Вулиця 16 Липня
З 1991 року вул. Комуністична перейменована на вул. 16 Липня, на честь прийняття Декларації про незалежність України. Ще раніше вулиця була Директорською, у 20–30-ті роки ХХ століття ім. польського генерала Галера, Ленінською, у роки німецької окупації її звали Кенінсберг штрасе. Цікаву історію має будівля № 18, де зараз знаходиться Рівненський державний базовий медколедж. У 30-ті роки ХХ століття там працювала Українська народна початкова школа імені Івана Мазепи, керував школою справжній патріот України Іван Сав’юк. Засновником школи був Степан Скрипник, визначний український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ. Нотаріальна контора Петра Міцкевича знаходилася у будинку № 6, де тепер знаходиться міграційно-реєстраційна служба Рівненської області. А ще там займалися приватною практикою лікарі О. Виноградов та Р. Могильницький. У радянський період у цьому будинку розгорнули свою діяльність міський комітет КП(б) України, згодом міський комітет комсомолу. У теперішньому двоповерховому житловому будинку містилася Рівненська українська приватна гімназія (1923–1939), про що свідчить пам’ятна дошка. Першим власником і директором гімназії був Федір Пекарський. Гімназію закінчували відомі нам особистості – А. Демо-Довгопільський, Ніл Хасевич, В. Волошин, Н. Іщук-Пазуняк. Викладачами були – Михайло Гуцуляк, о. Юрій Шумовський, Георгій Косміаді (пам’ятник якому споруджено на вул. 16 Липня).
Розповідають екскурсоводи і про будівлі Рівненської дитячої музичної школи ім. М. Лисенка, де у 20-і роки ХХ ст. знаходився оперативний відділ штабу Першої кінної армії на чолі з С. Будьонним та К. Ворошиловим, а також житловий будинок в кінці вул. 16 липня, зведений на початку ХХ століття у стилі модерн. З 1959–1986 роки в ньому знаходилася Рівненська дитяча художня школа.
Замовити екскурсію або отримати інформацію про екскурсії, які проводимуться найближчим часом можна безпосередньо у відділі обслуговування користувачів (1-й поверх бібліотеки), або за тел. (067) 360-74-27, (0362) 633-339 і на сторінках бібліотеки у соціальних мережах.