10 лют.
Пащук І. Не святі храми споруджують / І. Пащук // Робітнича газета. – 1992. – 19 трав.
Пащук І. Свято-Покровський кафедральний собор у Рівному – велична будова в роки незалежності України / І. Пащук // Волинська ікона: дослідження та реставрація : матеріали 12 міжнар. наук. конф. м. Луцьк, 27-28 жовт. 2005 р. – Луцьк : Надстир’я, 2005. – Вип. 12. – С. 148-149.
Православ’я на Рівненщині : корот. хронолог. довід. : ювілейне вид. до 100-ліття Рівнен. єпархії / уклад. Г. Бухало. – Рівне : Азалія, 1991. – 24 с.
Рівненщина туристична : путівник / авт.-упоряд. Н. Борець-Струк, О. Матвійчук. – К. : Світ успіху, 2007. – 384 с.
Міститься фото та інформація про Свято-Покровський собор – С. 17, 22.
Рівнян вітав із Покровою Святійший Філарет // Вільне слово. – 2013. – 15 жовт. – С. 1.
«Святий великомученику і цілителю, Пантелеймоне, моли Бога за нас» // Духовна нива. – 2016. - № 8 /серп./. – С. 7.
У Свято-Покровському кафедральному соборі Рівного знаходиться частка мощів святого великомученика й цілителя Пантелеймона. Щовівторка мощі святого виносяться з вівтаря й перед ним відправляється акафіст, або молебень до святого цілителя. Всі віруючі мають можливість помолитися і прикластися до великої православної святині.
Свято-Покровський собор [Рівного] на монеті // Волинь. – 2008. – 3 жовт. – С. 11.
Бухало Г. Свято-Покровський собор у Рівному / Г. Бухало. – Рівне, 2001. – 5 с.
Сирота І. Рівнезнавство : мала ілюстр. енцикл. / І. Сирота. – вид. 2-ге, випр. та доп. – Рівне, 2008. – 115 с.
Інформація про Свято-Покровський собор – с. 57.
Талант із Божою іскрою: Лаворик О. Р. – художник, іконописець Рівненщини [Електронний ресурс] / КЗ «Рівнен. обл. універс. наук. б-ка» ; упоряд. : Н. Оксанич, А. Хамедюк ; загал. ред., ред. текс. та бібліогр. матеріалів О. Промська. – (190 файлів : 807 МБ). – Рівне : [б. в.], 2015. – 1 эл. опт. диск (CD-R). – (Відомі люди Рівненщини. Цифрові колекції)
Електронне видання відкриває серію «Відомі люди Рівненщини. Цифрові колекції», започатковану Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою у 2015 році. Колекція представляє інформацію про життєвий і творчий шлях художника, іконописця Олександра Лаворика, уродженця села Рясники Гощанського району, автора копії ікони Божої Матері «Одигітрія Дорогобузька», яка знаходиться в Свято-Покровському соборі.
Творив добро на цій землі // Волинь. – 2009. – № 26 /спецвип./. – C. 8.
Про голову Рівненської обласної організації Української Народної Партії, Кошового отамана Українського козацтва «Волинська Січ», члена Вищої церковної ради УПЦ КП, старосту Свято-Покровського Собору міста Рівне Василя Червонія (1958-2009).
Торжество Покрови Пресвятої Богородиці у Рівному [в Свято-Покровському кафедральному соборі] // Духовна нива. – 2016. – № 10 /жовт/. – С. 1.
У Рівному зустріли мощі святителя Спиридона [Тримуфунтського] // Рівненська газета. – 2014. – 4 груд. – С. 3.
Червоній В. Наш храм / В. Червоній // Волинь. – 2001. – 28 верес.
Розмова з головою парафіяльної ради Свято-Покровського собору, народним депутатом України Василем Червонієм про освячення храму та завершення його будівництва.
Шевцова О. Новостворена прикраса Свято-Покровського собору / О. Шевцова // Волинь. – 2003. – 17 жовт. – С. 6.
Викладення мозаїкою образів Волинських Святих на аркаді з трьох арок художником-мозаїстом-монументалістом з Рівного, членом Спілки художників України В. М. Наумцем до свята Покрови і дня м. Рівне.
Шесталюк Ю. Собору – митру, фундатору – орден / Ю. Шесталюк // Вісті Рівненщини. – 2005. – 5 серп. – С. 3.
