Слово директора

Шановні добродії! 

У 2020 році Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека вступає у 80-й рік діяльності з часу свого заснування. Утворена у 1940 році органами радянської влади бібліотека формувалася як ідеологічна установа. Відбитком такої діяльності був склад і зміст книжкових фондів та форми культурно-освітньої діяльності, методичне керівництво бібліотеками області.

За двадцять років бібліотека сформувалась як повноцінний бібліотечний заклад з розгорнутою структурою для обслуговування користувачів та надання їм засобів для роботи з багатогалузевим книжковим та газетно-журнальним фондом.

Бібліотека не мала спеціальних закритих фондів, проте відомості про заборонені книги були виключені з читацьких каталогів, а книги видані до 1939 року не потрапляли до користувачів.

У 1982 році бібліотека отримала нове приміщення на вул. Короленка, 6, у центрі чудового скверу, біля озера і згодом стала називатися у народі «Бібліотека на Лебединці». І такою сучасно об лаштованою бібліотека вступила у період перебудови, а згодом і у буремні роки становлення незалежності України.

Це останнє тридцятиліття кардинально змінило політику бібліотеки у питаннях формування фонду та здійснення просвітницьких заходів. І, насамперед, зробило заклад відкритим для співпраці з громадою, політичними і громадськими лідерами. У стінах бібліотеки відбувались перші зібрання обласного осередку народного руху, товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка. Скрутні часи обмеженого фінансування бібліотека переживала через впровадження платних послуг та фандрейзингової діяльності. Одним з таких перших проектів, підтриманим Міжнародним фондом «Відродження» у 1996 році, був отриманий комутований інтернет-зв'язок користувачам для одного ПК. Це був другий крок після розпочатої комп’ютеризації закладу – створення електронних каталогів та розведення локальної мережі у 1990 році, вихід у Всесвітню мережу, а згодом формування інтернет-ресурсу «Інформаційний портал Рівненщини», який вперше представив в мережі відомості про підприємства, установи, організації, заклади, їх контакти і перші сайти.

З розвитком інформаційних технологій змінюється і діяльність бібліотеки, і технологія представлення інформаційного ресурсу. Бібліотека орієнтується на формування затребуваного ресурсу, в т. ч. у цифровому форматі, та намагається подавати його у зручній для використання формі. Тому на даному сайті ви бачите численні бази даних, каталоги, оцифровані колекції, посилання на інші інтернет-продукти бібліотеки. А також можете використовувати сервіси електронної розсилки інформації та електронної доставки документів на ваш запит. Ми створили сайт «Аудіобібліотека» для прослуховування книг і подкастів незрячими та слабозорими людьми.

Бібліотека організовує численні заходи для різних груп людей і на різні уподобання. Нові знання передаються у формі лекцій, презентацій, круглих столів і інформаційних повідомлень. Але бібліотека відкрита і до різних непритаманних їй форм отримання знань та проведення вільного часу. Тут можна грати у шахи, слухати музику, танцювати танго, знайомитися з численними виставками живопису і фотографії.

У своє 80-річчя бібліотека іде зі сталою цифрою обслужених користувачів – 42 тис. Ті, хто скористався абонементом, брав книги додому, зекономив до власного бюджету до 3 тис. грн.

Найкращий дарунок, який ми маємо до ювілею – це опорядження фасаду, його утеплення, реконструкція системи опалення, заміна віконних блоків. До приміщення прибудовано шахту ліфта для людей на візках і пандус, а також літню терасу. Завершується упорядкування сходів у бібліотеку та території навколо бібліотеки. Проте, осучаснення вимагає як інтер’єр бібліотеки, так і технічне протипожежне оснащення, комп’ютерна техніка.

Працівники бібліотеки поважають своїх відвідувачів, прислухаються до їх запитів і пропозицій, знаходяться у пошуку нових форм подання інформації.

2020 рік принесе читачам зустрічі з новими книгами, їх буде придбано до 7000 примірників; будуть відкриті для користування фонди читальної зали та їх використання поза читальнею. Відбудуться нові зустрічі з авторами книг і творів мистецтва, новостворених електронних колекцій і віртуальних виставок, які будуть приурочені відомим рівненським письменникам, поетам, діячам, історичним постатям, пов’язаних з Рівненщиною. Віртуальні виставки будуть присвячені Володимиру Грабоусу, Сергію Гулі, Євгену Шморгуну, Степану Бабію, Івану Шишку, Анатолію Іваненку, Ярославу Поліщуку та ін.

Ми надаватимемо консультації з електронного урядування та консультації з правових питань не юридичним особам. Будуть проходити освітні заходи для людей «золотого» віку, в тому числі і заняття з комп’ютерної грамотності. Незрячі та слабозорі отримають практичні навички користування комп’ютером та Інтернетом. А також тренінги для сільських бібліотекарів.

Ми відкриті для пропозицій та співпраці.

Місія бібліотеки – змінювати життя громади через підтримку цінностей знання, надихаючи та об’єднуючи людей.

 

З повагою директор                                                                                    ВАЛЕНТИНА ЯРОЩУК 

 


Велике читання.
Рівненщина читає

Велике читання.
Рівненщина читає

Книги від Українського
інституту книги

Книги від Українського інституту книги

Електронні каталоги

Електронні каталоги

Рівне та рівняни у фотографіях

Рівне та рівняни у фотографіях

3D-тур бібліотекою

Подорож бібліотекою

Революція Гідності. Війна

Революція Гідності. Війна

Освітній навігатор

Освітній навігатор

Аудіобібліотека

Аудіобібліотека

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції