Організація обслуговування користувачів


2017 

 «Трагічна муза Зузанни Ґінчанки»

Сценарій. Літературний вечір-портрет, присвячений 100-річчю від дня народження талановитої рівненської поетеси Зузанни Ґінчанки  (Сари-Поліни Ґінцбурґ) (1917 - 1944)

Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці

Рівненська ОУНБ підготувала перелік найбільш цікавих, сучасних та ефективних способів популяризації книг-ювілярів у публічних бібліотеках. Для прикладу подано найяскравіші досвіди.

Книги-ювіляри 2017

Подається перелік творів, які відзначають ювілейні дати у 2017 році. До списку увійшли книги українських та зарубіжних авторів. Про найбільш відомі твори, а також ті, які вивчаються за шкільною програмою, додається коротка інформаційна довідка та посилання, за яким можна завантажити текст твору.

2016

Книга-ювіляр 2016 року 

Повість Всеволода Нестайка «Незнайомець з тринадцятої квартири» святкує 50-річчя. З цієї нагоди представляємо цікаві факти із життя та творчості найпопулярнішого дитячого письменника та буктрейлер за мотивами повісті.

  

Перший урок у 2016-2017 навчальному році 

Підбірка матеріалів (конспекти, сценарії, аудіо- та відеофайли та ін.) на допомогу вчителям та працівникам шкільних бібліотек у підготовці та проведенні Першого уроку.


День спільних цінностей та традицій європейських народів

Дайджест спрямований на допомогу бібліотечним працівникам в організації масових заходів з нагоди відзначення Дня Європи. Інформація представлена у вигляді узагальненого досвіду вітчизняних публічних бібліотек та книгозбірень близького зарубіжжя, які найбільш цікаво, креативно та незвично підійшли до проведення святкувань у своїх закладах. Варто зазначити, що в 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

Книги-ювіляри 2016

           Марк Твен Пригоди Тома Сойєра

У матеріалах представлені відомості про 14 художніх творів, які цьогоріч відзначають ювілей з дня опублікування. Одна з таких книг "Пригоди Тома Сойєра" - ювіляр 2016 року.

      Центри європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України : навчально-методичний посібник для бібліотекарів / Укр. бібл. асоц. ; укладачі : Башун О. В., Пашкова В. С., Шевченко І. О. – Електрон. вид. – Київ : УБА, 2016. – 78 с.  

У   посібнику   розкрита   методика   створення   пунктів   європейської інформації в бібліотеках, визначені їхні функції, завдання та форми роботи, окреслені   основні   форми   інформування   місцевих   громад   про   ЄС   та євроінтеграційні   процеси   в   Україні.   Висвітлений   досвід   роботи   центрів європейської  інформації  в  Україні  та  в  зарубіжних  країнах,  який  можна запроваджувати  в  бібліотеках.  Подано  огляд  інформаційних  ресурсів,  які будуть корисними з огляду на інформування місцевих громад щодо діяльності ЄС та євроінтеграції України.    

 Бібліотеки підтримують Рік англійської мови в Україні: рекомендації УБА

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, 2016 рік було оголошено Роком англійської мови в Україні. Бібліотеки України мають потужний потенціал для популяризації вивчення та сприяння підвищенню рівня володіння англійською мовою.

Українська бібліотечна асоціація активно підтримує Рік англійської мови в Україні. Серед різноманітних заходів Української бібліотечної асоціації – підтримка кампанії з популяризації вивчення англійської мови в суспільстві, демонстрація ролі й можливостей бібліотек у вдосконаленні викладання та вивчення англійської мови, надання доступу до актуальних ресурсів, зміцнення партнерства з дотичними організаціями і об’єднаннями, заохочення бібліотек до впровадження інноваційних програм, поширення прогресивного досвіду. Українська бібліотечна асоціація співпрацює з громадською ініціативою GO Global, мета якої - приєднання України до ділового освітнього та культурного простору світової спільноти, і приєдналася до програми Україна Speaking - національної програми з популяризації та вивчення іноземних мов в Україні, яка координується командою Go Global.

У Рік англійської мови в Україні Українська бібліотечна асоціація пропонує бібліотекам запровадити нові програми і послуги, активно рекламувати свою діяльність у цьому напрямі, розповідати громаді про свої заходи і програми, метою яких є підвищення рівня володіння англійською мовою.

2015

    «Інформаційне забезпечення проведення першого уроку 2015/2016 навчального року…»:

2014

    «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»: збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

       «Згадаємо всіх поіменно»: збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

    «Незалежній Україні – слава нині і вовік!»: Збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів до державних свят та пам’ятних дат, підготовлений співробітниками установ культури України / передмова заступника начальника управління, начальника відділу регіональної політики Міністерства культури України Оксани Іонової. – Рівне: КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради, 2014 – 270 с.

Книга-виставка-читач": глосарій нетрадиційних    книжкових виставок - словник вузькоспеціалізованих термінів, який пропонує найбільш     повну   інформацію про різноманітні нетрадиційні форми виставок, що сприяють активному просуванню  книги до потенційного читача. Даний довідСнимокковий ресурс налічує понад 270 назв форм виставкової роботи, які були розроблені бібліотекарями Республіки Башкорстан, Російської Федерації.
         Матеріал   систематизований і   представляє досвід, який був опублікований у фаховій пресі; також розповідається про   неопублікований досвід колег. Відомості розміщені в алфавітному  порядку. Для зручності   використання пропонується алфавітно-предметний покажчик і список літератури. Глосарій адресовано бібліотекарям-практикам, студентам бібліотечних факультетів, організаторам дитячого читання.

