Освітній навігатор


Альтернативні методи розвитку та корекції мовлення у роботі з дітьми які мають розлади аутичного спектру

Пилипей Ірина Анатоліївна

Вчитель-логопед вищої категорії

Центр РПРСА «Пагінець»

 

Альтернативні методи розвитку та корекції мовлення

у роботі з дітьми які мають розлади аутичного спектру

Основною запорукою соціальної адаптованості людини у сучасному світі є її рівень оволодіння мовленням, а точніше, його комунікативною функцією.

Ми розмовляємо вдома, у магазині, на прийомі у лікаря, по телефону, ідучи на роботу і взагалі всюди, де є необхідність встановити контакт з іншою особою, попросити про допомогу, просто запитати котра година чи як проїхати, наприклад, до найближчого поштового відділення.

Літературна вітальня до Всесвітнього дня поезії

Автор: Стик Т.А., вихователь ГПД
ІІ кваліфікаційної категорії

Мета: ознайомити учнів з Всесвітнім днем поезії; вдосконалювати навички виразного читання напам’ять творів різних жанрів, відомих митців поезії; розвивати творче мислення, уяву, уміння аналізувати прочитане; виховувати любов до поезії, «почуття часу», точність та влучність слова.

Обладнання: вірші про поезію, портрети Лесі Українки, Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Павло Тичина, Наталя Забіла, картинки із зображенням весни.

 

 


Сценарій свята «Веснонько люба, тебе зустрічаєм»

Автор: Рудницька О.В.,
вихователь-методист ГПД РНРЦ «Особлива дитина»

Мета: поглибити знання учнів про весняні явища в природі, їх особливості, прикмети; закріпити назви первоцвітів; розширювати уявлення дітей про звичаї українського народу навесні; розвивати та коригувати мислення, пам’ять, уяву, мовлення,емоційно-вольову сферу; формувати у школярів екологічну свідомість, ціннісне ставлення до культурних і духовних надбань рідного краю. Виховувати інтерес до українського фольклору, шанобливе ставлення до природи,любов до Батьківщини.


Обладнання: естетично оформлена центральна стіна зали відповідно до теми; куточок лісу; шапочки первоцвітів; костюм ведмедя; печиво «жайворонки»; тематична виставка художніх робіт «Весна-чарівниця»; відео повідомлення «Первоцвіти».