Бердичівські хроніки рівненських бібліотекарів


 56517031_1954749777968362_7407039159174430720_n

4 квітня 2019 р., ранок, сонячно і тепло, радісні і привітні люди, дуже багато молоді. Бібліотекарі Рівненщини завітали у м. Бердичів, де знайомилися з діяльністю публічних бібліотек у рамках професійного візиту, організованого ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечною асоціацією». Півсотні бібліотекарів приїхали вивчати практичний досвід роботи публічних книгозбірень міста у напрямку організації бібліотечного обслуговування молоді, створення музейного простору в бібліотеках, проектної діяльності та розвитку інноваційних послуг на місцях.Програма професійного візиту включала:

- відвідування Бердичівська центральна міська бібліотека та Бердичівська міська бібліотека для дітей,
- знайомство та професійне спілкування з колегами,
- практичне ознайомлення з напрямками діяльності міських книгозбірень,
- оглядові екскурсії історичними місцями міста.
Делегація рівненських бібліотекарів розпочала знайомство з Центральної міської бібліотеки, де впродовж трьох років діє Молодіжний центр "М-Формація". Його робота розпочалася завдяки активній проектній діяльності закладу та підтримки місцевих органів влади. Роботу бібліотеки забезпечують чудові і мудрі бібліотекарі та творчі представники покоління NEXT під керівництвом Татьяна Кущук.
У бібліотеці створені сучасні та креативні простори для дітей, молоді та дорослих, де можна навчатися, розвиватися, гратися, цікаво та весело проводити дозвілля.
Відвідавши центральну бібліотеку, можна взяти книги додому, почитати пресу на місці, опанувати комп’ютерну грамотність, стати учасником літературних та культурних імпрез. Бібліотека підтримує тісні зв’язки з соціальними закладами Бердичева, здійснює бібліотечне обслуговування та пропонує програму культурних подій для вихованців геріатричних пансіонатів. Бібліотекарі створюють унікальні артбуки краєзнавчого змісту, які розкривають життя видатних бердивчан.
Незабутнє враження залишив Молодіжний центр «М-Формація», досвід якого представляли його молоді спеціалісти. Центр пропонує різні програми та проекти для дітей та молоді, в т.ч. для молодих людей з інвалідністю.
Персонал Центру – активні учасники неформальної освіти. Отримані знання та компетенції успішно застосовують у практичній діяльності, пропонуючи своїм відвідувачам цікаві тренінги, форми роботи та послуги.
Календар подій «М-Формації» насичений тренінговими програмами, інтелектуальними іграми, музичними вечірками, спортивними подіями, знайомствами з цікавими, творчими особистостями, кінопереглядами, зустрічами у мовному клубі, культурними та мистецькими імпрезами, які проходять як в Центрі, так і відкритих просторах містах. Сучасні приміщення бібліотеки дозволяють мобільно організувати середовище для майстер-класу, малювання, музичної репетиції, навчання, активної гри. У бібліотеці можна скористатися музичними інструментами, технічним обладнанням, мольбертами і навіть швейною машинкою!!! Тут кожен знайде заняття для розвитку і відпочинку, зможе реалізувати творчі здібності, знайти нових друзів та стати успішним. Не менш цікавим було знайомство з Центральної бібліотекою для дітей, яка сьогодні діє як полікультурний центр громади. Під бібліотечним дахом розмістилися Українська етнографічна вітальня, Музей єврейства Бердичева та польська бібліотека імені В.С. Реймонта. Дитяча книгозбірня веде активну проектну діяльність, спрямовану на зміну середовища та впровадження нових форм роботи. Нині йде робота по створенню цікавих локацій для юних відвідувачів, наприклад лаунж-зон, покращення інтер’єрів культурних осередків. 

P90404-151349

Родзинкою бібліотеки є Музей єврейства міста Бердичева, який був відкритий завдяки ініціативі бібліотекарів та підтримці мерії міста й єврейської громади Бердичева. Музей містить інформаційні стенди про історію, релігію та культуру, демонструє предмети побуту та професійної діяльності єврейської громади міста; інтерактивні інсталяції розкривають трагічні сторінки життя містян періоду Другої світової війни. Музейний простір бібліотеки – популярне місце для відвідування туристів, проведення зустрічей, презентацій нових досліджень, наукової роботи і, звичайно, екскурсій. Що ще додати…, краще один раз побачити!!! Знайомство з колективом бердичевських колег, вивчення їх практичної діяльності свідчить, що «…якщо ти не збираєшся завтра стати кращим, тоді навіщо тобі завтра? Хасидська мудрість». Продовженням поїздки стало знайомство з туристичними принадами Бердичіва. Рівненські бібліотекарі відвідали стильний Музей Джозефа Конрада в Бердичеві та Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію міста, яким опікуються брати Босі Кармеліти. Екскурсію сакральним комплексом проводила сестра Каміла, котра вразила присутніх глибокими історичними, літературними та культурними знаннями, гарними навиками у використанні технологій, адже Музей Джозефа Конрада інтерактивний, а сестра є модератором сторінки Музею у фейсбуці. Сестра Каміла також делікатно розповіла про етикет поведінки у храмі під час богослужінь. Учасники візиту відвідали нижній храм, де діє музейна експозиція, присвячена історії ордену в Бердичіві та верхній храм, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської. 

P90404-133527

А ще знайомилися з архітектурною спадщиною Бердичева, побували у відреставрованій і оновленій будівлі Бердичівського муздрамтеатру, отримали у подарунок книгу про театр, спілкувалися, фотографувалися, дивувалися цікавими малими архітектурними формами: кам’яним кухлем «Живе Бердичівське пиво від Леона Ліпецького», кованим «Сончіком», залізним «Костюмчиком із Бердичіва», кам’яним серцем арки закоханих; мріяли про подорожі біля «Світового глобусу», згадали романтичну історію кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської біля костелу Святої Варвари. Вражені, здивовані побаченим, натхнені! Дякуємо, колеги! 

P.S. Прочитано у Музеї Єврейства міста Бердичева: «…Пітьму не можна розігнати палкою, потрібно просто додати світла. Любавичевський Рабе»
.


Культурний фронт. Бібліотека

Культурний фронт.
Бібліотека

Книги від Українського
інституту книги

Книги від Українського інституту книги

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Освітній навігатор

Освітній навігатор

Аудіобібліотека

Аудіобібліотека

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції