Новини та події

День пам’яті жертв Голодоморів

У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Голодомор – це окремий період в історії України, важкий період, коли людям нічого було їсти. Влада відбирала все до останньої крихти, робила все можливе аби Україна не була незалежною, не відділилася від радянського режиму.
65 років від дня народження Михайла Дубова – українського поета

23 листопада 65 років від дня народження Михайла Дубова – українського поета родом з Рівненщини.
85 років від дня народження Костянтина Литвина

10 вересня - 85 років від дня народження Костянтина Марковича Литвина – живописця, педагога, члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України, голови правління Рівненської обласної організації Спілки художників України у 1990–1998 рр.
20 років тому біля Свято-Воскресенського собору було встановлено відновлену колону Божої Матері

20 років тому неподалік Свято-Воскресенського собору було встановлено скульптуру Божої Матері. Не дивлячись на те, що пам’ятний знак був встановлений у 2003 році, він має давнішу історію.
575 років від часу першої писемної згадки про село Козин Дубенського району (1448)

Перша згадка про село Козин в «Историко-статистическом описании церков и приходов Волынской епархии» датується 17 липня 1448 року. На початку XVI століття польський король Казимир IV подарував землі села руському боярину Гринькові, який прийняв прізвище пана Козинського. Після його смерті спадкоємцями стали його сини.
150 років тому відкрито залізничне сполучення через місто Рівне

Історія залізничного вокзалу в Рівному бере початок у травні 1873 року з відкриттям руху залізницею Київ – Брест. 15 років потому Рівне набуло статусу великого залізничного вузла.
495 років від часу першої писемної згадки про село Острожець Дубенського району (до 2021 р. – Млинівського району) (1528)

Село Острожець на Рівненщині має давню історію. Літопис розпочинається з його першої писемної згадки, яка датується 29 червня 1528 року. Острожець у різні часи був у власності родів Семашків, Кашевських, Малинських, Олізарів, останніми була родина графів Лєдуховських палац яких був красою села.
445 років тому вийшла перша відома книга Острозької друкарні – «Буквар» («Азбука») Івана Федоровича (Федорова) (1578)

Перша книга Острозької друкарні, умовно названа дослідниками «Буквар» або «Азбука» Івана Федорова (1578). Достеменно не відомо, хто був її автором. Видання складається з трьох частин: грецько-старослов’янської книги для читання, власне Букваря та Сказання чорноризця Храбра «О писменах».
30 років тому був заснований Дубенський історико-культурний заповідник (1993)

До заповідника належать унікальні пам’ятки історії та архітектури як-от: Дубенський замок, збудований у XV столітті; Луцька брама; Спасо-Преображенська церква; Синагога 16-17 століття; Свято-Юріївська церква; Монастир кармеліток; Костел бернардинів і його келії; Костел Яна Непомуки; Краєзнавчий музей; Свято-Іллінський собор та світські будівлі 18-19 століття у центральній частині міста.

Бібліотека року 2023

Бібліотека року 2023

Книжковий форум Рівненщини

Книжковий форум Рівненщини

Хаби цифрової освіти

Хаби цифрової освіти

Проєкт «#Марія90»

Проєкт «#Марія90»

Знаменні та пам'ятні дати Рівненщини

Знаменні та пам'ятні дати Рівненщини

Історична Волинь

Історична Волинь

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Аудіоподкасти. «Мемуари у вусі»

Аудіоподкасти. «Мемуари у вусі»

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції