Школа цифрової грамотності для дорослих


Комп’ютерні курси для людей старшого віку уже протягом 9-ти років є однією з найпопулярніших послуг бібліотеки. Щороку навчанням охоплюється більше 300 осіб, серед них: вчителі шкіл, лікарі, викладачі ВУЗів, працівники культури, ветерани федерації профспілок області, тощо. Навчально-тренінговий центр, в якому проводяться заняття, налічує 10 стаціонарний робочих місць, які обладнані комп’ютерами та ліцензійним програмним забезпеченням. У центрі є інтерактивна SMART-дошка, однак її використання в навчальному процесі було неможливим за відсутності відповідного мультимедійного проектора.

У 2019 році бібліотека отримала грант голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради на реалізацію проекту «Школа цифрової грамотності для дорослих», який передбачав створення сучасних умов для  проведення комп’ютерних курсів. За кошти гранту було придбано короткофокусний проектор для підтримки роботи SMART-дошки. Це забезпечило інтерактивність занять, високу ефективність засвоєння знань, підвищення інтересу студентів до навчання та  роботу тренерів з різними видами навчальних матеріалів.

Для забезпечення навчального процесу сформовано команду тренерів (5 чол.), які володіють андрагогічною майстерністю, яка передбачає: шанобливе ставлення до вимог та очікувань дорослих; можливість реально оцінювати потенціал слухачів та прогнозувати можливі труднощі; вільне володіння сучасними методиками навчання; вміння проводити навчання як за груповою, так і індивідуальною формою навчання тощо

Заняття проходять відповідно до розроблених програм, що передбачають теоретичне і практичне опанування знань про будову комп’ютера, пошук інформації в інтернеті, створення електронної пошти та особистих акаунтів в соціальних мережах.

Після завершення курсу, який триває два місяці, слухачі отримують практичні навички, які використовують для активного ділового та особистого листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, безкоштовного зв'язку з друзями і родичами за кордоном, друкування своїх мемуарів, читання в інтернеті газет в електронному варіанті, прослухування музичних записів, перегляду улюблених фільмів, цікавих інтелектуальних ігор в хвилини відпочинку, купівлі та продажу через інтернет речей тощо.

Курси набули такої величезної популярності, що черга на їх проходження складається на декілька місяців вперед.

Реалізація проекту дала можливість вирішити низку соціальних проблем краю та стала успішним прикладом для інших бібліотек у підвищенні соціальної активності громад та розвитку цифрової грамотності населення.


Електронні каталоги

Електронні каталоги

3D-тур бібліотекою

Подорож бібліотекою

Революція гідності. Війна

Революція гідності. Війна

Освітній навігатор

Освітній навігатор

Аудіобібліотека

Аудіобібліотека

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки

Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

Електронна доставка документів

Електронна доставка документів

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Конкурс "Краща книга Рівненщини"

Цифрові колекції

Цифрові колекції