Мапа бібліотечного досвіду [Текст] : (за матеріалами Четвертого обл. фестивалю-конкурсу «Бібліофест») / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; Рівнен. обл. від-ня Укр. бібл. асоц. ; упоряд. Н. Волян ; відп. за вип. О. Л. Промська. – Рівне, 2014. – 55 с. : іл.

Як розказати громаді про нові бібліотечні послуги і залучити нових  відвідувачів [Електронний ресурс] // Бібліоміст  : [сайт]. - Режим доступу : http://bibliomist.org/ua/uspikhi-bibliotek/inshe/590-prezentatsiia-novykh-bibliotechnykh-posluh. - Назва з екрану.

 Рекомендації щодо презентації нових бібліотечних послуг

Методичні рекомендації на допомогу організації та проведенню заходів з популяризації творчості американського письменника Марка Твена та його  книги «Пригоди Тома Сойєра» / [Рівнен. обл. універ. наук. б-ка] ; підгот.: Н. Войтович. - [Рівне] : [б. в.], 2014. - 7 с.

Рекомендації підготовлені в рамках проекту "Велике читання" та містять поради бібліотекарям, вчителям, організаторам заходів щодо проведення роботи з популяризації творчості відомого американського письменника Марка Твена та його книги "Пригоди Тома Сойєра".

 Майбутнє бібліотечних послуг для та з підлітками: заклик до дій, США [Електронний ресурс] / пер. з англ. В. Пашкової //Творчість та інновації в українських бібліотеках : [блог]. - Режим доступу : http://libinnovate.wordpress.com/. - Назва з екрану.

Про підходи до організації якісного бібліотечного обслуговування молоді, їхнього залучення до організації цих послуг з огляду на вимоги та виклики 21-го століття…

2013

Мода на интеллект. Публичные лекции: современно? Модно! // Современная библиотека. - 2013. - № 7 (37). - С. 42-44.

Про проект "Публічні лекції в бібліотеці", який здійснювався в бібілотеці ім. Н.В. Гоголя муніципальної інформаційно-бібліотечної системи м. Кемерово. 

#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 15 квітня

  Птахи: збереження, вивчення та охорона видів

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  «Рівненщина в полум’ї Української народної революції (1917-1921)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Естетика Відродження у творчості Леонардо да Вінчі: До 565-річчя від дня народження італійського живописця, скульптора, архітектора, вченого, інженера

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1 по 30 квітня

  Краща книга Рівненщини (2009-2015)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • 1 по 30 квітня

  Мар’ян Крушельницький: арлекін і філософ: До 120-річчя від дня народження українського актора, режисера, педагога

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Виставка-настрій «Швидка допомога поганому настрою»

  Абонемент ІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Книги-ювіляри 2017 року

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Шляхи поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Йозеф Гайдн – «батько симфонії і струнного квартету»: До 285-річчя від дня народження австрійського композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Страви Великодня

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Художні шедеври Івана Кавалерідзе: До 130-річчя від дня народження українського скульптора, кінорежисера і драматурга

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 15 квітня

  «Ракетно-космічна галузь України: сьогодні і завтра»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  «Вільний книгообмін» «Популярні аудіокниги» «Нові надходження художньої літератури» «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова» «Письменники рідного краю» «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 5 по 15 квітня

  Виставка-ювілей 25 років від початку (1992 р.) виходу у світ теоретичного і громадсько-політичного журналу Верховної Ради України «Віче»

  Читальна зала IV поверх

 • з 8 по 25 квітня

  Виставка-кросворд «Відважний лицар Дон Кіхот»: у пошуках ідеалу»: До 400-ої річниці з дня смерті Мігеля Сервантеса, іспанського новеліста, драматурга, поета

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 10 по 30 квітня

  «Країна вранішнього сонця» (до Року Японії в Україні)

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 10 по 30 квітня

  Виставка одного жанру Авантюрний роман

  Читальна зала IV поверх

 • з 10 по 30 квітня

  «Книг незмірна глибина»: До Всесвітнього дня книги та авторського права

  Читальна зала IV поверх

 • з 15 по 28 квітня

  Виставка-настрій «Гумор і сатира у романі «Трістрам Шенді» Моренса Стерна, англійського письменника (250 років від дня публікації роману)

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 15 по 30 квітня

  Новини літератури з економічних питань на допомогу навчальному процесу

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 30 квітня

  Виставка-застереження «Чорнобиль – німий докір минулого та болюча пересторога майбутньому»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 30 квітня

  Виставка-ретро «Улюблені книги наших бабусь …»

  Читальна зала IV поверх

 • з 20 по 30 квітня

  Виставка-роздум до 140-ї річниці від дня народження лауреата Нобелівської премії, автора філософського есе «Гра в бісер» Германа Гессе

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 25 квітня

  «Краща книга Рівненщини 2010-2017 : Кращі прозові видання

  Читальна зала IV поверх

 • з 25 квітня

  «Краща книга Рівненщини 2010-2017. Кращі прозові видання»: Мультимедійна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Читальна зала IV поверх

 • з 27 квітня

  «Письменниця сумління і боротьби»: До 110-річчя від дня народження української письменниці Ірини Вільде Віртуальна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Читальна зала IV поверх

 • 20 – 30 квітня

  Демонстрація виставки творчих робіт з початкового технічного моделювання вихованців міського центру творчості учнівської молоді м. Рівне

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • 1 – 16 квітня

  Демонстрація виставки творчих робіт «Подарунок солдату», вихованців Рівненських підліткових клубів «Юність» та «Меридіан» для воїнів АТО

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх  Фотогалерея