Положення про обласний щорічний конкурс «Краща книга Рівненщини»


1. Загальні положення

1.1. Обласний щорічний конкурс «Краща книга Рівненщини» (далі – Конкурс) засновано ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».

1.2. Основними завданнями Конкурсу є виявлення кращих видань місцевих авторів; виховання культури читання та любові до книги серед дітей та молоді.

1.3. Конкурс проводиться щороку в рамках реалізації обласної програми розвитку культури Рівненської області.

1.4. Головним координатором підготовки та проведення Конкурсу є ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», яке здійснює організаційне, методичне, консультативне та інформаційне забезпечення проведення Конкурсу.

1.5. Співорганізатори Конкурсу: управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради, комунальний заклад «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради, комунальний заклад «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради, публічні бібліотеки області, обласні відділення Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки письменників України, Національної спілки художників України, Рівненське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка, інші громадські організації, які додатково можуть встановлювати свої премії та призи.

1.6. Для організації та проведення Конкурсу створюється Організаційний комітет (далі – Комітет) із відповідальним секретарем, який бере участь у засіданнях Комітету без права голосу. Комітет діє на громадських засадах. Комітет очолює голова. Персональний склад Комітету затверджується управлінням культури і туризму Рівненської облдержадміністрації.

1.7. Для визначення книг-переможців Конкурсу створюється Журі, до складу якого входять науковці, письменники, художники, відомі громадські та культурні діячі краю. Робота Журі здійснюється на громадських засадах. Склад Журі затверджується щороку Комітетом Конкурсу. 

1.8. Фінансування Конкурсу здійснюється за кошти співорганізаторів та інших джерел.

 

2. Номінації Конкурсу

2.1. Конкурс проводиться за такими номінаціями:

- «Краще історико-краєзнавче видання»;

- «Краще довідкове видання»;

- «Краще видання з мемуаристики та документалістики»;

- «Краще прозове видання»;

- «Краща поетична збірка»;

- «Краща книга для дітей»;

- «Краща книга для юнацтва та молоді»;

- «Кращий літературний дебют»;

- «Краще поліграфічне видання»;

- «Краще художнє оформлення книги».

2.2. Номінації не є сталими та можуть змінюватися кожного року за рішенням Журі Конкурсу.

2.3. За рішенням Журі можуть призначатися спеціальні призи.

 

3. Умови, строки та порядок Конкурсу

3.1. Участь у конкурсі беруть книги: історико-краєзнавчі дослідження, науково-популярна, пізнавальна література, біографічні дослідження, присвячені видатним діячам науки і культури, мемуари, поетичні та прозові твори, довідкові видання місцевих авторів та видавництв без обмежень за роком видання.

Конкурсний відбір триває з 1 лютого попереднього року до 1 лютого поточного року. У цей період бібліотеки області, члени Журі виявляють кращі друковані видання Рівненщини.

3.2. Перелік книг-номінантів у номінаціях «Краще прозове видання», «Краща поетична збірка», «Краща книга для дітей», «Краща книга для юнацтва та молоді» формується за результатами опитування читачів у відповідному періоді. Матеріали про проведення опитування передаються центральними бібліотеками ТГ до Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки до 1 лютого кожного року.

3.3. Перелік книг-номінантів у номінаціях «Краще історико-краєзнавче видання», «Краще довідкове видання», «Краще видання з мемуаристики та документалістики», «Кращий літературний дебют», «Краще поліграфічне видання», «Краще художнє оформлення книги» формується членами Журі Конкурсу.

Журі може розглядати подання-рекомендації від наукових рад, окремих науковців та використовувати їх під час прийняття рішення про відзначення. 

3.4. Виявлення кращих книг у номінації «Краща книга для юнацтва та молоді» покладається на Комунальний заклад «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради. Перелік книг-номінантів передається на розгляд Журі Конкурсу.

3.5. Виявлення кращих книг у номінації «Краща книга для дітей» покладається на Комунальний заклад «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради. Перелік книг-номінантів передається на розгляд Журі Конкурсу.

3.6. Остаточне визначення переможців здійснюється відкритим голосуванням членів Журі. Якщо в будь-якій з номінацій не виявлено гідного видання, організатори Конкурсу можуть не визначати переможця цієї номінації. Журі може вводити додаткові номінації у поточному році.

3.7. Члени Журі не беруть участь у голосуванні щодо проєктів, у створенні яких вони брали участь.

 

4. Обов’язкові критерії оцінки книг-номінантів: наявність позитивних відгуків читачів про книги; актуальність тематики видання; суспільна значущість; багатство літературно-художніх засобів; оригінальність форми; професійний рівень; індивідуальність стилю; належний рівень редакційно-видавничої підготовки; якість поліграфічного виконання; художнє оформлення; належний рівень підготовки ілюстративного матеріалу.

 

5. Підбиття підсумків Конкурсу

5.1. Офіційне оголошення результатів Конкурсу та нагородження переможців відбувається щороку у межах відзначення Всесвітнього дня книги та авторського права 23 квітня.

5.2. Автори, укладачі, художники книг-переможців Конкурсу нагороджуються дипломами та призами.

5.3. Підсумки Конкурсу оприлюднюються в засобах масової інформації, на офіційних сайтах ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», публічних бібліотек області, обласної ради та обласної державної адміністрації. За підсумками Конкурсу щороку видається плакат «Краща книга Рівненщини», який розповсюджується серед бібліотек області.


Бібліотека року 2023

Бібліотека року 2023

Книжковий форум Рівненщини

Книжковий форум Рівненщини

Хаби цифрової освіти

Хаби цифрової освіти

Проєкт «#Марія90»

Проєкт «#Марія90»

Знаменні та пам'ятні дати Рівненщини

Знаменні та пам'ятні дати Рівненщини

Історична Волинь

Історична Волинь

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Аудіоподкасти. «Мемуари у вусі»

Аудіоподкасти. «Мемуари у вусі»

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції