Організація обслуговування користувачів


2017 

 

Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці

Рівненська ОУНБ підготувала перелік найбільш цікавих, сучасних та ефективних способів популяризації книг-ювілярів у публічних бібліотеках. Для прикладу подано найяскравіші досвіди.

Книги-ювіляри 2017

Подається перелік творів, які відзначають ювілейні дати у 2017 році. До списку увійшли книги українських та зарубіжних авторів. Про найбільш відомі твори, а також ті, які вивчаються за шкільною програмою, додається коротка інформаційна довідка та посилання, за яким можна завантажити текст твору.

2016

Книга-ювіляр 2016 року 

Повість Всеволода Нестайка «Незнайомець з тринадцятої квартири» святкує 50-річчя. З цієї нагоди представляємо цікаві факти із життя та творчості найпопулярнішого дитячого письменника та буктрейлер за мотивами повісті.

  

Перший урок у 2016-2017 навчальному році 

Підбірка матеріалів (конспекти, сценарії, аудіо- та відеофайли та ін.) на допомогу вчителям та працівникам шкільних бібліотек у підготовці та проведенні Першого уроку.


День спільних цінностей та традицій європейських народів

Дайджест спрямований на допомогу бібліотечним працівникам в організації масових заходів з нагоди відзначення Дня Європи. Інформація представлена у вигляді узагальненого досвіду вітчизняних публічних бібліотек та книгозбірень близького зарубіжжя, які найбільш цікаво, креативно та незвично підійшли до проведення святкувань у своїх закладах. Варто зазначити, що в 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

Книги-ювіляри 2016

           Марк Твен Пригоди Тома Сойєра

У матеріалах представлені відомості про 14 художніх творів, які цьогоріч відзначають ювілей з дня опублікування. Одна з таких книг "Пригоди Тома Сойєра" - ювіляр 2016 року.

      Центри європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України : навчально-методичний посібник для бібліотекарів / Укр. бібл. асоц. ; укладачі : Башун О. В., Пашкова В. С., Шевченко І. О. – Електрон. вид. – Київ : УБА, 2016. – 78 с.  

У   посібнику   розкрита   методика   створення   пунктів   європейської інформації в бібліотеках, визначені їхні функції, завдання та форми роботи, окреслені   основні   форми   інформування   місцевих   громад   про   ЄС   та євроінтеграційні   процеси   в   Україні.   Висвітлений   досвід   роботи   центрів європейської  інформації  в  Україні  та  в  зарубіжних  країнах,  який  можна запроваджувати  в  бібліотеках.  Подано  огляд  інформаційних  ресурсів,  які будуть корисними з огляду на інформування місцевих громад щодо діяльності ЄС та євроінтеграції України.    

 Бібліотеки підтримують Рік англійської мови в Україні: рекомендації УБА

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, 2016 рік було оголошено Роком англійської мови в Україні. Бібліотеки України мають потужний потенціал для популяризації вивчення та сприяння підвищенню рівня володіння англійською мовою.

Українська бібліотечна асоціація активно підтримує Рік англійської мови в Україні. Серед різноманітних заходів Української бібліотечної асоціації – підтримка кампанії з популяризації вивчення англійської мови в суспільстві, демонстрація ролі й можливостей бібліотек у вдосконаленні викладання та вивчення англійської мови, надання доступу до актуальних ресурсів, зміцнення партнерства з дотичними організаціями і об’єднаннями, заохочення бібліотек до впровадження інноваційних програм, поширення прогресивного досвіду. Українська бібліотечна асоціація співпрацює з громадською ініціативою GO Global, мета якої - приєднання України до ділового освітнього та культурного простору світової спільноти, і приєдналася до програми Україна Speaking - національної програми з популяризації та вивчення іноземних мов в Україні, яка координується командою Go Global.

У Рік англійської мови в Україні Українська бібліотечна асоціація пропонує бібліотекам запровадити нові програми і послуги, активно рекламувати свою діяльність у цьому напрямі, розповідати громаді про свої заходи і програми, метою яких є підвищення рівня володіння англійською мовою.

2015

    «Інформаційне забезпечення проведення першого уроку 2015/2016 навчального року…»:

2014

    «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»: збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

       «Згадаємо всіх поіменно»: збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

    «Незалежній Україні – слава нині і вовік!»: Збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів до державних свят та пам’ятних дат, підготовлений співробітниками установ культури України / передмова заступника начальника управління, начальника відділу регіональної політики Міністерства культури України Оксани Іонової. – Рівне: КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради, 2014 – 270 с.

Книга-виставка-читач": глосарій нетрадиційних    книжкових виставок - словник вузькоспеціалізованих термінів, який пропонує найбільш     повну   інформацію про різноманітні нетрадиційні форми виставок, що сприяють активному просуванню  книги до потенційного читача. Даний довідСнимокковий ресурс налічує понад 270 назв форм виставкової роботи, які були розроблені бібліотекарями Республіки Башкорстан, Російської Федерації.
         Матеріал   систематизований і   представляє досвід, який був опублікований у фаховій пресі; також розповідається про   неопублікований досвід колег. Відомості розміщені в алфавітному  порядку. Для зручності   використання пропонується алфавітно-предметний покажчик і список літератури. Глосарій адресовано бібліотекарям-практикам, студентам бібліотечних факультетів, організаторам дитячого читання.

