Переможці обласного конкурсу "Краща книга Рівненщини" 2017 року


«Краща поетична збірка»

Viktorija-Samchuk

 Самчук В. Тобі емоції справжні : поезії / Вікторія Самчук. – Рівне : Волин. обереги, 2014. – 122 c.

У другій поетичній збірці В. Самчук «Тобі емоції справжні» вашій увазі пропонуються вибрані поезії за період з 2007 по 2014 роки, поділені за тематикою на 5 розділів. Лейтмотивом творчого доробку стало прагнення поділитися з читачем найсокровеннішим – любов'ю, відвертістю, щирістю, довірою, зробити читача співучасником і співтворцем великої радості і насолоди.

«Краще прозове видання»

Zoja-Didych

Дідич З. Фіалки тюремних мурів : повість про кохання / Зоя Дідич. – Рівне : Лапсюк В. А., 2014. – 140 c.

Це повість про кохання. Події відбуваються в 50-х роках минулого століття на Свердловщині. Їх відділяли одне від одного зони – чоловіча, жіноча та й це не завадило їм пронести жагуче почуття крізь роки та події.

 «Краще видання з мемуаристики»

Petro-Soltys

Солтис П. 370 днів у камуфляжі (записки артилериста) / Петро Солтис. – Острог ; Здолбунів : Вид-во Нац. ун-ту «Остроз. акад.», 2016. – 327 с.

Книга написана на основі щоденника, у якому артилерист 44-ї бригади Збройних Сил України записував складні моменти тяжкого іспиту сучасного українського воїна, реальний стан та положення речей в нашій армії, героїчну оборону рідних рубежів Вітчизни простими українськими хлопцями проти ненаситних загарбників.

Незважаючи на всю гостроту та болючість описаного на сторінках книги, її наскрізна тема — боротьба і прагнення до змін, а ще — віра в те, що в цій боротьбі Україна обов'язково вистоїть.

«Краще видання з документалістики»

Rivnenska-gimnazija

Рівненська гімназія. 1839-1921. Історія. Спогади. Документи / упоряд. Віктор Луц, Ольга Морозова. – Рівне : Дятлик М., 2014. – 340 с.

У виданні зібрано малодоступні публікації та документи з історії Рівненської гімназії (1839-1921 рр.). Матеріали збірника охоплюють майже столітній період існування навчального закладу від передумов його становлення до припинення його існування.

Окрему частину додатків становить добірка архівних документів, планів і фотографій з фондів Державного архіву Рівненської області, що розкривають головні етапи в історії Рівненської гімназії.

«Краще довідкове видання»

Volodymyr-Borschevych

Борщевич В. Волинський пом’янник / Володимир Борщевич. – Рівне : Рівн. друк., 2004. – 408 с. : фотогр.

У книзі вміщено біографічні нариси та інформації про православних єпископів, священиків, дияконів, ченців і черниць, церковнослужителів та церковно-громадських діячів Волині - жертв тоталітарних режимів ХХ століття. На основі невідомих та маловідомих документів і матеріалів, спогадів повертаються із забуття імена сотень мучеників та сповідників волинської землі.

«Краще видання для юнацтва та молоді»

Ira-Melnyk

Мельник І. Вікна. Кн. 1: поезії / Ірина Мельник. – Львів : Джезва, 2016. – 104 c.

Тут, у цій книжці, живуть вірші про любов і про війну, про дитинство і старість, про щастя і горе. їх можна просто читати — і ними можна милуватися, як одухотвореною, натхненною красою. Яка таки рятує світ — щодня.

«Краще видання для дітей»

ELVIRA

Лимич А. Ельвіра в Країні Котів / Анна Лимич. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 120 c.

Книга «Ельвіра в Країні Котів» містить пізнавально-фантастичні оповідання, розраховані на сімейне читання і спрямовані допитливим дітям та їхнім батьках.

«Краще історико-краєзнавче видання»

Українська рівненська гімназія

Доброчинська В. Рівненська українська гімназія (1923-1939 рр.) : культур.-освіт. феномен на тлі доби / Валентина Доброчинська. – Рівне : Дятлик М. С., 2016. – 224 c.

У пропонованій монографії досліджено етапи створення та діяльності Рівненської української приватної гімназії в умовах Другої Речі Посполитої. Відтворено атмосферу національно-духовного піднесення в суспільно-політичному житті волинського краю, показано активізацію в боротьбі за українізацію шкільництва та самоорганізацію української спільноти.

Висвітлено засади навчально-виховного процесу освітнього закладу та проаналізовано діяльність педагогічної еліти. Розкрито участь учителів гімназії в роботі культурно-просвітницьких товариств, простежено життєві шляхи вчителів і проаналізовано їх внесок у закладання фундаменту знань та духовності, формування моральних цінностей і патріотичних переконань учнівської молоді. Показано постаті окремих вихованців гімназії, які зберегли й крізь життя гідно пронести дух національного відродження.

«Кращий літературний дебют»

Франків

 

Франків Є. 15 мільйонів хвилин : зб. поезій / Євген Франків. – Рівне : Мистецькі грані, 2015. – 132 c.

Вірші, що змушують задуматись, допомагають посміхнутись та надихають – все це «15 мільйонів хвилин».

«Краща книга про село, місто чи селище на Рівненщині»

Derman

Галабурда Ю. Дермань в новітній історії / Юрій Галабурда. – Рівне : Дятлик М. С. 2014. – 296 с.

