Бібліофест - 2015


Переможці районних фестивалів-конкурсів «Бібліофест», що отримали Гран-прі від РОВ УБА, зібралися у стінах Рівненської ОУНБ щоб представити свій досвід на обласному рівні. У холі книгозбірні учасники «Бібліофестів» облаштовували експомісця, де за допомогою фото-, відеоматеріалів, різних виробів користувачів, зайнятих у бібліотечних майстер-класах, представляли інноваційні послуги, форми роботи з відвідувачами тощо.

Презентацію бібліотечних практик «Успішний проект» представляли такі проекти:

Проект «Своїми руками прославлю село» бібліотеки с. Плоска Острозького району. Автор: О. І. Крутій. Завдяки проекту бібліотека стала місцем зустрічі громади і відомих плосківчан, громадських активістів, представників владних структур, юристів та медиків. Для населення бібліотека систематично розміщує інформацію в соціальних мережах, районній газеті «Життя і слово», готує рекламні матеріали, які поширюються в рамках проведення вуличних акцій тощо.

Проект «Героїко-патріотичне виховання молоді з використанням інноваційних технологій» Демидівської центральної районної бібліотеки. Автор: Л. В. Чудік. Книгозбірня активно збирає відомості про героїчне минуле краю та його мешканців у періоди Другої Світової війни, локальних війн ХХ ст., військового конфлікту на Сході України. Для поширення відомостей бібліотекарі активно використовують соціальні мережі «Фейсбук», «Вконтакте», «Однокласники», «Google+», «Твіттер». 

Проект «Колекція матеріалів Миколи Івановича Пшеничного» бібліотеки-філіалу Молодаво-3 Дубенського району. Автор: Г. А. Голосинюк. З метою збереження культурної спадщини краю бібліотека організувала персональну літературну експозицію «Знай своїх краян», присвячену письменнику, науковцю та журналісту Миколі Івановичу Пшеничному. На ній представлені світлини та твори М. Пшеничного та зібрано чимало відомостей про історію села, яке досліджував письменник.

Проект «Сім’я в бібліооб’єктиві» Корецької районної бібліотеки для дітей. Автори: Т. А. Соботюк та Т. В. Волохова. Проект дозволив вивести на якісно новий рівень співпрацю бібліотеки та родин. Для успішної реалізації проекту бібліотека створила відеофільм «Сім’я в бібліооб’єктиві», героями якого стали зацікавлені діти та батьки. Для малят бібліотека створила медіатеку «Мультфільми для малят», проводить майстер-класи та голосні читання. Для батьків бібліотекарі здійснюють інформування про різні аспекти виховання малечі, методики навчання, творчого розвитку, захисту прав дітей та батьків тощо.

Проект «Бібліоняня» публічно-шкільної бібліотеки с. Бутове Зарічненського району. Автор: О. В. Гаврилович. Проект передбачав організацію у Бутівській публічно-шкільній бібліотеці цікавого дозвілля для дітей віком від трьох років. Організовувалися групові заняття. Дітлахи займалися вивченням букв, з кубиків викладали склади та слова, складали пазли, мозаїки, конструктор. Випробовували власну фантазію при створенні аплікацій з паперу, охоче займалися ліпленням із пластиліну, розмальовуванням казкових сюжетів.

Проект «Бібліотека – центр розумних рішень» бібліотеки с. Спасів Здолбунівського району. Автор: Г. П. Кушнірук. В рамках функціонування «Центру розумних рішень» на сайті бібліотеки було організовано онлайновий доступ громади до рішень місцевої влади та сформовано онлайн-каталог корисних для цільових груп інтернет-ресурсів. Для основних цільових груп бібліотеки (безробітних, пенсіонерів, молодих мам, студентів та учнівської молоді, педагогів, службовців та представників органів самоврядування, фермерів та підприємців) було організовано безкоштовне навчання комп’ютерній грамотності.

Проект «Краєзнавчі бібліопазли» публічної бібліотеки с. Костянтинівка Сарненського району. Автор: О. Г. Тасаж. Віднедавна бібліотека впровадила нову форму роботи – «Краєзнавчі бібліопазли». Для цього було виготовлено паперові пазли, маленькими частинками яких стали окремі історичні події краю, як минулого так і сьогодення. Така інтелектуальна гра швидко стала популярною серед дітей. В процесі складання краєзнавчих пазлів учасники гри вивчають історію села, створення колгоспу, розвитку шкільної освіти, виникнення бібліотеки та клубу, першого ФАПу та сільської ради.

Проект «Діалог поколінь» публічно-шкільної бібліотеки с. Іванчі Володимирецького району. Автор: С. Я. Бачинська. Результатом проекту стало створення музейної експозиції «Ремесла нашого краю: ткацтво. Виготовлення предметів домашнього вжитку», яка складається з матеріалів зібраних у місцевих жителів, дарунків односельчан. Серед цікавих господарських експонатів: ткацький верстат, цівки, ярмо, потак, ночви дерев’яні, настильниця полотняна, підсвічники, бердо і човник. Бібліотекар також зібрала чималу кількість легенд, переказів та спогадів старожилів.

