Мистецька Рівненщина

"Зоряний світ Валерія Войтовича". Персональна виставка живопису.
27.05 2017 | Прочитано: 258


 

Войтович Валерій Миколайович народився 8 травня 1952 р. на хуторі Радичі неподалік с. Серники на Рівненщині.

1969 – закінчив Степанську середню школу із срібною медаллю. В тому ж році вступив до Українського інституту інженерів водного господарства, 1979 – занесений в інститутську «Книгу пошани».

1975–1992 – працював у Науково-дослідному інституті технології машинобудування (НДІТМ, Рівне). З 1982 – завідуючий сектором (НДІТМ, Рівне). Отримав 16 авторських свідоцтв про винаходи, декілька із них впроваджені в виробництво з економічним ефектом. Нагороджений нагрудним знаком «Винахідник СРСР».

При тому Валерій Миколайович займається художньою творчістю.

Паралельно з впровадженнями технічних досягнень проходять виставки художньої творчості:  

В 1984 – участь у обласній виставці декоративно-прикладного мистецтва «Материнська пісня» (березень, Київ).

1985 – почесна грамота за активну участь у підготовці і проведенню виставки самодіяльної творчості, за пропаганду образотворчого мистецтва.

– диплом всесоюзного комітету та відзнаку за активну участь у всесоюзному конкурсі самодіяльної творчості присвяченого 40-літтю перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні (графічна робота «Ні, атомній війні».

– учасник обласної виставки декоративно-прикладного мистецтва і художньої фотографії.

1986 – учасник обласної виставки у (Рівне, відділ мистецтва обл. наукової б-ки, 20 квітня – травень).

Учасник багатьох регіональних та всеукраїнських художніх виставок. Лауреат II Всесоюзного фестивалю народної творчості (Москва,1987).

Автор пам’ятних знаків – художнику Нілу Хасевичу у Сухівцях (1992); загиблим у німецько-фашистському таборі у Клевані (1994); останньому гетьману Запорозької Січі Петру Калнишевському (2007), що на Рівненщині. Художньо оформив десятки книг рівненських поетів та письменників.

Автор комплектів листівок: «Гетьмани України» та «Гомери України» (1991).

Автор книг: «Молитва до Дажбога», «Український гороскоп» (1995), альбому «Храм: Історичні церковні пам’ятки м. Рівне та його околиць» (1995), «Сокіл-Род: Легенди та міфи давніх українців» (1997).

Я є автором енциклопедичного видання «Українська міфологія» (2002 р.,7000 прим.), над яким працював більше 20 років. Книга видана під патронатом Президента України Леоніда Кучми на замовлення Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України за Національною програмою соціально значущих видань, отримала три дипломи: у номінації «З глибин знань» (краще енциклопедичне видання) – диплом I ступеня (24.05.2003); на V Всеукраїнській рейтинговій акції (26.02.2004) серед 5000 книг (100 відомих експертів) у номінації «Обрії» визнана «Кращою книгою 2003 р.»; на V Київській міжнародній виставці «Книжковий світ – 2003» на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» у номінації «Краще енциклопедично-довідкове видання» посіла 2 місце (12.12.2003). У 2004 р. здійснено друге видання «Української міфології» (3000 прим.).

У 2005 р. видавництво «Навчальна книга – Богдан» (м. Тернопіль) випустило у світ книгу «Міфи та легенди давньої України» (3000 прим. з грифом «Рекомендовано Міністерством ос¬віти і науки України», як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. Ця книга – набуток багаторічної праці, у якій розповідається про дивовижний світ наших далеких пращурів, їхню високу духовність і єдність із Природою, рідною Землею. Пером і пензлем відтворюються яскраві міфічні образи, які, незважаючи на усілякі перешкоди, пережили віки і дожили до наших днів. Це – Сварог, Перун, Дажбог, Лада, Купало, Коляда, Берегиня ті інші, а ще – величезна кількість демонологічних персонажів. «Міфи та легенди давньої України» витримала 5 видань. (2005, 2008, 2009, 2010, 2011)

У 2006–2007 рр. у видавництві «Навчальна книга – Богдан» побачила світ «Антологія українського міфу: В 3-х т.».