У книзі органічно поєдналися історичні екскурси й розлогі описи місцевості, спогади дерманців різних поколінь й художньо-публіцистичні роздуми, етнографічні розвідки й фотоілюстрації з поясненнями, додаток «Вперше з-поміж дерманців» та авторська «Поема про Дермань». Видання досить солідне - понад триста сторінок.

«Краща книга місцевого автора, видана за межами області»

Karajimy-na-Volyni

Шабаровський В. Караїми на Волині : штрихи до портрета загадкового народу / Володимир Шабаровський. – Луцьк : Твердиня, 2013. – 252 c.

Наводяться маловідомі дані про заснування, життя і побут караїмських громад у Волинському краї, розповідається про видатних караїмських діячів родом з Волині. Чимало сторінок присвячено розповіді про місце караїмського етносу і караїмського віровизнання у світі. Автор вводить до наукового обігу раніше невідомі джерела і факти, подає власні переклади з гебрайської та караїмської мов.

«Краще поліграфічне видання»

Tetana-Lukasevych

Тетяна Лукашевич. Гобелен. Батик / упоряд. та фотогр.: Олександр Харват. – Рівне: Харват О. М., 2016. – 84 с. : фотоіл.

Видання присвячене творчому доробку рівненського майстра художнього текстилю, члена Національної спілки художників України Тетяни Лукашевич. До альбому увійшли гобелени, батики, ліжники, зразки експериментального формотворення.

«Краще художнє оформлення книги»

Мура гламура

Лимич А. Мура-Гламура : вірші для дошк. та дітей мол. шк. віку / худ. оформл. учнів Школи образотворчого мистецтва ПДМ ; викладач Олена Андреєва. – Рівне : Волин. обереги, 2016. – 31 c.

У книзі вміщені вірші для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. У них «прославлено» чорно-білу кішку письменниці – Гламуру.

«Краще видання до 100-річчя Української революції»

Давидюк

Давидюк Р. З поляками за Україну : наддніпрян. еміграція в сусп.-політ. житті міжвоєн. Волині / Руслана Давидюк. – Рівне : Дятлик М. С., 2014. – 174 c.

У книзі нарисів висвітлено участь у суспільно-політичному житті та стосунки з владою Другої Речі Посполитої уенерівської еміграції на території Волинського воєводства. Дослідження охоплює 1920-1930-і рр., включаючи проекцію на період УНР (1917-1920рр.) та період 1939-1941 рр.

Після приходу на Західну Волинь Радянської влади, українська еміграція перестала існувати  як суспільна група і політичний чинник : частина емігрантів були репресовані радянськими каральними органами, інша частина врятувалась втечею на територію, контрольовану Німеччиною.

«Краще видання до відзначення в Україні 500-річчя Реформації»

Zerna-pamjati

Зерна пам’яті. Історія церкви євангельських християн-баптистів м. Рівного (з нагоди 100-річчя) / упоряд: Людмила Шевчук. – Рівне : Дятлик М. С., 2016. – 424 с.

Книга є яскравим виявом мікроісторії, яка на прикладі окремої громади прослідковує внутрішній розвиток спільноти, її взаємозв’язок із протестантськими лідерами Європи і Америки, утворення дочірніх громад та їх становлення в окремі структури.

У виданні на основі низки документів та спогадів висвітлено історію однієї з найдавніших і найчисельніших громад християн-баптистів Рівненщини.

#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 15 жовтня

  «Менеджмент та маркетинг туризму в Україні»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 15 жовтня

  Виставка-пересторога «Сезон грибів – обережно!»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 жовтня

  Рівненщина у полум’ї Української народної революції (1917–1921 рр.)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 15 жовтня

  Виставка-інсталяція «Її величність музика». До Міжнародного дня музики

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 31 жовтня

  Вільний книгообмін «Література польською мовою»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 1 по 31 жовтня

  «Популярні аудіокниги»; «Нові надходження художньої літератури»; «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова»; «Письменники рідного краю»; «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 1 по 20 жовтня

  Виставка-вернісаж «Золоте сузір’я українського живопису». До Дня художника

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 31 жовтня

  «Краща книга Рівненщини» (2010–2017)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 31 жовтня

  «Блажен, хто може горіти …». До 120-річчя від дня народження Валер’яна Поліщука, українського письменника

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 3 по 10 жовтня

  «120 років від дня народження Луї Арагона, французького письменника, критика, громадського діяча»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 4 по 31 жовтня

  «УПА: історія нескорених»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 10 по 31 жовтня

  «Ніколаус Арндт (1928–2016) – засновник історичного товариства «Волинь» (Німеччина)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 12 по 19 жовтня

  Коментована книжкова виставка «Демократія у правовому суспільстві» (у рамках тижня європейської демократії)

  Читальна зала IV поверх

 • з 15 по 31 жовтня

  «Ринок землі в Україні: реалії сьогодення»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 31 жовтня

  «Імре Кальман. Зоряні часи оперети». До 135-річчя від дня народження угорського композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 15 по 31 жовтня

  «Ніколо Паганіні: віртуоз, масон, скрипаль диявола». До 235 річчя від дня народження італійського скрипаля, композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 15 по 31 жовтня

  Виставка-інсталяція «Її величність музика». До Міжнародного дня музики

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 15 по 31 жовтня

  «Михайло Бойчук – основоположник українського монументалізму». До 135-річчя від дня народження українського живописця

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 26 по 30 жовтня

  Виставка-довідка до Дня Незалежності Австрії

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх  Фотогалерея