Новини та події

Свято Трьох Королів. Традиції святкування та історія походження

Підсумковий етап різдвяних свят в Німеччині – 6 січня День Трьох Царів (Dreikönigsfest). В цей день згадують волхвів: Каспара, Мельхіора та Балтазара, які принесли дари (золото, миро, ладан) для новонародженого Ісуса.
12.01.2022 | Гете інститут | Прочитано: 24
Мартіна Баумбах. «Різдво на Бузиновій вулиці» – «книга-рецепт» до святкування Різдва!

У відділі документів іноземними мовами в рамках Національного тижня читання, відбулася презентація серії книг німецької письменниці Мартіни Баумбах про пригоди друзів на Бузиновій вулиці. Зупинилися, зокрема, на останній із чотирьох -–«Різдво на Бузиновій вулиці».
20.12.2021 | Гете інститут | Прочитано: 57
Кельнський карнавал – щорічне костюмоване свято Німеччини

«Kölle Alaaf» – вигук, яким розпочинається всесвітньо відомий Кельнський карнавал. З цієї нагоди в рамках проєкту «Бібліотека-партнер Goethe-Institut. Мова. Культура. Німеччина» у відділі документів іноземними мовами відбулася онлайн подорож, присвячена цій події, де учасниками стали учні 10 класу НВК № 4.
18.11.2021 | Гете інститут | Прочитано: 46
Віртуальна прогулянка святом ліхтарів до дня Святого Мартіна в Німеччині

Щорічно 11 листопада в Німеччині відзначають день Святого Мартіна (Martinstag) – свято доброти, милосердя та початку зими. У цей день вшановують єпископа Мартіна Турського, який присвятив своє життя допомозі бідним та знедоленим. З цієї нагоди в рамках проекту «Бібліотека-партнер Goethe-Institut. Мова. Культура. Німеччина» відбулася віртуальна прогулянка святом ліхтарів до дня Св. Мартіна в Німеччині. Учасниками стали учні 5-6 класів Тайкурівської гімназії Корнинської ТГ Рівненської області. Присутні дізналися про історію створення свята та традиції святкування.
15.11.2021 | Гете інститут | Прочитано: 49
Цей день в історії – падіння Берлінського муру

Щороку 9 листопада Німеччина відзначає падіння Берлінського муру, що стало кінцем "холодної війни" між диктатурою і демократією та знаменувало возз’єднання Німеччини. Стіна майже 30 років розділяла Німеччину на Східну і Західну. Після завершення Другої світової війни Берлін уже був розділеним містом, однак вільний рух людей тривав до 13 серпня 1961 року, бо саме в цей день розпочалося будівництво Берлінського муру. Керівництво НДР вирішило збудувати стіну, яка представляла собою укріплений кордон довжиною 155 км між Західним та Східним Берліном аби припинити масову втечу східних німців з НДР до ФРН.
05.11.2021 | Гете інститут | Прочитано: 62
Октоберфест в Німеччині або як німці п’ють пиво

Октоберфест – наймасштабніший у світі фестиваль пива, котрий занесений до Книги рекордів Гінесса, проходить у німецькому місті Мюнхені, столиці Баварії. Щороку його відвідує близько 6 млн. осіб з усього світу, які випивають близько 7 млн літрів пива.
27.10.2021 | Гете інститут | Прочитано: 43
Романтичний Мюнхен

Мюнхен – серце Баварії, столиця однойменної федеральної землі Німеччини, лежить в передгір'ях Альп, а за кількістю пам’яток мистецтва та культури Мюнхен ані скільки не поступається найстарішим містам Німеччини. В рамках проєкту «Бібліотека-партнер Goethe-Institut. Мова. Культура. Німеччина» відбулася зустріч з учасниками Рівненського обласного товариства німців Відергебурт.
27.09.2021 | Гете інститут | Прочитано: 55
Дрезден святкує день міста: караван географічних історій

Дрезден – один з найважливіших культурних центрів Німеччини, який не раз називали «Флоренцією на Ельбі». Столиця Саксонії – це не просто місто, а місто з душею, де архітектура – поезія в камені, а крім того, тут зібрані шедеври видатних майстрів, чиє мистецтво визнано в усьому світі.
20.09.2021 | Гете інститут | Прочитано: 64
Караван вражень від фестивалю в Берліні «Довга ніч Музеїв»

Берлінський фестиваль «Довга ніч Музеїв» є одним з найважливіших і найпопулярніших подій літа в світі культури Німеччини. Адже Берлін — це 170 музеїв і колекцій, більше 200 приватних галерей і майже 300 виставок в день, а загальна площа всіх учасників «музейної ночі» — понад 100 музеїв, виставкових центрів, галерей, архівів, палаців і замків, що становить майже 400 кв. кілометрів.
16.08.2021 | Гете інститут | Прочитано: 50
Віртуальна екскурсія старовинними містами та середньовічними замками Німеччини: Баден-Вюртемберг

Німеччина славиться своїми середньовічними замками, яких у країні налічується більше 20 000. Ці величні споруди багато чого побачили на своєму віку: у них жили королі й герцоги, у їхніх стінах приймалися важливі державні рішення і влаштовувалися бенкети, під їхніми стінами відбувалися грандіозні битви.
16.06.2021 | Гете інститут | Прочитано: 64
Традиційні страви німців: онлайн-мандрівка національною кухнею Німеччини

Національну кухню будь-якої країни по праву можна назвати не просто важливою складовою життя місцевого населення, але й такою ж пам’яткою, як і її палаци, пам’ятники та музеї. Не випадково при згадці тієї чи іншої держави у багатьох з нас виникають будь-які кулінарні асоціації. А які ж асоціації виникають у вас, коли розмова йде про Німеччину?!
15.04.2021 | Гете інститут | Прочитано: 87
Година онлайн-повідомлень: брати Грімм - літературознавці та основоположники німецької філології

Навряд чи знайдеться хтось, хто не знайомий з видатними братами Грімм, з-під золотого пера яких вийшли безсмертні твори! Брати-нерозлийвода були не лише видатними казкарями, а передусім вченими в галузі літературознавства та мовознавства. З цієї нагоди в рамках проєкту "Бібліотека-партнер Goethe-Institut" відбулася година онлайн-повідомлень: брати Грімм - літературознавці та основоположники німецької філології. Учасники зустрічі дізналися більше про діяльність братів Грімм в галузі германістики та лінгвістики.
15.04.2021 | Гете інститут | Прочитано: 85
Бібліо-глобус німецьких звичаїв та обрядів. Історія та традиції святкування Великодня в Німеччині

Великдень (Ostern) – найбільш очікуване свято для багатьох християн, зокрема і в Німеччині також вважається одним з найважливіших релігійних свят, до котрого готуються заздалегідь із особливим трепетом. В рамках проекту "Бібліотека-партнер Goethe-Institut" відбулася онлайн-презентація німецьких звичаїв та обрядів, де учасники дізналися про великодні символи, історію та традиції святкування Великодня в Німеччині.
12.04.2021 | Гете інститут | Прочитано: 71
Вивчення німецької мови за програмою "Deutsch mit Hans Hase" для дітей молодшого шкільного віку

З нетерпінням, чекаючи на кожну зустріч, Зайчик Ганс продовжує навчати своїх юних друзів за програмою "Deutsch mit Hans Hase".
16.03.2021 | Гете інститут | Прочитано: 89
Країнознавчий глобус: коментована відео-прогулянка найвідомішими музеями Німеччини

Німеччина – це країна, яка по праву вважається самобутньою, яскравою, багатою у всіх сенсах цього слова. Країна, яка пишається великою кількістю різноманітних музеїв з багатющими колекціями експонатів. Це картинні галереї, різноманітні художні та історичні музеї, технологічні музеї, замки-музеї ...
16.03.2021 | Гете інститут | Прочитано: 83

Велике читання.
Рівненщина читає

Велике читання.
Рівненщина читає

Книги від Українського
інституту книги

Книги від Українського інституту книги

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

3D-тур бібліотекою

Подорож бібліотекою

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Освітній навігатор

Освітній навігатор

Аудіобібліотека

Аудіобібліотека

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції