Бібліофест - 2015


Переможці районних фестивалів-конкурсів «Бібліофест», що отримали Гран-прі від РОВ УБА, зібралися у стінах Рівненської ОУНБ щоб представити свій досвід на обласному рівні. У холі книгозбірні учасники «Бібліофестів» облаштовували експомісця, де за допомогою фото-, відеоматеріалів, різних виробів користувачів, зайнятих у бібліотечних майстер-класах, представляли інноваційні послуги, форми роботи з відвідувачами тощо.

Презентацію бібліотечних практик «Успішний проект» представляли такі проекти:

Проект «Своїми руками прославлю село» бібліотеки с. Плоска Острозького району. Автор: О. І. Крутій. Завдяки проекту бібліотека стала місцем зустрічі громади і відомих плосківчан, громадських активістів, представників владних структур, юристів та медиків. Для населення бібліотека систематично розміщує інформацію в соціальних мережах, районній газеті «Життя і слово», готує рекламні матеріали, які поширюються в рамках проведення вуличних акцій тощо.

Проект «Героїко-патріотичне виховання молоді з використанням інноваційних технологій» Демидівської центральної районної бібліотеки. Автор: Л. В. Чудік. Книгозбірня активно збирає відомості про героїчне минуле краю та його мешканців у періоди Другої Світової війни, локальних війн ХХ ст., військового конфлікту на Сході України. Для поширення відомостей бібліотекарі активно використовують соціальні мережі «Фейсбук», «Вконтакте», «Однокласники», «Google+», «Твіттер». 

Проект «Колекція матеріалів Миколи Івановича Пшеничного» бібліотеки-філіалу Молодаво-3 Дубенського району. Автор: Г. А. Голосинюк. З метою збереження культурної спадщини краю бібліотека організувала персональну літературну експозицію «Знай своїх краян», присвячену письменнику, науковцю та журналісту Миколі Івановичу Пшеничному. На ній представлені світлини та твори М. Пшеничного та зібрано чимало відомостей про історію села, яке досліджував письменник.

Проект «Сім’я в бібліооб’єктиві» Корецької районної бібліотеки для дітей. Автори: Т. А. Соботюк та Т. В. Волохова. Проект дозволив вивести на якісно новий рівень співпрацю бібліотеки та родин. Для успішної реалізації проекту бібліотека створила відеофільм «Сім’я в бібліооб’єктиві», героями якого стали зацікавлені діти та батьки. Для малят бібліотека створила медіатеку «Мультфільми для малят», проводить майстер-класи та голосні читання. Для батьків бібліотекарі здійснюють інформування про різні аспекти виховання малечі, методики навчання, творчого розвитку, захисту прав дітей та батьків тощо.

Проект «Бібліоняня» публічно-шкільної бібліотеки с. Бутове Зарічненського району. Автор: О. В. Гаврилович. Проект передбачав організацію у Бутівській публічно-шкільній бібліотеці цікавого дозвілля для дітей віком від трьох років. Організовувалися групові заняття. Дітлахи займалися вивченням букв, з кубиків викладали склади та слова, складали пазли, мозаїки, конструктор. Випробовували власну фантазію при створенні аплікацій з паперу, охоче займалися ліпленням із пластиліну, розмальовуванням казкових сюжетів.

Проект «Бібліотека – центр розумних рішень» бібліотеки с. Спасів Здолбунівського району. Автор: Г. П. Кушнірук. В рамках функціонування «Центру розумних рішень» на сайті бібліотеки було організовано онлайновий доступ громади до рішень місцевої влади та сформовано онлайн-каталог корисних для цільових груп інтернет-ресурсів. Для основних цільових груп бібліотеки (безробітних, пенсіонерів, молодих мам, студентів та учнівської молоді, педагогів, службовців та представників органів самоврядування, фермерів та підприємців) було організовано безкоштовне навчання комп’ютерній грамотності.

Проект «Краєзнавчі бібліопазли» публічної бібліотеки с. Костянтинівка Сарненського району. Автор: О. Г. Тасаж. Віднедавна бібліотека впровадила нову форму роботи – «Краєзнавчі бібліопазли». Для цього було виготовлено паперові пазли, маленькими частинками яких стали окремі історичні події краю, як минулого так і сьогодення. Така інтелектуальна гра швидко стала популярною серед дітей. В процесі складання краєзнавчих пазлів учасники гри вивчають історію села, створення колгоспу, розвитку шкільної освіти, виникнення бібліотеки та клубу, першого ФАПу та сільської ради.

Проект «Діалог поколінь» публічно-шкільної бібліотеки с. Іванчі Володимирецького району. Автор: С. Я. Бачинська. Результатом проекту стало створення музейної експозиції «Ремесла нашого краю: ткацтво. Виготовлення предметів домашнього вжитку», яка складається з матеріалів зібраних у місцевих жителів, дарунків односельчан. Серед цікавих господарських експонатів: ткацький верстат, цівки, ярмо, потак, ночви дерев’яні, настильниця полотняна, підсвічники, бердо і човник. Бібліотекар також зібрала чималу кількість легенд, переказів та спогадів старожилів.

