Бібліофест - 2015


Переможці районних фестивалів-конкурсів «Бібліофест», що отримали Гран-прі від РОВ УБА, зібралися у стінах Рівненської ОУНБ щоб представити свій досвід на обласному рівні. У холі книгозбірні учасники «Бібліофестів» облаштовували експомісця, де за допомогою фото-, відеоматеріалів, різних виробів користувачів, зайнятих у бібліотечних майстер-класах, представляли інноваційні послуги, форми роботи з відвідувачами тощо.

Презентацію бібліотечних практик «Успішний проект» представляли такі проекти:

Проект «Своїми руками прославлю село» бібліотеки с. Плоска Острозького району. Автор: О. І. Крутій. Завдяки проекту бібліотека стала місцем зустрічі громади і відомих плосківчан, громадських активістів, представників владних структур, юристів та медиків. Для населення бібліотека систематично розміщує інформацію в соціальних мережах, районній газеті «Життя і слово», готує рекламні матеріали, які поширюються в рамках проведення вуличних акцій тощо.

Проект «Героїко-патріотичне виховання молоді з використанням інноваційних технологій» Демидівської центральної районної бібліотеки. Автор: Л. В. Чудік. Книгозбірня активно збирає відомості про героїчне минуле краю та його мешканців у періоди Другої Світової війни, локальних війн ХХ ст., військового конфлікту на Сході України. Для поширення відомостей бібліотекарі активно використовують соціальні мережі «Фейсбук», «Вконтакте», «Однокласники», «Google+», «Твіттер». 

Проект «Колекція матеріалів Миколи Івановича Пшеничного» бібліотеки-філіалу Молодаво-3 Дубенського району. Автор: Г. А. Голосинюк. З метою збереження культурної спадщини краю бібліотека організувала персональну літературну експозицію «Знай своїх краян», присвячену письменнику, науковцю та журналісту Миколі Івановичу Пшеничному. На ній представлені світлини та твори М. Пшеничного та зібрано чимало відомостей про історію села, яке досліджував письменник.

Проект «Сім’я в бібліооб’єктиві» Корецької районної бібліотеки для дітей. Автори: Т. А. Соботюк та Т. В. Волохова. Проект дозволив вивести на якісно новий рівень співпрацю бібліотеки та родин. Для успішної реалізації проекту бібліотека створила відеофільм «Сім’я в бібліооб’єктиві», героями якого стали зацікавлені діти та батьки. Для малят бібліотека створила медіатеку «Мультфільми для малят», проводить майстер-класи та голосні читання. Для батьків бібліотекарі здійснюють інформування про різні аспекти виховання малечі, методики навчання, творчого розвитку, захисту прав дітей та батьків тощо.

Проект «Бібліоняня» публічно-шкільної бібліотеки с. Бутове Зарічненського району. Автор: О. В. Гаврилович. Проект передбачав організацію у Бутівській публічно-шкільній бібліотеці цікавого дозвілля для дітей віком від трьох років. Організовувалися групові заняття. Дітлахи займалися вивченням букв, з кубиків викладали склади та слова, складали пазли, мозаїки, конструктор. Випробовували власну фантазію при створенні аплікацій з паперу, охоче займалися ліпленням із пластиліну, розмальовуванням казкових сюжетів.

Проект «Бібліотека – центр розумних рішень» бібліотеки с. Спасів Здолбунівського району. Автор: Г. П. Кушнірук. В рамках функціонування «Центру розумних рішень» на сайті бібліотеки було організовано онлайновий доступ громади до рішень місцевої влади та сформовано онлайн-каталог корисних для цільових груп інтернет-ресурсів. Для основних цільових груп бібліотеки (безробітних, пенсіонерів, молодих мам, студентів та учнівської молоді, педагогів, службовців та представників органів самоврядування, фермерів та підприємців) було організовано безкоштовне навчання комп’ютерній грамотності.

Проект «Краєзнавчі бібліопазли» публічної бібліотеки с. Костянтинівка Сарненського району. Автор: О. Г. Тасаж. Віднедавна бібліотека впровадила нову форму роботи – «Краєзнавчі бібліопазли». Для цього було виготовлено паперові пазли, маленькими частинками яких стали окремі історичні події краю, як минулого так і сьогодення. Така інтелектуальна гра швидко стала популярною серед дітей. В процесі складання краєзнавчих пазлів учасники гри вивчають історію села, створення колгоспу, розвитку шкільної освіти, виникнення бібліотеки та клубу, першого ФАПу та сільської ради.

Проект «Діалог поколінь» публічно-шкільної бібліотеки с. Іванчі Володимирецького району. Автор: С. Я. Бачинська. Результатом проекту стало створення музейної експозиції «Ремесла нашого краю: ткацтво. Виготовлення предметів домашнього вжитку», яка складається з матеріалів зібраних у місцевих жителів, дарунків односельчан. Серед цікавих господарських експонатів: ткацький верстат, цівки, ярмо, потак, ночви дерев’яні, настильниця полотняна, підсвічники, бердо і човник. Бібліотекар також зібрала чималу кількість легенд, переказів та спогадів старожилів.

Проект «Оберіг» публічно-шкільної бібліотеки с. Сварицевичі Дубровицького району. Автор: О. Ф. Корейчук. Завдяки проекту бібліотека зміцнила співпрацю з громадськістю села, керівниками гуртків Сварицевицького загально-навчального комплексу, які і надалі сприятимуть краєзнавчій роботі. Здійснення проекту дозволило збільшити відвідування та користування сучасними послугами книгозбірні. Підвищило імідж бібліотеки як історико-культурного центру с. Сварицевичі.