Мапа бібліотечного досвіду [Текст] : (за матеріалами Четвертого обл. фестивалю-конкурсу «Бібліофест») / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; Рівнен. обл. від-ня Укр. бібл. асоц. ; упоряд. Н. Волян ; відп. за вип. О. Л. Промська. – Рівне, 2014. – 55 с. : іл.

Як розказати громаді про нові бібліотечні послуги і залучити нових  відвідувачів [Електронний ресурс] // Бібліоміст  : [сайт]. - Режим доступу : http://bibliomist.org/ua/uspikhi-bibliotek/inshe/590-prezentatsiia-novykh-bibliotechnykh-posluh. - Назва з екрану.

 Рекомендації щодо презентації нових бібліотечних послуг

Методичні рекомендації на допомогу організації та проведенню заходів з популяризації творчості американського письменника Марка Твена та його  книги «Пригоди Тома Сойєра» / [Рівнен. обл. універ. наук. б-ка] ; підгот.: Н. Войтович. - [Рівне] : [б. в.], 2014. - 7 с.

Рекомендації підготовлені в рамках проекту "Велике читання" та містять поради бібліотекарям, вчителям, організаторам заходів щодо проведення роботи з популяризації творчості відомого американського письменника Марка Твена та його книги "Пригоди Тома Сойєра".

 Майбутнє бібліотечних послуг для та з підлітками: заклик до дій, США [Електронний ресурс] / пер. з англ. В. Пашкової //Творчість та інновації в українських бібліотеках : [блог]. - Режим доступу : http://libinnovate.wordpress.com/. - Назва з екрану.

Про підходи до організації якісного бібліотечного обслуговування молоді, їхнього залучення до організації цих послуг з огляду на вимоги та виклики 21-го століття…

2013

Мода на интеллект. Публичные лекции: современно? Модно! // Современная библиотека. - 2013. - № 7 (37). - С. 42-44.

Про проект "Публічні лекції в бібліотеці", який здійснювався в бібілотеці ім. Н.В. Гоголя муніципальної інформаційно-бібліотечної системи м. Кемерово. 

#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • 1-31 березня

  Демонстрація виставки-конкурсу «Космічні фантазії» виробів учнів Рівненського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Рівненщина в полум’ї Української народної революції (1917-1921)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • 1-31 березня

  «Микола Лисенко: відомий і невідомий». До 155-річчя від дня народження українського композитора, фольклориста, громадського діяча

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Світоч українського народу». 103 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, письменника, художника, громадського і політичного діяча

  Абонемент ІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Микола Пимоненко. Від богомаза – до академіка». До 155-річчя від дня народження українського живописця

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Альтернативні джерела енергії – альтернатива енергетичній кризі»

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Краща книга Рівненщини (2009-2015)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • 1-31 березня

  «Живопис Олекси Новаківського». До 155-річчя від дня народження українського живописця

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Готуємось до нового врожаю: поради городникам»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  Виставка-інсталяція «Жіночий силует на фоні історії»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Вільний книгообмін»; «Популярні аудіокниги»; «Нові надходження художньої літератури»; «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова»; «Письменники рідного краю»; «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Охорона та збереження лісів України»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Лялька своїми руками з природного та штучних матеріалів»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 2 по 16 березня

  Виставка однієї книги «90 років роману «Вальдшнепи» українського письменника Миколи Хвильового (1893-1933)»

  Читальна зала IV поверх

 • з 2 по 16 березня

  «Книги – Шевченківські лауреати»

  Читальна зала IV поверх

 • з 2 по 16 березня

  Дні книг-іменинників: 110 років з дня виходу першого повного видання «Кобзаря» (1907) Т. Г. Шевченка за ред. В. М. Доманицького

  Читальна зала IV поверх

 • з 2 по 16 березня

  «Постаті: ріднокрай у дзеркалі особистостей» (Юзеф Крашевський, Оноре де Бальзак, Улас Самчук)

  Читальна зала IV поверх

 • з 14 по 28 березня

  «Історичні романи мовами світу»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 15 по 31 березня

  «Історіограф Волинської землі». До 85-річчя від дня народження Гурія Бухала – історика, краєзнавця

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  «20 українських письменників, яких варто прочитати»

  Читальна зала IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  «Книги з фонду рідкісних видань: зарубіжні письменники» Читальна зала IV поверх «20 українських письменників, яких варто прочитати»

  Читальна зала IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  Книги-ювіляри Гулака Артемовського – українського письменника, перекладача, поета, байкаря: 200 років «Справжня добрість (Писулька до Грицька Пронози)» (1817); 190 років «Батько і син» (1827)

  Читальна зала IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  «Грузинські письменники і їх твори». Знайомство з літературою національних меншин

  Читальна зала IV поверх

 • з 20 по 31 березня

  «В орбіті українського театру». До Міжнародного дня театру

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 18 березня

  «Микола Костомаров». До 200-річчя від дня народження українського і російського історика, громадського, політичного і культурного діяча, письменника. Віртуальна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Читальна зала IV поверх

 • з 24 березня

  «Події Української революції 1917–1921 рр. на Рівненщині». Віртуальна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Краєзнавчий відділ IV поверх  Фотогалерея