Проект «Оберіг» публічно-шкільної бібліотеки с. Сварицевичі Дубровицького району. Автор: О. Ф. Корейчук. Завдяки проекту бібліотека зміцнила співпрацю з громадськістю села, керівниками гуртків Сварицевицького загально-навчального комплексу, які і надалі сприятимуть краєзнавчій роботі. Здійснення проекту дозволило збільшити відвідування та користування сучасними послугами книгозбірні. Підвищило імідж бібліотеки як історико-культурного центру с. Сварицевичі.

На захід завітали шановані гості – заступник начальника управління культури і туризму обласної державної адміністрації Хомяк Світлана Борисівна, голова обласної організації профспілки працівників культури Давидюк Петро Петрович, директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради, член Президії обласного відділення Української бібліотечної асоціації Вербець Марія Тарасівна, директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради Лісова Лариса Мефодіївна, викладачі та студенти Рівненського державного гуманітарного університету, друзі та журналісти.

Окрім того, під час «Бібліофесту», відбулося урочисте нагородження переможців Конкурсу плакатів-мотиваторів читання серед публічних бібліотек Рівненщини.

Отже, за результатами глядацьких симпатій призи отримали:

У номінації «Час читати» – публічно-шкільна бібліотека смт. Смига Дубенського району.

У номінації «Книга, яка створює читача» – Юлія Коханевич (бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с. Блажове Рокитнівського району).

У номінації «Мій край – краплиночка на мапі» – Людмила Андрощук (бібліотекар Березнівської центральної районної бібліотеки).

У номінації «Найкраща книга для малечі» – Оксана Захарчук (бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки смт. Квасилів).

Гран-прі конкурсу плакатів-мотиваторів читання здобула бібліотекар Млинівської центральної районної бібліотеки Юлія Монастирська, яка представила на конкурс дві оригінальні роботи.

Спеціальну відзнаку за популяризацію літератури для молоді було присуджено бібліотекарю публічно-шкільної бібліотеки с. Пустоіванне Радивилівського району Василю Мацюку.

Тож вітаємо колег зі здобутим досвідом та нагородами і бажаємо, щоб ці перемоги заохочували їх до все нових і нових професійних звершень! Зичимо їм щастя, радості, щирих і добрих читацьких посмішок, цікавих запитів, шани і поваги читачів.

Лідія Ражик

#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 31 серпня

  Виставка-подорож «Європа – наш дім, живемо дружимо в нім» (У Центрі Європейської інформації)

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 8 серпня

  Коментована книжкова виставка «Популярно про наукові відкриття»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 1 по 15 серпня

  «Твоє дозвілля бісером»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 17 серпня

  «Новини літературної Рівненщини»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 31 серпня

  «Рівненщина у полум’ї Української народної революції (1917–1921 рр.)»

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 31 серпня

  «З мрією про Україну»: до 260-річчя від дня народження Володимира Боровиковського, українського живописця-портретиста

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 31 серпня

  «Ти – краса Полісся, Ти – легенда – пісня!»: до Дня міста Рівного

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 31 серпня

  Виставка-порада «Літній день – рік годує … : консервуємо,сушимо, маринуємо»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 31 серпня

  «Архітектурні пам’ятки Рівненщини»

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 31 серпня

  Краща книга Рівненщини (2009–2017)

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 31 серпня

  «Його душа бриніла, мов сопілка …»: до 130-річчя від дня народження

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 4 по 31 серпня

  Книги–ювіляри серпня: 135 років повісті Івана Франка «Захар Беркут»; 145 років книзі Жюля Верна «Навколо світу за 80 днів»; 150 років роману Федора Достоєвського «Злочин і кара»

  Читальна зала IV поверх

 • з 10 по 31 серпня

  «Ветеринарно-санітарна безпека продуктів тваринництва»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 25 серпня

  «Легенди нашого краю»

  Читальна зала IV поверх

 • з 15 по 31серпня

  Виставка-пересторога «Сезон грибів! – Обережно!»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 15 по 31 серпня

  Виставка-порада «Книжкові поради для літнього відпочинку: підліткова література німецькою мовою»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 20 по 31 серпня

  Виставка-персоналія до 170-ї річниці від дня народження Болеслава Пруса (1874–1912 рр.), польського письменника

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 28 серпня

  Виставка-бесіда «Ірен Жоліо Кюри, французький фізик, радіохімік, лауреат Нобелівської премії»: до 120- річчя від дня народження

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 31 серпня

  «Його душа бриніла, мов сопілка …»: до 130-річчя від дня народження Михайла Скорульського, українського композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх  Фотогалерея