З нагоди 10-літнього ювілею Свято-Покровського собору владика Даниїл приїхав у Рівне з високими нагородами церкви.
Як собор знову став собором // Сім днів. – 2013. – 22 серп. – С. 12-13.
З історії Свято-Воскресенського та Свято-Покровського соборів, що у Рівному.
Чудотворні ікони
Адамчук Н. У [Рівному в] Свято-Покровському соборі знову замироточила ікона [Одигітрія Дорогобузька] / Н. Адамчук // Вільне слово. – 2014. – 8 лип. – С. 5.
Данилюк О. У Рівному жінка зцілилась від раку біля чудотворної ікони [Одигітрії Дорогобузької] / О. Данилюк // Рівненська газета. – 2014. – 2 жовт. – С. 2.
У Рівному хвора жінка зцілилась від тяжкої хвороби приклонившись до ікони Одигітрії Дорогобузької у Свято-Покровському кафедральному соборі.
Данилюк О. У Рівному замироточила ікона Пресвятої Богородиці / О. Данилюк // Рівненська газета. – 2013. – 25 лип. – С. 1, 11.
У Рівненському Свято-Покровському кафедральному соборі замироточила ікона Божої Матері «Одигітрія Дорогобузька».
До Рівного прибуде чудотворна ікона [Пресвятої Богородиці «Дубинська»] // Рівненська газета. – 2015. – 19 берез. – С. 11.
21-30 березня 2015 р. у Свято-Покровський кафедральний собор Рівного прибуде мироточива чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Дубинська». З давніх часів Дубинська ікона Пресвятої Богородиці належала до сімейних святинь роду князів Острозьких.
За зціленням – до чудотворної Пресвятої Богородиці «Дубинська» // Рівне Експрес. – 2015. – 12 берез. – С.1.
У Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівного з 21 по 30 березня 2015 р. перебуватиме мироточива чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Дубинська», яка належала із давніх давен до сімейних святинь князів Острозьких.
Ікону, що зцілює, привезуть до Рівного // Рівненська правда. – 2015. – 12 берез. – С.1-2.
21-30 березня 2015 р. у Свято-Покровський кафедральний собор Рівного прибуде мироточива чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Дубинська», яка з давніх часів належала до сімейних святинь роду князів Острозьких.
У Рівному зустріли мощі святителя Спиридона [Тримуфунтського] // Рівненська газета. – 2014. – 4 груд. – С. 3.
У Свято-Покровський собор Рівного привезли ікону з часточкою мощів святителя Спиридона Тримуфунтського.
Цимбалюк Є. Замироточила «Одигітрія Дорогобузька», що бере свій початок із княжих часів / Є. Цимбалюк // Вільне слово. – 2013. – 30 лип. – С. 7.
У Рівному в Свято-Покровському соборі ікона Пресвятої Богородиці «Одигітрія Дорогобузька» суцільно покрилася миром.
Недільна школа
15-річчя центру духовного росту дітей // Духовна нива. – 2015. – № 9 /верес./. – С. 8.
Недільна школа Свято-Покровського кафедрального собору Рівного відзначила 15-річчя.
Камінський В. «Воскресіння духу» представили у Покровському соборі / В. Камінський // Рівненська правда. – 2013. – 3 трав. – С. 2.
У недільній школі при Рівненському Покровському кафедральному соборі відбулася презентація книги «Воскресіння духу».
Коломійчук М. Випуск у недільній школі / М. Коломійчук // Духовна нива. – 2016. – № 6 /черв./.
Про сьомий випуск вихованців недільної школи «Премудрість Божа» Свято-Покровського кафедрального собору Рівного.
Непомняща А. Досвідом роботи ділилися вчителі недільних шкіл / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2015. – 20 листоп. – С. 14.
Про перший науково-практичний семінар для викладачів недільних шкіл Рівненщини «Духовно-моральне виховання молодого покоління» на базі недільної школи Свято-Покровського кафедрального собору у Рівному.
Непомняща А. Недільних шкіл різдвяні передзвони / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2016. – 22 січ. – С. 9.
У Свято-Покровському соборі м. Рівне відбувся Фестиваль вертепів недільних шкіл Рівненської єпархії Української Православної церкви Київського патріархату «Різдвяні передзвони».
Музичні свята та фестивалі
Мошняга Л. «Різдвяні піснепіви» прийшли до нас [у Рівне] дванадцятий раз / Л. Мошняга // Сім днів. – 2016. – 14 січ. – С. 3.
