Вулиця Шкільна
Одна з найдавніших вулиць Рівного – вул. Шкільна, згадується в Акті обстеження міста за 1629 рік. Більш детальні дослідження рештків кількох будівель, які були проведені у 2003 році, свідчать про те, що забудова її розпочалася ще в Середньовіччя (XIV–XVII ст.). На сьогодні історичних об’єктів майже не залишилося. Від великої кількості синагог та молитовних будинків, які одночасно були школами для дітей, і отримала вулиця назву Шкільна.
На розі вулиць Шкільної та Замкової знаходилася головна Рівненська синагога, де зараз розміщена обласна дитяча юнацька спортивна школа для дітей та молоді «Авангард». Екскурсантів знайомлять із залом органної та камерної музики, де раніше знаходився римо-католицький костел Св. Антонія, пам’ятником Марії Несвицькій (Рівненській), засновниці міста Рівне. Цікава історія будинку за числом 69, де працювала Спілка вчителів загальноосвітніх польських шкіл, яку очолював Якуб Гофман. В цьому ж приміщенні під час війни діяла українська громадська організація «Просвіта». Під час німецької окупації вулиця носила назву – Бориса Грінченка.
Замовити екскурсію або отримати інформацію про екскурсії, які проводимуться найближчим часом можна безпосередньо у відділі обслуговування користувачів (1-й поверх бібліотеки), або за тел. (067) 360-74-27, (0362) 633-339 і на сторінках бібліотеки у соціальних мережах.