«Антологія» побудована за тематичним принципом і стане в нагоді студентам, викладачам, науковцям, усім, хто прагне свідомого розуміння духовних коренів культури та історії свого народу. «Антологія українського міфу» на Всеукраїнському книжковому форумі «Портал 2007» отримала диплом у номінації «Краща українська книжка 2006 р.». Валерій Войтович тоді став лауреатом Міжнародної асамблеї фантастики «Портал».

У 2006 р. у Державному комітеті телебачення і радіомовлення України Валерій Войтович отримав «Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції».

У квітні 2007 р. побачила світ його нова книга «Генеалогія богів давньої України». У цій монографії вперше в історії української філософської науки, використовуючи порівняльно-історичний аналіз і співставлення з іншими індоєвропейськими міфологічними системами, зроблена спроба комплексно осмислити та реконструювати міфорелігійний світогляд наших предків, зокрема, пантеон давньоукраїнських богів. У книзі зібрано унікальний ілюстративний матеріал з різноманітних історичних та сучасних джерел.

Ця праця стане вагомим і потрібним хрестоматійним матеріалом для студентів та науковців вищих навчальних закладів України. По суті, вона є пріоритетом не лише в Україні, оскільки в цьому напрямку досить потужно працюють наукові колективи Росії та Польщі, доводячи, що наша споконвічна українська міфологія є їхнім набутком.

У січні 2008 р. у серії «Українська міфологія» побачила світ книга «Коляда. Дитячі щедрівки, колядки та засівалки» Це – захоплююча розповідь про дивовижний світ, в якому жили наші Предки. На основі історичних джерел та багатющого фольклорно-етнографічного матеріалу автору вдалося відтворити один із найколоритніших та найулюбленіших образів української міфології – Коляду. До книги увійшли також новорічно-різдвяні дитячі щедрівки, колядки, засівалки та поздоровлення, зібрані у багатьох регіонах України. Їх коріння сягає тисячоліть.

У 2008 р. підготовлений до друку новий проект. «Амазонка. Богиня-Діва-Воїн» – захоплююча розповідь про одне з найдавніших у міфології грізних і таємничих племен жінок, зокрема Амазонок-Воїнів, які сміливо воювали зі світом чоловіків. У книзі вміщено багатий історичний ілюстративний матеріал, на основі якого автор показав Жінку не лише як Жінку-Воїна, а й як духовну особистість, яка прагне високої моральності у суспільстві і своєю незбагненною красою та вишуканістю робить його кращим. Автор намагався рахуватися не лише з середовищем, у якому жила Жінка, але й з тим світом, з яким вона була як одне ціле. Ця книга — гімн Жінці.

На Х Всеукраїнськім рейтингу «Книжка року-2008» у Києві 87 експертів оглянули понад 2 тисячі книжок. Рівне було представлене двома книгами В. Войтовича «Амазонка. Богиня-Діва-Воїн» та «Генеалогія богів давньої України». Ці книги на X Всеукраїнському рейтингу «Книжка року 2008» увійшли до списку «50 кращих книг України 2008 року».

Наступна книга «Степань моя мила. Дослідження, спогади, документи» – найбільш повне дослідження про одне з найдревніших торгових і культурних центрів Київської Русі княжий Степань. За допомогою історичних і документальних джерел автору вдалося простежити і відтворити розвиток, розквіт та трагедію одного із визначних містечок на Рівненщині.

У 2010 р. побачила світ книга «Степанський край. Історія та культура».