Проект «Оберіг» публічно-шкільної бібліотеки с. Сварицевичі Дубровицького району. Автор: О. Ф. Корейчук. Завдяки проекту бібліотека зміцнила співпрацю з громадськістю села, керівниками гуртків Сварицевицького загально-навчального комплексу, які і надалі сприятимуть краєзнавчій роботі. Здійснення проекту дозволило збільшити відвідування та користування сучасними послугами книгозбірні. Підвищило імідж бібліотеки як історико-культурного центру с. Сварицевичі.

На захід завітали шановані гості – заступник начальника управління культури і туризму обласної державної адміністрації Хомяк Світлана Борисівна, голова обласної організації профспілки працівників культури Давидюк Петро Петрович, директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради, член Президії обласного відділення Української бібліотечної асоціації Вербець Марія Тарасівна, директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради Лісова Лариса Мефодіївна, викладачі та студенти Рівненського державного гуманітарного університету, друзі та журналісти.

Окрім того, під час «Бібліофесту», відбулося урочисте нагородження переможців Конкурсу плакатів-мотиваторів читання серед публічних бібліотек Рівненщини.

Отже, за результатами глядацьких симпатій призи отримали:

У номінації «Час читати» – публічно-шкільна бібліотека смт. Смига Дубенського району.

У номінації «Книга, яка створює читача» – Юлія Коханевич (бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с. Блажове Рокитнівського району).

У номінації «Мій край – краплиночка на мапі» – Людмила Андрощук (бібліотекар Березнівської центральної районної бібліотеки).

У номінації «Найкраща книга для малечі» – Оксана Захарчук (бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки смт. Квасилів).

Гран-прі конкурсу плакатів-мотиваторів читання здобула бібліотекар Млинівської центральної районної бібліотеки Юлія Монастирська, яка представила на конкурс дві оригінальні роботи.

Спеціальну відзнаку за популяризацію літератури для молоді було присуджено бібліотекарю публічно-шкільної бібліотеки с. Пустоіванне Радивилівського району Василю Мацюку.

Тож вітаємо колег зі здобутим досвідом та нагородами і бажаємо, щоб ці перемоги заохочували їх до все нових і нових професійних звершень! Зичимо їм щастя, радості, щирих і добрих читацьких посмішок, цікавих запитів, шани і поваги читачів.

Лідія Ражик

#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • 1-31 березня

  Демонстрація виставки-конкурсу «Космічні фантазії» виробів учнів Рівненського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Рівненщина в полум’ї Української народної революції (1917-1921)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • 1-31 березня

  «Микола Лисенко: відомий і невідомий». До 155-річчя від дня народження українського композитора, фольклориста, громадського діяча

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Світоч українського народу». 103 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, письменника, художника, громадського і політичного діяча

  Абонемент ІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Микола Пимоненко. Від богомаза – до академіка». До 155-річчя від дня народження українського живописця

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Альтернативні джерела енергії – альтернатива енергетичній кризі»

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Краща книга Рівненщини (2009-2015)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • 1-31 березня

  «Живопис Олекси Новаківського». До 155-річчя від дня народження українського живописця

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Готуємось до нового врожаю: поради городникам»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  Виставка-інсталяція «Жіночий силует на фоні історії»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Вільний книгообмін»; «Популярні аудіокниги»; «Нові надходження художньої літератури»; «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова»; «Письменники рідного краю»; «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Охорона та збереження лісів України»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • 1-31 березня

  «Лялька своїми руками з природного та штучних матеріалів»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 2 по 16 березня

  Виставка однієї книги «90 років роману «Вальдшнепи» українського письменника Миколи Хвильового (1893-1933)»

  Читальна зала IV поверх

 • з 2 по 16 березня

  «Книги – Шевченківські лауреати»

  Читальна зала IV поверх

 • з 2 по 16 березня

  Дні книг-іменинників: 110 років з дня виходу першого повного видання «Кобзаря» (1907) Т. Г. Шевченка за ред. В. М. Доманицького

  Читальна зала IV поверх

 • з 2 по 16 березня

  «Постаті: ріднокрай у дзеркалі особистостей» (Юзеф Крашевський, Оноре де Бальзак, Улас Самчук)

  Читальна зала IV поверх

 • з 14 по 28 березня

  «Історичні романи мовами світу»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 15 по 31 березня

  «Історіограф Волинської землі». До 85-річчя від дня народження Гурія Бухала – історика, краєзнавця

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  «20 українських письменників, яких варто прочитати»

  Читальна зала IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  «Книги з фонду рідкісних видань: зарубіжні письменники» Читальна зала IV поверх «20 українських письменників, яких варто прочитати»

  Читальна зала IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  Книги-ювіляри Гулака Артемовського – українського письменника, перекладача, поета, байкаря: 200 років «Справжня добрість (Писулька до Грицька Пронози)» (1817); 190 років «Батько і син» (1827)

  Читальна зала IV поверх

 • з 18 по 31 березня

  «Грузинські письменники і їх твори». Знайомство з літературою національних меншин

  Читальна зала IV поверх

 • з 20 по 31 березня

  «В орбіті українського театру». До Міжнародного дня театру

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 18 березня

  «Микола Костомаров». До 200-річчя від дня народження українського і російського історика, громадського, політичного і культурного діяча, письменника. Віртуальна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Читальна зала IV поверх

 • з 24 березня

  «Події Української революції 1917–1921 рр. на Рівненщині». Віртуальна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Краєзнавчий відділ IV поверх  Фотогалерея