Мистецька Рівненщина

Виставка робіт майстрів образотворчого та декоративно - ужиткового мистецтва Ніни Масюк та Любові Ципан (м.Вараш)
20.09 2017 | Прочитано: 85


 

 

Ніна Масюк художник, педагог, дизайнер. Народилась та виросла у м. Вараш Рівненської області. Любов та здібності до малювання проявилися зі школи. Учасниця шкільних виставок малюнку та переможниця конкурсів образотворчого мистецтва.

1976р. - Перемагає у республіканському конкурсі малюнку « Весна – красна»  дитячої газети «Зірка». Робота публікується в газеті.

1985р. – Закінчила художньо - графічний факультет Одеського Державного педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського. Представниця південноукраїнської школи живопису.

1986 – 1987р.р. – Працює в смт. Козин Київської області педагогом образотворчого мистецтва. За ці роки Козинська школа стала кращою з естетично-наочного оформлення в Київській області.

1989р. - Головний художник м. Вараш ( Кузнецовськ). В роки  «перестройкових кооперативів» у архітектурній групі виконує власний проект з оформлення актової зали ДНЗ, заключає договори та створює ескізи з оформлення наочності.

1992 – 2000р.р. – Викладає образотворче мистецтво в ЗОШ №3 та ЗОШ №5 м.Кузнецовськ. Створює постійно діючу виставку образотворчого мистецтва у ЗОШ №5 , розроблює ескізи та є автором виконання естетичного оформлення шкільної майстерні з трудового навчання, і в 1996 р. трудова майстерня – краща в Рівненській області.

2005 – 2015р.р.  - Художник сцени Палацу Культури ВП РАЕС. Розвиває творчі здібності  вихованців у гуртку «Художній розпис по тканині». Виконує декорації сцени та художнє оформлення заходів різного рівня, масштабу та тематики. Вихованці активно приймають участь у виставках, є переможцями міських, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, їх роботи виставлялись в Міжнародній моделі ООН для школярів м.Барселона, у Третьяковській Галереї  м. Москва.

У вільний від роботи час художниця працює в техніці «батик», олійному живописі та акварелі. Використовує жанр пейзажу, натюрморту. Постійна учасниця різноманітних міських виставок. Приймає участь в обласних та Всеукраїнських виставках. Роботи демонструвались у містах Київ, Одеса, Южноукраїнськ, Нетішин, Рівне, Енергодар.

Пензлю художниці притаманно багато тепла, сонця, радості та тріумфу життя. Адже твір мистецтва – як чарівна мелодія, що зігріває, дарує позитивні враження та приємний настрій.

 

Ципан Любов Юхимівна народилася 25 липня 1954 року в СРСР на Уралі в Пермській області, хоча її батьки були родом з села Вараш Рівненської області. Дитинство та шкільні роки пройшли в Казахстані. Після завершення школи поїхала в Челябінську область, місто Міасс. Працюючи в торгівельному центрі, оформлювала торгові відділи до свят, завжди отримуючи відзнаку від оргкомітету.  До складу  комітету входила художниця, яка мала художню майстерню.  Любов Юхимівна почала навідуватись в майстерню, щоб спостерігати за роботою майстра та навчатись.

За волею долі, сім’я Любові повернулася у рідний край. Село Вараш, на той час, вже перетворилося на місто Кузнецовськ. 

У 2012 році, працюючи в КМКП (Кузнецовське Міське Комунальне Підприємство), оформлювала відділ до Нового року та натрапила в інтернеті на цікаву техніку розпису point-to-point (крапка до крапки). Надзвичайна варіативність та легкість техніки захопили майстриню. Почала вивчати технологію, розмальовуючи предмети побуту.

Елементи крапкового розпису присутні в сакральному живописі австралійських аборигенів, традиційних індонезійський та африканських масках, предметах побуту. Визначним «обличчям» орнаменту був інструмент, яким його малювали. Паличкою або пензликом було легше наносити крапки та лінії. Кольорова палітра також проста, в основному складалася з природного походження(глина, соки місцевих дерев та рослин).

Техніка крапкового розпису дає можливість кожному малювати, не боячись зіпсувати малюнок. Адже крапка маленька, вона не може перекреслити всю роботу. Її можна перенести, стерти, направити вектор лінії в іншу сторону.

Новітні матеріали дають можливість по новому поглянути на стародавні техніки. Різноманіття фарб, текстури, основного матеріалу дають свободу у образотворчому мистецтві. Можна вигадати свої орнаменти та поєднання кольорів, зобразити їх на сучасних елементах інтер’єру.

З  2013 року роботи Любов Юхимівни експонуються на міських  заходах. Майстриня також приймала участь у  фестивалі «Бурштиновий Шлях 2016» у с. Антонівка (Володимирецький район),  та виставці у Музеї  національної архітектури й побуту Пирогово, Київської області (2017 р.).

Посилання на відкриття виставки: http://libr.rv.ua/ua/news/4553/Коментарі (0)усі виставки »
#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 12 листопада

  Коментована книжкова виставка «Ірен Роздобудько. Письменниця, поетеса, журналістка». До 55-річчя від дня народження української письменниці

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 16 листопада

  «Видатний діяч національного відродження». До 160-річчя від дня народження Д. Багалія, видатного українського вченого, громадського діяча

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Рівняни – Герої Небесної Сотні». До Дня Гідності та Свободи

  Відділ краєзнавчої л-ри ІV поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Мистецтво чути світ». До Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Найважливіша функція держави – інформаційна безпека»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Від ремесла – до творчості». До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 листопада

  Рівненщина у полум’ї Української народної революції (1917–1921 рр.)

  Відділ краєзнавчої л-ри ІV поверх

 • з 1 по 30 листопада

  Виставка-інсталяція «Золоті кросна долі Ганни Леончук». До 100-річчя від дня народження майстра художнього ткацтва, першого на Рівненщині заслуженого майстра народної творчості України

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Вільний книгообмін»; «Популярні аудіокниги»; «Нові надходження художньої літератури»; «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова»; «Письменники рідного краю»; «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Економіка України: ключові проблеми розвитку»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 листопада

  Краща книга Рівненщини

  Відділ краєзнавчої л-ри ІV поверх

 • з 1 по 30 листопада

  «Пішоходи та водії на дорозі: правила безпеки»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 6 по 16 листопада

  «Історія Рівненщини в особах»

  Читальна зала IV поверх

 • з 10 по 31 листопада

  Лабораторія фантастики Астрід Лінгрен. До 110-ї річниці шведської письменниці

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 10 по 31 листопада

  Виставка-присвята «Світ Джонатана Свіфта». До 350-ї річниці від дня народження англійського письменника

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 15 по 31 листопада

  «Польський детектив»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 15 по 30 листопада

  «Сільськогосподарська продукція – стимул інноваційно-інвестиційного розвитку аграрного сектора»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 20 по 30 листопада

  «Речник світлої Христової віри». До 300-річчя від дня народження Григорія Кониського, видатного українського просвітителя, громадського діяча, філософа, письменника

  Читальна зала IV поверх

 • з 20 по 30 листопада

  «Трагедія української нації». До Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

  Читальна зала IV поверх

 • з 22 по 30 листопада

  «Її молитви теплять душу». До 70-річчя від дня народження Катерини Мотрич, української, письменниці

  Читальна зала IV поверх

 • 30 листопада

  Віртуальна, книжкова виставка на сайті РОУНБ (http://libr.rv.ua) «Літературні постаті: Катерина Перелісна». До 115-річниці від дня народження української письменниці

  Читальна зала IV поверх  Фотогалерея