Новини та події

Обладнання для людей з вадами зору та незрячих

Відбулася  презентація тифлотехнічного обладнання (тифлоплеєра  Plextalk Linio), переданого бібліотеці проектом «TifloCenter». Вартість приладу оплатило Посольство США в Україні.

12.09.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1559 | Коментарі
Рельєфно-крапкове письмо сліпих

Рельєфно-крапкове письмо сліпих. Шрифт Л. Брайля : підручник : для студ. ВНЗ, які навчаються за напрямом підгот. "Корекційна освіта. Тифлопедагогіка" / за ред. Є. П. Синьової. - К. : Кафедра, 2012. - 280 с.

Матеріали підручника розкривають історичні аспекти виникнення писемності для сліпих, специфічні особливості читання, письма та утворення рельєфно-крапкових знаків за системою Л. Брайля, психологічні механізми розвитку дотикового сприймання, формування цілісного образу брайлівських знаків, психолого-педагогічні та методичні засади навчання рельєфно-крапковому читанню та письму шрифтом Л. Брайля людей з глибоким порушенням зору різних вікових категорій. Для студентів спеціальності "Корекційна освіта. Тифлопедагогіка і спеціальна психологія". Підручник також може бути корисним для вчителів, які працюють у школах для дітей з порушенням зору, в системі інклюзивної освіти, працівників реабілітаційних центрів, батьків, які виховують незрячих дітей.

Тетяна Рижа

01.07.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1273 | Коментарі
Виставка творчих робіт дітей із вадами зору

У віддділі мистецтв Рівненської обласної універсальної бібліотеки 20 травня 2013 року о 16.00 відбулось відкриття виставки творчих робіт декоративно-прикладного мистецтва "Я бачу світ… " учнів Клеванської школи-інтернат для слабозорих.

Відкрила виставку директор школи Фалко Ж. В., відзначивши майстерність юних талантів та їх наставників, які представили свої роботи глядачам.

 Продовжили презентацію виставки вихованці різноманітними літературно-музичним композиціями, танцювальною постановкою та акробатичним номером.

Присутні мали нагоду побачити як шляхом мистецтва дитина прагне відобразити своє внутрішнє бачення та відчуття навколишнього світу.

Виставка цікава своїм різноманіттям та техніками виконання: художнє моделювання, різьба по дереву, вишивка, бісероплетіння, в'язання, живопис та вироби із соломи та ін.
21.05.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1515 | Коментарі
Інформаційна та інфраструктурна доступність для людей з інвалідністю

19 квітня відбувся семінар-тренінг «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності людей з інвалідністю і правові аспекти її вирішення».

Перша частина тренінгу проходила у приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації для представників органів влади, установ та організацій. Увага приділялася проблемі пошуку та забезпечення шляхів ефективного захисту, відстоювання прав на інформаційну та інфраструктурну доступність та індивідуальну мобільність особам з інвалідністю. Обговорювалися питання вулично-дорожньої інфраструктури міста, транспорту, банківських та фінансових установ, доступності до інформації та навчального процесу, а також доступності в отримані соціальних послуг, зокрема реабілітаційних послуг та послуг, пов’язаних з наданням правової допомоги, а також створення пріоритетної для людей з вадами зору послуги супроводу, без якої їхня мобільність майже неможлива. На семінарі було презентовано обладнання, яке допомагає орієнтуватися в навколишньому середовищі людям з вадами зору (внутрішнє та зовнішнє озвучення).

Присутнім було продемонстровано фільм «Другие люди» (російського режисера Олександра Монтова).
22.04.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1651 | Коментарі
Благодійна акція «Мова – ключ до спілкування»

З 14 березня стартує благодійна акція «Мова – ключ до спілкування» для людей з вадами здоров’я.

В рамках якої відбудеться безкоштовне навчання по вивченню англійської, словацької та польської мов. Учасники матимуть змогу вивчати обрану ними мову за спеціальною методикою і в кінцевому результаті отримати базовий рівень знань.

Проводитиме навчання Войтович Тетяна Федорівна ( ГО «Обличчям до істини») та волонтери Рівного.

Поспішайте, формування груп вже розпочато! Довідки за тел. 22-21-21

13.03.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1598 | Коментарі
Зустріч із спортивною гордістю Рівненщини

.h3header {padding-top:15px}.images {padding: 2px 2px 2px 2px} .images:hover {opacity: 0.8;}

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує реалізацію проекту «Невипадкові зустрічі». В рамках даного проекту відбулась надзвичайно цікава зустріч з Яриною Матло – майстром спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів з вадами зору, учасницею Всесвітніх Ігор, чемпіонкою та рекордсменкою України, бронзовою призеркою XIII Паралімпійських Ігор в Пекіні.

На зустріч із відомою спортсменкою завітали студенти Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, Рівненського інституту Університету «Україна», Рівненського Державного гуманітарного університету.

Після показу мультимедійної презентації видатна плавчиня розповіла про свій шлях до успіху та із задоволенням відповіла на чисельні запитання молоді, дала поради та поділилася власним досвідом.
11.02.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1397 | Коментарі
Конституція шрифтом Брайля

Конституція України : (Відомості Верховної Ради України, 1996, № 30, ст. 141) : укр. мовою шрифт Брайля. – К. : Республік. будинок звукозапису та друку УТОСу, 2012. - 138 с.

Раніше дізнатися про основні закони країни незрячі люди могли лише на слух. Тепер же надрукована рельєфним шрифтом Брайля Конституція буде доступна в фонді книгозбірні. Ідея випуску таких книг належить Сніжані Кравченко, викладачеві Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Проект профінансував директор туркомплекса «Буковель» Олександр Шевченко.

Конституція дозволяє дізнатися про свої права і обов'язки з Основного Закону України.

Бібліотекар центру «Інтернет-окуляр» Тетяна Рижа

21.01.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1419 | Коментарі
УТОГ в гостях у бібліотеки

Рівненська обласна бібліотека продовжує співпрацю з Рівненським Будинком культури українського товариства глухих (УТОГ) спрямовану на різнофункціональне задоволення інформаційно-культурних потреб людей з вадами слуху та членів їх родин.

З метою поширення інтересу до книги 20 січня бібліотека провела для дітей зі зниженим слухом пізнавально-розважальне заняття. Особливе захоплення викликав перегляд анімаційного мультфільму «Про пригоди Моріса Лесмора в фантастичному світі книг». Цікаво була проведена екскурсія по бібліотеці, дітей було познайомлено з виставками : «Барви Полісся», «Державотворчий потенціал української Соборності», «Подорож у світ орігамі», а також правилами користування бібліотекою..

Бібліотекар Рижа Т.

21.01.2013 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1450 | Коментарі
Прес-конференція

23 травня відбулася прес-конференція присвячена перемозі Рівненської державної обласної бібліотеки на Ярмарку бібліотечних інновацій (м. Київ).

21 – 22 травня 2012 року у Києві відбувся Ярмарок бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади».

За підсумками Всеукраїнського відбору спеціалісти Рівненської державної обласної бібліотеки були запрошені взяти участь у секції "Рівні можливості та громадське здоров'я" з проектом "Публічна бібліотека – бібліотека рівних можливостей (послуги людям з вадами зору та слуху)". Серед спеціальних бібліотечних послуг для цієї категорії користувачів отримання інформації, навчання роботі із комп’ютерними технологіями та організація дозвілля.

Уже більше 7 років бібліотека у співпраці з Секцією "Бібліотечні послуги людям з обмеженими фізичними можливостями" готує та видає інформаційний бюлетень для людей з особливими потребами "Інва.net", електронна версія якого доступна на сайті бібліотеки. Упродовж останніх двох років бібліотека сформувала колекцію аудіокниг, які доступні у відділі абонемента. Із 2012 року реалізовується проект "Створення аудіопідкастів для незрячих на сайті РДОБ". Аудіофайли готуються бібліотечними спеціалістами та записуються на місцевій студії звукозапису. Аудіопідкасти оновлюються щотижня та представлені в кількох рубриках "Здоров'я", "Мистецтво", "Сучасна література", "Цікаво знати", "Аудіокниги", "Повір у себе".
23.05.2012 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 1768 | Коментарі
Біла тростина – символ сліпоти

15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини, або День сліпих. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом сліпих та сліпоти.
18.10.2011 | Інтернет-окуляр | Прочитано: 2458 | Коментарі
#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 30 грудня

  «Великий мрійник»: до 90-річчя від дня народження Олеся Бердника, українського письменника, філософа, громадського діяча

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 15 січня

  «Страви різдвяного столу»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 січня

  «Економіка України: тенденції розвитку»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 січня

  «Різдвяні подарунки своїми руками»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 січня

  «Чарівні казки Нового року»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Рівненщина у полум’ї Української народної революції (1917–1921 рр.)

  Відділ краєзнавчої літератури IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «До власного літературного слова я йшов усе життя»: до 80-річчя від дня народження Андрія Содомори – українського перекладача, письменника, науковця

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Новорічні вироби своїми руками»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 січня

  «Вільний книгообмін»; «Популярні аудіокниги»; «Нові надходження художньої літератури»; «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова»; «Письменники рідного краю»; «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Святкові страви на новорічному та різдвяному столі»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 січня

  Краща книга Рівненщини

  Відділ краєзнавчої літератури IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Енергетика України: сучасний стан та перспективи на майбутнє»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Рекомендує бібліотекар»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Коментована книжкова виставка «125 років від дня народження Миколи Куліша (1892–1942)»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 31 січня

  «Сільськогосподарська продукція – стимул інвестиційного розвитку аграрного сектору»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Виставка-інсталяція «Новорічні передзвони»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 31 січня

  «Вічність на дотик»: до 70-річчя письменника Сергія Рачинця

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 31 січня

  Січень: письменники ювіляри: Галина Журба (1888–1979); Василь Галета (1928–1988); Ольга Ткачук (1913–1983); Юрій Горліс-Горський (1898–1946)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 2 по 31 січня

  Коментовані книжкові виставки до ювілейних дат українських письменників Василя Стуса, Володимира Сосюри

  Читальна зала IV поверх

 • з 3 по 22 січня

  «Різдвяні свята в Україні: звичаї та обряди»

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 3 по 17 грудня

  Виставка-ювілей «Прозріння та розчарування поета»: до 220-річчя від дня народження німецького поета Генріха Гейне

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 3 по 31 січня

  «Різдвяні мотиви у творчості українських композиторів і живописців»

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 14 по 28 грудня

  Виставка-історія. Прижиттєві видання творів Ю. Словацького, Ю.-І. Крашевського, А. Міцкевича

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 3 по 31 січня

  «Андріано Челентано – улюбленець радянських жінок»: до 80-річчя від дня народження італійського співака, кіноактора і композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 15 по 30 грудня

  Виставка-кросворд «Святитель Микола Чудотворець»

  Читальна зала IV поверх

 • з 20 по 29 грудня

  Персональна виставка «Вшановуємо лауреатів! Джон Сте́йнбек – лауреат Пулітцерівської премії за роман «Грона гніву»: до дня народження письменника

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх  Фотогалерея