На захід завітали шановані гості – заступник начальника управління культури і туризму обласної державної адміністрації Хомяк Світлана Борисівна, голова обласної організації профспілки працівників культури Давидюк Петро Петрович, директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради, член Президії обласного відділення Української бібліотечної асоціації Вербець Марія Тарасівна, директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради Лісова Лариса Мефодіївна, викладачі та студенти Рівненського державного гуманітарного університету, друзі та журналісти.

Окрім того, під час «Бібліофесту», відбулося урочисте нагородження переможців Конкурсу плакатів-мотиваторів читання серед публічних бібліотек Рівненщини.

Отже, за результатами глядацьких симпатій призи отримали:

У номінації «Час читати» – публічно-шкільна бібліотека смт. Смига Дубенського району.

У номінації «Книга, яка створює читача» – Юлія Коханевич (бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с. Блажове Рокитнівського району).

У номінації «Мій край – краплиночка на мапі» – Людмила Андрощук (бібліотекар Березнівської центральної районної бібліотеки).

У номінації «Найкраща книга для малечі» – Оксана Захарчук (бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки смт. Квасилів).

Гран-прі конкурсу плакатів-мотиваторів читання здобула бібліотекар Млинівської центральної районної бібліотеки Юлія Монастирська, яка представила на конкурс дві оригінальні роботи.

Спеціальну відзнаку за популяризацію літератури для молоді було присуджено бібліотекарю публічно-шкільної бібліотеки с. Пустоіванне Радивилівського району Василю Мацюку.

Тож вітаємо колег зі здобутим досвідом та нагородами і бажаємо, щоб ці перемоги заохочували їх до все нових і нових професійних звершень! Зичимо їм щастя, радості, щирих і добрих читацьких посмішок, цікавих запитів, шани і поваги читачів.

Лідія Ражик

#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 15 квітня

  Птахи: збереження, вивчення та охорона видів

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  «Рівненщина в полум’ї Української народної революції (1917-1921)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Естетика Відродження у творчості Леонардо да Вінчі: До 565-річчя від дня народження італійського живописця, скульптора, архітектора, вченого, інженера

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • 1 по 30 квітня

  Краща книга Рівненщини (2009-2015)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • 1 по 30 квітня

  Мар’ян Крушельницький: арлекін і філософ: До 120-річчя від дня народження українського актора, режисера, педагога

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Виставка-настрій «Швидка допомога поганому настрою»

  Абонемент ІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Книги-ювіляри 2017 року

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Шляхи поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Йозеф Гайдн – «батько симфонії і струнного квартету»: До 285-річчя від дня народження австрійського композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Страви Великодня

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  Художні шедеври Івана Кавалерідзе: До 130-річчя від дня народження українського скульптора, кінорежисера і драматурга

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 15 квітня

  «Ракетно-космічна галузь України: сьогодні і завтра»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 квітня

  «Вільний книгообмін» «Популярні аудіокниги» «Нові надходження художньої літератури» «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова» «Письменники рідного краю» «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 5 по 15 квітня

  Виставка-ювілей 25 років від початку (1992 р.) виходу у світ теоретичного і громадсько-політичного журналу Верховної Ради України «Віче»

  Читальна зала IV поверх

 • з 8 по 25 квітня

  Виставка-кросворд «Відважний лицар Дон Кіхот»: у пошуках ідеалу»: До 400-ої річниці з дня смерті Мігеля Сервантеса, іспанського новеліста, драматурга, поета

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 10 по 30 квітня

  «Країна вранішнього сонця» (до Року Японії в Україні)

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 10 по 30 квітня

  Виставка одного жанру Авантюрний роман

  Читальна зала IV поверх

 • з 10 по 30 квітня

  «Книг незмірна глибина»: До Всесвітнього дня книги та авторського права

  Читальна зала IV поверх

 • з 15 по 28 квітня

  Виставка-настрій «Гумор і сатира у романі «Трістрам Шенді» Моренса Стерна, англійського письменника (250 років від дня публікації роману)

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 15 по 30 квітня

  Новини літератури з економічних питань на допомогу навчальному процесу

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 30 квітня

  Виставка-застереження «Чорнобиль – німий докір минулого та болюча пересторога майбутньому»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 30 квітня

  Виставка-ретро «Улюблені книги наших бабусь …»

  Читальна зала IV поверх

 • з 20 по 30 квітня

  Виставка-роздум до 140-ї річниці від дня народження лауреата Нобелівської премії, автора філософського есе «Гра в бісер» Германа Гессе

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 25 квітня

  «Краща книга Рівненщини 2010-2017 : Кращі прозові видання

  Читальна зала IV поверх

 • з 25 квітня

  «Краща книга Рівненщини 2010-2017. Кращі прозові видання»: Мультимедійна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Читальна зала IV поверх

 • з 27 квітня

  «Письменниця сумління і боротьби»: До 110-річчя від дня народження української письменниці Ірини Вільде Віртуальна виставка на сайті бібліотеки (http://libr.rv.ua)

  Читальна зала IV поверх

 • 20 – 30 квітня

  Демонстрація виставки творчих робіт з початкового технічного моделювання вихованців міського центру творчості учнівської молоді м. Рівне

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх

 • 1 – 16 квітня

  Демонстрація виставки творчих робіт «Подарунок солдату», вихованців Рівненських підліткових клубів «Юність» та «Меридіан» для воїнів АТО

  Відділ виробничої л-ри ІІІ поверх  Фотогалерея