Непомняща А. Дитяче свято, важливе для всіх / А. Непомняща // Льонокомбінат. – 2016. – 3 черв. – С. 8.
Про фестиваль «Я – дитина Божа», присвячений Міжнародному дню захисту дітей і організований Недільною школою Свято-Покровському собору.
Непомняща А. Фестиваль дитячої творчості «Я – дитина Божа» / А. Непомняща // Духовна нива. – 2016. – № 7 /лип./. – С. 6.
Сенченко Л. Славимо Різдво Христове / Л. Сенченко // Сім днів. – 2003. – 24 січ. – С. 10.
Про святкове дійство у Свято-Покровському соборі, яке зібрало у святому храмі духовні та світські хорові колективи Рівненської області.
Свято-Покровський кафедральний собор у світлинах
Мізерний А. Запрошує Рівненщина=Rivnenschyna invites : фотоальбом / А. Мізерний. – Рівне, 2009. – 215 с.
Фото Свято-Покровського собору у Рівному.
Рівне в мистецтві художників 18-21 ст.=Rivne in the art of painters 18-21 century [образотворчий матеріал] : альбом / фото: О. Харват, В. Луц. – Київ : Адеф-Україна, 2015. – 136 с.
Фото полотен художників В. Гвоздинського та М. Горєлова Свято-Покровського собору у Рівному – С. 111, 112.
Харват О. Рівне. На межі тисячоліть [образотворче видання] : [фотоальбом] / О. Харват. – Рівне : О. Харват, 2008. – 136 с.
Фото та інформація про Свято-Покровський собор – С. 77.
Харват О. Я люблю своє місто [образотворче видання] : [фотоальбом] / О. Харват. – Рівне : О. Харват, 2008. – 142 с.
Фото Свято-Покровського собору у Рівному – С. 12, 16, 63, 94, 130, 131, 133.
Інтернет-ресурси
Свято-Покровський кафедральний собор [Електронний ресурс] // Рівненська єпархія УПЦ Київського Патріархату : сайт. – Режим доступу: http://rivne-cerkva.rv.ua/sobory/sobor-pokrova.html. – Назва з екрана.
Покровський собор (Рівне) [Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Покровський_собор_(Рівне). – Назва з екрана.
Рівненський архітектор Віктор Ковальчук збудував один з найвищих храмів в Україні [Електронний ресурс] // ОГО : сайт. – Режим доступу: http://ogo.ua/articles/view/2011-04-21/27959.html. – Назва з екрана.
Храми Рівного : [розклад богослужінь] [Електронний ресурс] // Рівне вечірнє : сайт. – Режим доступу: http://rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=041976. – Назва з екрана.
Покровський кафедральний собор, Рівне [Електронний ресурс] // UA.IgotoWorld.com – туристичний портал про Україну : сайт. – Режим доступу: http://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/69949_pokrovskiy-kafedralnyy-sobor-rovno.htm. – Назва з екрана.
Свято-Покровський кафедральний собор (Рівне) [Електронний ресурс] // wikimapia: карта, створювана вами : сайт. – Режим доступу: http://wikimapia.org/188262/uk/Свято-Покровський-кафедральний-собор. – Назва з екрана.
Як у Рівному Свято-Покровський кафедральний собор престольне свято відзначав [Електронний ресурс] // Новини по-рівненськи : сайт громадської журналістики. – Режим доступу: http://tomat.rv.ua/yak-u-rivnomu-svyato-pokrovs-ky-j-kafedral-ny-j-sobor-prestol-ne-svyato-vidznachav/. – Назва з екрана.
У кафедральному соборі УПЦ КП в Рівному мироточить ікона «Одигітрія Дорогобузька» [Електронний ресурс] // Релігія в Україні : сайт. – Режим доступу: http://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/22580-u-kafedralnomu-sobori-upc-kp-v-rivnomu-mirotochit-ikona-odigitriya-dorogobuzka.html. – Назва з екрана.
Фестиваль «Я – дитина Божа» у Рівному. Недільна школа Покровського собору [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=_FkfuS5Wyqw. – Назва з екрана.
Різдвяне Богослужіння у Покровському соборі [Електронний ресурс] // YouTubeua : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=BGNncC22QlE. – Назва з екрана.
Людмила Степанюк
усі виставки »