Занурюючись в історію княжої Степані, до якої відносилися навколишні села автор сягнув у глибінь Рівненського Полісся, яка і донині залишається малодоступною, сповненою таємниць та загадок. Це наслідки багатьох експедиційних мандрівок і пошуків у рукописних архівах, працях самобутніх авторів, бібліотеках, музейних сховищах. У книзі вміщено 1794 старовинні фотографії та 88 світлин, виконаних автором під час подорожей Степанським краєм.

Праця «Пересопниця. Рівненський край: Історія та культура» вміщує маловідомі сторінки нашої історії та культури, а також – унікальний місцевий фотоматеріал, віднайдений автором у архівних джерелах, приватних зібраннях, у мешканців краю, який  відображає неабиякий мій внесок у справу збереження культури та релігійної самобутності Краю.

У книзі «Пересопниця. Рівненський край: Історія та культура» використані історичні розвідки, праці дослідників: Луки, М. І. Теодоровича  М.О. Максимовича О.Цинкаловського Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона та ін.

У 2015 році підготовлена до друку книга В. Войтовича «Популярна українська міфологія: У 2-х томах» «Українське міфологієзнавство» як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів.

«Томаш Оскар Сосновський. Скульптура класицизму» (2015) - перше в Україні монографічне дослідження про культурну спадщину геніального митця із Волині Томаша Оскара Сосновського, скульптора зі світовим іменем, почесного доктора 24 художніх академій світу.

Про відкриття виставки Валерія Войтовича читайте на нашому сайті :http://audio.libr.rv.ua/ua/news/4510/ 

 

 Коментарі (0)усі виставки »
#1 #2 #3 #4 #5 #6

Книжкові виставки

 • з 1 по 30 грудня

  «Великий мрійник»: о 90-річчя від дня народження Олеся Бердника, українського письменника, філософа, громадського діяча

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Жадань і задумів неспокій». До 120-річчя письменника Бориса Тена

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Микола Леонтович: композитор, диригент, педагог». До 140-річчя від дня народження українського композитора

  Відділ мистецтв ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Рівненщина у полум’ї Української народної революції (1917–1921 рр.)

  Відділ краєзнавчої літератури IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «До власного літературного слова я йшов усе життя». До 80-річчя від дня народження Андрія Содомори – українського перекладача, письменника, науковця

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Новорічні вироби своїми руками»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Вільний книгообмін»; «Популярні аудіокниги»; «Нові надходження художньої літератури»; «Книги письменників – лауреатів літературного конкурсу «Коронація слова»; «Письменники рідного краю»; «Нова періодика для дозвілля»

  Відділ абонемента ІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Святкові страви на новорічному та різдвяному столі»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Краща книга Рівненщини

  Краєзнавчий відділ IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Енергетика України: сучасний стан та перспективи на майбутнє»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Рекомендує бібліотекар»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Коментована книжкова виставка «125 років від дня народження Миколи Куліша (1892–1942)»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Виставка-персоналія «Микола Куліш: письменник, драматург»

  Читальна зала IV поверх

 • з 15 по 30 грудня

  Виставка-кросворд «Святитель Микола Чудотворець»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Виставка-інсталяція «Новий рік – зимові свята»

  Відділ виробничої літератури ІІІ поверх

 • з 1 по 30 грудня

  Виставка-інсталяція «Новорічні передзвони»

  Читальна зала IV поверх

 • з 1 по 30 грудня

  «Україна починається з тебе». До 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола

  Читальна зала IV поверх

 • з 3 по 17 грудня

  Виставка-ювілей «Прозріння та розчарування поета». До 220-річчя від дня народження німецького поета Генріха Гейне

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 14 по 28 грудня

  Виставка-історія «Прижиттєві видання творів Ю.Словацького, Ю.-І.Крашевського, А.Міцкевича»

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх

 • з 20 по 29 грудня

  Персональна виставка «Вшановуємо лауреатів! Джон Сте́йнбек — лауреат Пулітцерівської премії за роман «Грона гніву». До дня народження письменника

  Відділ іноземної л-ри ІІІ поверх  Фотогалерея